Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 50 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ωχ ρε κοριτσια απογοητευτηκα τωρα..τοσα λιγα πηρατε?Ενταξει ξεκινησα με λιγα κιλα 51,5 αλλα τωρα πηγα 57! 5.5 κιλα δηλαδη και εχουμε αλλους 3 μηνες μπροστα μας..

Είσαι καλά βρε... μέχρι 13μου είπε εμένα η γιατρός μου είναι το φυσιολογικό... όποτε έχεις περιθώριο....μην στεναχωριέσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, athinoulitsa είπε:

Εγώ έχω πάρει δύο κιλά μέχρι τώρα.τρωω τα πάντα και τα γλυκίσματα μου αλλά σε μικρές ποσότητες.ασε που με τραβάνε σαλάτες φρούτα και γιαούρτι.... όποτε αυτά τα τρία τα τρώω σχεδόν κάθε μέρα.οσο για κρέας....με το ζόρι το τρώω μου έχει κάτσει στραβά από την περίοδο με τις αναγουλες....

Ξέχασα να σου πω να χαίρεσαι που δεν έβαλες πολλά...αν έχεις μόνο κοιλιά και κατά τα άλλα είσαι κανονική....δεν φαίνεσαι χοντρή αλλά χαριτωμένη εγκυουλα!!!

Μπραβοο!! Μια χαρα Είσαι... Δεν παχαινεις εύκολα εσύ..  Εγώ γενικά είμαι οργανισμός που μόλις φάω κάτι είναι κ 1κιλο πάνω..  Χαχα

Απλώς εγώ νομίζω νιώθω πολύ κουρασμένη πια!! Κ Απορώ πως θα φτάσουμε μέχρι το Μάρτιο..! Ουφφφ..  Μου φαίνεται μακριά κ όμως είναι πολύ κοντά.

@Nicol_ μια χαρά είσαι..  Θα γεννήσεις κ δεν θα έχεις φτάσει στα δικά μου φυσιολογικά!!! 

Μέχρι 12ξερω εγώ..  Αλλά κορίτσια εγώ στο πρώτο πήρα 22 κ μετά από δύο βδομάδες που πήγα στο γιατρό ήμουν - 16κιλα... Κ είχα κάνει καισαρική που λένε ότι δεν τα χάνεις εύκολα τα κιλά... Κ όμως..  Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 58κιλα κ 4μηνες μετά την γεννα ήμουν 56.. Οπότε μην αγχωνομαστε γι αυτό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Α μπραβο σου Εισαι πολυ καλα στακιλα! Χαιρομαι που εισαι Καλα και με καλη διαθεση :) 

Και εγω ξυπνάω συχνα για τουαλέτα η απλα οταν θελω να αλλαξω πλευρο :-P

Χαζευω και εγω μωρουδιακα και ίντερνετ και στα μαγαζιά και ανυπομονω να περασει ο καιρος:)

 

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ωχ ρε κοριτσια απογοητευτηκα τωρα..τοσα λιγα πηρατε?Ενταξει ξεκινησα με λιγα κιλα 51,5 αλλα τωρα πηγα 57! 5.5 κιλα δηλαδη και εχουμε αλλους 3 μηνες μπροστα μας..

Καλημέρα μελουσα μανούλα !!!! Οχι οχι μην απογοητευεσαι καθολου αν εχεις παρει περιπου 6 κιλα εισαι πολυ καλα μετα τα κιλα θα ειναι τιυ μωρου ειααι σε πολυ καλο δρομο εγω σκεψου ειμαι 23 ευβομαδα κ έχω πάρει 4.5 κιλά κ μου φαινόταν περίεργο μίλησα με τ γιατρό μου κ μου είπε ότι αυτό δεν είναι κακό επειδή το μωρό αναπτυσετε κανονικά κ χει περισσότερο βάρος κ μ είχε πει τώρα για τον 6 μηνα π βρισκόμαστε όλες ότι τα ιδανικά κιλά είναι 6 με 7 το χεις κορίτσι μου δεν είναι τίποτα γιατί το μωράκι σου έχει γίνει ολόκληρος άνθρωπος κ πεινάει πιο πολύ !!!!! Με την εγκυμοσύνη σου γενικά πως τα πας ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου και σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! ❤

Μια χαρα τα παω με την εγκυμοσυνη κατα τα αλλα,μονο κατι πετρώματα εχω τα οποια οταν ειναι σποραδικα δεν με απασχολουν. Χθες το βραδυ ομως εκανα αρκετα και αγχωθηκα λιγακι αλλα οταν κοιμηθηκα ηρεμησαν. Ισως απο κουραση..

Εσεις πως ειστε εγκυουλες ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες! Εμενα ουτε καν μου ειπαν ποσα κιλα μου επιτρεπουν να παρω. Παντως ξερω οτι οσες ξεκινανε πολυ αδυνατες τους επιτρεπεται να παρουν αρκετα. Εγω πηρα 5 μεχρι τωρα κ θεωρω οτι ειμαι μια χαρα.

