Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! 

@Diavolitsa μαλλον κ μενα με χαλαει το γαλα. Δεν το χω δοκιμασει ακομα μονο του, αλλα χθες εφαγα δημητριακα ολικης με γαλα και το σακχαρο πηγε 180. Οχι απλα με εκτοξευσε, πυραυλο με εκανε και τρομαξα. Δεν το περιμενα. 

Εν τω μεταξυ ρε κοριτσια, υποτιθεται εχω παρει απο τα καλα κ αξιοπιστα μηχανακια. Κι ομως. Εκανα δοκιμες να το επιβεβαιωσω και μου βγαζε διαφορετικες τιμες σε καθε μετρηση, ενω τις εκανα ακριβως τη μια πισω απο την αλλη. Δεν ξερω τι παιζει. 

Ξεκινα απο τα δημητριακα και δες τι σε ανεβαζει! Και γω ετσι πιστευα στην αρχη αλλα τελικα ηταν το γαλα... οσο για το μηχανακι παντα θα εχει μια μικρη αποκληση...εσενα ποση διαφορα ειχαν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ξεκινα απο τα δημητριακα και δες τι σε ανεβαζει! Και γω ετσι πιστευα στην αρχη αλλα τελικα ηταν το γαλα... οσο για το μηχανακι παντα θα εχει μια μικρη αποκληση...εσενα ποση διαφορα ειχαν?

Χθες το βραδυ που μετρηθηκα μετα το βραδυνο μου δειχνει 79. Λεω αποκλειεται, τοσο δεν δειχνει ουτε το πρωι. Ξαναμετριεμαι καπακια και δειχνει 104. 

Σημερα το επαναλαβα αυτο με το βραδυνο. Την πρωτη φορα εδειξε 89 και τη δευτερη 75. Εχω το contour ετσι λεγεται και μου ειπαν οτι ειναι απο τα καλα και ο ενδοκρινολογος που μου προτεινε καποιες εταιρειες και στο φαρμακειο που το πηρα. Τι να πω. 

Θα δοκιμασω σκετο γαλα, αν και ο γιατρος μου ειπε να μην πινω γαλα το πρωι γιατι το πρωι η αντισταση στγν ινσουλινη ειναι αυξημενη και το γαλα επιβαρυνει. Ωστοσο θελω να δω ποσο θα με παει μονο το γαλα για να δω αν εφταιξε αυτο η τα δημητριακα. 

Θα κανω και ζυμαρικα ολικης και θα δω και εκει τι παιζει. 

Σουρωτηρι τα δαχτυλακια μας παντως χαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χθες το βραδυ που μετρηθηκα μετα το βραδυνο μου δειχνει 79. Λεω αποκλειεται, τοσο δεν δειχνει ουτε το πρωι. Ξαναμετριεμαι καπακια και δειχνει 104. 

Σημερα το επαναλαβα αυτο με το βραδυνο. Την πρωτη φορα εδειξε 89 και τη δευτερη 75. Εχω το contour ετσι λεγεται και μου ειπαν οτι ειναι απο τα καλα και ο ενδοκρινολογος που μου προτεινε καποιες εταιρειες και στο φαρμακειο που το πηρα. Τι να πω. 

Θα δοκιμασω σκετο γαλα, αν και ο γιατρος μου ειπε να μην πινω γαλα το πρωι γιατι το πρωι η αντισταση στγν ινσουλινη ειναι αυξημενη και το γαλα επιβαρυνει. Ωστοσο θελω να δω ποσο θα με παει μονο το γαλα για να δω αν εφταιξε αυτο η τα δημητριακα. 

Θα κανω και ζυμαρικα ολικης και θα δω και εκει τι παιζει. 

Σουρωτηρι τα δαχτυλακια μας παντως χαχα

Το ίδιο μηχανάκι Έχουμε.τσεκαρε το με το.μικροβιολογικο αλλά πες το και στο γιατρό ρε συ από τη στιγμή που βλέπεις τέτοια απόκλιση.εμενα μου κάνει το γιαούρτι ζάχαρο και έτσι το κοψα.χτες έφαγα ένα τοστακι και βλέπω 143 εγκεφαλικά απανωτά έπαθα.

