Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Χαιρετώ τα κορίτσια μου... εγώ γύρισα σπίτι επιτέλους.. το φασολάκι μεγαλώνει δυναμικά αλλά η ξάπλα συνεχίζεται.. δεν πειράζει όμως μου αρέσει που όλοι με κακομαθενουν..

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Γειά σας κορίτσια και από μένα. Πως είστε;

Δημητρα ωραία εμπειρία, έτσι; Και που να το δεις σχηματισμενο μωράκι!

Dggs ηρεμία και εσύ να δίνεις μόνο διαταγές!

Αlina με το καλό η εξέταση. 

Τι κάνουν τα άλλα τα κορίτσια μας; 

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. 

Dggs μου σωστά το έθεσε η Γεωργία,  αξιοποίησε το διάστημα που διανύεις με ξεκούραση και την φροντίδα των δικών σου. 

Δήμητρα τι καλά μπράβο,  πόσο μαγικό είναι να ακούς μια δεύτερη καρδιά μέσα σου. 

Γεωργία και εγώ πάντα πίστευα πως είμαι αγορομάνα.  Μάλιστα παρόλο που επιστημονικά το σπερματοζωάριο καθορίζει το φύλο άρα έχει πιο πολύ να κάνει με το αρσενικό,  είδα πρόσφατα ένα βιντεάκι που δείχνει πώς το ωάριο άλλες φορές έλκει και άλλες απωθεί  κάποια σπερματοζωάρια.  Σαν να επιλέγει κατά κάποιο τρόπο. 

Βέβαια σε φυσιολογικές συλλήψεις και όχι στη περίπτωση μας όπου έχω παρατηρήσει πως τα περισσότερα μωράκια είναι κορίτσια. 

Τέλος στην ερώτηση σου αν ρώτησα τον γιατρό γιατί δεν είδαμε σάκο η αλήθεια είναι πως δεν τον ρώτησα.  Βασικά απογοητεύτηκα όταν δεν είδα τίποτα και εγώ στον υπέρηχο. Και ήταν  και εκείνος λίγο πεσμένος για δικά του ίσως θέματα  .Η  Χοριακη μού δεν ήταν  και πολύ καλή. Ήμουν ήδη στην 7η εβδομάδα ήταν ήδη πολύ χαμηλή.  Δεν ήταν Καλά τα πράγματα εξ αρχής αν οι 2 πρώτες χοριακες είναι 60 και 86 ...

Επίσης τι σημασία έχει να τον ρωτήσω,  αφού μου απέκλεισε το εξωμήτριο.  Σίγουρα μόλις τελειώσει όλο αυτό θα μου δώσει κάποια εξήγηση. Ο επόμενος υπέρηχος είναι τη Παρασκευή όπου να ξέρετε δεν περιμένω κάτι απλά την εντολή να σταματήσω τα φάρμακα έτσι ώστε να επανέλθω και εγώ λίγο ξέρετε παίρνουμε κιλά, δεν γυμναζόμαστε κλπ.

Επίσης Θέλουμε να ανασυγκροτηθούμε με τον άντρα μου να δούμε αν μπορούμε να συνεχίσουμε ή όχι. Πραγματικά κάναμε μία συζήτηση χθες για να σταματήσουμε παρόλο που υπάρχουν 4 έμβρυα ακόμα στην αναμονή από την ίδια προσπάθεια.  Δεν είμαστε σίγουροι κατά πόσο αξίζει να τα χρησιμοποιήσουμε αφού την πρώτη φορά λένε πως σου τοποθετούν τα καλύτερα. 

Αλινα,  Νίνα,  Lennio, Merenda, Misha, Angel ,Τάνια  Καλημέρα σε όλες. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς όλα καλά με την εξέταση, το μωρό καλά και μεγαλούτσικο, ο τράχηλος και αμνιακό υγρό επίσης καλά. Ο πλακούντας είναι ακόμα λίγο χαμηλά, αλλά μου είπε ότι έχει περιθώρια να ανέβει. Επίσης το ένα νεφρό του φαίνεται σαν να έχει παραπάνω ουρά, θα το παρακολουθούμε μου είπε αλλά προς το παρόν δεν μας προβληματίζει γιατί κατά 80% μέχρι να γεννηθεί θα έχει λυθεί από μόνο του. 

Tο μωρό ήταν πολύ ζωηρό, σχεδόν δεν στεκόταν να κάνει τις μετρήσεις ο γιατρός! Το νιώθω πια και εγώ πολύ συχνά...

