Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα palmoira με το καλό να δεχθεί την μπέμπα σου ... Δήμητρα συγχαρητήρια κορίτσι μου ότι καλύτερο εύχομαι. Brave περαστικά στην μητέρα σου και εσύ μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.. κορίτσι εγώ σας γράφω από την κλινική εχθές ήταν η χειρότερη μέρα της ζωής μου είχα φοβερή αιμορραγία σε σημείο που είπα "εντάξει αυτό ήταν" πήραμε το γιατρό και μας είπε να έρθουμε κατευθείαν εδώ 12 το βράδυ.. μέχρι να φτάσουμε είναι μια ώρα δρόμος εγώ επεξεργαζομουνα το ότι πάει τελείωσε αλλά η ελπίδα τελειώνει πάντα τελευταία. Στον υπέροχο είδαμε ότι δεν απέβαλα γτ είχα και πόνους στην κοιλιά και ο γιατρός αυτό νόμιζε... Είχα όμως πάρα πολύ αίμα από αποκόλληση σάκου.. ο γιατρός μου είπε ότι ειμαι πολύ τυχερή που η αιμορραγία σταμάτησε, αλλά πρέπει να μείνω εδώ για καμία βδομάδα. Σε γενικές γραμμές πρέπει να είμαι ξάπλα μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι γτ υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να αποβαλω.

Dggs μου,  ξάπλα όπως σου λένε .Όντως είσαι πολύ τυχερή που σταμάτησε το αίμα. Κάνε υπομονή και όλα θα πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

5 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!

Palmoira με το καλό σήμερα!  Εφτασε η ώρα!!!!!!!!!!!!

Δήμητρα συγχαρητήρια! Περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο τώρα!!!!

Brave μου εύχομαι για την καλύτερη δυνατή έκβαση, αλήθεια. Θύμησε μου πότε έκανες εμβρυομεταφορά? Περιστακά και στη μαμάκα σου γλυκιά μου, να είναι σύντομα πίσω σπίτι της! Συμφωνώ με τη Γεωργία, όσο μπορείς μακριά από νοσοκομεία....

 

 

Πω κορίτσι !!! Φαντάζομαι πόσο φοβήθηκες. Ευτυχώς όλα καλά! 'Ο,τι σου είπε ο γιατρός! Ξάπλα μέχρι να σου δώσει νέες οδηγίες, όλα θα πάνε καλά!

Γεια σου Δάφνη μου.  Έκανα εμβρυομεταφορα 21 Ιανουαρίου. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, brave said:

Κορίτσια μου γλυκά και ζωηρά γεια σας !!

Δημητρούλα συγχαρητήρια !

palmoira με το καλό το μωράκι σου. Έμεινε πλέον τόσο λίγο  για να το κρατήσεις αγκαλίτσα. Ανυπομονώ να έρθω στην θέση σου. 

Κορίτσια εγώ είχα δύσκολο ΣΚ , η μαμά μου είναι στο νοσοκομείο.  Ανέβασε υψηλή πίεση και έπαθε πνευμονικό οίδημα.

Παρά τρίχα την γλυτώσαμε αυτό είναι το καλό νέο. 

Εγώ πάλι απίστευτα κουρασμένη . Πριν λίγο επέστρεψα και είπα να σας ενημερώσω. 

Η Χοριακη σήμερα 425 . Δεν ξέρω τίποτα. 

Από το κέντρο μου είπαν ότι έχουν ξαναδεί περιπτώσεις που ανεβαίνει αργά να πηγαίνουν καλά.  Μου είπαν την Δευτέρα να επαναλάβω οιστραδιολη και προγεστερόνη που παρεμπιπτόντως αυτές είναι σε εξαιρετικά επίπεδα και την επόμενη  Πέμπτη να κάνω υπέρηχο..

Τι να πω αυτά 

Τάνια μακάρι να μπορούσα να σε διαφωτίσω σε κάτι . Τα κορίτσια εδώ ξέρουν περισσότερα νομίζω όμως πως πρέπει να επαναλάβεις την χοριακη. 

Πάντως κορίτσια μου όμορφα ότι και γίνει στη συγκεκριμένη περίπτωση με εμένα,  νοιώθω ιδιαίτερα τυχερή που μπήκα στην παρέα σας και που ξέρετε  μπορεί κάποτε το παιδί μου να γιορτάζει μαζί με τα δικά σας τα γενέθλια του. 

Καλό σας βράδυ και σας ευχαριστώ που υπάρχετε και γράφω τώρα εδώ τα εσώψυχά μου .