Σουρωτήρι δεν λες τπτ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Το ίδιο μηχανάκι Έχουμε.τσεκαρε το με το.μικροβιολογικο αλλά πες το και στο γιατρό ρε συ από τη στιγμή που βλέπεις τέτοια απόκλιση.εμενα μου κάνει το γιαούρτι ζάχαρο και έτσι το κοψα.χτες έφαγα ένα τοστακι και βλέπω 143 εγκεφαλικά απανωτά έπαθα.

Σουρωτήρι δεν λες τπτ.

Τοστακι και 143? Πωπω.. να υποθεσω μαυρο ψωμι και μονο γαλοπουλα τυρι?,? Αυτο το δοκιμασα κ γω με το τοστ, αλλα δεν με ανεβασε. Περιεργο πραγμα αυτο το ζαχαρο, την καθεμια μας την πειραζει και κατι διαφορετικο. Ακομα δεν τα χω δοκιμασει ολα να δω ποσο θα με πανε. Αυριο ζυμαρικα ολικης με λιγη σαλτσα και ο θεος βοηθος. 

Πηγε κ πηρε ο αντρας μου γλυκα σημερα να κερασω την κολλητη μου που ηρθε να με δει και πεθανα απ τη ζηλια. Προφιτερολ, cookies, τσουρεκι, και δεν μπορουσα να ακουμπισω τπτ απο αυτα. Πολυ δυσκολο αυτο με τα γλυκα :-(


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Τοστακι και 143? Πωπω.. να υποθεσω μαυρο ψωμι και μονο γαλοπουλα τυρι?,? Αυτο το δοκιμασα κ γω με το τοστ, αλλα δεν με ανεβασε. Περιεργο πραγμα αυτο το ζαχαρο, την καθεμια μας την πειραζει και κατι διαφορετικο. Ακομα δεν τα χω δοκιμασει ολα να δω ποσο θα με πανε. Αυριο ζυμαρικα ολικης με λιγη σαλτσα και ο θεος βοηθος. 

Πηγε κ πηρε ο αντρας μου γλυκα σημερα να κερασω την κολλητη μου που ηρθε να με δει και πεθανα απ τη ζηλια. Προφιτερολ, cookies, τσουρεκι, και δεν μπορουσα να ακουμπισω τπτ απο αυτα. Πολυ δυσκολο αυτο με τα γλυκα :-(

Ναι μαύρο ψωμί γαλοπούλα και μιλνερ.ωχ γλυκά μπροστά σου Ε?Πολύ δύσκολο.

Πάντως ομελέτα με 2 αυγά βαζω και μια φέτα γαλοπούλα μέσα και τρώω και 2 φέτες ψωμί του του τοστ και μια μιλνερ πανω απο 98 δεν μου ανεβάζει.συνηθως αυτό τρώω για βραδυνό.

Να σας ρωτήσω Κάτι.με το θέμα των αεριων πως πάτε?το τελευταίο καιρό βρε κορίτσια συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι μαύρο ψωμί γαλοπούλα και μιλνερ.ωχ γλυκά μπροστά σου Ε?Πολύ δύσκολο.

Πάντως ομελέτα με 2 αυγά βαζω και μια φέτα γαλοπούλα μέσα και τρώω και 2 φέτες ψωμί του του τοστ και μια μιλνερ πανω απο 98 δεν μου ανεβάζει.συνηθως αυτό τρώω για βραδυνό.

Περιεργο παντως. Μηπως να το ξαναμετρουσες με το τοστακι? Γιατι εφοσον οι δυο φετες με το μιλνερ δεν σε ανεβαζουν, τοτε να φταιει η γαλοπουλα? Μηπως εδειξε λαθος μετρηση. Εγω κανω τοστ με βραστη γαλοπουλα και τυρι και δεν εχω θεμα. Η ομελετα ωραια ιδεα, θα το δοκιμασω γιατι για βραδυ τρωω σαλατες ειτε βραστων ειτε λαχανο καροτο και λιγο στηθος κοτοπουλο και ψαχνω εναλλακτικες


