Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εγω μόλις αγόρασα λίκνο απο τα Λητω :wub:  Η πρωτη αγορά για το νινάκι μας :D 

Αντε καλορίζικο! Διάλεξες αυτό που μπαίνει κολλητά στο κρεββάτι της μαμάς? 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Caterina 11 είπε:

Β επιπέδου είχες σήμερα ? Αυτό με τ σοκολάτα ισχύει εμένα οι δικιά μου σε κάποιους υπέρηχους π έτρωγα δεν ξυπνάτε ενώ στο σπίτι κάνει τούμπες !!!! Οχι οχι είναι τόσο εξελιγμένα μηχανήματα που κ να κοιμάται ο γιατρός τη κάνει καλά τη δουλειά του εμένα στη μισή εξέταση στη β επιπέδου κοιμόταν κ όλα πήγαν μια χαρά κ υπερκινητικά να είναι δεν υπάρχει πρόβλημα !!!!! Πώς πήγε ???

Όλα καλά πήγαν...μας ζορισε λίγο γιατί ήταν μπρούμυτα και δε γυρνούσε... μάλλον κοιμόταν...503γραμμαρια το κοριτσάκι μας!!!! καλά με το που γύρισα.... άρχισε όντως τις τούμπες

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Αντε καλορίζικο! Διάλεξες αυτό που μπαίνει κολλητά στο κρεββάτι της μαμάς? 

Καλορίζικο... εγώ θα πάω το Σάββατο για το πρώτο του φορμακι... τώρα που σιγουρευτούμε ότι είναι κορίτσι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Όλα καλά πήγαν...μας ζορισε λίγο γιατί ήταν μπρούμυτα και δε γυρνούσε... μάλλον κοιμόταν...503γραμμαρια το κοριτσάκι μας!!!! καλά με το που γύρισα.... άρχισε όντως τις τούμπες

Καλορίζικο... εγώ θα πάω το Σάββατο για το πρώτο του φορμακι... τώρα που σιγουρευτούμε ότι είναι κορίτσι

Μπραβο!! ❤ Χαιρομαι που.ολα ειναι τελεια!  Ωρα για τα πρώτα ψωνια :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2018 at 6:31 ΠΜ, evio είπε:

Καλημερα! Κοριτσια εμεινε σταθερος στα 23 χιλιοστα οσο ηταν στη Β επιπεδου.  Μου ειπαν το οτι εμεινε σταθερος ειναι αισιοδοξο. Τωρα προγεστερονη κ ταβλα καναπε-κρεβατι-τουαλετα. Ριζες θα βγαλω αρκει να πανε ολα καλα, δεν με πειραζει.

@athinoulitsa με το καλο το μωρακι σου κ τα αποτελεσματα σου!

Χαίρομαι που βγήκες κορίτσι Μ!λίγο υπομονή Τώρα..Αλλά αξίζει το κόπο.. 

On 21/11/2018 at 10:30 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Ωχ ρε κοριτσια απογοητευτηκα τωρα..τοσα λιγα πηρατε?Ενταξει ξεκινησα με λιγα κιλα 51,5 αλλα τωρα πηγα 57! 5.5 κιλα δηλαδη και εχουμε αλλους 3 μηνες μπροστα μας..

Μια χαρά Είσαι καλέ.. Κ εγώ περίπου τέσσερα πέντε έχω πάρει.. είσαι Κ αδύνατη εσυ..Εγώ έχω Κ παραπάνω κιλά οπότε πρέπει Ν μη ξεφύγω.. με Γεια τ λικνοοο!! Και καλή συνέχεια στα ψώνια του μπεμπεεε!

Εγώ είμαι μικροβιολόγικο για καμπύλη..γι αυτο Η πολυλογία..έχω χρόνο.. χαχαχα.. Θ Σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα Όταν τ έχω..περιμένω Ν τελειώσει η μια ώρα Π εμεινε Ν σαβουριασω τπτ...εννοείται αλμυρό..γτ αρκετά γλυκό πρωινό είχα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Χαίρομαι που βγήκες κορίτσι Μ!λίγο υπομονή Τώρα..Αλλά αξίζει το κόπο.. 

