Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, brave είπε:

Zouzoukina κάνε υπομονή λυπάμαι πολύ. Στην παρούσα φάση συμπάσχουμε δυστυχώς. Δεν ξέρω τι να πω..

Daphne 259 Ευχαριστώ για την στήριξη. 

Αν έχετε την καλοσύνη πείτε τι εννοείτε ανοσολογκές εξετάσεις.  Έχω άπειρα αποτελέσματα εξετάσεων . Δηλαδή πως λέγεται αυτη η εξέταση επιστημονικά να κοιτάξω αν την εχω κάνει.  

Εγώ γενικά από αποτελέσματα είχα τέλειο πάχος ενδομητρίου , καλές ορμονολογικες,  είχα κάνει υστεροσκοπηση και μου είχαν βρει ήπια φλεγμονή όπου πήρα και ένα κοκτέιλ διαφόρων αντιβιοτικών πριν.  Συνεπώς ένα μικρό πρόβλημα υπήρχε με το ενδομήτριο το οποίο με τις αντιβιώσεις υποτίθεται ταχτοποιήθηκε.

Πάντως είμαι ανοιχτή στις συμβουλές -συστάσεις σας .

daphne 259 , Dggs , Lennio ,  Nina 78 , alina και Γεωργία 72 εννοείται  και όποια κοπέλα ξεχνάω που έχει πάει καλά. 

Και θα σας παρακαλούσα μάλιστα για αυτό.

 Σε μήνυμα. 

 

 

Καλησπερα!Λυπαμαι  πολυ για την ταλαιπωρια που εχεισ περασει και σου ευχομαι καλη συνεχεια.Νομιζω οτι θα πρεπει να ξαναδεισ το θεμα τησ φλεγμονησ.Δεν περνουν τοσο ευκολα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 hours ago, angel23 said:

Δεν κατάλαβα ομορφιά μου που αλλού να πας; Δεν έχεις να πας πουθενά εδώ θα μείνεις δεν έχουμε τελειώσει εδώ. Εδώ θα μείνετε μέχρι να πετύχουμε ΟΛΕΣ. Μετά αν θέλετε ανοίγουμε όλες μαζί πάντα, ένα άλλο τοπικ με τίτλο .... "η συντροφιά του Cafe ivf με δωρεά ωαρίων" ή "εδώ όλες πετυχαίνουν" ή "δε φεύγεις από εδώ αν δεν πετύχεις" ήηηηηηηη "δεν πάω πουθενά εδώ θα μείνω". Άντε βρε το πολύ πολύ να σου επιτρέψουμε να πας τις "μανούλες του Σεπτεμβρίου??? 2019"

και γιατί τι έχουν τα ψαράκια παρακαλώ; ώρα είναι να πας πεις ότι οι υδροχόοι είναι καλύτεροι! Είναι δυνατόν; Οι υδροχόοι είναι .... τι είναι ο νεροχύτης, ενώ τα ψαράκια, τα ψαράκια ..... είναι καλλιτέχνες, είναι ... στην κοσμάρα τους (δείτε εμένα), είναι κούκου γειά σου (δείτε εμένα), είναι χρυσόψαρα αλλά και καρχαρίες! είναι γοργόνες (μην δείτε εμένα, εδώ μέτρησε ο οροσκόπος!). Για να το λήξουμε, Palmoira, μιας και είναι καισαρική και έχουμε δυνατότητες επιλογής, φρόντισε την ώρα σε παρακαλώ να έχει η μπέμπα ωροσκόπο ψάρι να μην μας λέει η Δάφνη! Φιλί δυνατό σε όλες

ΥΓ. μεγάλο συγνώμη στην inglaterra που την ξέχασα το πρωί αλλά είναι πολύ βόρεια και κάνει κρύο για να πας εκεί έστω και νοερά, όμως την έχουμε πάντα στη σκέψη μας και στην καρδιά μας .... το έσωσα inglaterra; Δεν σώζεται ε;

Εχεις τόσο δίκιο για τα ψαράκια. Ο άντρας μου είναι Ιχθυς και ξέρω για τί πλάσματα πρόκειται! :)

Δεν παρεξηγώ που με "ξέχασες" angel μας. Μπαινω και διαβάζω τα νέα των κοριτσιών, δεν γραφω συχνά αλλά δεν ξεχνώ καμιά σας.:-D

44 minutes ago, palmoira said:

Αχ κοριτσια μου και εγώ ιχθεις ήθελα να γεννηθεί γιατί και εγώ ψαράκι είμαι, αλλά μας την έσκασε το βρωμόπαιδο! 