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Περιεργο παντως. Μηπως να το ξαναμετρουσες με το τοστακι? Γιατι εφοσον οι δυο φετες με το μιλνερ δεν σε ανεβαζουν, τοτε να φταιει η γαλοπουλα? Μηπως εδειξε λαθος μετρηση. Εγω κανω τοστ με βραστη γαλοπουλα και τυρι και δεν εχω θεμα. Η ομελετα ωραια ιδεα, θα το δοκιμασω γιατι για βραδυ τρωω σαλατες ειτε βραστων ειτε λαχανο καροτο και λιγο στηθος κοτοπουλο και ψαχνω εναλλακτικες

3 φορές το δοκίμασα.απο 128 μέχρι 143 σηεμρα οι τιμές.το χω πάρει απόφαση.τοστ μετά την εγκυμοσύνη ξανα. 

Αν θέλω γλυκό βρήκα λύση.προχτες και σήμερα το απόγευμα έφαγα μήλο και ένα σοκοφρετακι. Όχι υγείας όμως σηεμρα.τα άλλα τα πράσινα με σοκολάτα γάλακτος.102 σήμερα 101 προχτές.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Diavolitsa είπε:

@sun38 να πας στο γιατρο να παρεις μηχανακι και θα δεις ολα καλα θα πανε! Θα βρεις τι σε ανεβαζει και τι οχι! Εγω ας πουμε δε μπορω να πιω γαλα ουτε ζυμαρικα εστω και μαυρα τρωω! Πριν λιγο εφαγα μελιτζανες που δεν ειχα ξανα φαει αλλη φορα και τωρα μετρηθηκα και ειχα φτασει 135 οποτε δε θα ξανα φαω!

Χτες εγω που πηγα γιατρο 33+3 η μπεμπα ειναι 2200!

Αχ βρε κοριτσια μ αυτο με το βαρος πολυ με εχει προβληματισει γιατι στις 29 εβδομαδες μου την μετρησε 1200 ,στις 33 εχω ντοπλερ που θα την ξαναμετρησουμε.ποσο μπορει να παιρνουν καθε βδομαδα?μου φαινεται απιθανο να χει φτασει τα 2 κιλα πολυ θα το θελα!Εσενα μηπως θυμασαι ποσο ηταν εκει γυρω στις 28 -29 εβδομαδες κ εφτασε 2200???!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitra K είπε:

Αχ βρε κοριτσια μ αυτο με το βαρος πολυ με εχει προβληματισει γιατι στις 29 εβδομαδες μου την μετρησε 1200 ,στις 33 εχω ντοπλερ που θα την ξαναμετρησουμε.ποσο μπορει να παιρνουν καθε βδομαδα?μου φαινεται απιθανο να χει φτασει τα 2 κιλα πολυ θα το θελα!Εσενα μηπως θυμασαι ποσο ηταν εκει γυρω στις 28 -29 εβδομαδες κ εφτασε 2200???!!

Στις 27+5 Ήταν 800 γραμμ περίπου.στο ντομπλερ 31+3 1864 γραμμάρια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dimitra K είπε:

Αχ βρε κοριτσια μ αυτο με το βαρος πολυ με εχει προβληματισει γιατι στις 29 εβδομαδες μου την μετρησε 1200 ,στις 33 εχω ντοπλερ που θα την ξαναμετρησουμε.ποσο μπορει να παιρνουν καθε βδομαδα?μου φαινεται απιθανο να χει φτασει τα 2 κιλα πολυ θα το θελα!Εσενα μηπως θυμασαι ποσο ηταν εκει γυρω στις 28 -29 εβδομαδες κ εφτασε 2200???!!

Εγω 29+1 που πηγα γιατρο ηταν 1650. Αλλα μην αγχωνεσαι για το βαρος. Στο ντοπλερ θα δεις οτι θα χει παρει αρκετο βαρος, μη σε αγχωνει.

@loyloy φοβαμαι να δοκιμασω γλυκο, γιατι απ οτι εχω καταλαβει με τα γλυκα παει στον θεο το ζαχαρο μου. Αν δεν αντεξω θα δοκιμασω κανα σοκοφρετακι υγειας που ειναι και νοστιμα και βλεπουμε.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω 29+1 που πηγα γιατρο ηταν 1650. Αλλα μην αγχωνεσαι για το βαρος. Στο ντοπλερ θα δεις οτι θα χει παρει αρκετο βαρος, μη σε αγχωνει.

