Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Σπέρματεγχυση 2018 -2020


Recommended Posts

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Ο κύκλος μ ειναι 28-29 μερες.

Ευχαριστω .Τελευταια περίοδος ηταν 12/11 .Μακαρι κ σε σενα αν δεν εχεις ακομα παιδακι 

δεν εχει  σημασια ο κυκλος σου θα μετρας απτην μερα της σπερματενχησης 14 με 16 μερες . ο κυκλος φτιαχνετε απο την ωορηξια μετα την ωορηξια ειναι στανταρ οι μερες που ερχετε περιοδος . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 3/12/2020 at 12:33 ΠΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Σε νιωθω! Κ εγω 24/11 εκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση.τις πρώτες μερες ειναι σαν τσιμπηματακια κ λιγο σαν σύσπαση μήτρας για λίγα λεπτα σαν γαργαλητό κατω εννοχλητικο μεν.Την αλλη Τρίτη θα παω να κανω την χοριακη που μ ειπε ο γιατρός αλλα εχω πολυ αγχος.Παιδευόμαστε 4 χρονια ,3 χρονια παντρεμένοι ,το 2016 διαγνωστικά με ενδομητριωση με 2 κύστες οπου τις αφαίρεσα λαπαροσκοπικά .Τωρα που παρακολουθούσαμε τον κύκλο μ και επαιρνα  femara είδαμε οτι μονο η δεξια ανταποκρίθηκε στη θεραπεία κ μεγάλωσαν 3 ωάρια. Εχουμε καλο σπερμα. Δεν αντέχω αλλες απογοητεύσεις 

Για μενα μην χαλας τα λεφτα σου σε σπερματεγχυσεις δ εχουν μεγαλα ποσοστα επιτυχιας.αν πας με υποβοηθουμενη δηλ καλυτερα εξωσωματικη απο σπερματεγχυση

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2020 at 12:50 ΠΜ, Suzukaki είπε:

Για μενα μην χαλας τα λεφτα σου σε σπερματεγχυσεις δ εχουν μεγαλα ποσοστα επιτυχιας.αν πας με υποβοηθουμενη δηλ καλυτερα εξωσωματικη απο σπερματεγχυση

Λες ε; Πως γινεται η λήψη ωαρίων στην εξωσωματική ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Λες ε; Πως γινεται η λήψη ωαρίων στην εξωσωματική ;

Αναλογα ποσα ωαρια εχεις.αν εχεις 1 με 2 πχ μπορει κ χωρις ναρκωση 2 τσιμπηματα θα νιωσεις και οκ.αν εχεις παραπανω με ναρκωση θα κοιμηθεις κανα 10λεπτο κ δ θα κτλβς τπτ.

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 6:24 ΜΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα εκανα κ εγω την πρώτη μου σπερματέγχυση 24/11 κανονικα περιμενω αυριο περιοδο.Εχει πρηστει το στήθος μ κ εχω φλέβες έντονες γυρω απο την θηλή κ οταν  ακουμπάω τις ρώγες μου ειναι ευαίσθητες πολυ.νομιζω οτι εχω πολλα υγρα αλλα επειδη φοραω σερβιετακι επειδη λεω μηπως έρθει η περίοδος δεν μπορω να καταλαβω.Μετα την σπερματέγχυση μεχρι τωρα καθε πρωι χρησιμοποιώ vasclor οπως μ ειπε ο γιατρός.Σε καμία περιοδο δεν ειχα έντονες φλέβες κ ευαισθησία.Υπαρχει περίπτωση να ειναι απο τα φάρμακα που ειχα παρει πριν κανουμε σπερματέγχυση κ απο την vasclor? Εχει καμια ανάλογη περίπτωση; Σας ευχαριστω 

Μπισκοτακι και μεις παμε για σπερματεγχυση 1η φορα... τι εγινε τελικα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 6/12/2020 at 8:08 ΜΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Ο κύκλος μ ειναι 28-29 μερες.

Ευχαριστω .Τελευταια περίοδος ηταν 12/11 .Μακαρι κ σε σενα αν δεν εχεις ακομα παιδακι 

On 14/12/2020 at 3:09 ΜΜ, Alinaz είπε:

Μπισκοτακι και μεις παμε για σπερματεγχυση 1η φορα... τι εγινε τελικα???

Τίποτα κοριτσια! Μολις πηρα τα αποτελέσματα χοριακης.0.814    2η σπερματέγχυση με αποτυχία.πολυ μεγαλη απογοητευση 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2021 at 3:54 ΜΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Ευχαριστω .Τελευταια περίοδος ηταν 12/11 .Μακαρι κ σε σενα αν δεν εχεις ακομα παιδακι 

Τίποτα κοριτσια! Μολις πηρα τα αποτελέσματα χοριακης.0.814    2η σπερματέγχυση με αποτυχία.πολυ μεγαλη απογοητευση 

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου. Σε νιωθουμε ολες. Τι σκεφτεστε να κανετε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα....Είμαι  καινούργια στο φόρουμ.....προσπαθούμε με τον άντρα μου 1,5 χρόνο και δυστυχώς δεν έχουμε ακόμα πετύχει εγκυμοσύνη....Βέβαια μέσα σε αυτό τον χρόνο ο σύζυγος έκανε εγχείρηση βουβωνοκύλης και από το σπερδιάγραμμα είχε διαπιστωθεί μια μειωμένη κινητικότητα και πρόβλημα στην μορφολογία...Μετά από εντατική θεραπεία με βιταμίνες η κινητικότητα είναι πλέον στα φυσιολογικά όρια και κατά 1% υπολείπεται του φυσιολογικού η μορφολογία....Μέσα στον μήνα θα πάμε για την πρώτη σπερματέγχυση αλλά δεν ξέρω πραγματικά αν θα έχω κάποιο αποτέλεσμα....νιώθω λίγο απογοητευμένη.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας ! Έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση 12/8  ο γιατρός  Μ είπε ότι όλα πήγαν καλά είχα 7 ωάρια μεγάλα και τ σπέρμα του άντρα μου ήταν πολύ καλό ..τι λέτε έχω πιθανότητες ??

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...