Λοιπον, δεν θέλω αποχωρήσεις από την ομάδα! Καμία δεν φεύγει χωρίς μωρό από εδώ! Ειδικά αυτή παρέα είναι απαραίτητη να μένει δεμένη,όρθια και να δίνει ελπίδα και κουράγιο. Περνάμε από συμπληγάδες, με τις αμφιβολίες μας, τις απογοητεύσεις μας και δυστυχώς και τις αποτυχίες μας. Δεν απολογούμαστε σε κανεναν για τις επιλογές μας και πολύ περισσότερο για τα ωαρια μας! Είμαστε γυναίκες που έχουν τα ίδια δικαιώματα στη μητρότητα με όλες τις υπόλοιπες. Και να σας πω και κάτι άλλο...είμαστε πιο συνειδητοποιημένες και αποφασισμένες. Μόνο εάν έχεις πλήρη επίγνωση της μητρότητας και της λαχτάρας να πάρεις αγκαλιά ένα μωρό μπορείς να υπομείνεις τα φάρμακα, τις ενέσεις, τις άπειρες εξετάσεις, την αναμονή για τη χοριακη, τα αρνητικά αποτελέσματα. Και εντάξει όλα αυτά τα ξεπερνάς κάποια στιγμή και λες αξίζει να ξαναπροσπαθησω. Και πάλι από την αρχή. Και ακούς ότι μάλλον πρέπει να ψάξεις μια άλλη λύση γιατί εσυ από μόνη σου είσαι «υπογόνιμη» και γίνεσαι απλά μια πιθανότητα ελάχιστη να μείνεις εγκυος με δικά σου ωαρια. Και ταυτόχρονα ο κόσμος ο αδιακριτος και κακός γίνεται όλο και πιο πιεστικός με τις ερωτήσεις του. Ποια γυναίκα που έχει έστω και την πιο μικρή αμφιβολία του τι θέλει, εχει τις αντοχές τις δικές μας? Καμία. Είμαστε ηρωίδες πραγματικές και δεν το λέω εγωιστικά. Φτάνοντας πλέον λίγο πριν πραγματοποιήσω το δικό μου θαύμα δεν μετανιώνω που δεν το έβαλα κάτω. Κοιτάζω πίσω μου όλες τις δύσκολες στιγμές και το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα μπορέσω να βοηθήσω έστω και μια γυναίκα να παλέψει για να πραγματοποιήσει το όνειρο της. Πως η κάθε ιστορία εδώ μέσα με αίσιο τέλος θα δώσει δύναμη και κουράγιο έστω και σε μια από όλες εμάς. Καμία λοιπόν δεν φεύγει από την ομάδα χωρίς μωρό! 

Σοφά λόγια palmoira. Ακριβώς οι σκέψεις μου....Πόσο όμαρφα τα έγραψες! ♥♥♥

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια όμορφα.

Zouzoukina λυπαμαι κι εγώ πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα και θέλω να πιστεύω πως η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου. Συζητά με το κέντρο να σου πουν που αποδίδουν την αποτυχία και εξέτασε μήπως πρέπει να αλλάξεις κέντρο.

Brave καλώς ήλθες στην παρέα μας. Βρίσκω το ψευδώνυμό σου εμπνευσμένο και σίγουρα σε χαρακτηρίζει. Εύχομαι όλα να σου πάνε όπως τα ονειρεύεσαι. Μην ανησυχείς για την ηλικία. Κι εγώ είμαι 46 και γέννησα τον περασμένο Μάιο. Επίσης έχω διαβάσει για δύο γυναίκες κοντά στα 60 που έγιναν παρενθετες μητερες στα παιδιά των κοριτσιων τους! Επίσης να αναφέρω πως η προγιαγια μου έκανε το τελευταίο της παιδί και μάλιστα γερό, στα 49 της! Οπότε, καλή ψυχολογία και πάμε δυνατά! 