Μια χαρά Είσαι καλέ.. Κ εγώ περίπου τέσσερα πέντε έχω πάρει.. είσαι Κ αδύνατη εσυ..Εγώ έχω Κ παραπάνω κιλά οπότε πρέπει Ν μη ξεφύγω.. με Γεια τ λικνοοο!! Και καλή συνέχεια στα ψώνια του μπεμπεεε!

Εγώ είμαι μικροβιολόγικο για καμπύλη..γι αυτο Η πολυλογία..έχω χρόνο.. χαχαχα.. Θ Σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα Όταν τ έχω..περιμένω Ν τελειώσει η μια ώρα Π εμεινε Ν σαβουριασω τπτ...εννοείται αλμυρό..γτ αρκετά γλυκό πρωινό είχα....

Καλά αποτελέσματα! Ταλαιπωρηθηκες?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Χαίρομαι που βγήκες κορίτσι Μ!λίγο υπομονή Τώρα..Αλλά αξίζει το κόπο.. 

Μια χαρά Είσαι καλέ.. Κ εγώ περίπου τέσσερα πέντε έχω πάρει.. είσαι Κ αδύνατη εσυ..Εγώ έχω Κ παραπάνω κιλά οπότε πρέπει Ν μη ξεφύγω.. με Γεια τ λικνοοο!! Και καλή συνέχεια στα ψώνια του μπεμπεεε!

Εγώ είμαι μικροβιολόγικο για καμπύλη..γι αυτο Η πολυλογία..έχω χρόνο.. χαχαχα.. Θ Σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα Όταν τ έχω..περιμένω Ν τελειώσει η μια ώρα Π εμεινε Ν σαβουριασω τπτ...εννοείται αλμυρό..γτ αρκετά γλυκό πρωινό είχα....

Καλημερα!! Καλα αποτελεσματα! Πως ηταν το διαδικασια ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλά αποτελέσματα! Ταλαιπωρηθηκες?

Ευχαριστώ!βγήκαν ήδη.. το νηστείας είναι 83

60' 181

120'  120

 

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα!! Καλα αποτελεσματα! Πως ηταν το διαδικασια ?

Ωραία..καμία σχέση με τις άλλες δύο φορές! Ήταν με γεύση πορτοκάλι Κ αυτό νομίζω πως με βοήθησε αρκετά. Αλλά Κ Από καουρές δεν είχα καθόλου..οπότε δόξα τω Θεώ..Ο αιματοκρίτης πήγε 31..Κ περιμένω Ν μιλήσω με τη γιατρό γτ θέλω ν τον αλλάξω το σίδηρο..Αυτός Μ αφήνει γεύση σιδερένια Κ με αναγουλιαζει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου? Ελπίζω τα μπέμπακια μας να καλά!!!! 

Κάναμε κ εμείς την β επιπέδου το Σάββατο!! Όλα καλά με το νινί μας! Αγοράκι βέβαια!! Μην το ξαναλέμε! (το πήρα απόφαση,  χαχα).. Τα ποσοστά για προεκλαμψια τα ίδια τπτ καλύτερο κ τπτ χειρότερο! Μου είπε ηρεμία κ ξεκούραση από δω κ πέρα.. Να προσπαθήσω να μην ανεβάσω πιέσω κ όλα θα πάνε καλά.. Αποφάσισα να Σταματησω από την δουλειά  με Αναρρωτική  για να ηρεμήσω..  Γτ τα πράγματα τις τελευταίες μέρες είναι δύσκολα..  Η δουλειά ανεβαίνει πολύ λόγω εορτών οπότε εγώ δεν θα αντέξω κ δεν θέλω να ρισκάρω την υγεία μου για μια δουλειά! Το άλλο θέμα μας είναι ότι θα κάνω την άλλη εβδομάδα την καμπύλη ζαχάρου διότι έχω αμνιακό υγρό αυξημένο πάνω από το όριο κ φοβάται ο γιατρός για ζάχαρο.. Έχω αγχωθεί λίγο,  γτ φοβάμαι μην πάθει τπτ το μωρό μου.. Ξέρω κ εγώ..  Μου είπε ότι αν έχω ζάχαρο εγώ,  έχει κ το μωρό.. 

