Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Υπάρχει κ το άλλο να πεις. Θα παω με τον άντρα μου είναι προσωπική μας στιγμή κ οι μαμάδες δεν έχουν καμία δουλειά. Εμείς έτσι τους κοψαμε

αχ να ξερες και ποσες φορες το ειπα..η μαμα μου εχει καταθλιψη και δεν καταλαβαινει  την πιεστικη της συμπεριφορα, νομιζει οτι το κανει απο ενδιαφερον.. αστο μεγαλη ιστορια 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Τζινα38 είπε:

αχ να ξερες και ποσες φορες το ειπα..η μαμα μου εχει καταθλιψη και δεν καταλαβαινει  την πιεστικη της συμπεριφορα, νομιζει οτι το κανει απο ενδιαφερον.. αστο μεγαλη ιστορια 

Καταλαβα..... κάνε το plan b κ ενημέρωσε λίγο πριν να μην αναφερθούν στη δότρια. Άλλωστε είναι προσωπικό δεδομενοδεδομένο


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καταλαβα..... κάνε το plan b κ ενημέρωσε λίγο πριν να μην αναφερθούν στη δότρια. Άλλωστε είναι προσωπικό δεδομενοδεδομένο

Παιδιά εμένα σρην β δεν αναφέρθηκαν καν .... Ο γιατρός μ είχε ενημερώσει τον εμβρυολογο κ έμεινε εκεί το θέμα...μέσα υπήρχε κοπέλα που κρατούσε τα νούμερα...φυσικά κ δεν ήξερε κ ούτε είπαν κατο...δεν γίνεται αυτό....εχτος κ αν είναι ουφο ο γιατρός κ κάθεται κ το λέει...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα, 

να χωθω στην συζητηση σας και να πω οτι ολοι οι δικοι μου το ξερουν (γονεις δεν υπαρχουν απο πλευρας συζυγου και ουτε οι δικοι μου) αλλα ο αδερφος μου η νυφη μου η νονα μου το ειπα γιατι ηθελα να δω ποσο θα με υποστηριξουν και τελικα με εξεπληξαν ευχαριστα πολυ υποστηρικτηκοι και οι φιλες μου δεν εχω κανενα προβλημα να το ξερουν και καποιους που δεν θελω ακομη να το μαθουν αν πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη μετα ας το μαθουν δεν με νοιαζει καθολου

αυτη την στιγμη που σας γραφω ο συζυγος ειναι αθηνα και αυριο κανει καταθεση σπερματος στην κλινικη (βρισκομαστε αμερικη μονιμοι κατοικοι) και μπαινουμε στο προγραμμα για δοτρια, μας ειπαν 3 με 4 μηνες 

σεπτεμβριο θα ειμαι αθηνα για την εμβρυομεταφορα!!!!

φιλια πολλα σε ολα τα ομορφα κοριτσια εδω και ολα θα πανε καλα για ολες μας

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Κρισταλενια είπε:

Γεια σας και απο εμενα, 

να χωθω στην συζητηση σας και να πω οτι ολοι οι δικοι μου το ξερουν (γονεις δεν υπαρχουν απο πλευρας συζυγου και ουτε οι δικοι μου) αλλα ο αδερφος μου η νυφη μου η νονα μου το ειπα γιατι ηθελα να δω ποσο θα με υποστηριξουν και τελικα με εξεπληξαν ευχαριστα πολυ υποστηρικτηκοι και οι φιλες μου δεν εχω κανενα προβλημα να το ξερουν και καποιους που δεν θελω ακομη να το μαθουν αν πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη μετα ας το μαθουν δεν με νοιαζει καθολου

αυτη την στιγμη που σας γραφω ο συζυγος ειναι αθηνα και αυριο κανει καταθεση σπερματος στην κλινικη (βρισκομαστε αμερικη μονιμοι κατοικοι) και μπαινουμε στο προγραμμα για δοτρια, μας ειπαν 3 με 4 μηνες 

σεπτεμβριο θα ειμαι αθηνα για την εμβρυομεταφορα!!!!

φιλια πολλα σε ολα τα ομορφα κοριτσια εδω και ολα θα πανε καλα για ολες μας

Γεια σου κοριτσι μου, καλη αρχη ευχομαι να σας βρουν ευκολα δοτρια και να πανε ολα πολυ καλα!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H said:

Γεια σου κοριτσι μου, καλη αρχη ευχομαι να σας βρουν ευκολα δοτρια και να πανε ολα πολυ καλα!