Επίσης μας αποκάλυψε και το φύλο καθώς δεν προλάβαμε να του πούμε ότι δεν θέλουμε να μάθουμε. Το μωρό είναι αγόρι. Σε εσάς μπορώ να πω ότι λιγάκι απογοητευτηκα - και φυσικά νιωθω τύψεις για αυτό... 

@brave μην βιαστειτε να απορρίψετε την προσπάθεια με τα υπάρχοντα έμβρυα. Έχουμε και εμείς τρία στην κατάψυξη τα οποία η εμβρυολόγος είχε χαρακτηρίσει ως μέτρια. Ενώ αυτά που μεταφεραμε ήταν ένα άριστο και ένα σχεδόν άριστο. Όμως μας είχε πει η έμβρυολογος ότι δεν σημαίνει κάτι αυτό οπωσδήποτε και ότι είναι απλώς μια εκτίμηση. Όπως βλέπουμε έναν άνθρωπο και μας φαίνεται υγιής, όμως δεν είναι σίγουρο ότι είναι κιόλας. Για εμένα αν τελικά επιβεβαιωθει το αρνητικό σενάριο κάντε με τους γιατρούς σας μια κουβέντα και θέστε και αυτό το ερώτημα για τα άλλα έμβρυα. 

@Dggs ξάπλα και ξεκούραση και απόλαυσε και τις περιποιήσεις! Είναι λίγο κουραστικό και βαρετό -συστηνω ανεπιφύλακτα το Netflix. 

Φιλακια στα μπουτακια στα μωρά της παρέας και αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε μάνες, εγκυμονούσες και σε όσες είναι στην προσπάθεια! 

Α.

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να εμφανιστώ καθώς περίμενα αρκετά να βρεθεί δότρια, μετά να ετοιμαστώ εγώ... 6 μήνες! Ευτυχώς είχα πολύ δουλειά και πέρασε ο χρόνος. Σήμερα έγινε η έμβρυομεταφορά... Τις πρώτες 24 ώρες μου είπαν ότι αιωρούνται τα εμβρυάκια. Άντε να γατζωθουν για τα καλά... Διάβασα για τις κοπέλες που δεν πήγαν καλά τα πράγματα @tania43 @brave και λυπήθηκα πολύ. Μακάρι να μάθετε τι έφταιξε και να ανασυγκροτηθειτε. Κι εγώ υστεροσκοπηση, σκρατσινγκ, φουλ ορμονες, ο,τι μου είπαν το  έκανα... Τουλαχιστον ξέρω ότι έκανα αυτό που μπορούσα.

Εσείς που εγκυμονειτε ή χαίρεστε τα μωρά σας, μας δίνετε δύναμη! Να είστε όλες καλά!!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Brave μου ελπίζω να έχετε θετική εξέλιξη, αλλά σε αντίθεση περίπτωση θα έλεγα να προχωρήσετε και με τα υπόλοιπα έμβρυα αφού υπάρχουν και γενικότερα συμφωνώ με την Alina. Αυτό που ανέφερες με το σπερμα και το ωάριο δεν το είχα ακούσει. Ενδιαφέρουσα πληροφορία.

Alina μπράβο για το μπεμπακι! Μην ανησυχείς για το ότι είναι αγόρι. Ολοι και όλες μου λένε πως είναι κολλημένα στη μαμά όχι όσο είναι μόνο μικρά! Χάχαχα!

Dream on με το καλο κορίτσι μου. Καλή επιτυχία! 

Τα φιλιά μου σε όλα τα κορίτσια. 

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς όλα καλά με την εξέταση, το μωρό καλά και μεγαλούτσικο, ο τράχηλος και αμνιακό υγρό επίσης καλά. Ο πλακούντας είναι ακόμα λίγο χαμηλά, αλλά μου είπε ότι έχει περιθώρια να ανέβει. Επίσης το ένα νεφρό του φαίνεται σαν να έχει παραπάνω ουρά, θα το παρακολουθούμε μου είπε αλλά προς το παρόν δεν μας προβληματίζει γιατί κατά 80% μέχρι να γεννηθεί θα έχει λυθεί από μόνο του. 

Tο μωρό ήταν πολύ ζωηρό, σχεδόν δεν στεκόταν να κάνει τις μετρήσεις ο γιατρός! Το νιώθω πια και εγώ πολύ συχνά...