Θα κάνω την καμπύλη κ θα δούμε..

Παρόλα αυτά το μωρό μας είναι 520γραμμαρια κ πολύ ζωηρό!! 

Αυτά τα λίγα!! Εσείς πως είστε?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , February17 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου? Ελπίζω τα μπέμπακια μας να καλά!!!! 

Κάναμε κ εμείς την β επιπέδου το Σάββατο!! Όλα καλά με το νινί μας! Αγοράκι βέβαια!! Μην το ξαναλέμε! (το πήρα απόφαση,  χαχα).. Τα ποσοστά για προεκλαμψια τα ίδια τπτ καλύτερο κ τπτ χειρότερο! Μου είπε ηρεμία κ ξεκούραση από δω κ πέρα.. Να προσπαθήσω να μην ανεβάσω πιέσω κ όλα θα πάνε καλά.. Αποφάσισα να Σταματησω από την δουλειά  με Αναρρωτική  για να ηρεμήσω..  Γτ τα πράγματα τις τελευταίες μέρες είναι δύσκολα..  Η δουλειά ανεβαίνει πολύ λόγω εορτών οπότε εγώ δεν θα αντέξω κ δεν θέλω να ρισκάρω την υγεία μου για μια δουλειά! Το άλλο θέμα μας είναι ότι θα κάνω την άλλη εβδομάδα την καμπύλη ζαχάρου διότι έχω αμνιακό υγρό αυξημένο πάνω από το όριο κ φοβάται ο γιατρός για ζάχαρο.. Έχω αγχωθεί λίγο,  γτ φοβάμαι μην πάθει τπτ το μωρό μου.. Ξέρω κ εγώ..  Μου είπε ότι αν έχω ζάχαρο εγώ,  έχει κ το μωρό.. 

Θα κάνω την καμπύλη κ θα δούμε..

Παρόλα αυτά το μωρό μας είναι 520γραμμαρια κ πολύ ζωηρό!! 

Αυτά τα λίγα!! Εσείς πως είστε?? 

Καλημερα και απο μενα! Καλα θα κανεις και θα σταματήσεις το παν ειναι να εισαι καλα εσυ και το μωρακι σου. 

Οσο για το αυξημενο αμνιακο κατι αντιστοιχο ειχε η @loyloy απο οσο ξερω οποτε μπορει να σε κατατοπισει 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , February17 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου? Ελπίζω τα μπέμπακια μας να καλά!!!! 

Κάναμε κ εμείς την β επιπέδου το Σάββατο!! Όλα καλά με το νινί μας! Αγοράκι βέβαια!! Μην το ξαναλέμε! (το πήρα απόφαση,  χαχα).. Τα ποσοστά για προεκλαμψια τα ίδια τπτ καλύτερο κ τπτ χειρότερο! Μου είπε ηρεμία κ ξεκούραση από δω κ πέρα.. Να προσπαθήσω να μην ανεβάσω πιέσω κ όλα θα πάνε καλά.. Αποφάσισα να Σταματησω από την δουλειά  με Αναρρωτική  για να ηρεμήσω..  Γτ τα πράγματα τις τελευταίες μέρες είναι δύσκολα..  Η δουλειά ανεβαίνει πολύ λόγω εορτών οπότε εγώ δεν θα αντέξω κ δεν θέλω να ρισκάρω την υγεία μου για μια δουλειά! Το άλλο θέμα μας είναι ότι θα κάνω την άλλη εβδομάδα την καμπύλη ζαχάρου διότι έχω αμνιακό υγρό αυξημένο πάνω από το όριο κ φοβάται ο γιατρός για ζάχαρο.. Έχω αγχωθεί λίγο,  γτ φοβάμαι μην πάθει τπτ το μωρό μου.. Ξέρω κ εγώ..  Μου είπε ότι αν έχω ζάχαρο εγώ,  έχει κ το μωρό.. 

