Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

φυλο μωρου - τεστ ουρων


Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα σας! διάβασα ότι το φύλο του μωρού μπορείς να το δεις κάνοντας τεστ με 2 κουταλιες της σούπας μαγειρική σόδα και λίγα ούρα. Αν αφρίσουν είναι αγόρι, αν δεν υπάρξει αντίδραση είναι κορίτσι... το έχετε δοκιμάσει; και αν ναι έπεσε μέσα; εγώ το δοκίμασα και έβγαλε αγόρι! είμαι 9 εβδομάδων ακόμη, έχω ακόμη καιρό για να δείξει ο υπέρηχος....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/4/2018 at 9:13 ΜΜ, μακαρόνια με κιμά είπε:

κορίτσια καλησπέρα σας! διάβασα ότι το φύλο του μωρού μπορείς να το δεις κάνοντας τεστ με 2 κουταλιες της σούπας μαγειρική σόδα και λίγα ούρα. Αν αφρίσουν είναι αγόρι, αν δεν υπάρξει αντίδραση είναι κορίτσι... το έχετε δοκιμάσει; και αν ναι έπεσε μέσα; εγώ το δοκίμασα και έβγαλε αγόρι! είμαι 9 εβδομάδων ακόμη, έχω ακόμη καιρό για να δείξει ο υπέρηχος....

κάτι παρόμοιο είχα διαβάσει κ για την χλωρίνη αλλά δεν θυμάμαι...αυτό που εγώ θεωρώ πιο έγκυρο μέχρι να δεις το φύλο,είναι παίρνεις μια αλυσίδα ή μια κλωστή κ περνάς μέσα ένα σταυρό ή την βέρα σου,μετά κρατάς την άκρη αλυσίδα/κλωστή  αφού  έχεις ενωση  τις 2 πλευρές μεταξύ τους ενώ τις κρατάς μαζί κ αφού κρέμεται ο σταυρός ή η βέρα σ έχεις ανοιχτή την Παλαμη σου τεντωμενη από την μέσα μεριά κ ακουμπάς στην παλάμη σου την βερα/σταυρό για να μην κουνιέται μετά το σηκώνεις κ χωρίς να ακουμπάει πάνω στο χέρι κ ακίνητο το χέρι που κρατάς την αλυσίδα με το σταυρό ,αυτό θα αρχίσει να κάνει ή πέρα δώθε ή κύκλο...στο πέρα δώθε =αγόρι,Στον κύκλο =κορίτσι...μετά ξανά ακουμπάς το σταυρό πάλι στο χέρι σ για να σταματήσει κ μετά το σηκώνεις πάλι κ πάλι κάτι θα κάνει κύκλο ή πέρα δώθε,το κάνεις μέχρι που ο σταυρός ή η βέρα σ θα σταματήσει να κουνιέται...οπότε βλέπεις κ ποσά παιδιά θα κάνεις κ τι φύλα θα βγουν.απλά πετυχαίνει όταν είσαι έγκυος κάθε φορά,εμένα μου έχουν βγει κ τα 2 μου παιδιά κ έχει κ συνέχεια...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, μακαρόνια με κιμά είπε:

ευχαριστώ κορίτσι!!! σύντομα και το τρίτο σου παιδάκι εύχομαι! Να τα χαίρεσαι, θα το κάνω και εγώ από περιέργεια :)

Ευχαριστώ πολύ!!άντε πες μου τα αποτελέσματα να Δούμε τι θα σ βγει...αν κ σίγουρα μετά την Αυχενική φαίνεται αν βέβαια βοηθάει κ το μωρό να φανεί.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!άντε πες μου τα αποτελέσματα να Δούμε τι θα σ βγει...αν κ σίγουρα μετά την Αυχενική φαίνεται αν βέβαια βοηθάει κ το μωρό να φανεί.

