Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, fairy-mary είπε:

Ειμαστε 8 εβδομαδων!

Ετσι και εγω ανηφορες και κατηφορες!

Πραγματικα ειναι αθλος να βγαλεις καρότσι και γενικα ο αντρας μου πριν απο τις 8 δεν έρχεται ποτε στο σπίτι. 

Θα το επιχειρησω και εγω να βγω μονη μου μια απο τις επομενες μέρες ελπιζω να τα καταφερω!

Γενικα η ψυχολογια μου δεν ειναι καλη απο την εγκυμοσυνη..η προωροτητα , η θερμοκοιτιδα και ολα αυτα μου στοίχισαν..

Σιγουρα καποια πραγματα τα κανω πιο μεγαλα στο μυαλο μου αλλα δε ξερω και πως κα το αντιμετωπίσω. 

 

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες!

Και εγω παρατηρησα ότι τα πισω εχουν πεσεο λιγο μαλλον ειναι απο την τριβή επειδη  ειναι συνεχεια κατω..

Απο πανω εμεος ειμαστε καμπριο παντως!

Όπως σου είπε και η @Nicol_ πάνω απ όλα να έχουν την υγεία τους και όλα τα άλλα διορθώνονται.. Εσύ σε λίγο καιρό θα της κάνεις και κοτσίδια!!! :grin: Και θα δεις σε λίγο καιρό που θα βγουν δεν νομίζω να σε ξαναενοχλησει αυτο το θέμα.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Ειμαστε 8 εβδομαδων!

Ετσι και εγω ανηφορες και κατηφορες!

Πραγματικα ειναι αθλος να βγαλεις καρότσι και γενικα ο αντρας μου πριν απο τις 8 δεν έρχεται ποτε στο σπίτι. 

Θα το επιχειρησω και εγω να βγω μονη μου μια απο τις επομενες μέρες ελπιζω να τα καταφερω!

Γενικα η ψυχολογια μου δεν ειναι καλη απο την εγκυμοσυνη..η προωροτητα , η θερμοκοιτιδα και ολα αυτα μου στοίχισαν..

Σιγουρα καποια πραγματα τα κανω πιο μεγαλα στο μυαλο μου αλλα δε ξερω και πως κα το αντιμετωπίσω. 

 

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες!

Και εγω παρατηρησα ότι τα πισω εχουν πεσεο λιγο μαλλον ειναι απο την τριβή επειδη  ειναι συνεχεια κατω..

Απο πανω εμεος ειμαστε καμπριο παντως!

Ειναι λογικό να νιώθεις ετσι πέρασες δυσκολα και πολλες φορες δεν έχουμε κουραγιο να ανταπεξέλθουμε. Μιλησε με τον αντρα σου για ολο αυτό, ζητησε του στήριξη, η μιλα με καποιο άτομο που μπορει να σε στηρίξει. Ειναι δύσκολη περιοδος ετσι κ αλλιως γιαυτο και δεν μπορεις να το αντιμετωπίσεις ευκολα. Αν χρειαστεί παρε τη βοήθεια ενος ειδικού.  Εγω οταν ενιωθα χαλια μιλησα με ενα ψυχολογο μεσω μηνυμάτων βεβαια αλλα βοηθαει. Μεχρι με σκαιπ μπορείς να επικοινωνήσεις. Επίσης αν μπορείς βγες βολτα. Και μενα ετσι ο αντρας μου γυρνάει βραδυ και εχω περασει στιγμες μεγαλης απελπισίας. Παρε το καροτσι ενα καφε κ κοβε βολτες αν μπορείς. Να θυμασαι πως θα περάσει. Σε ενα χρονο απο τωρα για παράδειγμα ολα αυτα θα ειναι μια μακρινη ανάμνηση 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Μπράβο σολ χαίρομαι που ολα πήγαν καλα με τον υπερηχο!Αυτη την εξεταση τη ζητάνε ολοι οι γιατροί να γινει?Εμας δεν μας ειπε κατι

Οχι απο οσο ξερω δεν την ζητάνε ολοι.. γτ ξερω πολλα παιδακια που δεν την εχουν κανει! Η παιδίατρος που παμε ομως την ζητάει για προληπτικούς λόγους!

Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει πολύ καιρό εσώκλειστη κοριτσια μου στην εγκυμοσυνη οπότε τώρα δεν με χωράει το σπίτι! Βγαινω με καροτσι, αυτοκίνητο και με κάθε πιθανό τρόπο! Την πρώτη φορά που πήρα μόνη μου το αυτοκίνητο πηγα σχετικά κοντά. Είχα κάνει πρόβες με το κάθισμα, το καροτσι και τον καθρέφτη. Σιγά σιγά όλο και περισσότερο, όλο και πιο μακριά. 

Μαλλάκια εμεις έχουμε αρχίσει και χάνουμε, ο παιδίατρος μας είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό. 6 μηνών λέει θα έχουμε τα λιγότερα μαλλιά και μετά θα αρχίσουν να βγαίνουν. Να μην ανησυχούμε γιατί συνεχώς τα μωρά βγάζουν φυτρες και αυτά που πέφτουν είναι λόγω τριβής.

@fairy-mary μην δίνεις καμία σημασία στον κόσμο γύρω. Εμάς έχει την πλαγιοκεφαλία λόγω θέσης και συνέχεια με ρωτάνε γιατί είναι έτσι το σχήμα από το κεφάλι...Έχω βαρεθεί να λέω την ίδια ιστορία, είχε λάθος θέση στη μήτρα και πιεζοταν το κεφάλι από τη μια πλευρά αλλά σιγά σιγά θα επανέλθει και μπορεί να μείνει λίγο πλακουτσωτο το κεφαλάκι αλλά με τα μαλλάκια δεν θα φαίνεται. Βαρέθηκα πραγματικά, ο κόσμος είναι πολύ αδιάκριτος. Παρεπιπτόντως γι αυτό το θέμα θα δούμε και νευροχειρουργό προληπτικά. 

 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! 

@fairy-mary πραγματικα οσο δυσκολο κ αν ειναι μην δινεις σημασια στους κακοπροαίρετους! Δυστυχώς υπαρχουν πολλοί τετοιοι και το καλύτερο που μπορουμε να κανουμε ειναι να μην δίνουμε σημασια πρωτα πρωτα για την δικη μας ψυχολογία... να αρχισεις να βγαινεις με καθε τροπο και ναι τολμησε και το αυτοκίνητο οπως ειπε και η παλμοιρα ξεκινα με κοντινές αποστασεις...πραγματικα θα σου κανει πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια! Πως ειστε σήμερα?  Εμεις εχουμε στρωσει πολυ στον βραδινό ύπνο. Τις τελευταίες μερες ομως περναμε μια φαση παλι. Ειναι πολυ ανησυχος ο μικρος και κλαει συνεχεια ειδικα το απογευμα. εκεί που παίζουμε στο γυμναστήριο ξαφνικα μπηγει τα κλαμματα αλλα μιλαμε για τσιρίδες οχι αστεία. .προσπάθησα να δω αν ποναει καπου αλλα δεν φαινεται κατι τέτοιο γιατί μολις του αλλαξω δραστηριοτητα σταματάει αποτομα το κλαμα. Μετα απο 5 λεπτα παλι το ιδιο. Πρέπει να τον κραταω διαρκως απασχολημένο με κατι αλλιως κλαιει γοερα. Ακομα κ στην αγκαλια μετα απο 5 λεπτα κλαιει. Ουρλιαζει ειναι ο σωστος ορος.. Σας εχει συμβει? Γιατι το κανει υπάρχει περίπτωση να βαριέται?  Μήπως τον ενοχλει κατι πχ τα ουλα του? Γινεται απο τοσο νωρις?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Πως ειστε σήμερα?  Εμεις εχουμε στρωσει πολυ στον βραδινό ύπνο. Τις τελευταίες μερες ομως περναμε μια φαση παλι. Ειναι πολυ ανησυχος ο μικρος και κλαει συνεχεια ειδικα το απογευμα. εκεί που παίζουμε στο γυμναστήριο ξαφνικα μπηγει τα κλαμματα αλλα μιλαμε για τσιρίδες οχι αστεία. .προσπάθησα να δω αν ποναει καπου αλλα δεν φαινεται κατι τέτοιο γιατί μολις του αλλαξω δραστηριοτητα σταματάει αποτομα το κλαμα. Μετα απο 5 λεπτα παλι το ιδιο. Πρέπει να τον κραταω διαρκως απασχολημένο με κατι αλλιως κλαιει γοερα. Ακομα κ στην αγκαλια μετα απο 5 λεπτα κλαιει. Ουρλιαζει ειναι ο σωστος ορος.. Σας εχει συμβει? Γιατι το κανει υπάρχει περίπτωση να βαριέται?  Μήπως τον ενοχλει κατι πχ τα ουλα του? Γινεται απο τοσο νωρις?