Επίσης μας αποκάλυψε και το φύλο καθώς δεν προλάβαμε να του πούμε ότι δεν θέλουμε να μάθουμε. Το μωρό είναι αγόρι. Σε εσάς μπορώ να πω ότι λιγάκι απογοητευτηκα - και φυσικά νιωθω τύψεις για αυτό... 

@brave μην βιαστειτε να απορρίψετε την προσπάθεια με τα υπάρχοντα έμβρυα. Έχουμε και εμείς τρία στην κατάψυξη τα οποία η εμβρυολόγος είχε χαρακτηρίσει ως μέτρια. Ενώ αυτά που μεταφεραμε ήταν ένα άριστο και ένα σχεδόν άριστο. Όμως μας είχε πει η έμβρυολογος ότι δεν σημαίνει κάτι αυτό οπωσδήποτε και ότι είναι απλώς μια εκτίμηση. Όπως βλέπουμε έναν άνθρωπο και μας φαίνεται υγιής, όμως δεν είναι σίγουρο ότι είναι κιόλας. Για εμένα αν τελικά επιβεβαιωθει το αρνητικό σενάριο κάντε με τους γιατρούς σας μια κουβέντα και θέστε και αυτό το ερώτημα για τα άλλα έμβρυα. 

@Dggs ξάπλα και ξεκούραση και απόλαυσε και τις περιποιήσεις! Είναι λίγο κουραστικό και βαρετό -συστηνω ανεπιφύλακτα το Netflix. 

Φιλακια στα μπουτακια στα μωρά της παρέας και αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε μάνες, εγκυμονούσες και σε όσες είναι στην προσπάθεια! 

Α.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου χωρίς το Netflix δεν θα περνούσε η ώρα.... Κρίμα που σας είπανε το φίλο και σας χάλασαν την έκπληξη. Ποια εξέταση είπανε έκανες?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα

καταρχάς να ευχαριστήσω όλες τις κοπέλες που με είχαν στο μυαλό τους. Να καλωσορίσω τα νέα κορίτσια , να τους πω ότι το αποτέλεσμα σε ανταμείβει.

έχω αγκαλιά μια υπέροχη κόρη , πολύ έξυπνη και γελαστή. Εγώ είχα θεματάκι....Δεν κατάφερα να θηλάσω , ανύπαρκτη θηλή από μένα , η μικρή είχε ένα μικρό στοματάκι , που την βάζαμε στο στήθος και έκλαιγε , εγώ μάτωσα.....ήταν και η πεθερά παρόν να δει αν αξιωθώ να θηλάσω., έφερα σύμβουλο θηλασμού, πάλι δεν τα κατάφερα και κάπου εκεί το έχασα α....άρχισα να κλαίω ασταμάτητα , έδινα το μωρό να το ταΐσει μόνο ο άντρας μου , και δεν ήθελα να δω κανέναν....ένιωθα άχρηστη , και ένα βράδυ παραλίγο να φύγω από ένα μπαλκόνι κάτω...΄θόλωσα....

Σπίτι καλύτερα, δεν θηλάσαμε , η μικρή είναι μια κούκλα , δυσκολευομαστε λίγο με τα γάλατα , αλλά παίρνουμε βάρος και ομορφαινουμε

ευχαριστώ και πάλι όλα τα κορίτσια

καλή δύναμη σε όσες ξεκινάνε τώρα την προσπάθεια τους

 

σας φιλώ όλες

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ μου πόσο χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Μην μου στεναχωριέσαι μια χαρά είναι και τα έτοιμα γάλατα. Να φροντίζεις τον εαυτό σου και αν χρειαστείς βοήθεια ειδικού μην διστάσεις!

@Dggs Την β επιπέδου κάναμε. Σωτηρίο το Netflix, και εμένα με βοήθησε πολύ στην αρχή με την αποκόλληση που ήμουν ξάπλα. 

@Dream_on καλά αποτελέσματα κορίτσι. Ποτε σου είπαν για χοριακη;

Φιλιά σε όλες!

Α.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κοκκινομάλλα μου μας ελειψες πολύ!!!Εισαι η καλύτερη μαμα!!!Μια χαρά είναι τα γάλατα κορίτσι μου!!!Τα μωράκια μας θέλουν αγάπη και μόνο και από αυτό έχεις μπόλικη!!!!Μην ακούς κανέναν!!!!!Οτι χρειαστείς μας λες!!!Να σκέφτεσαι μόνο την κουκλάρα σου!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/2/2019 at 10:59 ΠΜ, brave είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. 

