Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Σπέρματεγχυση 2018 -2020


Recommended Posts

Καλησπερα

Η ερωτηση μου ειναι οι έξης 

Στισ 24/9 εκανα μια ενεση για να κρατήσουμε το αυγο ..Εκανα σπέρματεγχυση στισ 25/9 την επόμενη που πήγα να δει ο γιατρός  αν έσπασε το αυγο σωστά 16,9 μια μερα πριν μέγεθός μου ειπε πωσ έσπασε κ πηγαίναμε καλα την ιδια μερα ειδα κ λιγο αιμα στο χαρτι καφε 

Περιμενω να αδιαθετησω στισ 11/10 αλλα στην διάρκεια τησ ημέρας εχω καποια συμπτωματα περιοδου πονακια μουδιασματα οχι εντονα αλλα εχω  να υποθεσω δεν ειναι καλο αυτο εε???οσο αφορα το γιατι μπηκαμε σε αυτή την διαδικασία είναι οτι εγω ενω ειχα συγα επεφταν αγουρα κ ο αντρασ μου ειχε 9.εκατομμύρια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Dandreo είπε:

Καλησπερα

Η ερωτηση μου ειναι οι έξης 

Στισ 24/9 εκανα μια ενεση για να κρατήσουμε το αυγο ..Εκανα σπέρματεγχυση στισ 25/9 την επόμενη που πήγα να δει ο γιατρός  αν έσπασε το αυγο σωστά 16,9 μια μερα πριν μέγεθός μου ειπε πωσ έσπασε κ πηγαίναμε καλα την ιδια μερα ειδα κ λιγο αιμα στο χαρτι καφε 

Περιμενω να αδιαθετησω στισ 11/10 αλλα στην διάρκεια τησ ημέρας εχω καποια συμπτωματα περιοδου πονακια μουδιασματα οχι εντονα αλλα εχω  να υποθεσω δεν ειναι καλο αυτο εε???οσο αφορα το γιατι μπηκαμε σε αυτή την διαδικασία είναι οτι εγω ενω ειχα συγα επεφταν αγουρα κ ο αντρασ μου ειχε 9.εκατομμύρια 

Κορίτσι μου δεν είναι λίγο νωρίς για να αδιαθετησεις αν η ωορρηξία σου όντως έγινε την ημέρα της σπερματεγχυσης?Επίσης παίρνεις utrogestan υποθετα?εγώ που έπαιρνα αν δεν τα σταματούσα δε μου ερχόταν περίοδος...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν μου έδωσε κανενα χαπι η υποθετο

πρίν από 19 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι λίγο νωρίς για να αδιαθετησεις αν η ωορρηξία σου όντως έγινε την ημέρα της σπερματεγχυσης?Επίσης παίρνεις utrogestan υποθετα?εγώ που έπαιρνα αν δεν τα σταματούσα δε μου ερχόταν περίοδος...

 

Φυσικά κ ειναι νωρίς ο κύκλος μου ειναι 28 με 29 ημερών απλα ολα αυτά τα συμπτώματα αναρωτιέμαι αν υπάρχουν μετά την σπέρματεγχυση κ αν ειναι θετικα η οχι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dandreo είπε:

Βασικα δεν μου έδωσε κανενα χαπι η υποθετο

 

Φυσικά κ ειναι νωρίς ο κύκλος μου ειναι 28 με 29 ημερών απλα ολα αυτά τα συμπτώματα αναρωτιέμαι αν υπάρχουν μετά την σπέρματεγχυση κ αν ειναι θετικα η οχι

Πρωτη φορα κανεις? Το αιματακι την πρωτη μερα ισως ηταν απο την σπερματενχυση απο το καθετηρα που σου εβαλε συνεχιζει απο τοτε? Για τα συμπτωματα δε μπορω να σου πω ειναι τα ιδια με της περιοδου εγω κ στις τρεις που ειχα κανει ειχα συμπτωματα εγκυμοσύνης αλλα ηταν απο τα χαπια που επαιρνα.αν εχεις ακομα αιμα παντως καλο θα ειναι να μιλησεις με το γιατρο σου ποτε ειναι βα κανεις χωριακη?

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι μονο αυτο που ανέφερα πολύ λιγο ισα ισα μια  στάλα την επομενη τησ σπέρματεγχυσησ το μονο που βλεπω τωρα ειναι καποια υγρά λευκα αυτο μονο

Κ Ναι ειναι η πρωτη φορα ..το μονο που μου ειπε ειναι τα λεμε σε 2 εβδομάδες  αρα 8/10 θα τον δω

Εγω δεν εχω πάρει χαπια περα απο το fellicine που περνω καθε μερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dandreo είπε:

Οχι μονο αυτο που ανέφερα πολύ λιγο ισα ισα μια  στάλα την επομενη τησ σπέρματεγχυσησ το μονο που βλεπω τωρα ειναι καποια υγρά λευκα αυτο μονο

Κ Ναι ειναι η πρωτη φορα ..το μονο που μου ειπε ειναι τα λεμε σε 2 εβδομάδες  αρα 8/10 θα τον δω