Σε ευχαριστω παρα πολυ Mary H!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

Γεια σας και απο εμενα, 

να χωθω στην συζητηση σας και να πω οτι ολοι οι δικοι μου το ξερουν (γονεις δεν υπαρχουν απο πλευρας συζυγου και ουτε οι δικοι μου) αλλα ο αδερφος μου η νυφη μου η νονα μου το ειπα γιατι ηθελα να δω ποσο θα με υποστηριξουν και τελικα με εξεπληξαν ευχαριστα πολυ υποστηρικτηκοι και οι φιλες μου δεν εχω κανενα προβλημα να το ξερουν και καποιους που δεν θελω ακομη να το μαθουν αν πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη μετα ας το μαθουν δεν με νοιαζει καθολου

αυτη την στιγμη που σας γραφω ο συζυγος ειναι αθηνα και αυριο κανει καταθεση σπερματος στην κλινικη (βρισκομαστε αμερικη μονιμοι κατοικοι) και μπαινουμε στο προγραμμα για δοτρια, μας ειπαν 3 με 4 μηνες 

σεπτεμβριο θα ειμαι αθηνα για την εμβρυομεταφορα!!!!

φιλια πολλα σε ολα τα ομορφα κοριτσια εδω και ολα θα πανε καλα για ολες μας

Καλή αρχή κρισταλενια μας...κ Καλώς ήρθες σρην παρέα μας....με το καλο να σας  πάνε όλα κ η κοιλίτσα σ να γίνει ένα κρύσταλλακι 9μηνιτικο όλο υγεία. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Υπάρχει κ το άλλο να πεις. Θα παω με τον άντρα μου είναι προσωπική μας στιγμή κ οι μαμάδες δεν έχουν καμία δουλειά. Εμείς έτσι τους κοψαμε

Πόσο δίκιο έχεις σε αυτό... 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Τι κανετε ? 

Καιρό είχαμε να τα πούμε !!! 

@Mary H, πως είσαι ? Δεν μπόρεσα να διαβασω τα προηγουμενα posts . 

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι . Ευχομαι σε όλες να είστε καλά !!!! 

Λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω καποια πραγματα πολύ συγκεκριμένα και αν κάποια έχει ανάλογη εμπειρία ας μου απαντήσει παρακαλώ . 

1. Είναι κάποια κοπέλα εδώ που να είχε πρόβλημα με λεπτό ενδομήτριο αλλά τελικά να βρήκε άκρη και να πέτυχε εγκυμοσύνη ?

    Αν ναι  , με τι αγωγή και με ποιον γιατρό ?

2. Είναι κάποια κοπέλα εδώ που έκανε απόξεση από αποβολή και πόσο καιρό περίμενε μετά για νέα προσπάθεια . Πόσο  ήταν το ενδομήτριο μετά την απόξεση? 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Εμεις απ την αρχη τους εχουμε βαλει ορια. Γιατι αλλιως καποιες φορες οι γονεις ξεφευγουν....

Το ξέρω, γι αυτό το σχολίασα.. Εγώ στους δικούς μου αν Κ με δυσκολία έβαλα, με την άλλη πλευρά είναι το θέμα Κ δυστυχώς δε μπορώ να το κάνω εγώ, δεν είναι γονείς μου αλλιώς ήδη θα είχα βάλει τάξη Κ σειρά, χαχαχα


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

αχ να ξερες και ποσες φορες το ειπα..η μαμα μου εχει καταθλιψη και δεν καταλαβαινει  την πιεστικη της συμπεριφορα, νομιζει οτι το κανει απο ενδιαφερον.. αστο μεγαλη ιστορια 

Θα της πεις ότι επιτρέπεται μόνο ένας κ στις εξωσωματικες μόνο ο σύζυγος γιατί θέλουν ιστορικό κτλ...κ Ες όσες πήραν τη μάνα τους δεν πήγαν σε σωστά κέντρα ή δεν έκαναν εξωσωματικη ..ή εναλλακτικά θα βάλεις τον άντρα σου να πει" επιτρέπεται μόνο ένας ακόμα κ θα πάω εγώ.-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Τι κανετε ? 

Καιρό είχαμε να τα πούμε !!! 

@Mary H, πως είσαι ? Δεν μπόρεσα να διαβασω τα προηγουμενα posts . 

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι . Ευχομαι σε όλες να είστε καλά !!!! 

Λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω καποια πραγματα πολύ συγκεκριμένα και αν κάποια έχει ανάλογη εμπειρία ας μου απαντήσει παρακαλώ . 

1. Είναι κάποια κοπέλα εδώ που να είχε πρόβλημα με λεπτό ενδομήτριο αλλά τελικά να βρήκε άκρη και να πέτυχε εγκυμοσύνη ?

    Αν ναι  , με τι αγωγή και με ποιον γιατρό ?

2. Είναι κάποια κοπέλα εδώ που έκανε απόξεση από αποβολή και πόσο καιρό περίμενε μετά για νέα προσπάθεια . Πόσο  ήταν το ενδομήτριο μετά την απόξεση? 

 

 

 

Εγώ εδώ.. είχα πάντα λεπτό ενδομήτριο...αγωγη πήρα σικλακουρ κ νερμιστιλ επίσης...

Κ επίσης εχω κάνει αποξεση με τον γιατρό μ από την παλλινδρομμη που είχα κ έκανα προσπάθεια μετά από 3 μήνες...ενδομηρτιο πάλι τα ίδια το είχα κ τότε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Τι κανετε ? 