@loyloy φοβαμαι να δοκιμασω γλυκο, γιατι απ οτι εχω καταλαβει με τα γλυκα παει στον θεο το ζαχαρο μου. Αν δεν αντεξω θα δοκιμασω κανα σοκοφρετακι υγειας που ειναι και νοστιμα και βλεπουμε.

Άντε να γεννησουμε να φσμε σαν άνθρωποι να.μη μετράμε τις μπουκιές μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! 

@Diavolitsa μαλλον κ μενα με χαλαει το γαλα. Δεν το χω δοκιμασει ακομα μονο του, αλλα χθες εφαγα δημητριακα ολικης με γαλα και το σακχαρο πηγε 180. Οχι απλα με εκτοξευσε, πυραυλο με εκανε και τρομαξα. Δεν το περιμενα. 

Εν τω μεταξυ ρε κοριτσια, υποτιθεται εχω παρει απο τα καλα κ αξιοπιστα μηχανακια. Κι ομως. Εκανα δοκιμες να το επιβεβαιωσω και μου βγαζε διαφορετικες τιμες σε καθε μετρηση, ενω τις εκανα ακριβως τη μια πισω απο την αλλη. Δεν ξερω τι παιζει. 

Άμα δείχνουν ότι να είναι κ τα μηχανάκια!!!!! Έκλεισα ραντεβού με ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πει κ εμένα αύριο!

Καλα που το είπατε για τα δημητριακά ολικής δεν το ήξερα κ τα σκεφτόμουν να τα αγοράσω!!!! Κ πως την παλεύετε την πείνα ρε κορίτσια!!!!;;;;; Τώρα έχω ξυπνήσει γιατί από τη μια Ταρακουνήθηκε το σπίτι καταλαβα ότι έκανε σεισμό εδώ στην Αθήνα κ από την άλλη το στομάχι μου.... έχω κάτι λιγουρες!!!Φοβήθηκα με τις εξετάσεις κ έφαγα ένα γιαούρτι κ ένα μήλο για βραδινό!!! Κ αν κάνουμε υπογλυκαιμίες τι γίνεται;;;!!!

πρίν από 31 λεπτά , Dimitra K είπε:

Τι σεισμος ηταν αυτος Παναγια μου!!ακομη ταχυκαρδια εχω!!

Κ εγώ τον καταλαβα πήγε κ ήρθε το σπίτι.... κ έχω κ μια πείνα!!!

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Ναι μαύρο ψωμί γαλοπούλα και μιλνερ.ωχ γλυκά μπροστά σου Ε?Πολύ δύσκολο.

Πάντως ομελέτα με 2 αυγά βαζω και μια φέτα γαλοπούλα μέσα και τρώω και 2 φέτες ψωμί του του τοστ και μια μιλνερ πανω απο 98 δεν μου ανεβάζει.συνηθως αυτό τρώω για βραδυνό.

Να σας ρωτήσω Κάτι.με το θέμα των αεριων πως πάτε?το τελευταίο καιρό βρε κορίτσια συνέχεια.

Κ μετά σου λένε απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!!! Μη το ένα μη το άλλο, δυσκοιλιότητα, αέρια, πείνα, αϋπνία,....... κτλ!!!

Δεν μου κολλάει ύπνος με τον σεισμό! Να φάω δεν μπορώ! Κ έχω κ μια τούρτα στο ψυγείο λόγω γενεθλίων του μικρού μου κ      δε μπορώ να την ακουμπησω:confused:

Παντως εμένα αυτό με το σάκχαρο μου έκατσε βαρύ.... λέω άντε όλα τα αλλά τα δέχτηκα...αναγκαστικά αλλά να είσαι κ μέσα στο σπίτι κ να πείνας κ συνέχεια.... ΕΛΕΟΣ!!!!! 

Πανω που έκανα όνειρα χθες για λίγο κεικακι με καφεδάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Άμα δείχνουν ότι να είναι κ τα μηχανάκια!!!!! Έκλεισα ραντεβού με ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πει κ εμένα αύριο!