αγόρι μου έδειξε!!! νομίζω ότι μπορεί να φανεί κ στις αιματολογικές, ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει ειδική εξέταση που βλεπει τις χρωμοσωματικες ανωμαλίες και αντικαθιστά την αμνιοπαρακέντηση... λογικά σε αυτήν την εξέταση θα φανεί και το φύλο, έτσι δεν είναι; το διάβασα και στο ίντερνετ... :) έχω μεγάλη αγωνία.... όχι τίποτε άλλο, αλλά θα έχω προβλήματα με το όνομα αν βγει κορίτσι....χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό με τα ουρα ισχυει εγω το ειχα κανει και βγηκε αγορι αφρισε δλδ..και κε το σταυρο ισχυει....σε εμενα τουλαχστον βγηκαν και τα 2..με το καλο να εχεις ενα υγιει μωρο .. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μακαρόνια με κιμά είπε:

αγόρι μου έδειξε!!! νομίζω ότι μπορεί να φανεί κ στις αιματολογικές, ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει ειδική εξέταση που βλεπει τις χρωμοσωματικες ανωμαλίες και αντικαθιστά την αμνιοπαρακέντηση... λογικά σε αυτήν την εξέταση θα φανεί και το φύλο, έτσι δεν είναι; το διάβασα και στο ίντερνετ... :) έχω μεγάλη αγωνία.... όχι τίποτε άλλο, αλλά θα έχω προβλήματα με το όνομα αν βγει κορίτσι....χαχα 

χαχαχαχαχαχα..Ναι όντως ισχύει αυτό...για την εξέταση αυτή νομίζω σε ρωτάνε αν θες να μάθεις για το φύλο οπότε μια χαρά θα το μάθεις εκεί σίγουρα..άρα σύνολο πόσα παιδιά  σ έβγαλε ?το 1ο =αγορι

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, katerina29 είπε:

Αυτό με τα ουρα ισχυει εγω το ειχα κανει και βγηκε αγορι αφρισε δλδ..και κε το σταυρο ισχυει....σε εμενα τουλαχστον βγηκαν και τα 2..με το καλο να εχεις ενα υγιει μωρο .. 

σε ευχαριστώ κατερίνα μου, κ εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! :-D

12 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

χαχαχαχαχαχα..Ναι όντως ισχύει αυτό...για την εξέταση αυτή νομίζω σε ρωτάνε αν θες να μάθεις για το φύλο οπότε μια χαρά θα το μάθεις εκεί σίγουρα..άρα σύνολο πόσα παιδιά  σ έβγαλε ?το 1ο =αγορι

τέλεια!!! τότε θα ζητήσω να το μάθω :-D, ναι το πρώτο αγόρι.  δεν μου έδειξε άλλο παιδάκι...στενοχωρήθηκα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μακαρόνια με κιμά είπε:

σε ευχαριστώ κατερίνα μου, κ εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! :-D

τέλεια!!! τότε θα ζητήσω να το μάθω :-D, ναι το πρώτο αγόρι.  δεν μου έδειξε άλλο παιδάκι...στενοχωρήθηκα

Καλά μην στεναχωριέσαι ποτέ δεν ξέρεις..μπορεί να αλλάξει...κ εμένα μου έδειχνε 2 παιδιά ένα κ ενα όταν έκανα τον 1ο κ τελικά όταν έμεινα έγκυος στον 2ο εβγαινε  αγόρι αγόρι κορίτσι κ τώρα βγαίνει αφού αδιαθετησα πρώτη φορά μετά την γέννα αγόρι αγόρι κορίτσι κορίτσι .χαχαχαχαχαχα...τώρα πιο έγκυρο είναι όταν ξανά μείνω με το καλό γιατί άλλο ένα το θέλω πολύ.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, μακαρόνια με κιμά είπε:

άντε σύντομα να έρθει και το τρίτο ζουζουνάκι εύχομαι και το 4ο μετά και όσα θέλει ο Θεός... είναι ευλογία!!