Θα κάνω την καμπύλη κ θα δούμε..

Παρόλα αυτά το μωρό μας είναι 520γραμμαρια κ πολύ ζωηρό!! 

Αυτά τα λίγα!! Εσείς πως είστε?? 

Καλημέρα! Καλά θα κάνεις και θα σταματήσεις! Σίγουρα θα είσαι πιο ήρεμη και ξεκούραστη και αυτό θα βοηθήσει την εγκυμοσυνη σου. Καλή επιτυχία με την καμπύλη! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα και απο μενα! Καλα θα κανεις και θα σταματήσεις το παν ειναι να εισαι καλα εσυ και το μωρακι σου. 

Οσο για το αυξημενο αμνιακο κατι αντιστοιχο ειχε η @loyloy απο οσο ξερω οποτε μπορει να σε κατατοπισει 

Σε ευχαριστώ πολύ..  Θα ήθελα οποία ξέρει κ έχει κάτι αντίστοιχο να μου πει..  Ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας..  Μετράμε αντίστροφα πια... 

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Καλημέρα! Καλά θα κάνεις και θα σταματήσεις! Σίγουρα θα είσαι πιο ήρεμη και ξεκούραστη και αυτό θα βοηθήσει την εγκυμοσυνη σου. Καλή επιτυχία με την καμπύλη! 

Σε ευχαριστώ!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, February17 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου? Ελπίζω τα μπέμπακια μας να καλά!!!! 

Κάναμε κ εμείς την β επιπέδου το Σάββατο!! Όλα καλά με το νινί μας! Αγοράκι βέβαια!! Μην το ξαναλέμε! (το πήρα απόφαση,  χαχα).. Τα ποσοστά για προεκλαμψια τα ίδια τπτ καλύτερο κ τπτ χειρότερο! Μου είπε ηρεμία κ ξεκούραση από δω κ πέρα.. Να προσπαθήσω να μην ανεβάσω πιέσω κ όλα θα πάνε καλά.. Αποφάσισα να Σταματησω από την δουλειά  με Αναρρωτική  για να ηρεμήσω..  Γτ τα πράγματα τις τελευταίες μέρες είναι δύσκολα..  Η δουλειά ανεβαίνει πολύ λόγω εορτών οπότε εγώ δεν θα αντέξω κ δεν θέλω να ρισκάρω την υγεία μου για μια δουλειά! Το άλλο θέμα μας είναι ότι θα κάνω την άλλη εβδομάδα την καμπύλη ζαχάρου διότι έχω αμνιακό υγρό αυξημένο πάνω από το όριο κ φοβάται ο γιατρός για ζάχαρο.. Έχω αγχωθεί λίγο,  γτ φοβάμαι μην πάθει τπτ το μωρό μου.. Ξέρω κ εγώ..  Μου είπε ότι αν έχω ζάχαρο εγώ,  έχει κ το μωρό.. 

Θα κάνω την καμπύλη κ θα δούμε..

Παρόλα αυτά το μωρό μας είναι 520γραμμαρια κ πολύ ζωηρό!! 

Αυτά τα λίγα!! Εσείς πως είστε?? 