Περαστικά στη μαμά σου. 

Πρέπει να είναι αρκετά στρεσογόνα περίοδος για σένα με αβεβαιότητα κ με τη μαμά ασθενή. Όλα να πάνε πολύ καλά εύχομαι και όλα αυτά να τα θυμάστε σα μια περιπέτεια. Πολύ χαίρομαι που ανεβαίνει η χοριακή σου. Θα δεις σύντομα στον υπέρηχο τι και πώς. 

7 hours ago, Dggs said:

Κορίτσια μου καλημέρα palmoira με το καλό να δεχθεί την μπέμπα σου ... Δήμητρα συγχαρητήρια κορίτσι μου ότι καλύτερο εύχομαι. Brave περαστικά στην μητέρα σου και εσύ μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.. κορίτσι εγώ σας γράφω από την κλινική εχθές ήταν η χειρότερη μέρα της ζωής μου είχα φοβερή αιμορραγία σε σημείο που είπα "εντάξει αυτό ήταν" πήραμε το γιατρό και μας είπε να έρθουμε κατευθείαν εδώ 12 το βράδυ.. μέχρι να φτάσουμε είναι μια ώρα δρόμος εγώ επεξεργαζομουνα το ότι πάει τελείωσε αλλά η ελπίδα τελειώνει πάντα τελευταία. Στον υπέροχο είδαμε ότι δεν απέβαλα γτ είχα και πόνους στην κοιλιά και ο γιατρός αυτό νόμιζε... Είχα όμως πάρα πολύ αίμα από αποκόλληση σάκου.. ο γιατρός μου είπε ότι ειμαι πολύ τυχερή που η αιμορραγία σταμάτησε, αλλά πρέπει να μείνω εδώ για καμία βδομάδα. Σε γενικές γραμμές πρέπει να είμαι ξάπλα μόνο για τουαλέτα σηκώνομαι γτ υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να αποβαλω.

Κορίτσι μου όλες οι σκέψεις μου μαζί σου, να ξεκουραστεις κι ότι σου λέει ο γιατρός. Πολλά κορίτσια εδώ είχαν αποκολλήσεις και ολα πήγαν καλά! Υπομονή και δύναμη.

On 2/11/2019 at 10:02 AM, palmoira said:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κοριτσια! Οντως αύριο είναι η μεγάλη μέρα! 

Σε σκέφτομαι πολύ!!! Χαρές μεγάλες να ζείτε σήμερα. Πολλά φιλιά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κ εγω σκεφτομαι σημερα την @palmoira!!!

Εχετε νεα της!!!

Πηγαινα ξημερωματα για ωοληψια κ ενω ταξιδευα κ εβλεπα να ξημερωνει σκεφτηκα ποσο " φωτεινη" μερα ξημερωνει σημερα για την palmoira!!

Εστω κ προσπαθωντας να νιωσω πως θα ειναι , συγκινηθηκα παρα πολυ!!!

Να ναι ευτυχισμενη κ υγιης και να απολαυσει την μητροτητα!!!

  • Μου αρέσει 8

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Dggs και μόνο διαβάζοντας το μήνυμα σου ένιωσα το φόβο σου και την αγωνία σου. Τόσο να είναι καισίγουρα εκεί θα μείνει. Εσύ να δείξεις δύναμη, αισιοδοξία και υπομονή. Μένεις ξάπλα, ακούς κατά γράμμα τις συμβουλές του γιατρού και θα πάνε όλα καλά. Είμαι σίγουρη και αισιόδοξη! Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια μου αγαπημένα σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Όλα πήγαν πολύ καλά και έχω αγκαλιά την κόρη μου. Δεν θα σας γράψω πολλά γιατί είμαι λίγο εξαντλημένη όμως εύχομαι σε όλες σας να βιώσετε αυτό το υπέροχο συναίσθημα! Μην το βάζετε κάτω αξίζει πραγματικά τον κόπο, η ανταμοιβή είναι πολύ μεγάλη! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου , πάντα γερή και καλοτυχη! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας !!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira said:

Κοριτσια μου αγαπημένα σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Όλα πήγαν πολύ καλά και έχω αγκαλιά την κόρη μου. Δεν θα σας γράψω πολλά γιατί είμαι λίγο εξαντλημένη όμως εύχομαι σε όλες σας να βιώσετε αυτό το υπέροχο συναίσθημα! Μην το βάζετε κάτω αξίζει πραγματικά τον κόπο, η ανταμοιβή είναι πολύ μεγάλη! 