Με το καλο οσες εχετε β επιπεδου σημερα!  Να μας πειτε πως πηγε!

Εγω μαλλον αρπαξα γαστρεντεριτιδα στο νοσοκομειο κ χτες ημουν χαλια. Σημερα ευτυχως σταματησε.  Οι κινδυνοι των νοσοκομειων...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evio είπε:

Καλημερα κοπελες! Εμενα ουτε καν μου ειπαν ποσα κιλα μου επιτρεπουν να παρω. Παντως ξερω οτι οσες ξεκινανε πολυ αδυνατες τους επιτρεπεται να παρουν αρκετα. Εγω πηρα 5 μεχρι τωρα κ θεωρω οτι ειμαι μια χαρα.

Με το καλο οσες εχετε β επιπεδου σημερα!  Να μας πειτε πως πηγε!

Εγω μαλλον αρπαξα γαστρεντεριτιδα στο νοσοκομειο κ χτες ημουν χαλια. Σημερα ευτυχως σταματησε.  Οι κινδυνοι των νοσοκομειων...

Περαστικά evio μου!!

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοπελες! Εμενα ουτε καν μου ειπαν ποσα κιλα μου επιτρεπουν να παρω. Παντως ξερω οτι οσες ξεκινανε πολυ αδυνατες τους επιτρεπεται να παρουν αρκετα. Εγω πηρα 5 μεχρι τωρα κ θεωρω οτι ειμαι μια χαρα.

Με το καλο οσες εχετε β επιπεδου σημερα!  Να μας πειτε πως πηγε!

Εγω μαλλον αρπαξα γαστρεντεριτιδα στο νοσοκομειο κ χτες ημουν χαλια. Σημερα ευτυχως σταματησε.  Οι κινδυνοι των νοσοκομειων...

Περαστικά σου κορίτσι μου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοπελες! Εμενα ουτε καν μου ειπαν ποσα κιλα μου επιτρεπουν να παρω. Παντως ξερω οτι οσες ξεκινανε πολυ αδυνατες τους επιτρεπεται να παρουν αρκετα. Εγω πηρα 5 μεχρι τωρα κ θεωρω οτι ειμαι μια χαρα.

Με το καλο οσες εχετε β επιπεδου σημερα!  Να μας πειτε πως πηγε!

Εγω μαλλον αρπαξα γαστρεντεριτιδα στο νοσοκομειο κ χτες ημουν χαλια. Σημερα ευτυχως σταματησε.  Οι κινδυνοι των νοσοκομειων...

Περαστικα, να προσέξεις να μην αφυδατωθεις. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα που έχω τον μεγάλο υπέρηχο μου είπαν οι φίλες μου να φάω σοκολάτα πριν για να είναι ζωηρό και όχι να κοιμάται για να μη δυσκολευτεί ο γιατρός με τις μετρήσεις! εγώ πάντως όταν τρώω γλυκό χοροπηδάει... μήπως έχω το αντίθετο αποτέλεσμα...και δε μπορεί να την πιάσει πουθενά ακίνητη??

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια. @palmoira ηπια κ λιγο αλμορα κ νερακι κ ενταξει ειμαι. Ευτυχως δεν κρατησε πολυ, απλα ειχε πολυ πονο.

@athinoulitsa εμενα χωρις γλυκο ηταν συνεργασιμη η μικρη μου κ καναμε κανονικα την εξεταση. Αστο κ ξερει ο γιατρος να σου πει τι να κανεις αμα δεν μπορειτε να μετρησετε ευκολα.

  • Ευχαριστώ 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Κορίτσια σήμερα που έχω τον μεγάλο υπέρηχο μου είπαν οι φίλες μου να φάω σοκολάτα πριν για να είναι ζωηρό και όχι να κοιμάται για να μη δυσκολευτεί ο γιατρός με τις μετρήσεις! εγώ πάντως όταν τρώω γλυκό χοροπηδάει... μήπως έχω το αντίθετο αποτέλεσμα...και δε μπορεί να την πιάσει πουθενά ακίνητη??

Μη στεναχωριέσαι, ο,τι και να κάνει η Μπέμπα σου θα την μετρήσει ο γιατρός. Εγώ είχα φάει σοκολάτα και ενώ κουνιόταν συνέχεια είχε κάτσει σε μια στάση που δεν μπορούσαμε να δούμε με τίποτε τα ποδαράκια της. Σταματήσαμε και συνεχίσαμε μετά από κάποια ώρα για να καταφέρουμε να τη δούμε σωστά. Ο γιατρός θα βρει τον τρόπο. Φάε το γλυκάκι για εσένα!!