Καλησπέρα!!!!!!μη φοβάσαι για το ζάχαρο.ειλικρινα δεν Είναι τπτ.εγω είχα κάνει καμπύλη όλα καλα και μετά άρχισε να αυξάνεται το αμνιακό υγρό και μου λέει ο γιατρός κρυφό ζαχαρο.αργησα να το παρουσιάσω.με έστειλε σε Ενδοκρινολογο και μου έδωσε διατροφή και μηχανάκι να κάνω μετρήσεις .αν ακολουθείς τη διατροφή σου δεν τρέχει τπτ.ειλικρινα.με τη διατροφή ρυθμίζεται και αν δεν κάνεις ψηλές τιμές όλα καλά.Και μερικές φορές να ξεφύγει δεν τρέχει τπτ.εμενα η Ενδοκρινολογος μου πε και μια στις τόσες που μπορεί να μου ανεβασει κάτι διαφορετικό που θα φάω να μην αγχώνομαι το μωρό δεν παθαίνει τπτ.Ειλικρινα το ζάχαρο δεν είναι κάτι.Απλα θα γράφεις εδώ και θα γκρινιάζεις γτ πείνας.Ετσι έκανα κι Εγώ!!!!!!!είναι ελεγχόμενο.Μια χαρά είναι το μωράκι σου!! !!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλησπέρα!!!!!!μη φοβάσαι για το ζάχαρο.ειλικρινα δεν Είναι τπτ.εγω είχα κάνει καμπύλη όλα καλα και μετά άρχισε να αυξάνεται το αμνιακό υγρό και μου λέει ο γιατρός κρυφό ζαχαρο.αργησα να το παρουσιάσω.με έστειλε σε Ενδοκρινολογο και μου έδωσε διατροφή και μηχανάκι να κάνω μετρήσεις .αν ακολουθείς τη διατροφή σου δεν τρέχει τπτ.ειλικρινα.με τη διατροφή ρυθμίζεται και αν δεν κάνεις ψηλές τιμές όλα καλά.Και μερικές φορές να ξεφύγει δεν τρέχει τπτ.εμενα η Ενδοκρινολογος μου πε και μια στις τόσες που μπορεί να μου ανεβασει κάτι διαφορετικό που θα φάω να μην αγχώνομαι το μωρό δεν παθαίνει τπτ.Ειλικρινα το ζάχαρο δεν είναι κάτι.Απλα θα γράφεις εδώ και θα γκρινιάζεις γτ πείνας.Ετσι έκανα κι Εγώ!!!!!!!είναι ελεγχόμενο.Μια χαρά είναι το μωράκι σου!! !!!!

Αχ Παναγία μου!!! Δεν μπορώ να πεινάω..  Αλήθεια!! Χάχα..  Κατάλαβα..  Οπότε εντάξει..  Μόλις κάνω την καμπύλη πιστεύω να ξεαγχωθω!!! Σε ευχαριστω Παρά πολύ για την απάντηση σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , February17 είπε:

Αχ Παναγία μου!!! Δεν μπορώ να πεινάω..  Αλήθεια!! Χάχα..  Κατάλαβα..  Οπότε εντάξει..  Μόλις κάνω την καμπύλη πιστεύω να ξεαγχωθω!!! Σε ευχαριστω Παρά πολύ για την απάντηση σου!!! 

Σε καταλαβαίνω.Ζω για το φαγητό.εκανα καιρό να το συνηθίσω.παντως επειδή το αμνιακό είναι δείγμα αν θες ξεκινα λίγο πιο προσεκτικά.δλδ μόνο ολικής ζυμαρικά και ψωμί.και ποτέ μαζί ψωμί ζυμαρικά και πατάτες.Μονο απο το ένα σε κάθε γεύμα.και αν τρως πολλά φρούτα θα τρως από 1 φρούτο τη φορά σε 2 ενδιάμεσα γεύματα τη μέρα.Λιγο ετσι προληπτικά. Και όχι φυσικό χυμό πορτοκάλι.Καλυτερα 1 πορτοκαλι μόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...