Νικολ ετσι και σε εμενα...πρεπει συνεχεια να τον απασχολω με κατι γτ βαριέται απο οτι εχω καταλάβει...στο γυμναστηριο καθοταν κανα 10 λεπτο μονο κ σήμερα εκατσε μισαωρο αλλα να μαι συνεχεια απο πανω του και να του μιλαω! Μετα γκρινια παλι! Επισης εχω παρατηρήσει καποιες φορές που νυσταζει πολυ κ θελει να κοιμηθει γκρινιαζει απιστευτα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Νικολ ετσι και σε εμενα...πρεπει συνεχεια να τον απασχολω με κατι γτ βαριέται απο οτι εχω καταλάβει...στο γυμναστηριο καθοταν κανα 10 λεπτο μονο κ σήμερα εκατσε μισαωρο αλλα να μαι συνεχεια απο πανω του και να του μιλαω! Μετα γκρινια παλι! Επισης εχω παρατηρήσει καποιες φορές που νυσταζει πολυ κ θελει να κοιμηθει γκρινιαζει απιστευτα πολυ!

Ναι κ μενα οταν ειναι κουρασμένος γκρινιαζει κ κλαει. Απλα εδω κ 2-3 μερες κλαιει παρα πολυ με ενταση και λεω μήπως τον ενοχλει κατι. Επισης τη μερα θελει πιο συχνα στηθος. Ισως ειναι αλμα τι να πω..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ναι κ μενα οταν ειναι κουρασμένος γκρινιαζει κ κλαει. Απλα εδω κ 2-3 μερες κλαιει παρα πολυ με ενταση και λεω μήπως τον ενοχλει κατι. Επισης τη μερα θελει πιο συχνα στηθος. Ισως ειναι αλμα τι να πω..

Αφου δεν τον ποναει κατι μπορει να ειναι αλμα...τωρα για τα ούλα δεν ξερω απο ποτε ξεκινανε και τα ενοχλουν μηπως τον ενοχλουν αυτα! Αλλα δεν θα ειχαν πρηστει λογικα? Ευτυχως κοιμαται το βραδυ τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sol_10 είπε:

Αφου δεν τον ποναει κατι μπορει να ειναι αλμα...τωρα για τα ούλα δεν ξερω απο ποτε ξεκινανε και τα ενοχλουν μηπως τον ενοχλουν αυτα! Αλλα δεν θα ειχαν πρηστει λογικα? Ευτυχως κοιμαται το βραδυ τουλάχιστον!

Ναι ευτυχώς κ ξεκουράζομαι κ εγω για μα εχω δυναμεις τη μερα :-P

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ ρε κοριτσια, τα ιδια περναμε ολες μου φαινεται! Κ την δικια μου τις προηγουμενες μερες την επιανε αυτο το κλαμα που ειναι σαν να ποναει αλλα με αγκαλια κ βολτες μες στο σπιτι περναγε. Αρα δεν ποναγε. Τωρα την πιανει με μικροτερη συχνοτητα. Με το γυμναστηριο δεν πολυπαιζει αλλα της αρεσουν κατι κουκλιτσες ππυ εχουμε σε εντονα χρωματα κ της αρεσει πολυ να της μιλαω. Μου σκαει κατι χαμογελα φαφουτικα δεν μπορω λιωνω η μανα! Κατσαμε κ στο μπαλκονι σημερα κανα μισαωρο κ της αρεσε πολυ. Κατα τα αλλα απο υπνο παμε παραπανω απο καλα, φοβαμαι να πω ποσες ωρες κοιμαται σερι μην την γκαντεμεψω. Εγω κοιμαμαι λιγοτερο βεβαια γιατι στο 7ωρο πρεπει οπωσδηποτε να αποσυμφορησω το στηθος κ μετα ξαγρυπναω. Αλλα ωραια ειναι. Καμια σχεση με τις πρωτες 40 μερες που δεν κοιμοταν κ κυκλοφορουσα σαν το ζομπι. Τωρα ξεκουραζομαι! Γενικα τα Μαρτακια βλεπω ειναι απαιτητικα παιδακια αλλα κοιμουνται, κατι ειναι κ αυτο.

