Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , loyloy είπε:

@nanoula90 @sun38 κοτοσουπα σήμερα το μενού ορο στη μύτη σα τα μωράκια και γαργάρες χαμομήλι σόδα.για ζεστά τι έχετε να προτείνετε?λίγο που διάβασα στο ίντερνετ απαγορεύονται τα περισσότερα.για τσάι το τσάι του βουνού διάβασα ότι κάνει.το χαμομήλι Όχι.

Κ γω τσαι του βουνου εχω σπιτι και φτιαχνω κανα βραδυ. Με λεμονι αλλα χωρις μελι. Δεν ξερω τι αλλο μπορεις να φτιαξεις λουλου μου. Για αποσυμφορηση της μυτης μπορεις να βαλεις ενα κατσαρολακι να βραζει και να ριξεις λιγο ξυδι μεσα ή ευκαλυπτο αν εχεις και να κανεις εισπνοες πανω απο την κατσαρολα. Σουπιτσες πολλες και καμια ψαροσουπα αν μπορεις και θα γινεις περδικι. Ευτυχως δεν εχεις πυρετο.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο ευκαλυπτος δεν ξερω αν κανει...ας ρωτησει πρωτα...

Κοιτα εγω την περασμενη βδομαδα που ημουν ετσι αλλα ειχα και βηχα και μιλησα μαζι του μου ειπε δε με νοιαζει το συναχι ουτε ο λαιμος σου αλλα ο βηχας! Και μου ειπε και πηρα ενα σιροπι για το βηχα το οποιο οταν διαβασα μεσα το χαρτι ελεγε οχι κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης και τον ξανα πηρα τηλ και μου ειπε να το παρω για 2 μερες οποσδηποτε γιατι περισσοτερο κακο θα μου κανει ο βηχας στη φαση που ειμαι! Οποτε καλυτερα να παρεις συμβουλες απο το γιατρο σου γιατι μονο εκεινος ξερει ακριβως την κατασταση σου!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το γιατρό μου.2 ντεπον μες στη μέρα.βιτσμινες c των 1000mg και χαμομήλι άφοβα.στο 1ο τρίμηνο είναι επικίνδυνο τώρα είμαστε μια χαρά λέει και για τη μύτη να συνεχίσω με τον όρο να μη παρ ω σπρέι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Μόλις μίλησα με το γιατρό μου.2 ντεπον μες στη μέρα.βιτσμινες c των 1000mg και χαμομήλι άφοβα.στο 1ο τρίμηνο είναι επικίνδυνο τώρα είμαστε μια χαρά λέει και για τη μύτη να συνεχίσω με τον όρο να μη παρ ω σπρέι.

Εχε το νου σου ομως γιατι πηρα και γω μια βιταμινη c και μου τιναξε το ζαχαρο στο θεο! Ελπιζω να μη σε πειραξει εσενα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εχε το νου σου ομως γιατι πηρα και γω μια βιταμινη c και μου τιναξε το ζαχαρο στο θεο! Ελπιζω να μη σε πειραξει εσενα! 

Θα τη πάρω το απόγευμα και δεν θα φάω φρούτο να μετρηθω.αναγκαστικα θα παραλείψω αυτό το γεύμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@nanoula90 @sun38 κοτοσουπα σήμερα το μενού ορο στη μύτη σα τα μωράκια και γαργάρες χαμομήλι σόδα.για ζεστά τι έχετε να προτείνετε?λίγο που διάβασα στο ίντερνετ απαγορεύονται τα περισσότερα.για τσάι το τσάι του βουνού διάβασα ότι κάνει.το χαμομήλι Όχι.

Κ εγώ ξέρω ότι απαγορεύονται.... ζεστό γαλατάκι.... ήθελα κ εγώ χαμομήλι αλλά δεν κάνει!

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Μόλις μίλησα με το γιατρό μου.2 ντεπον μες στη μέρα.βιτσμινες c των 1000mg και χαμομήλι άφοβα.στο 1ο τρίμηνο είναι επικίνδυνο τώρα είμαστε μια χαρά λέει και για τη μύτη να συνεχίσω με τον όρο να μη παρ ω σπρέι.

Τώρα το διάβασα αλήθεια επιτρέπεται το χαμομήλι!!!!;;;;;; Βοηθάει κ στο έντερο! Εγώ έβρασα κουνουπίδι κ μπιφτέκι μαζί! Σε λίγο θα μετρήσω να δω το σάκχαρο!