Dggs μου σωστά το έθεσε η Γεωργία,  αξιοποίησε το διάστημα που διανύεις με ξεκούραση και την φροντίδα των δικών σου. 

Δήμητρα τι καλά μπράβο,  πόσο μαγικό είναι να ακούς μια δεύτερη καρδιά μέσα σου. 

Γεωργία και εγώ πάντα πίστευα πως είμαι αγορομάνα.  Μάλιστα παρόλο που επιστημονικά το σπερματοζωάριο καθορίζει το φύλο άρα έχει πιο πολύ να κάνει με το αρσενικό,  είδα πρόσφατα ένα βιντεάκι που δείχνει πώς το ωάριο άλλες φορές έλκει και άλλες απωθεί  κάποια σπερματοζωάρια.  Σαν να επιλέγει κατά κάποιο τρόπο. 

Βέβαια σε φυσιολογικές συλλήψεις και όχι στη περίπτωση μας όπου έχω παρατηρήσει πως τα περισσότερα μωράκια είναι κορίτσια. 

Τέλος στην ερώτηση σου αν ρώτησα τον γιατρό γιατί δεν είδαμε σάκο η αλήθεια είναι πως δεν τον ρώτησα.  Βασικά απογοητεύτηκα όταν δεν είδα τίποτα και εγώ στον υπέρηχο. Και ήταν  και εκείνος λίγο πεσμένος για δικά του ίσως θέματα  .Η  Χοριακη μού δεν ήταν  και πολύ καλή. Ήμουν ήδη στην 7η εβδομάδα ήταν ήδη πολύ χαμηλή.  Δεν ήταν Καλά τα πράγματα εξ αρχής αν οι 2 πρώτες χοριακες είναι 60 και 86 ...

Επίσης τι σημασία έχει να τον ρωτήσω,  αφού μου απέκλεισε το εξωμήτριο.  Σίγουρα μόλις τελειώσει όλο αυτό θα μου δώσει κάποια εξήγηση. Ο επόμενος υπέρηχος είναι τη Παρασκευή όπου να ξέρετε δεν περιμένω κάτι απλά την εντολή να σταματήσω τα φάρμακα έτσι ώστε να επανέλθω και εγώ λίγο ξέρετε παίρνουμε κιλά, δεν γυμναζόμαστε κλπ.

Επίσης Θέλουμε να ανασυγκροτηθούμε με τον άντρα μου να δούμε αν μπορούμε να συνεχίσουμε ή όχι. Πραγματικά κάναμε μία συζήτηση χθες για να σταματήσουμε παρόλο που υπάρχουν 4 έμβρυα ακόμα στην αναμονή από την ίδια προσπάθεια.  Δεν είμαστε σίγουροι κατά πόσο αξίζει να τα χρησιμοποιήσουμε αφού την πρώτη φορά λένε πως σου τοποθετούν τα καλύτερα. 

Αλινα,  Νίνα,  Lennio, Merenda, Misha, Angel ,Τάνια  Καλημέρα σε όλες. 

Η μόνη παρέμβαση που θα κάνω είναι στο ότι στην πρώτη σου τοποθετούν τα καλύτερα..θα σου μιλήσω για τα δικά μου( με δικό μου υλικό) θα κάνω την 5 προσπάθεια μου ( έχω ήδη ένα παιδί) με κατεψυγμένα...έχω ρωτήσει τα πάντα..δεν ισχύει αυτό ίσα ίσα που τα κατεψυγμένα έχουν καλύτερη δυναμική...μετά την κόρη μου έπιασα ξανά στην εμβριομεταφορα κ παλλινδρομησε 9 βδομάδα λόγω χρωμοσωμιας ..με άλλα λόγια δεν είχε κάνει με τη δυναμικη ούτε με τις διαιρέσεις που ήταν τέλειες..οπλισμού με θάρρος κ τώρα που ο οργανισμός πήρε μπρος βούρ....μη σκέφτεσαι...έτυχε να ναι βιοχημική...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

κορίτσια καλησπέρα

καταρχάς να ευχαριστήσω όλες τις κοπέλες που με είχαν στο μυαλό τους. Να καλωσορίσω τα νέα κορίτσια , να τους πω ότι το αποτέλεσμα σε ανταμείβει.