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Αχ ρε κοριτσια, τα ιδια περναμε ολες μου φαινεται! Κ την δικια μου τις προηγουμενες μερες την επιανε αυτο το κλαμα που ειναι σαν να ποναει αλλα με αγκαλια κ βολτες μες στο σπιτι περναγε. Αρα δεν ποναγε. Τωρα την πιανει με μικροτερη συχνοτητα. Με το γυμναστηριο δεν πολυπαιζει αλλα της αρεσουν κατι κουκλιτσες ππυ εχουμε σε εντονα χρωματα κ της αρεσει πολυ να της μιλαω. Μου σκαει κατι χαμογελα φαφουτικα δεν μπορω λιωνω η μανα! Κατσαμε κ στο μπαλκονι σημερα κανα μισαωρο κ της αρεσε πολυ. Κατα τα αλλα απο υπνο παμε παραπανω απο καλα, φοβαμαι να πω ποσες ωρες κοιμαται σερι μην την γκαντεμεψω. Εγω κοιμαμαι λιγοτερο βεβαια γιατι στο 7ωρο πρεπει οπωσδηποτε να αποσυμφορησω το στηθος κ μετα ξαγρυπναω. Αλλα ωραια ειναι. Καμια σχεση με τις πρωτες 40 μερες που δεν κοιμοταν κ κυκλοφορουσα σαν το ζομπι. Τωρα ξεκουραζομαι! Γενικα τα Μαρτακια βλεπω ειναι απαιτητικα παιδακια αλλα κοιμουνται, κατι ειναι κ αυτο.

Καλα για τον υπνο δεν εχουμε θεμα όντως. Λετε να τους ενοχλουν τα ούλα?  Προσπαθεί συνεχεια να μου δαγκώσει τα δαχτυλα ο μπομπιρας..

Εντωμεταξύ τωρα θα ηθελα πολυ να κανω ένα καφεδάκι να πιω αλλα κοιμάται πανω μου και αν τον ξαπλωσω στην κουνια θα μας ακούσει ολη η γειτονια :-P

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλα για τον υπνο δεν εχουμε θεμα όντως. Λετε να τους ενοχλουν τα ούλα?  Προσπαθεί συνεχεια να μου δαγκώσει τα δαχτυλα ο μπομπιρας..

Εντωμεταξύ τωρα θα ηθελα πολυ να κανω ένα καφεδάκι να πιω αλλα κοιμάται πανω μου και αν τον ξαπλωσω στην κουνια θα μας ακούσει ολη η γειτονια :-P

Χαχαχα μην κουνιεσαι Νικολ μεινε οπως εισαι.Αληθεια κοιταει να σε δαγκωσει; Γελασα να ξερεις! Η δικια μου κοιμαται στο καροτσι της κιουρια! Ποσους καφεδες πινεις τη μερα; Εγω εναν μικρο ελληνικο ή εναν λατε κ δεν την επηρρεαζει. Παραπανω φοβαμαι οτι θα γινουν τα νευρα της κροσια.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Μπραβο σας ρε κοριτσια. Πρεπει να μαι η μονη σε ολο το φορουμ που το παιδι της ακομα ξυπναει ανα 2 ωρες. Φτου φτου μη σας ματιαξω. Φερτε λιγο υπνο κ σε μας χαχα

Χαχαχα αχ αγάπη κουραγιοοοο! Θα στρωσει παλι που θα παει!Τζαναμπέτης σαν τον δικο μου ειναι


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...