3 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Ο ευκαλυπτος δεν ξερω αν κανει...ας ρωτησει πρωτα...

Κοιτα εγω την περασμενη βδομαδα που ημουν ετσι αλλα ειχα και βηχα και μιλησα μαζι του μου ειπε δε με νοιαζει το συναχι ουτε ο λαιμος σου αλλα ο βηχας! Και μου ειπε και πηρα ενα σιροπι για το βηχα το οποιο οταν διαβασα μεσα το χαρτι ελεγε οχι κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης και τον ξανα πηρα τηλ και μου ειπε να το παρω για 2 μερες οποσδηποτε γιατι περισσοτερο κακο θα μου κανει ο βηχας στη φαση που ειμαι! Οποτε καλυτερα να παρεις συμβουλες απο το γιατρο σου γιατι μονο εκεινος ξερει ακριβως την κατασταση σου!

Για τον βήχα γιατί φοβούνται;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , sun38 είπε:

Κ εγώ ξέρω ότι απαγορεύονται.... ζεστό γαλατάκι.... ήθελα κ εγώ χαμομήλι αλλά δεν κάνει!

Τώρα το διάβασα αλήθεια επιτρέπεται το χαμομήλι!!!!;;;;;; Βοηθάει κ στο έντερο! Εγώ έβρασα κουνουπίδι κ μπιφτέκι μαζί! Σε λίγο θα μετρήσω να δω το σάκχαρο!

Για τον βήχα γιατί φοβούνται;; 

Από φάρμακο ντεπον μου πε μέχρι 2 την ημέρα και για το χαμομήλι στο στάδιο που είμαστε τώρα δεν κάνει κακό στο μωρό.να πιω αλλά όχι υπερβολές.ενα την ημέρα.

Ελαφριά έφαγες.μια χαρά θα σαι.εγω το παρακανα. Επειδή έφαγα και χτες σούπα πειναγα σήμερα και έφαγα και μια φέτα ψωμί και το σπορακι δεν είναι ολικής.χτες μου Κάνε 104 πάντως.ελπθζω να μη ξεφύγει πολύ σήμερα.σε λίγο θα ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Μετρηθηκα.στη μια ώρα 135 και λε ω κάτσε να μετρηθω στο 2ωρο να δω αν πέφτει και βλέπω ένα 145 και παθαίνω εγκεφαλικά. 

Επειδη εφαγες μια φετα ψωμι ασπρο???? Πω πω


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Επειδη εφαγες μια φετα ψωμι ασπρο???? Πω πω

Ψωμί το μαύρο που τρώω αλλά το σπορακι άσπρο.δεβ είναι ολικής.μαλλον όλο αυτό μαζί με ανέβασε.χτες έφαγα πάλι σούπα με σπορακι άσπρο αλλά δεν έφαγα ψωμί και δεν μου εκαν ε ζάχαρο.αρα υποθέτω φταίει το ψωμί.τωρα στο 3ωρο θα ξαναμετρηθω. 

πρίν από 31 λεπτά , nanoula90 είπε:

Επειδη εφαγες μια φετα ψωμι ασπρο???? Πω πω

101 στο 3ωρο.αρχισε να πέφτει.ευτυχως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , loyloy είπε:

Ψωμί το μαύρο που τρώω αλλά το σπορακι άσπρο.δεβ είναι ολικής.μαλλον όλο αυτό μαζί με ανέβασε.χτες έφαγα πάλι σούπα με σπορακι άσπρο αλλά δεν έφαγα ψωμί και δεν μου εκαν ε ζάχαρο.αρα υποθέτω φταίει το ψωμί.τωρα στο 3ωρο θα ξαναμετρηθω. 

101 στο 3ωρο.αρχισε να πέφτει.ευτυχως.

Οποτε δεν τα ξανασυνδυαζεις. Εγω εφαγα πατατες τελικα φουρνου με λιγο κοτοπουλο και σαλατα και μια χαρα. Τις φοβομουν τις πατατες γιατι μου χε πει να τις αποφευγω αλλα εφαγα 4  μετρημενα κομματακια. Τι τραβαμε και μεις


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Οποτε δεν τα ξανασυνδυαζεις. Εγω εφαγα πατατες τελικα φουρνου με λιγο κοτοπουλο και σαλατα και μια χαρα. Τις φοβομουν τις πατατες γιατι μου χε πει να τις αποφευγω αλλα εφαγα 4  μετρημενα κομματακια. Τι τραβαμε και μεις

Κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες μου χε κάνει 98.μου χει αντί για ψωμί 3 μέτριες πατάτες.ελαφρα μαγειρεμένο χωρίς πολλ α μπαχαρικά και ήμουν κομπλέ.τπτ και το ευχαριστήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ με τα πολλά λαχανικά ήμουν χάλια σήμερα. Καταρχάς είχα πολυυυυυ φούσκωμα κ δυσκοιλιότητα μαζι. Έλεος! Επειδή έφαγα τόση σαλάτα λέω χθες βράδυ ας μην πάρω το σιρόπι κ ήμουν χάλια . Όλη τη μέρα την έβγαλα τουαλέτα. Ήπια σιρόπι έφαγα μέχρι κ μέλι!! Ζορίστηκα κιολας κ τώρα φοβάμαι παρά παρά παρά πολύ με τον πλακούντα!! Ας το καλό το τι πέρασα μέχρι κ που κόντεψα να λιποθυμήσω ειλικρινά. Λέω θα με τρέχουν στο νοσοκομείο κ θα γίνω ρεζίλι γι αυτό το λόγο. Φοβάμαι όμως πολύ επειδή ζορίστηκα Μηπως κ συμβεί τιπιτα κακό!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , sun38 είπε:

Κορίτσια εγώ με τα πολλά λαχανικά ήμουν χάλια σήμερα. Καταρχάς είχα πολυυυυυ φούσκωμα κ δυσκοιλιότητα μαζι. Έλεος! Επειδή έφαγα τόση σαλάτα λέω χθες βράδυ ας μην πάρω το σιρόπι κ ήμουν χάλια . Όλη τη μέρα την έβγαλα τουαλέτα. Ήπια σιρόπι έφαγα μέχρι κ μέλι!! Ζορίστηκα κιολας κ τώρα φοβάμαι παρά παρά παρά πολύ με τον πλακούντα!! Ας το καλό το τι πέρασα μέχρι κ που κόντεψα να λιποθυμήσω ειλικρινά. Λέω θα με τρέχουν στο νοσοκομείο κ θα γίνω ρεζίλι γι αυτό το λόγο. Φοβάμαι όμως πολύ επειδή ζορίστηκα Μηπως κ συμβεί τιπιτα κακό!!!

Ασε το χω παθει και γω αυτο! Ημουν στο μπανιο ποση ωρα και δεν ηξερα τι να κανω! Και γω αυτο σκεφτομουνα οτι θα καταληξω στο νοσοκομειο και τι θα τους πω εκει... :) οσο για το βηχα που με ρωτησες πριν για τον ακριβως ιδιο λογο δεν τον θελει ο γιατρος μου! Για να μη ζοριζομαι και σπρωχνω το παιδι προς τα κατω! Ειχα και γω ενα θεματακι με τον πλακουντα, ηταν χαμηλα αλλα ευτυχως τωρα μου ειπε οτι ανεβηκε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sun38 είπε:

Κορίτσια εγώ με τα πολλά λαχανικά ήμουν χάλια σήμερα. Καταρχάς είχα πολυυυυυ φούσκωμα κ δυσκοιλιότητα μαζι. Έλεος! Επειδή έφαγα τόση σαλάτα λέω χθες βράδυ ας μην πάρω το σιρόπι κ ήμουν χάλια . Όλη τη μέρα την έβγαλα τουαλέτα. Ήπια σιρόπι έφαγα μέχρι κ μέλι!! Ζορίστηκα κιολας κ τώρα φοβάμαι παρά παρά παρά πολύ με τον πλακούντα!! Ας το καλό το τι πέρασα μέχρι κ που κόντεψα να λιποθυμήσω ειλικρινά. Λέω θα με τρέχουν στο νοσοκομείο κ θα γίνω ρεζίλι γι αυτό το λόγο. Φοβάμαι όμως πολύ επειδή ζορίστηκα Μηπως κ συμβεί τιπιτα κακό!!!

Ξάπλωσε και μη κάνεις κακες σκέψεις σε παρακαλώ.νιωθεις πόνο τπτ ή είσαι καλά Τώρα?

Βραδυνό σαλάτα κοτόπουλο Που χε μείνει βραστό από τη σούπα και μια φέτα μιλνερ.δεν έφαγα ψωμί. Μετά το μεσημεριανό τρόμαξα και είχα μέτρηση 89.ευτυχως.και ανεβάζω θερμοκρασία σιγά σιγά.ολη μέρα 36.4 και τώρα φτασαμε στο 37.αντε να δω πως θα είναι η αποψινή νύχτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...