Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  στην ομάδα.  Εύχομαι να στε όλες καλά.  Κάναμε κ μεις την β επίπεδου και δόξα τω θεω όλα καλά.  Είναι απίστευτο  πόσο μεγάλωσε σε ένα μήνα. Σκεφτόμουν κ γω για το πρώτο δώρο της μικρής μου κ είχα στον νου μου την γνωστή κουκουβάγια οwlie που είναι και νανουριστιρι.  Έχει καμία προσωπική γνώμη; η θα προτιμήστε μουσικά περιστρεφόμενα πάνω απ την κούνια 

Έχω κ ένα άλλο άγχος.  Φοβάμαι μηπως κάνω Συσπασεις κ δεν το καταλάβω. Έχω ακούσει ότι  είναι σαν να πετρωνει  η κοιλιά.  αλλά είναι κάτι πολύ αισθητο που δεν μπορείς να το μπερδεψεις με κάτι άλλο πχ σαν φούσκωμα; εγώ τώρα θα ξεκινήσω μαγνήσιο πιο πολύ λόγω του ότι έχω κραμπες  στα πόδια 

Συγχαρητήρια για τη Β επιπέδου!!εμένα το περιστρεφόμενο μ έκανε δουλειά Ν πω την αλήθεια..Αλλά αν μπορούσα Ν πάρω κάτι τέτοιο Π λες Θ έπαιρνα..

18 ώρες πρίν, evio είπε:

Γεια σας κοριτσια! Συγχαρητηρια για τα αποτελεσματα των β επιπεδου οσες κανατε. @February17ευχομαι να μην ειναι τιποτα αυτο με το αμνιακο. Καλα θα κανεις κ θα παρεις αναρρωτικη.

Καλε με γεια τα ψωνια σας! Καλοταξιδα:grin: . Εγω εμεινα στην πολη που ειναι ο γιατρος κ το νοσοκομειο που θα γεννησω. Εδω θα την βγαλω μεχρι τη γεννα. Και εχω θεμα με το ιντερνετ γι'αυτο δεν σας γραφω συχνα. Σας σκεφτομαι ομως! Αρχισα να εχω κ αρκετη συχνοουρια , λογικα βαρυνε η μπεμπα κ πιεζει. Εσεις ποσες φορες ξυπνατε τη νυχτα για τουαλετα; Προς το παρρον ειμαι στις δυο .

Εγώ τ συνδυαζω..σηκώνομαι για κανένα παιδί οπότε αν εχω παω Κ ξαλαφρωνω..αλλιώς Ν Σ πω την αλήθεια κρατιέμαι γτ Δεν έχω περιθώρια ύπνου Κ το εκμεταλευομαι Όσο μπορώ...Χαχαχα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, elge είπε:

Καλημέρα μανούλες!

Εμείς κάναμε τη Β επιπέδου την Παρασκευή που πέρασε και όλα καλά με το μπέμπη μας! Είναι λίγο μεγάλος, 611 γραμμάρια! Επίσης μας έδειξε και μια ηχογενή εστία στην καρδιά η οποία όμως δεν είναι κάτι ανησυχητικό και θα φτιάξει μέχρι να γεννηθεί... ευτυχώς που το ίδιο ακριβώς είχε και η κόρη μου οπότε ξέρω ότι θα πάνε όλα καλά, γιατί θυμάμαι ότι την πρώτη φορά είχα φρικάρει!!!

Σχετικά με το ζάχαρο, εγώ έχω ένα ελαφρύ θέμα υπογλυκαιμίας.... δηλαδή το πρωί έχω σχετικά χαμηλό ζάχαρο, στο όριο της υπογλυκαιμίας και αυτό δεν είναι ότι καλύτερο για το μωρό. Οπότε πλέον πρέπει όταν ξυπνάω το βράδυ (συνήθως δύο φορές) να τρώω και κάτι για να μην μένει πολλές ώρες άδειο το στομάχι μου και να μην πέφτει τόσο πολύ το ζάχαρο. Σε 2-3 εβδομάδες θα κάνω και καμπύλη, οπότε εκεί θα δείξει πιο καλά τι γίνεται.

Από αγορές δεν έχω κάνει καμία (εεεεεεε μόνο ένα καινούργιο μάρσιπο που βρήκα σε προσφορά....) και το μόνο που θέλω να αγοράσω είναι ένα ειδικό "πανάκι" για φάσκιωμα γιατί σκέφτομαι να το δοκιμάσω αυτή τη φορά μπας και βοηθήσει λίγο το μωρό με τον ύπνο.

Φιλιά σε όλες!