έχω αγκαλιά μια υπέροχη κόρη , πολύ έξυπνη και γελαστή. Εγώ είχα θεματάκι....Δεν κατάφερα να θηλάσω , ανύπαρκτη θηλή από μένα , η μικρή είχε ένα μικρό στοματάκι , που την βάζαμε στο στήθος και έκλαιγε , εγώ μάτωσα.....ήταν και η πεθερά παρόν να δει αν αξιωθώ να θηλάσω., έφερα σύμβουλο θηλασμού, πάλι δεν τα κατάφερα και κάπου εκεί το έχασα α....άρχισα να κλαίω ασταμάτητα , έδινα το μωρό να το ταΐσει μόνο ο άντρας μου , και δεν ήθελα να δω κανέναν....ένιωθα άχρηστη , και ένα βράδυ παραλίγο να φύγω από ένα μπαλκόνι κάτω...΄θόλωσα....

Σπίτι καλύτερα, δεν θηλάσαμε , η μικρή είναι μια κούκλα , δυσκολευομαστε λίγο με τα γάλατα , αλλά παίρνουμε βάρος και ομορφαινουμε

ευχαριστώ και πάλι όλα τα κορίτσια

καλή δύναμη σε όσες ξεκινάνε τώρα την προσπάθεια τους

 

σας φιλώ όλες

Κοκκινομάλλα, μακάρι να μη φορτωνόμαστε και παγιδευομαστε με τις προσδοκίες των άλλων ( βλέπε πεθερά) και τις δικές μας (βλέπε τη δική σου επιθυμία να θηλάσεις). Κάποια πράγματα δεν εξαρτώνται από μας, αλλά δεν έρχεται και το τέλος γιατί υπάρχουν εναλλακτικές και διαφορετικές οπτικές. Κι αυτό που κάνουμε με τη δωρεά ωαρίων, είναι μια από τις εναλλακτικές, διαφορετικά δε θα μπορούσαμε με τον κλασσικό, ρομαντικό τρόπο, μετά από σεξ να μείνουμε έγγυες, και να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους, χωρίς τόσες ορμόνες, ενέσεις κλπ. Η καθεμία το προσπάθησε πολύ πριν καταφύγει σε εξωσωματική με δωρεά. Κι όμως, υπάρχει αυτή η εναλλακτική λύση και η διαφορετική οπτική που υιοθετήσαμε για το ότι  η μητρότητα και η πατρότητα είναι πέρα από το γενετικό υλικό. Όπως και το μεγάλωμα ενός παιδιού είναι πέρα από το θηλασμό μέχρι τελευταίας σταγόνας ή πέρα από ο,τι θεωρείται παιδαγωγικά σωστό. Για μένα, το μεγάλωμα ενός παιδιού είναι αγάπη, δική μου ενδοσκόπηση και επαναπροσδιορισμός, μέσα από τα πολλά λάθη που θα (αν) αξιωθώ να κάνω. Όλα είναι καλά Κοκκινομάλλα μου, με ή χωρίς δικό σου γάλα, με τις ανασφάλειες και τις ενοχές σου. Αν σκέφτεσαι πόσο το αγαπάς το μικρούλι, και πόσο περισσότερο θα το αγαπήσεις, θα δεις ότι όλες οι ενοχές είναι στο μυαλό σου και μόνο! Εύχομαι να περνάς όμορφες στιγμές χαλάρωσης στο μπαλκόνι σου, όταν όλα ηρεμούν, κι έχεις 2 λεπτά για σένα. Να νιώθεις όμορφα και περήφανη!

Φιλιά!

ΥΓ. Θυμάμαι ότι σε αναζητούσα το καλοκαίρι να μάθω νέα σου... και να! Τα καλύτερα!

5 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ μου πόσο χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Μην μου στεναχωριέσαι μια χαρά είναι και τα έτοιμα γάλατα. Να φροντίζεις τον εαυτό σου και αν χρειαστείς βοήθεια ειδικού μην διστάσεις!

@Dggs Την β επιπέδου κάναμε. Σωτηρίο το Netflix, και εμένα με βοήθησε πολύ στην αρχή με την αποκόλληση που ήμουν ξάπλα. 

@Dream_on καλά αποτελέσματα κορίτσι. Ποτε σου είπαν για χοριακη;

Φιλιά σε όλες!

Α.

