Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

Κορίτσια ΣΟΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

πρίν από 2 λεπτά , riaki25 είπε:

Κορίτσια έχει καμία καμία καθαρισμό αποξεσης.? Μετά από πόσο καιρό ξανά προσπαθήσατε.? 

Δεν ξερω να σου απαντήσω σίγουρα ομως νομίζω εχθές επεσα πανω σε μια συζήτηση στο cafe όπου τελικά μια κοπέλα ενω της είχε πει ο γιατρός 6μηνο μετα απο 2 μηνες ξεκίνησε προσπάθειες και τελικά μεσα σε 2 μήνες νομίζω ειχε το μωρακι της. Για σίγουρα θα σου πει ο γιατρός γτ καθε περίπτωση ειναι μοναδική,αλλα νομίζω θα μπορείς γρήγορα και επειδή το σωμα θυμάται θα εχεις το μωρακι σου σύντομα!!! Να ζητησεις απο το γιατρό σου να κανεις ολες τις εξετάσεις,ακομα και για θρομβοφιλια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elfer είπε:

Δεν ξερω να σου απαντήσω σίγουρα ομως νομίζω εχθές επεσα πανω σε μια συζήτηση στο cafe όπου τελικά μια κοπέλα ενω της είχε πει ο γιατρός 6μηνο μετα απο 2 μηνες ξεκίνησε προσπάθειες και τελικά μεσα σε 2 μήνες νομίζω ειχε το μωρακι της. Για σίγουρα θα σου πει ο γιατρός γτ καθε περίπτωση ειναι μοναδική,αλλα νομίζω θα μπορείς γρήγορα και επειδή το σωμα θυμάται θα εχεις το μωρακι σου σύντομα!!! Να ζητησεις απο το γιατρό σου να κανεις ολες τις εξετάσεις,ακομα και για θρομβοφιλια.

Της έχω κάνει όλες.. Με έκανε χοριακη κ ήταν ηψηλη από ότι ειδε στον υπέρηχο έχει σταματήσει η καρδιά να χτυπά και για κάποιο λόγο δεν αναπτύσσεται.. Δυστυχώς δεν γλιτώνω την αποξεση.. Από την μια με στεναχωρεί από την άλλη λέω ότι καλύτερα τώρα παρά να ήταν το έμβρυο μεγαλύτερο.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , riaki25 είπε:

Της έχω κάνει όλες.. Με έκανε χοριακη κ ήταν ηψηλη από ότι ειδε στον υπέρηχο έχει σταματήσει η καρδιά να χτυπά και για κάποιο λόγο δεν αναπτύσσεται.. Δυστυχώς δεν γλιτώνω την αποξεση.. Από την μια με στεναχωρεί από την άλλη λέω ότι καλύτερα τώρα παρά να ήταν το έμβρυο μεγαλύτερο.. 

Κοίτα για να το απέβαλε ο οργανισμός σημαίνει ότι υπήρχε κάποιο πρόβλημα. Και ναι σίγουρα καλύτερα τώρα νωρίς!! Για φαντάσου να είχες κανει Αυχενική και να υπήρχε θέμα.. Απλά οπλισου με υπομονή,περίμενε να περάσει ο απαιτούμενος και ξεκινα!! Δεν έχετε αργήσει πολθ όμως για την απόξεση; Καλά δεν ξέρω κιολας πότε πρεπει αν γίνει,αλλα νόμιζα έπρεπε να γίνει σχετικα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε να είναι τέλειος σίγουρος κ έτσι με έβαλε να κάνω χοριακη κ κάτι εξετάσεις .. Τώρα με είπε ότι θα ξανά πάω δευτέρα να με ξανά κάνει υπέρηχο κ μετά θα μιλήσουμε για την αποξεση. Εντομεταξυ εγώ δεν έχω ούτε αίμα ούτε πόνο πουθενά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι δυστυχως δεν είναι απαραίτητο να εχεις ουτε πονο ούτε αίμα.. Μπορεί να συμβεί κ έτσι.. Η χοριακη υποθέτω ήταν αρνητική έτσι.. Ισως και να μη χρειαστεί αποξεση τελικα. Περιμενε λιγο να δεις μέχρι Δευτέρα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xnoudaki είπε:

Εγώ πριν 1 χρόνο έκανα απόξεση λόγω παλινδρομης  στην 9η βδομάδα και μου είπε μετά από 2 περιοδους να ξανακάνω προσπάθειες.τωρα κρατάω το 2 μηνών μωράκι μου.

 Πόσο χαίρομαι κοριτσι μου η ψυχολογία σου πως ήταν.? Μετά έμεινες κατευθείαν έγκυος.? Η προσπαθήσατε πολύ.?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , riaki25 είπε:

 Πόσο χαίρομαι κοριτσι μου η ψυχολογία σου πως ήταν.? Μετά έμεινες κατευθείαν έγκυος.? Η προσπαθήσατε πολύ.?