Συγχαρητηρια για τη β επιπεδου elge! :)

Οσο για το βραδυ,επειδη καμια φορα ξυπναω και εχω καουρες εχω ανακαλυψει ενα τελειο σοκολατουχο γαλα ΚΟΥΚΑΚΗ,πολυ ωραιο,πινω ενα ποτηρακι και την ξαναπεφτω.Και σενα θα σε βοηθαει με το σακχαρο αν δεν θες να ψαχνεις καθε φορα τι να τρως.Αν σου αρεσει το γαλα δοκιμασε το ειναι πολυ ωραιο

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Συγχαρητηρια για τη β επιπεδου elge! :)

Οσο για το βραδυ,επειδη καμια φορα ξυπναω και εχω καουρες εχω ανακαλυψει ενα τελειο σοκολατουχο γαλα ΚΟΥΚΑΚΗ,πολυ ωραιο,πινω ενα ποτηρακι και την ξαναπεφτω.Και σενα θα σε βοηθαει με το σακχαρο αν δεν θες να ψαχνεις καθε φορα τι να τρως.Αν σου αρεσει το γαλα δοκιμασε το ειναι πολυ ωραιο

Εγώ συνήθως σε αυτές τις βραδινές λιγουρες ψήνω δυο φέτες ψωμί τοστ στην τοστιέρα και αλείφω βουτυράκι που λιώνει....γουρουνιά το ξέρω! :P

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Εγώ συνήθως σε αυτές τις βραδινές λιγουρες ψήνω δυο φέτες ψωμί τοστ στην τοστιέρα και αλείφω βουτυράκι που λιώνει....γουρουνιά το ξέρω! :P

πω πω..τελειο!! Μου θυμησες το ετρωγα φοιτητρια αυτο..Απλα εκεινη την ωρα δεν θελω να μου φυγει ο υπνος,γιαυτο πινω το γαλατακι και την πεφτω στα γρηγορα παλι :grin:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Συγχαρητηρια για τη β επιπεδου elge! :)

Οσο για το βραδυ,επειδη καμια φορα ξυπναω και εχω καουρες εχω ανακαλυψει ενα τελειο σοκολατουχο γαλα ΚΟΥΚΑΚΗ,πολυ ωραιο,πινω ενα ποτηρακι και την ξαναπεφτω.Και σενα θα σε βοηθαει με το σακχαρο αν δεν θες να ψαχνεις καθε φορα τι να τρως.Αν σου αρεσει το γαλα δοκιμασε το ειναι πολυ ωραιο

Θα το δοκιμάσω και αυτό! Σε ευχαριστώ!

Έχω και το άλλο θέμα όμως, που πρέπει να παίρνω το χάπι του θυρεοειδή με άδειο στομάχι και να περιμένω και κάνα μισάωρο μέχρι να φάω κάτι και έτσι συνήθως όταν ξυπνάω κατά τις 4-5 για την μικρή,  παίρνω το χάπι και όταν ξανασηκωθώ το πρωί είμαι ετοιμοπόλεμη για φαγητό!

  • Χαχα 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Συγχαρητήρια για τη Β επιπέδου!!εμένα το περιστρεφόμενο μ έκανε δουλειά Ν πω την αλήθεια..Αλλά αν μπορούσα Ν πάρω κάτι τέτοιο Π λες Θ έπαιρνα..

Εγώ τ συνδυαζω..σηκώνομαι για κανένα παιδί οπότε αν εχω παω Κ ξαλαφρωνω..αλλιώς Ν Σ πω την αλήθεια κρατιέμαι γτ Δεν έχω περιθώρια ύπνου Κ το εκμεταλευομαι Όσο 

!!!

Καλημέρα σε όλες τις εγκυουλες τώρα που λέτε για ψωνακια τώρα κάνω κ γω τα τελευταία που έχουν μείνει κ νιώθω να δενομαι περισσότερο με το μωρό είμαστε όλες πολύ κοντά κ κάτι καινούριο ξεκινάει με πολύ μαγεία εύχομαι σε όλες σας υγεία σε σας κ τα πλασματακια σας όλα να πάνε υπέροχα καθ'όλη την διάρκεια να έχετε υπέροχη εγκυμοσύνη κ μόνο τα καλυτεροτερα !!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Caterina 11 είπε:

!!!

Καλημέρα σε όλες τις εγκυουλες τώρα που λέτε για ψωνακια τώρα κάνω κ γω τα τελευταία που έχουν μείνει κ νιώθω να δενομαι περισσότερο με το μωρό είμαστε όλες πολύ κοντά κ κάτι καινούριο ξεκινάει με πολύ μαγεία εύχομαι σε όλες σας υγεία σε σας κ τα πλασματακια σας όλα να πάνε υπέροχα καθ'όλη την διάρκεια να έχετε υπέροχη εγκυμοσύνη κ μόνο τα καλυτεροτερα !!!!!!!

Τα τελευταία?Πω πω μήπως πρέπει να βιαστώ λιγάκι? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Τα τελευταία?Πω πω μήπως πρέπει να βιαστώ λιγάκι? 

Καλημερουδια!!

Καλα και εγω εκτος λικνο που εχω παραγγείλει, κατα τα αλλα τιποτα δεν πηρα ακομα.. Πρέπει να ξεκινήσουμε σιγα σιγα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερουδια!!