Σε 10 μέρες και μετά σε 4 γιατί πέφτει το τριήμερο των Αποκριάς.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2019 at 5:01 ΜΜ, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

κορίτσια καλησπέρα

καταρχάς να ευχαριστήσω όλες τις κοπέλες που με είχαν στο μυαλό τους. Να καλωσορίσω τα νέα κορίτσια , να τους πω ότι το αποτέλεσμα σε ανταμείβει.

έχω αγκαλιά μια υπέροχη κόρη , πολύ έξυπνη και γελαστή. Εγώ είχα θεματάκι....Δεν κατάφερα να θηλάσω , ανύπαρκτη θηλή από μένα , η μικρή είχε ένα μικρό στοματάκι , που την βάζαμε στο στήθος και έκλαιγε , εγώ μάτωσα.....ήταν και η πεθερά παρόν να δει αν αξιωθώ να θηλάσω., έφερα σύμβουλο θηλασμού, πάλι δεν τα κατάφερα και κάπου εκεί το έχασα α....άρχισα να κλαίω ασταμάτητα , έδινα το μωρό να το ταΐσει μόνο ο άντρας μου , και δεν ήθελα να δω κανέναν....ένιωθα άχρηστη , και ένα βράδυ παραλίγο να φύγω από ένα μπαλκόνι κάτω...΄θόλωσα....

Σπίτι καλύτερα, δεν θηλάσαμε , η μικρή είναι μια κούκλα , δυσκολευομαστε λίγο με τα γάλατα , αλλά παίρνουμε βάρος και ομορφαινουμε

ευχαριστώ και πάλι όλα τα κορίτσια

καλή δύναμη σε όσες ξεκινάνε τώρα την προσπάθεια τους

 

σας φιλώ όλες

Καλως το κοριτσι μας!!!! Μαλλον τα κοριτσια μας!!!!...Η καλυτερη μανουλα θα εισαι!!!!!! ...Λιγο χρονο χρειαζοσουν μονο!!! Φιλακια και στις 2 σας!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Πριν αλλάξει η μέρα θα ήθελα να πω σε όλες τις φίλες καλό μήνα και καλή άνοιξη!

Κορίτσια η άνοιξη είναι εδώ και άνοιξη σημαίνει αναγέννηση και ζωή και πίσω από

ένα ζωντανό πλάσμα κρύβεται πάντα μία μανούλα. Οι φίλες που είναι μανούλες ας βάλουν

στα χεράκια των μωρών τους τον μάρτη και εύχομαι στις υπόλοιπες σ'ένα χρόνο από

τώρα να κλώθουμε κόκκινη και άσπρη κλωστή για να φτιάξουμε μάτρη για τα δικά μας μωρά.

Και φυσικά δεν μπορώ να μην εκφράσω τη χαρά μου που η φίλη Κοκκινομάλλα is back! μαζί με την

όμορφη κορούλα της! Dreamon σου εύχομαι καλή επιτυχία! Deggs η συνέχεια να είναι όμορφη και ομαλή χωρίς άλλα απρόοπτα.

Alina: με τόσες όμορφες μπεμπούλες εδώ χρειαζόμαστε και όμορφα αγόρια για να έχουμε να διαλέξουμε.

Brave: μεγάλο φιλί, τρυφερή αγκαλιά και συνεχίζουμε. Σε όλες τις άλλες φίλες μας πολλά φιλιά!

ΥΓ. Λεννιώ έχω φάει κόλλημα και δεν θυμάμαι πως λένε τα μικρά γαλλάκια το λούτρινο που τους αγοράζουν όταν

γεννιούνται και συχνά δεν το αποχωρίζονται ούτε στον παιδικό (δεν είναι κατ' ανάγκη λούτρινο, εχώ δει γαλλάκι να

κουβαλάει μία μαξιλαροθήκη). Θα σκάσω αν δεν το θυμηθώ.

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα! Τι ωραία που διαβάζω νέα από την Κοκκινομάλλα μας!

Τρυφερή μανούλα, συμφωνώ απόλυτα με τις προλαλησασες. Όλα θα ηρεμήσουν και θα γλυκάνουν κι άλλο με τον καιρό. Εσύ να καμαρώνεις την όμορφη την κορούλα σου και να πεις ένα μεγάλο μπράβο στον εαυτό σου για ο, τι κατάφερες! Σου αξιζει! 

Πολλα φιλιά στα πατουσάκια της μικρης σου και να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς.

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...