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2019 at 4:06 ΜΜ, palmoira είπε:

Κοριτσια μου είμαστε στην τελική ευθεία. Πηγαίνω κάθε δυο μέρες για καρδιοτοκογραφο και αύριο έχουμε ραντεβού με το γιατρό. Την Κυριακή θα κάνουμε και τις ενέσεις κορτιζόνης και εάν δεν βιαστεί η Μπέμπα την άλλη Τρίτη μπαίνουμε για καισαρικη 12/2. Μια εβδομάδα έμεινε μόνο! 

Yeahhhh!!!! Αντε με το καλό ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες ... εκανα χθες την 2η χοριακή και απο 91 πήγε 220 ! Καλό δεν είναι ; :)

Την Δευτερα θα κάνω την 3η χοριακή και την Τεταρτη πάω για τον 1ο υπέρηχο . Ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!! 

Σας φιλώ .. 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , dimitra19 είπε:

Καλησπέρα σε όλες ... εκανα χθες την 2η χοριακή και απο 91 πήγε 220 ! Καλό δεν είναι ; :)

Την Δευτερα θα κάνω την 3η χοριακή και την Τεταρτη πάω για τον 1ο υπέρηχο . Ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!! 

Σας φιλώ 

είναι μια χαρα κούκλα μ. . Είναι παραπάνω κιολας από 2 πλο.μπραβο σ καρδια....έλα να περνούμε φορα ολες....Γιατί μπορούμε...Όλες μπορείτε 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, dimitra19 said:

Καλησπέρα σε όλες ... εκανα χθες την 2η χοριακή και απο 91 πήγε 220 ! Καλό δεν είναι ; :)

Την Δευτερα θα κάνω την 3η χοριακή και την Τεταρτη πάω για τον 1ο υπέρηχο . Ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!! 

Σας φιλώ .. 

Σούπερ είναι :)

14 hours ago, palmoira said:

Αχ κοριτσια μου και εγώ ιχθεις ήθελα να γεννηθεί γιατί και εγώ ψαράκι είμαι, αλλά μας την έσκασε το βρωμόπαιδο! 

Λοιπον, δεν θέλω αποχωρήσεις από την ομάδα! Καμία δεν φεύγει χωρίς μωρό από εδώ! Ειδικά αυτή παρέα είναι απαραίτητη να μένει δεμένη,όρθια και να δίνει ελπίδα και κουράγιο. Περνάμε από συμπληγάδες, με τις αμφιβολίες μας, τις απογοητεύσεις μας και δυστυχώς και τις αποτυχίες μας. Δεν απολογούμαστε σε κανεναν για τις επιλογές μας και πολύ περισσότερο για τα ωαρια μας! Είμαστε γυναίκες που έχουν τα ίδια δικαιώματα στη μητρότητα με όλες τις υπόλοιπες. Και να σας πω και κάτι άλλο...είμαστε πιο συνειδητοποιημένες και αποφασισμένες. Μόνο εάν έχεις πλήρη επίγνωση της μητρότητας και της λαχτάρας να πάρεις αγκαλιά ένα μωρό μπορείς να υπομείνεις τα φάρμακα, τις ενέσεις, τις άπειρες εξετάσεις, την αναμονή για τη χοριακη, τα αρνητικά αποτελέσματα. Και εντάξει όλα αυτά τα ξεπερνάς κάποια στιγμή και λες αξίζει να ξαναπροσπαθησω. Και πάλι από την αρχή. Και ακούς ότι μάλλον πρέπει να ψάξεις μια άλλη λύση γιατί εσυ από μόνη σου είσαι «υπογόνιμη» και γίνεσαι απλά μια πιθανότητα ελάχιστη να μείνεις εγκυος με δικά σου ωαρια. Και ταυτόχρονα ο κόσμος ο αδιακριτος και κακός γίνεται όλο και πιο πιεστικός με τις ερωτήσεις του. Ποια γυναίκα που έχει έστω και την πιο μικρή αμφιβολία του τι θέλει, εχει τις αντοχές τις δικές μας? Καμία. Είμαστε ηρωίδες πραγματικές και δεν το λέω εγωιστικά. Φτάνοντας πλέον λίγο πριν πραγματοποιήσω το δικό μου θαύμα δεν μετανιώνω που δεν το έβαλα κάτω. Κοιτάζω πίσω μου όλες τις δύσκολες στιγμές και το μόνο που σκέφτομαι είναι πως θα μπορέσω να βοηθήσω έστω και μια γυναίκα να παλέψει για να πραγματοποιήσει το όνειρο της. Πως η κάθε ιστορία εδώ μέσα με αίσιο τέλος θα δώσει δύναμη και κουράγιο έστω και σε μια από όλες εμάς. Καμία λοιπόν δεν φεύγει από την ομάδα χωρίς μωρό! 