Συγχαρητήρια!!!! Nα σας ζήσει το μωράκι σας palmoira μας!!!!!! :):-D:-P

Link to comment
Share on other sites

Palmoira μου συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσει η κορούλα σας! Να ειναι γερή και καλότυχη και εσείς να έχετε υγεία να την στηρίζετε σε κάθε της βήμα. Καλά αναθρεματα! Τι κάνει ο ευτυχής μπαμπάς; Σας καμαρώνει, έτσι;

Brave πολλά έχουμε δει εδω από ιστορίες κοριτσιών, οπότε ποτέ μη λες ποτέ! 

Dggs πρέπει να έζησες απίστευτη αγωνία... Τώρα είσαι σε καλά χέρια. Ηρεμία, χαλάρωση και θετική σκέψη. Η κουνιάδα μου έπαθε κάτι αντίστοιχο και πήγε μια χαρά η εγκυμοσύνη της στη συνέχεια. Εύχομαι να μην έχεις άλλες λαχταρες κορίτσι μου. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μας. 

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@palmoira μου να σας ζήσει η κορούλα σας! Να είστε και οι τρεις πάντα τόσο ευτυχισμένοι όσο σήμερα. 

@Dggs κορίτσι μου προσπάθησε να είσαι όσο μπορείς πιο ψύχραιμη και να ακολουθεις τις οδηγίες των γιατρών. Εύχομαι σύντομα να περάσει αυτή η περιπέτεια.

Καλημέρα όμορφες! 

Link to comment
Share on other sites

@palmoira, Να σας ζήσει !!!!!!!!!!!!!! Απολαυσε το !!!

@Dggs, κοριτσι μου υπομονή !!! Κάτσε ξαπλα και κανε ότι σου λένε ! Αν επιτρέπεται έτσι ξαφνικα ξεκινησε η αιμοραγία ?

@brave, περαστικά για την μαμα σου !! Ευχομαι να ξεπεραστεί γρήγορα. Με το καλό να κάνεις και τον υπέρηχό σου και να δεις το μωράκι σου για 1η φορά. 

Εγω κορίτσια πήγα χθες και έκανα τον 1ο υπέρηχο . 

Eιδαμε 1 σακο με 1 λευκή κουκίδα .. που ήταν το έμβρυο !  ΕΙναι πολύ νωρίς βεβαια .. θα ξαναπάω την άλλη βδομάδα μήπως ακούσουμε καρδιά. Μου εξηγησε κ πότε αλλάζω μήνα... κάθε 18 λέει ο γιατρός . Εϊμαι ακόμα στον 1ο μήνα . Απο Δευτέρα μπαίνω στον δεύτερο . Θα δουμε. Εξακολουθώ να είμαι συγκρατημένη.... Μακαρι να πάνε όλα καλά . 
Σας φιλώ ! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

@palmoira Να σας ζήσει η κούκλα σας! Γερή κ δυνατή κ ευτυχισμένη κ κακότυχη να είναι σε όλη της την ζωή!!

@Dggs Υπομονή! Χαλάρωσε όσο μπορείς κ εύχομαι σύντομα να το ξεπεράσεις! 

@dimitra19 Συγχαρητήρια! Την επόμενη θα ακούσεις κ καρδούλα!

@brave Περαστικά! Όσο μπορείς πρόσεχε με το νοσοκομείο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2019 at 11:32 ΠΜ, Daphne259 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!

Palmoira με το καλό σήμερα!  Εφτασε η ώρα!!!!!!!!!!!!

Δήμητρα συγχαρητήρια! Περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο τώρα!!!!

Brave μου εύχομαι για την καλύτερη δυνατή έκβαση, αλήθεια. Θύμησε μου πότε έκανες εμβρυομεταφορά? Περιστακά και στη μαμάκα σου γλυκιά μου, να είναι σύντομα πίσω σπίτι της! Συμφωνώ με τη Γεωργία, όσο μπορείς μακριά από νοσοκομεία....

 

 

Πω κορίτσι !!! Φαντάζομαι πόσο φοβήθηκες. Ευτυχώς όλα καλά! 'Ο,τι σου είπε ο γιατρός! Ξάπλα μέχρι να σου δώσει νέες οδηγίες, όλα θα πάνε καλά!

Γεια σου Δάφνη μου.  Έκανα εμβρυομεταφορα 21 Ιανουαρίου. 

Palmoira να σας ζήσει η πολύτιμη κορούλα σας. Να την κρατάτε συνέχεια απαλά. 

Νοιώθω συγκινημένη και εύχομαι σε όλες μας να το ζήσουμε. 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...