Καλα που το είπατε για τα δημητριακά ολικής δεν το ήξερα κ τα σκεφτόμουν να τα αγοράσω!!!! Κ πως την παλεύετε την πείνα ρε κορίτσια!!!!;;;;; Τώρα έχω ξυπνήσει γιατί από τη μια Ταρακουνήθηκε το σπίτι καταλαβα ότι έκανε σεισμό εδώ στην Αθήνα κ από την άλλη το στομάχι μου.... έχω κάτι λιγουρες!!!Φοβήθηκα με τις εξετάσεις κ έφαγα ένα γιαούρτι κ ένα μήλο για βραδινό!!! Κ αν κάνουμε υπογλυκαιμίες τι γίνεται;;;!!!

Κ εγώ τον καταλαβα πήγε κ ήρθε το σπίτι.... κ έχω κ μια πείνα!!!

Κ μετά σου λένε απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!!! Μη το ένα μη το άλλο, δυσκοιλιότητα, αέρια, πείνα, αϋπνία,....... κτλ!!!

Δεν μου κολλάει ύπνος με τον σεισμό! Να φάω δεν μπορώ! Κ έχω κ μια τούρτα στο ψυγείο λόγω γενεθλίων του μικρού μου κ      δε μπορώ να την ακουμπησω:confused:

Παντως εμένα αυτό με το σάκχαρο μου έκατσε βαρύ.... λέω άντε όλα τα αλλά τα δέχτηκα...αναγκαστικά αλλά να είσαι κ μέσα στο σπίτι κ να πείνας κ συνέχεια.... ΕΛΕΟΣ!!!!! 

Πανω που έκανα όνειρα χθες για λίγο κεικακι με καφεδάκι!!!

Αχ μωρε γλυκουλα μου. Μην το παιρνεις τοσο βαρια. Ειναι θεμα συνηθειας. Το παιρνεις αποφαση οτι σε 2 μηνες θα ξαναφας κανονικο γλυκο. Τωρα απλα αν μπορεις να ξεγελιεσαι με τπτ με μαυρη σοκολατα , κανα μικρο κομματακι που κ που. 

Για βραδινο το γιαουρτι ειναι μια χαρα μου χε πει ο δικος μου, αλλα καθε οργανισμο τον πειραζει και κατι διαφορετικο. Για τα δημητριακα προφανως εχουν ζαχαρη για αυτο πειραζουν. Δοκιμασε ισως βρωμη? Αν κ μενα δεν μ αρεεσει καθολου η βρωμη. Παντως μην σε αγχωνει πολυ. Θα το βρεις και θα το ρυθμισεις. Δεν σημαινει οτι θα σε πειραζουν ολα. 

Κοριτσια κ γω καταλαβα τον σεισμο παγωσα εκεινην την ωρα αλλα ως γνωστη γαιδουρα σε 5 λεπτα ξανακοιμηθηκα χεχεχε

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Στις 27+5 Ήταν 800 γραμμ περίπου.στο ντομπλερ 31+3 1864 γραμμάρια.

Α τελεια!Δηλαδη σε ενα μηνα πηρε 1 ολοκληρο κιλο!πολυ ενθαρυντικο αυτο!!Γιατι απορουσα ποτε θα προλαβουν να παρουν κιλα αν γεννησω πχ νωριτερα στις 36 εβδομαδες ...εχω κ τις συσπασεις....

8 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εγω 29+1 που πηγα γιατρο ηταν 1650. Αλλα μην αγχωνεσαι για το βαρος. Στο ντοπλερ θα δεις οτι θα χει παρει αρκετο βαρος, μη σε αγχωνει.

@loyloy φοβαμαι να δοκιμασω γλυκο, γιατι απ οτι εχω καταλαβει με τα γλυκα παει στον θεο το ζαχαρο μου. Αν δεν αντεξω θα δοκιμασω κανα σοκοφρετακι υγειας που ειναι και νοστιμα και βλεπουμε.

Εσενα κοριτσι μ ειναι θρεφταρακι εισαι μια χαρα θα χει φτασει τωρα σιγουρα τα 2 κιλα!!πω πω θα αλλαζουν σιγουρα κ οψη θα φουσκωνουν μαγουλακια για τσιμπιμα θα ναι τα γλυκουλια μας!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...