σε ευχαριστώ πολύ..καλά για 3 Ναι τώρα 4ο μόνο αν τύχουν παρέα...χαχα...γερά να Ναι κ δεν με νοιάζει ..:)

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε! Είχα κάνει από περιέργεια το πείραμα με τη σόδα κ μου είχε δείξει κορίτσι. Είμαι 15η εβδομάδα και ακόμη δεν μας έχει πει ο γιατρός με σιγουριά γιατί δεν βοήθησε η θέση του ούτε στην Αυχενική ούτε στον υπέρηχο που έκανα μετά από αυτή.περιμένουμε λοιπόν να δούμε...πλέον μου έχει φύγει η αγωνία και λέω να μην το μάθουμε πριν την γέννα αλλά ο άντρας μου θέλει να ξέρει οπότε θα το μάθουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε! Είχα κάνει από περιέργεια το πείραμα με τη σόδα κ μου είχε δείξει κορίτσι. Είμαι 15η εβδομάδα και ακόμη δεν μας έχει πει ο γιατρός με σιγουριά γιατί δεν βοήθησε η θέση του ούτε στην Αυχενική ούτε στον υπέρηχο που έκανα μετά από αυτή.περιμένουμε λοιπόν να δούμε...πλέον μου έχει φύγει η αγωνία και λέω να μην το μάθουμε πριν την γέννα αλλά ο άντρας μου θέλει να ξέρει οπότε θα το μάθουμε.

Καλό μήνα!!! σοβαρά;;; σου έφυγε η αγωνιά;!!! εγώ ανυπομονώ να κάνω τις αιματολογικές εξετάσεις που φαίνεται το φύλο, να ανοίξω τον φάκελο και ..... παράμ παράααααμμμμμ χαχα! με το καλό, υγιές να είναι και ο γιατρός ας το αποκαλύψει μόνο στον σύζυγο. καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!!Είχα μεγάλη αγωνία μέχρι την Αυχενική όπου μας είπαν μάλλον αγόρι αλλά να μην το δέσουμε κόμπο γιατί δεν φαινόταν καλά.Εμείς το δεσαμε γιατί είχα κι εγώ ένστικτό για αγόρι από την πρώτη μέρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη. Μετά από δύο εβδομάδες στην επόμενη εξέταση είχε κλειστά τα πόδια του αλλά ο γιατρός μου είπε μάλλον κορίτσι αλλά να μην το δέσουμε κόμπο. Οπότε νιώθω πως είναι 50-50 οι πιθανότητες. Τώρα που μου είπαν μια έτσι μια αλλιώς μου έφυγε η αγωνία και όποτε κάνω σκέψεις πότε το σκέφτομαι αγόρι κ πότε κορίτσι χαχαχα δεν νομίζω πάντως να το μάθει ο μπαμπάς του κι εγώ να μην ξέρω. Πιστεύω σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάω να έχει καλύτερη θέση το μικρούλι και να μας πει με σιγουριά, να ξέρουμε που βαδίζουμε ρε παιδί μου.ψώνια βέβαια θα αργήσουμε να κάνουμε για το μωρό, μετά τον Αύγουστο λογικά, οπότε δεν βιαζόμαστε να μάθουμε για να βάψουμε τοίχους ή να κάνουμε ψώνια.Εσύ έχεις κάποιο ένστικτο για το φύλο? Έχετε αποφασίσει όνομα αν είναι αγόρι, ενώ για κορίτσι είστε ανάμεσα σε δύο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 27/4/2018 at 9:13 ΜΜ, μακαρόνια με κιμά είπε:

κορίτσια καλησπέρα σας! διάβασα ότι το φύλο του μωρού μπορείς να το δεις κάνοντας τεστ με 2 κουταλιες της σούπας μαγειρική σόδα και λίγα ούρα. Αν αφρίσουν είναι αγόρι, αν δεν υπάρξει αντίδραση είναι κορίτσι... το έχετε δοκιμάσει; και αν ναι έπεσε μέσα; εγώ το δοκίμασα και έβγαλε αγόρι! είμαι 9 εβδομάδων ακόμη, έχω ακόμη καιρό για να δείξει ο υπέρηχος....

το τεστ με τα ούρα αποδείχθηκε βλακεία... τελικά κορίτσι είναι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...