Καλα και εγω εκτος λικνο που εχω παραγγείλει, κατα τα αλλα τιποτα δεν πηρα ακομα.. Πρέπει να ξεκινήσουμε σιγα σιγα?

Εγώ μέχρι να τελειώσουμε με το δωματιο ,που δεν έχουμε αρχίσει καν,δεν παίρνω τίποτε. Δεν έχω που να τα βάλω εξάλλου! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , palmoira είπε:

Εγώ μέχρι να τελειώσουμε με το δωματιο ,που δεν έχουμε αρχίσει καν,δεν παίρνω τίποτε. Δεν έχω που να τα βάλω εξάλλου! 

Ποτε λες να ξεκινήσεις με τα ρουχαλακια?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ποτε λες να ξεκινήσεις με τα ρουχαλακια?

Όταν φτιάξουμε τη ντουλάπα στο δωματιο. Πιστεύω αμέσως μετά τις γιορτές θα πάρω τα περισσότερα. Τώρα πραγματικά δεν έχω που να τα βάλω. Δεν αγχώνομαι. Το τελευταίο που με αγχώνει είναι τα ρούχα. Ας είναι καλά η Μπέμπα και όλα τα άλλα γίνονται. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , palmoira είπε:

Όταν φτιάξουμε τη ντουλάπα στο δωματιο. Πιστεύω αμέσως μετά τις γιορτές θα πάρω τα περισσότερα. Τώρα πραγματικά δεν έχω που να τα βάλω. Δεν αγχώνομαι. Το τελευταίο που με αγχώνει είναι τα ρούχα. Ας είναι καλά η Μπέμπα και όλα τα άλλα γίνονται. 

Eννοειται.Λεω να αρχισω σιγα σιγα να βλεπω στο ιντερνετ και να παιρνω γνωμες.Εξαλλου απο Ιανουαριο εχει και εκπτωσεις

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου...  Τι κάνετε?? 

Μην αγχώνεστε για τα ψώνια!!! Αν κάνετε μια λίστα με το τι θέλετε τελικά, το μόνο εύκολο είναι να τα αγοράσετε κ να τα φτιάξετε..  Όλα στην ώρα τους.. Μπορείτε να ψωνίσετε για εσάς,  αν θέλετε οτιδήποτε είτε για το μαιευτήριο είτε από εσώρουχα πιτζάμες κ μετά για το μωρό... Νομίζω είναι το μόνο που δεν με αγχώνει..  Στο πρώτο μου παιδάκι ψώνισα σε μια μέρα όλα τα ρούχα του κ ότι χρειαζόταν, με λίστα εννοείται πως τα είχα γράψει, εκτός από τα βασικά κούνια καροτσι πάρκο ρηλαξ που τα είχα κλείσει σε μια μέρα πάλι κ αυτά..  

Οπότε μην αγχώνεστε!! Απλώς πρεπει να καταλήξετε σε κάποια πράγματα..  Έρευνα αγοράς οπωσδήποτε!!! 

Κατά τα άλλα πως είστε?? Όλα τα νινί μας καλά?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, elge είπε:

Θα το δοκιμάσω και αυτό! Σε ευχαριστώ!

Έχω και το άλλο θέμα όμως, που πρέπει να παίρνω το χάπι του θυρεοειδή με άδειο στομάχι και να περιμένω και κάνα μισάωρο μέχρι να φάω κάτι και έτσι συνήθως όταν ξυπνάω κατά τις 4-5 για την μικρή,  παίρνω το χάπι και όταν ξανασηκωθώ το πρωί είμαι ετοιμοπόλεμη για φαγητό!

Χαχαχα...Σαν να βλέπω εμένα!Το ίδιο κάνω...που Ν κρατηθώ όταν ξυπνήσω καλέ μισή ώρα για το φαΐ....Οπότε το πρωί Π με ξυπνάνε χαπακωνομαι Κ γω το θυρεοειδή Κ τέλος..

 

Εγώ Ν σας πω την αλήθεια τ έπλυνα σμρ τ ρουχαλάκια του μικρού.. Ν Τ σιδερωσω Κ Ν Τ έχω έτοιμα..Αφού δε χρειάζεται Ν πάρω Κ τπτ.. Θ τ τακτοποιήσω Κ Θ είμαι ήσυχη ότι έγιναν..πιο πολύ δε θέλω Ν Τ αφήσω τελευταία στιγμή λόγω παιδιών.. Οπότε Τώρα Π βρήκα χρόνο.. το μόνο Π Θ αγοράσω Αλλά πιο μετά είναι στρώμα γτ Ακόμα σε κρεβατακια κοιμούνται τα άλλα δύο Θ μπει μ το τρίτο Θ χχρειαστεί στρώμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Έχει γράψει σε καμία σας ο γιατρός της υπέρηχο μαστού? Έχω κλείσει σήμερα ραντεβού αλλά με παραξένεψε το ότι θέλει υπέρηχο μαστού στη διάρκεια της εγκυμοσυνης. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...