Εγω δεν εχω πάρει χαπια περα απο το fellicine που περνω καθε μερα

ισως κ αυτα που νιωθεις να σημαίνει εγκυμοσυνη ισως να ειναι κ συμπτωματα περιοδου ειναι τα ιδια πανω κατω κ μπερδευομαστε συνηθως σου ευχομαι να εχει πετυχει παντως θα περιμενουμε να μας πεις καλη επιτυχία!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dandreo είπε:

Να ρωτησω κατι αναφέρετε την εξεταση χοριακησ ποτε γίνεται μετα απο ποσεσ μερεσ αφου γινει η σπερματεγχυση  

Συγνωμη δε σε ενημερωσε ο γιατρος σου οτι 15 μερες μετα τη σπερματενχυση πρεπει να κανεις χοριακη για να δεις το αποτελεσμα? πως θα το καταλαβει αν εχεις μεινει εγκυος? Τι σου ειπε?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Dandreo είπε:

Απλα μου ειπε τα λέμε σε δυο εβδομάδες τιποτα αλλο ..μαλλον περιμενει να δει αν δεν αδιαθετησω 

Τι να σου πω εμενα κ στις τρεις που εκανα μου εδινε κ ημερομηνια χοριακης κανε εσυ μια χοριακη στις 15 μερες αν δεν αδιαθετησεις κ βλεπεις 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Dandreo είπε:

Καλησπερα

Η ερωτηση μου ειναι οι έξης 

Στισ 24/9 εκανα μια ενεση για να κρατήσουμε το αυγο ..Εκανα σπέρματεγχυση στισ 25/9 την επόμενη που πήγα να δει ο γιατρός  αν έσπασε το αυγο σωστά 16,9 μια μερα πριν μέγεθός μου ειπε πωσ έσπασε κ πηγαίναμε καλα την ιδια μερα ειδα κ λιγο αιμα στο χαρτι καφε 

Περιμενω να αδιαθετησω στισ 11/10 αλλα στην διάρκεια τησ ημέρας εχω καποια συμπτωματα περιοδου πονακια μουδιασματα οχι εντονα αλλα εχω  να υποθεσω δεν ειναι καλο αυτο εε???οσο αφορα το γιατι μπηκαμε σε αυτή την διαδικασία είναι οτι εγω ενω ειχα συγα επεφταν αγουρα κ ο αντρασ μου ειχε 9.εκατομμύρια 

@Dandreo Καλημέρα κούκλα μου! Μην ανησυχείς κ τα πονακια είναι μέσα στο πρόγραμμα είσαι δεν είσαι.οποτε μην απογοητεύεσαι κατευθείαν ότι είναι για κακο! Εννοείται σου εύχομαι ολόψυχα να πετύχει με την πρώτη που φυσικά κ δεν είναι απίθανο! Το αιματακι που είχες ήταν λόγω της σπερματεγχυσης, κ γω είχα λίγο.οι μέρες περασαν...και θα προσεύχομαι για σένα.. τα πονακια όμως να μη τα συνδέεις κάθε αυτού με περίοδο.. είναι τα ίδια συμπτώματα..τα 9 εκατομμύρια είναι καλα! Όπως κ τα αφού τα αυγά μπορούν να επιτευξουν επιτυχημένη σπερματεγχυση αρκεί να γίνουν όλα σωστά στην ώρα τους (υπέρηχο,ενεση) από το γιατρό.. όλα θα πάνε καλά.. σε καταλαβαίνω την αγωνία σου όμως όσο μπορείς βάλτο από το μυαλό σου..Κ να σκέφτεσαι συνέχεια "-Γιατί όχι Εγώ??? Φυσικά Ναι και Εγώ!!!!" 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Dandreo είπε:

Βασικα δεν μου έδωσε κανενα χαπι η υποθετο

 

Φυσικά κ ειναι νωρίς ο κύκλος μου ειναι 28 με 29 ημερών απλα ολα αυτά τα συμπτώματα αναρωτιέμαι αν υπάρχουν μετά την σπέρματεγχυση κ αν ειναι θετικα η οχι

Αφού δεν ξαναειχες αιματακι...δεν είναι σίγουρα κάτι ανησυχητικό.ίσως να είχα κι εγώ τη δεύτερη φορά τώρα που το σκέφτομαι.Όσο για τα λευκά υγρά τα είχα κι εγώ στην τρίτη σπερματεγχυση αλλά ήταν κάτασπρα.βέβαια στην αρχή μπορεί να ήταν από τα υποθετα αλλά και αφού τα σταμάτησα είχα παλι τέτοια ακριβώς υγρά και είχαν λίγο διαφορετική μυρωδιά από ότι συνήθως,Όχι άσχημη όμως.Τέλος είχα και κάτι μικρές σουβλιες.Βέβαια δε σου είπα το πιο σημαντικό ότι στην τρίτη προσπάθεια μετά από 15 μέρες που έκανα χοριακη,έμαθα τα ευχάριστα!Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...