Καιρό είχαμε να τα πούμε !!! 

@Mary H, πως είσαι ? Δεν μπόρεσα να διαβασω τα προηγουμενα posts . 

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι . Ευχομαι σε όλες να είστε καλά !!!! 

Λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω καποια πραγματα πολύ συγκεκριμένα και αν κάποια έχει ανάλογη εμπειρία ας μου απαντήσει παρακαλώ . 

1. Είναι κάποια κοπέλα εδώ που να είχε πρόβλημα με λεπτό ενδομήτριο αλλά τελικά να βρήκε άκρη και να πέτυχε εγκυμοσύνη ?

    Αν ναι  , με τι αγωγή και με ποιον γιατρό ?

2. Είναι κάποια κοπέλα εδώ που έκανε απόξεση από αποβολή και πόσο καιρό περίμενε μετά για νέα προσπάθεια . Πόσο  ήταν το ενδομήτριο μετά την απόξεση? 

 

 

 

Γεια σου Δήμητρα,

εγω πάντα με ενδομήτριο κατω του 5 ξεκινούσα , και με σικλακουρ έφτανε στο 8 και έδωσε δύο φορες εγκυμοσύνη, άσχετα που τελικά φτάσανε μέχρι την 9η εβδομάδα ..

γενικά να ξέρεις είναι κατι που φτιάχνει, θα πρεπει όμως να συζητήσεις με τον εξωσωματικό σου να αυξήσει τα σικλακουρ από την αρχή. π.χ. να ξεκινήσεις με 4 σικλακουρ και όχι με 2, και τις επόμενες μέρες να παίρνεις 6 σικλακουρ ( τα 2 ίσως και κολπικά ). Μπορείτε να δοκιμάσετε διάφορα, ανάλογα πως προχωράει το πάχος του ενδομητρίου 

Εμένα ο γιατρος μου θέλει στην επόμενη ετ να ξεκινήσουμε με 4 σικλακουρ μου είπε , για να αυξηθεί περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Το ξέρω, γι αυτό το σχολίασα.. Εγώ στους δικούς μου αν Κ με δυσκολία έβαλα, με την άλλη πλευρά είναι το θέμα Κ δυστυχώς δε μπορώ να το κάνω εγώ, δεν είναι γονείς μου αλλιώς ήδη θα είχα βάλει τάξη Κ σειρά, χαχαχα

Εκεί τον λογο έχει ο αντρας σου εσυ δεν μπορείς να κανεις κάτι. Σ εμας ήταν εύκολο γιατί απ την αρχή κ γενικά στη ζωη μας τους έχουμε οριοθετήσει 

7 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Τι κανετε ? 

Καιρό είχαμε να τα πούμε !!! 

@Mary H, πως είσαι ? Δεν μπόρεσα να διαβασω τα προηγουμενα posts . 

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι . Ευχομαι σε όλες να είστε καλά !!!! 

Λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω καποια πραγματα πολύ συγκεκριμένα και αν κάποια έχει ανάλογη εμπειρία ας μου απαντήσει παρακαλώ . 

1. Είναι κάποια κοπέλα εδώ που να είχε πρόβλημα με λεπτό ενδομήτριο αλλά τελικά να βρήκε άκρη και να πέτυχε εγκυμοσύνη ?

    Αν ναι  , με τι αγωγή και με ποιον γιατρό ?

2. Είναι κάποια κοπέλα εδώ που έκανε απόξεση από αποβολή και πόσο καιρό περίμενε μετά για νέα προσπάθεια . Πόσο  ήταν το ενδομήτριο μετά την απόξεση? 

 

 

 

Γεια σου Δήμητρα καλά εισαι; Εγω καλά ξεκινησα με δίδυμη κύηση αλλά το ένα μόνο προχώρησε τελικά. Έιμαι στον τέταρτο μήνα στην αρχή κάναμε αυχενικη κ περιμένουμε κοριτσάκι!

Just now, Mary H είπε:

Εκεί τον λογο έχει ο αντρας σου εσυ δεν μπορείς να κανεις κάτι. Σ εμας ήταν εύκολο γιατί απ την αρχή κ γενικά στη ζωη μας τους έχουμε οριοθετήσει 

Γεια σου Δήμητρα καλά εισαι; Εγω καλά ξεκινησα με δίδυμη κύηση αλλά το ένα μόνο προχώρησε τελικά. Έιμαι στον τέταρτο μήνα στην αρχή κάναμε αυχενικη κ περιμένουμε κοριτσάκι!

Δήμητρα θυμήθηκα ότι παρόμοιο πρόβλημα με ενδομήτριο είχε η Τζινα 38 . Είναι στον γιατρό μου κ εντόπισε ότι ξεκινούσε με καλό ενδομήτριο αλλά μετά έπεφτε. Ρώτησε την πως το αντιμετώπισε κ μετά τις αποβολές τώρα είναι εγκυοςέγκυος


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...