Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Τζινα38 είπε:

δεν μου ζητησε τιποτα αγαπη εγω τον ρωτησα αν πρεπει να κανω καποια εξεταση και μονο που δεν με πεταξε απο το γραφειο χαχαχα. το παπ α ηταν 1/19500 1/20000 και 1/20000.

Σ εμενα η πρώτη τρισωμια ηταν 1/5670. Μικρή δεν είναι; Γιατί; Θα πάρω να ρωτήσω στο ντοκ της αυχενικης

Κορίτσια έχω ερώτηση. Όσες εγκυουλες κανατε αυχενικη με δότρια ποσό ήταν η τρισωμια 21 σε πιθανότητες στην αυχενικη;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Σ εμενα η πρώτη τρισωμια ηταν 1/5670. Μικρή δεν είναι; Γιατί; Θα πάρω να ρωτήσω στο ντοκ της αυχενικης

Κορίτσια έχω ερώτηση. Όσες εγκυουλες κανατε αυχενικη με δότρια ποσό ήταν η τρισωμια 21 σε πιθανότητες στην αυχενικη;

Εγώ σ απάντησα πόσο είχα...αλλα ανχωνεσαι χωρίς λόγο Μαίρη μ...δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος κ η σουρλουλου  μας είναι φοβερή κ υγιείς ....ρωτά πάντως να α πει ο αυχενικος να δεις που έχουμε δίκιο...άλλες έχουν 1/ 400 κ είναι όλα καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ σ απάντησα πόσο είχα...αλλα ανχωνεσαι χωρίς λόγο Μαίρη μ...δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος κ η σουρλουλου  μας είναι φοβερή κ υγιείς ....ρωτά πάντως να α πει ο αυχενικος να δεις που έχουμε δίκιο...άλλες έχουν 1/ 400 κ είναι όλα καλά.. 

Μου φαίνεται περίεργο που σε αλλά κορίτσια με δότρια είναι 1/20000 στην τρισωμια 21. Η δότρια είναι κατω των 30 . Υπάρχει κάτι στο αίμα μου; Περιεργο


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μου φαίνεται περίεργο που σε αλλά κορίτσια με δότρια είναι 1/20000 στην τρισωμια 21. Η δότρια είναι κατω των 30 . Υπάρχει κάτι στο αίμα μου; Περιεργο

Δεν έχει να κάνει αγάπη...ειναι ποσοστά...τιποτα δεν υπάρχει....σε άλλες είναι ακόμα πιο ψηλά σε άλλες ακόμα πιο χαμηλά.

συζήτησε το με τον γιατρό να δεις τι θα σ πει...κ σ ξαναλεω μην ανχωνεσαι...δεν έχεις να φοβηθείς τίποτες απολύτως...θα στο πει κ ο ντοκ ....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Σ εμενα η πρώτη τρισωμια ηταν 1/5670. Μικρή δεν είναι; Γιατί; Θα πάρω να ρωτήσω στο ντοκ της αυχενικης

Κορίτσια έχω ερώτηση. Όσες εγκυουλες κανατε αυχενικη με δότρια ποσό ήταν η τρισωμια 21 σε πιθανότητες στην αυχενικη;

οχι αγαπη ειναι πολυ καλη σε φιλη μου στην τρισωμια 21 της βγηκε αποτελσμα 1/1990 και στις αλλες 2 τρικσωμιες 1/10000 το μωρο δεν ειχε κατι.. και αυτη με δοτρια

συμφωνω με την Ραφαελα, αν ηταν κατι θα στο ελεγαν και θα σε εστελναν για αλλες εξετασεις... μην ψαχνεις για δρακους εκει που δεν υπαρχουν ρε μωρο.!

καλα εε  η μπεμπιτα μου κανει παρτυ..εκανα μια ζεστη σοκολατα και απο την στιγμη που αρχισα να πινω πρεπει να κανει κολοτουμπες χαχαχαχαχα πολυ ενεργεια βρε παιδακι μου

  • Μου αρέσει 4

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

οχι αγαπη ειναι πολυ καλη σε φιλη μου στην τρισωμια 21 της βγηκε αποτελσμα 1/1990 και στις αλλες 2 τρικσωμιες 1/10000 το μωρο δεν ειχε κατι.. και αυτη με δοτρια

συμφωνω με την Ραφαελα, αν ηταν κατι θα στο ελεγαν και θα σε εστελναν για αλλες εξετασεις... μην ψαχνεις για δρακους εκει που δεν υπαρχουν ρε μωρο.!

καλα εε  η μπεμπιτα μου κανει παρτυ..εκανα μια ζεστη σοκολατα και απο την στιγμη που αρχισα να πινω πρεπει να κανει κολοτουμπες χαχαχαχαχα πολυ ενεργεια βρε παιδακι μου

Η φίλη σου έκανα αμνιο; Θυμάσαι τι ηλικία είχε η δότρια της; Η δικιά σου δότρια ποσών ετών; Μήπως παίζει ρολο η ηλικία. Όταν τρώμε σοκολάτα το νινί κάνει πάρτυ! Το γλυκουλι μου του αρεσε φαινεταιφαίνεται


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Η φίλη σου έκανα αμνιο; Θυμάσαι τι ηλικία είχε η δότρια της; Η δικιά σου δότρια ποσών ετών; Μήπως παίζει ρολο η ηλικία. Όταν τρώμε σοκολάτα το νινί κάνει πάρτυ! Το γλυκουλι μου του αρεσε φαινεταιφαίνεται

οχι δεν εκανε τιποτα.. η δικης 28 και η δικη μου 21.!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

οχι δεν εκανε τιποτα.. η δικης 28 και η δικη μου 21.!