@riaki25 να σου πω την αληθεια δεν μου αρεσει να μιλαμε κατω απο αυτες τις συνθηκες κοριτσακι μου ειναι δυσαρεστα πραγματα αυτα ακου να δεις το θεμα ειναι πως εισαι εσυ ψυχολογικα ;;;; εγω π.χ μετα την πρωτη εγκυμοσυνη που εκανα διακοπη της κυησης λογω συνδρομου στεναχωρεθηκα αλλα ειπα καλυτερα δεν θελω να ειχα ενα παιδακι να το ταλαιπωρω δεν θα γενιοταν κιολας ειχε σοβαρη ανωμαλια οποτε μαζευα τα κομματια μου εμεινα ξανα ευκολα εγκυος στην δευτερη εγκυμοσυνη οπου βιωσα εναν ενδομητριο θανατο στις 28 εβδομαδες αργησα να σου πω την αληθεια να οτ ξεπερασω γιατι μιλαμε για ενα ολοκληρωμενο μωρο με ποδια χερια τα παντα και υγιης ομως τα εφερε αλλιως η μοιρα και να μαι παλι που ειμαι καλα ψυχολογικα για να συνεχιζω ακομα μια προσπαθεια να ξαναμεινω εγκυος το ποτε θα δειξει αλλα ειμαι αισιοδοξη 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έκανα αποξεση λόγω κακής αυχενικής πριν ένα μήνα. Μας είπε ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε από την πρώτη περίοδο. Προχθές μου τελείωσε. Ξεκινάμε και ελπίζουμε σε σύντομα θετικά νέα!!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

είχα παλίνδρομη στην 7η εβδομάδα μετά την απόξεση εμένα μου είχε πει να περιμένω 3 μήνες

Κ μένα έτσι μου είπε..

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Έκανα αποξεση λόγω κακής αυχενικής πριν ένα μήνα. Μας είπε ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε από την πρώτη περίοδο. Προχθές μου τελείωσε. Ξεκινάμε και ελπίζουμε σε σύντομα θετικά νέα!!!!

Στο εύχομαι κοριτσι μου περιμένουμε ευχάριστα νέα ..

7 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

@riaki25 να σου πω την αληθεια δεν μου αρεσει να μιλαμε κατω απο αυτες τις συνθηκες κοριτσακι μου ειναι δυσαρεστα πραγματα αυτα ακου να δεις το θεμα ειναι πως εισαι εσυ ψυχολογικα ;;;; εγω π.χ μετα την πρωτη εγκυμοσυνη που εκανα διακοπη της κυησης λογω συνδρομου στεναχωρεθηκα αλλα ειπα καλυτερα δεν θελω να ειχα ενα παιδακι να το ταλαιπωρω δεν θα γενιοταν κιολας ειχε σοβαρη ανωμαλια οποτε μαζευα τα κομματια μου εμεινα ξανα ευκολα εγκυος στην δευτερη εγκυμοσυνη οπου βιωσα εναν ενδομητριο θανατο στις 28 εβδομαδες αργησα να σου πω την αληθεια να οτ ξεπερασω γιατι μιλαμε για ενα ολοκληρωμενο μωρο με ποδια χερια τα παντα και υγιης ομως τα εφερε αλλιως η μοιρα και να μαι παλι που ειμαι καλα ψυχολογικα για να συνεχιζω ακομα μια προσπαθεια να ξαναμεινω εγκυος το ποτε θα δειξει αλλα ειμαι αισιοδοξη 

Η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο.. Δυστυχώς δεν είμαι στα καλύτερα μου.. Χαίρομαι για την αισιοδοξία σου μακάρι να την αποκτήσω κ εγώ.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , riaki25 είπε:

Κ μένα έτσι μου είπε..

Στο εύχομαι κοριτσι μου περιμένουμε ευχάριστα νέα ..

Η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο.. Δυστυχώς δεν είμαι στα καλύτερα μου.. Χαίρομαι για την αισιοδοξία σου μακάρι να την αποκτήσω κ εγώ.. 

@riaki25 γλυκιά μου θα δεις που θα περάσει λίγο ο καιρός και θα είσαι καλυτερα απλα αυτο που θα σε συμβουλευα ειναι να μην πέσεις στην θλίψη και να πεις οχι εγώ θα σηκωθω και θα προσπαθήσω και θα μεινω και θα κανω ενα υπέροχο μωρακι

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, riaki25 είπε:

Ήθελε να είναι τέλειος σίγουρος κ έτσι με έβαλε να κάνω χοριακη κ κάτι εξετάσεις .. Τώρα με είπε ότι θα ξανά πάω δευτέρα να με ξανά κάνει υπέρηχο κ μετά θα μιλήσουμε για την αποξεση. Εντομεταξυ εγώ δεν έχω ούτε αίμα ούτε πόνο πουθενά.

Εμεις στην 9η εβδομαδα παλινδρομησε... Δεν ακουσαμε καρδια, ενω ειχαμε ακουσει... Δεν εκανα επαναληπτικό υπερηχο, ουτε εξετασεις... Δεν ειχα ουτε αιμα, ουτε πονο, ενω τα συμπτώματα συνεχιζαν κανονικά... Μ εξήγησε ο γιατρος πως αργεί να πέσει η χοριακη... Μετα απο 2περιοδους ξεκινήσαμε προσπάθειες και εμεινα εγκυος με την πρώτη... 

Λυπαμαι πολυ για την απώλεια σου... Ζησε το πένθος σου, αλλά μην το αφησεις να σε παρασύρει.. Ειμαστε πολλες.. Δεν εισαι μονη.. Να μπαίνεις να μας μιλας... Βοηθάει να μοιράζεσαι τον πονο σου.. Εγω αν δεν ήταν τα κορίτσια εδω να μιλήσω δεν ξερω αν θα ημουν τοσο σύντομα, τόσο καλα!! 

Ολα θα πανε καλα... Να τ θυμασαι... Συνήθως πρόκειται για τυχαίο γεγονός... 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...