πρίν από 21 λεπτά , evio είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια. @palmoira ηπια κ λιγο αλμορα κ νερακι κ ενταξει ειμαι. Ευτυχως δεν κρατησε πολυ, απλα ειχε πολυ πονο.

@athinoulitsa εμενα χωρις γλυκο ηταν συνεργασιμη η μικρη μου κ καναμε κανονικα την εξεταση. Αστο κ ξερει ο γιατρος να σου πει τι να κανεις αμα δεν μπορειτε να μετρησετε ευκολα.

Γαστρεντερίτιδα είναι το χειρότερο μου... πέρασα στην αρχή της εγκυμοσυνης με ταυτόχρονα εμετούς και διάρροιες και με είχε πιάσει απελπισία! Ευτυχως που είσαι καλά σήμερα! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , palmoira είπε:

 

Γαστρεντερίτιδα είναι το χειρότερο μου... πέρασα στην αρχή της εγκυμοσυνης με ταυτόχρονα εμετούς και διάρροιες και με είχε πιάσει απελπισία! Ευτυχως που είσαι καλά σήμερα! 

Πωπω κ εμενα...ειδικα αυτος ο πονος αισχος. Ειχες παθει στις αρχες; Σου κρατησε πολλες μερες; Καλα εγω ειμαι κ κακομαθημενη γιατι δεν εκανα ουτε εναν εμετο σε ολη την εγκυμοσυνη κ τωρα καπως μου ηρθε. Παει περασε κ αυτο!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , evio είπε:

Πωπω κ εμενα...ειδικα αυτος ο πονος αισχος. Ειχες παθει στις αρχες; Σου κρατησε πολλες μερες; Καλα εγω ειμαι κ κακομαθημενη γιατι δεν εκανα ουτε εναν εμετο σε ολη την εγκυμοσυνη κ τωρα καπως μου ηρθε. Παει περασε κ αυτο!

Αρχικά 3 μέρες , συνήλθα για 2 και ξανά άλλες 3. Αστα δεν ήξερα τι να κάνω.Καθομουν στην τουαλέτα και έκλαιγα. Δεν έχω νιώσει ξανά τόσο ανήμπορη και φοβόμουν ότι δεν πρόκειται να αντέξει το εμβρυο τόση ταλαιπωρία. Ήταν πριν τον πρώτο υπέρηχο που είχα απλά τις θετικές χοριακες. 

Κοριτσια για οσες έχετε αρχίσει και αγοράζετε πραγματάκια για το μωρό σας νομίζω ότι αξίζει να εκμεταλλευτείτε τη Black Friday σε κάποια πράγματα. Απλά προσοχή στο ξεμυαλισμα γιατί εγω εάν ξεκινήσω δύσκολα μαζευομαι  μετά! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, athinoulitsa είπε:

Κορίτσια σήμερα που έχω τον μεγάλο υπέρηχο μου είπαν οι φίλες μου να φάω σοκολάτα πριν για να είναι ζωηρό και όχι να κοιμάται για να μη δυσκολευτεί ο γιατρός με τις μετρήσεις! εγώ πάντως όταν τρώω γλυκό χοροπηδάει... μήπως έχω το αντίθετο αποτέλεσμα...και δε μπορεί να την πιάσει πουθενά ακίνητη??

Β επιπέδου είχες σήμερα ? Αυτό με τ σοκολάτα ισχύει εμένα οι δικιά μου σε κάποιους υπέρηχους π έτρωγα δεν ξυπνάτε ενώ στο σπίτι κάνει τούμπες !!!! Οχι οχι είναι τόσο εξελιγμένα μηχανήματα που κ να κοιμάται ο γιατρός τη κάνει καλά τη δουλειά του εμένα στη μισή εξέταση στη β επιπέδου κοιμόταν κ όλα πήγαν μια χαρά κ υπερκινητικά να είναι δεν υπάρχει πρόβλημα !!!!! Πώς πήγε ???

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Αρχικά 3 μέρες , συνήλθα για 2 και ξανά άλλες 3. Αστα δεν ήξερα τι να κάνω.Καθομουν στην τουαλέτα και έκλαιγα. Δεν έχω νιώσει ξανά τόσο ανήμπορη και φοβόμουν ότι δεν πρόκειται να αντέξει το εμβρυο τόση ταλαιπωρία. Ήταν πριν τον πρώτο υπέρηχο που είχα απλά τις θετικές χοριακες. 

Κοριτσια για οσες έχετε αρχίσει και αγοράζετε πραγματάκια για το μωρό σας νομίζω ότι αξίζει να εκμεταλλευτείτε τη Black Friday σε κάποια πράγματα. Απλά προσοχή στο ξεμυαλισμα γιατί εγω εάν ξεκινήσω δύσκολα μαζευομαι  μετά! 

Εγω μόλις αγόρασα λίκνο απο τα Λητω :wub:  Η πρωτη αγορά για το νινάκι μας :D 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...