E για αυτο το δικο σου ποσοστο ειναι καλο. Ειναι πολυ μικρη η δοτρια οπως κ της ταρζανιτσας. Τωρα καταλαβαινω τι γινεται. Αρα μια χαρα ειναι τα δικα μου

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

E για αυτο το δικο σου ποσοστο ειναι καλο. Ειναι πολυ μικρη η δοτρια οπως κ της ταρζανιτσας. Τωρα καταλαβαινω τι γινεται. Αρα μια χαρα ειναι τα δικα μου

ναι βρε αγαπη

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλή αρχή κοπέλα μου με το καλό! Όλα να πανε σούπερ κ να πιάσεις με την πρώτη!

Καλημέρα Σοφακι τι κανεις; Όλα καλά; Καλό ΣΚ να έχεις!

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαιρούλα μου!!Στείλτε μαζί με τη μπουμπού σου θετική σκέψη:x

6 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

με το καλο αγαπη..έρχεται το μωρακι σ.παναγια μ πρώτα ο θεος...όλα να σ πάνε τελειαααααααααααα.

Σ'ευχαριστώ πολύ Ταρζανάκι μου!!Παίρνω πολύ θετική ενέργεια απο σας τις εγκυούλες:x

6 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Μπράβο συγχαρητήρια με το καλό να πάνε όλα.. ποσο καιρο περιμενες?το κέντρο που είναι Αθήνα?

Σ'ευχαριστώ πολύ Νατασάκι μου!!Τρεις μήνες περίμενα κ έκανα κ υστεροσκόπηση.Στο ΑΚΕΣΩ είμαι.

6 ώρες πρίν, Tsini είπε:

@Papy μοιρασε ελπιδα κ σε μας :x Να ειναι καλοριζικο το ξεκινημα σου!!!

Πολύ σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας κ χαίρομαι ιδιαίτερα που όλο αυτό το μοιράζομαι μαζί σας:x

7 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Καλή αρχή κοπέλα μου όλα να σου έρθουν όπως τα επιθυμείς...

Σ'ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια κοριτσάκι!!!Είμαι αισιόδοξη κ ελπίζω:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Papy είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαιρούλα μου!!Στείλτε μαζί με τη μπουμπού σου θετική σκέψη:x

Σ'ευχαριστώ πολύ Ταρζανάκι μου!!Παίρνω πολύ θετική ενέργεια απο σας τις εγκυούλες:x

Σ'ευχαριστώ πολύ Νατασάκι μου!!Τρεις μήνες περίμενα κ έκανα κ υστεροσκόπηση.Στο ΑΚΕΣΩ είμαι.

Πολύ σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας κ χαίρομαι ιδιαίτερα που όλο αυτό το μοιράζομαι μαζί σας:x

Σ'ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια κοριτσάκι!!!Είμαι αισιόδοξη κ ελπίζω:x

Σου στέλνουμε πολλή αγαπη κ άπειρη μπεμπεδοσκονη :wub::wub:................................


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου από την Πέμπτη ο σύζηγος χάλια..σήνερα άρχισε να συνέρχεται δυστηχώς ξύπνησα με ενοχληση στα λαιμά κ δέκατα αύριο εχω υπέρηχο για να αρχισω προγεστερόνη Παρασκευή ή Σάββατο ετ προσευχηθείτε μη κρυώσω δεν θα αντέξω να γίνει κατι κακό

Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου από την Πέμπτη ο σύζηγος χάλια..σήνερα άρχισε να συνέρχεται δυστηχώς ξύπνησα με ενοχληση στα λαιμά κ δέκατα αύριο εχω υπέρηχο για να αρχισω προγεστερόνη Παρασκευή ή Σάββατο ετ προσευχηθείτε μη κρυώσω δεν θα αντέξω να γίνει κατι κακό

Άντε μωρε Δημουτρουλα μακάρι να μην ειναι κανονική ίωση και να σας περασει ξώφαλτσα. Ολα να πανε κατ ευχήν!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου από την Πέμπτη ο σύζηγος χάλια..σήνερα άρχισε να συνέρχεται δυστηχώς ξύπνησα με ενοχληση στα λαιμά κ δέκατα αύριο εχω υπέρηχο για να αρχισω προγεστερόνη Παρασκευή ή Σάββατο ετ προσευχηθείτε μη κρυώσω δεν θα αντέξω να γίνει κατι κακό

Ας ελπίσουμε να μην σε πάρει βαριά.. κ να πάνε όλα όπως τα κανονίζεις ..!!!Μα δε φτάνει η αγωνία μας έχουμε κ τις κωλοιωσεις..πιο πολύ από ποτέ φέτος!!παλεύουμε με τα θηρία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Α κρίμα! Καλή Αποκριά να έχετε!

Ναι μωρε χρειαζεται κ αυτό!

Το άλλο φάνηκε στον υπερηχο λίγο πιο μικρό. Σιγά σιγά θα μικραινει

Εσένα Τζινα τι εξετάσεις σου ζήτησαν μετά την αυχενικη; Η αυχενικη τι ποσοστά σου έβγαλε;

Μαίρη,μαζί με την αυχενική έκανες και papp-A; Εγω τωρα ξανακοιταξα την αυχενική και λεει: έμβρυο 1 τρισωμια 21 1/3145,   έμβρυο 2.  1/3393. Αν θυμάσαι ο γιατρος βρηκε πολυ καλα τα αποτελέσματα της αυχενική και δεν μου ειπε καν για παπ-Α! Κι εγω φρικαρα και εκανα την εξέταση αίματος που παει Αμερική. Τι άγχος Θεε μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...