<3 <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα σε όλες ... εκανα χθες την 2η χοριακή και απο 91 πήγε 220 ! Καλό δεν είναι ; :)

Την Δευτερα θα κάνω την 3η χοριακή και την Τεταρτη πάω για τον 1ο υπέρηχο . Ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!! 

Σας φιλώ .. 

Μπράβο Δήμητρα... Μια χαρά είναι η χοριακη σου... Και εμείς κορίτσια μου σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο... Είδαμε σάκο και όταν ο γιατρός έκανε υπερζοομ μου έδειξε μια μικροσκοπική βουλιτσα και μου λέει "νατο αυτό είναι το εμβρυακι μας" χαχχαχαχαχχα. Σε 15 μέρες θα πάμε πάλι για να ακούσουμε και καρδούλα... Μεγάλη συγκίνηση.

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα σε όλες ... εκανα χθες την 2η χοριακή και απο 91 πήγε 220 ! Καλό δεν είναι ; :)

Την Δευτερα θα κάνω την 3η χοριακή και την Τεταρτη πάω για τον 1ο υπέρηχο . Ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!! 

Σας φιλώ .. 

Σούπερ νουμερακι Δήμητρα! Όλα καλά θα πάνε. 

πρίν από 7 λεπτά , Dggs είπε:

Μπράβο Δήμητρα... Μια χαρά είναι η χοριακη σου... Και εμείς κορίτσια μου σήμερα πήγαμε για τον πρώτο υπέρηχο... Είδαμε σάκο και όταν ο γιατρός έκανε υπερζοομ μου έδειξε μια μικροσκοπική βουλιτσα και μου λέει "νατο αυτό είναι το εμβρυακι μας" χαχχαχαχαχχα. Σε 15 μέρες θα πάμε πάλι για να ακούσουμε και καρδούλα... Μεγάλη συγκίνηση.

Συγχαρητήρια Δήμητρα είδες το εμβρυάκι. Με το καλό να ακούσετε την καρδούλα (εγώ εκεί άρχισα κάπως να το καταλαβαίνω). Τρελή χαρά!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα σε όλες ... εκανα χθες την 2η χοριακή και απο 91 πήγε 220 ! Καλό δεν είναι ; :)

Την Δευτερα θα κάνω την 3η χοριακή και την Τεταρτη πάω για τον 1ο υπέρηχο . Ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!! 

Σας φιλώ .. 

Συγχαρητήρια! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , alina80 είπε:

Σούπερ νουμερακι Δήμητρα! Όλα καλά θα πάνε. 

Συγχαρητήρια Δήμητρα είδες το εμβρυάκι. Με το καλό να ακούσετε την καρδούλα (εγώ εκεί άρχισα κάπως να το καταλαβαίνω). Τρελή χαρά!

 

Εγώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει... Γτ από συμπτώματα δεν έχω τίποτα.. μόνο κάτι λίγα νεύρα χαχχαχ που ο σύζυγος μου τα τραβάει όλα.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dggs είπε:

Εγώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει... Γτ από συμπτώματα δεν έχω τίποτα.. μόνο κάτι λίγα νεύρα χαχχαχ που ο σύζυγος μου τα τραβάει όλα.

Είναι νωρίς για συμπτώματα (και μακάρι να μην έχεις κιόλας). Δεν παθαίνει τίποτα ο σύζυγος...χαχα. πατέρας θα γίνει! :-P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Δήμητρα πόσο τέλεια νέα ξεκάθαρα. 

Εγώ βρε κορίτσια μπερδεύτηκα.  Έκανα πάλι χοριακη σήμερα και βγήκε 155.

Λέτε να υπάρχει ελπίδα ?

Να σας θυμίσω 1η χοριακη το Σάββατο 60 , Τρίτη 86 όπου απογοητεύτηκα  και σήμερα μετά από 2 ημέρες η 3η 155.

Τα έστειλα μόλις στο κέντρο και αναμένω νέα. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...