Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Απλά απαράδεκτος


Recommended Posts

Προς όλες της νέες μαναδες.πηγα στον κ  σουλο παναγιωτη.μαιευτηρας στο Έλενα κ ωφειλω να σας πω ότι είμαι στον 7 μήνα εγκυμοσύνης.κ για καθαρα οικονομικους λόγους άφησα  τον γιατρό που ειχα.μου ότι δεν μπορεί να με αναλάβει για να γεννήσω μαζί του επειδή δεν με παρακολούθησε από την αρχή κ δεν ξέρει το τι εγκυμοσύνη εχω.οτι μπορεί να με βλέπει  αλλά ότι αν δεν  είναι  στο ωράριο του όταν  γεννάω  δεν θα μπορεί  να με ξεγεννησει αυτος.κ για να λέμε τα πράγματα όπως μου τα ειπε.οτι δεν είναι υποχρεωμένος να με αναλάβει κ ας είναι του δημοσίου.ειναι απλά απαράδεκτος κ αγενής.δεν το προτείνω ούτε για την αρχή εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Μαράκι μαρακι είπε:

Προς όλες της νέες μαναδες.πηγα στον κ  σουλο παναγιωτη.μαιευτηρας στο Έλενα κ ωφειλω να σας πω ότι είμαι στον 7 μήνα εγκυμοσύνης.κ για καθαρα οικονομικους λόγους άφησα  τον γιατρό που ειχα.μου ότι δεν μπορεί να με αναλάβει για να γεννήσω μαζί του επειδή δεν με παρακολούθησε από την αρχή κ δεν ξέρει το τι εγκυμοσύνη εχω.οτι μπορεί να με βλέπει  αλλά ότι αν δεν  είναι  στο ωράριο του όταν  γεννάω  δεν θα μπορεί  να με ξεγεννησει αυτος.κ για να λέμε τα πράγματα όπως μου τα ειπε.οτι δεν είναι υποχρεωμένος να με αναλάβει κ ας είναι του δημοσίου.ειναι απλά απαράδεκτος κ αγενής.δεν το προτείνω ούτε για την αρχή εγκυμοσύνης.

Δεν γνωρίζω τον γιατρο, ουτε εχω άποψη, αλλα αυτή ειναι η λογική του δημοσίου. Απαράδεκτος θα ηταν αν σου έλεγε οτι για να σε ξεγεννησω εγω εκτος του ωραρίου μου θέλω πχ 1000  ευρώ. Εφ οσον κι εσυ δεν άφησες να εννοηθεί οτι θέλεις να σε αναλάβει αποκλειστικά  με το αζημίωτο, απλα σου εξήγησε ποιο ειναι το ισχύον καθεστώς πανελλαδικά.

 Σου ευχομαι με το καλο να έρθει το μωράκι σου!!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απ' τη στιγμή που δεν είχες σκοπό να του δώσεις λεφτά για να σε ξεγεννησει εννοείται ότι αν εφημερευε δεν ήταν αναγκασμένος να έρθει. Κ έχω ακούσει κ από άλλους ότι δεν αναλαμβάνουν πελάτες ενώ είναι σε προχωρημένη κύηση. Το να σε βλέπει σε ραντεβού εννοείται ότι είναι στα καθήκοντά του κ απ' ότι κατάλαβα θα το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν είχες σκοπό να δώσεις καθόλου χρήματα δεν μπορείς να απαιτείς να σε αναλάβει κάποιος συγκεκριμένος και να σε ξεγεννήσει κιόλας δηλαδή υπηρεσίες ιδιώτη τζάμπα, στο δημόσιο γεννας με τους εφημερευοντες αν δεν πέσει φακελάκι να στο πω έτσι. Γιατί πχ ο άλλος που δε θα πάει διακοπές ή θα έρθει να σε ξεγεννήσει Κυριακή του Πάσχα πχ δεν το κάνει τζάμπα 

Κάτσε γιατί γράφω βιαστικά γιατί έχω το μωρό τι να σου πω βρε κοριτσάκι μου ρώτα τα κορίτσια να σου πουν κάποιον που να μην έχει θέμα να αναλάβει σε οποιαδήποτε φάση της εγκυμοσύνης κ να μην χρηματιζεται, έχω βρεθεί στη θέση σου κ μάλιστα 5,5 μηνών και ζορίστηκα πολύ. 

  • Μου αρέσει 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν γνωρίζω τον γιατρο, ουτε εχω άποψη, αλλα αυτή ειναι η λογική του δημοσίου. Απαράδεκτος θα ηταν αν σου έλεγε οτι για να σε ξεγεννησω εγω εκτος του ωραρίου μου θέλω πχ 1000  ευρώ. Εφ οσον κι εσυ δεν άφησες να εννοηθεί οτι θέλεις να σε αναλάβει αποκλειστικά  με το αζημίωτο, απλα σου εξήγησε ποιο ειναι το ισχύον καθεστώς πανελλαδικά.

 Σου ευχομαι με το καλο να έρθει το μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , mama16 είπε:

Απ' τη στιγμή που δεν είχες σκοπό να του δώσεις λεφτά για να σε ξεγεννησει εννοείται ότι αν εφημερευε δεν ήταν αναγκασμένος να έρθει. Κ έχω ακούσει κ από άλλους ότι δεν αναλαμβάνουν πελάτες ενώ είναι σε προχωρημένη κύηση. Το να σε βλέπει σε ραντεβού εννοείται ότι είναι στα καθήκοντά του κ απ' ότι κατάλαβα θα το έκανε.

ναι ισχυει.γι αυτο λενε καλο ειναι αν θελεις να γεννησεις στο δημοσιονα ανοιξεις καρτελα απο νωρις,κ ας πηγαινεις κ ιδιωτικανα σε βλεπει κ ο γιατρος που ειχες

αλλιως,πας την ωρα της γεννας κ απλα φροντιζεις να εχεις κ ολο το ιστορικο σου μαζι σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν διατηθεμε να δώσω χρήματα.εδω θα έδινα  χιλιάρικα....απλα δεν μου άφησε κ περιθώρια συζήτησης για τπτ.τελος πάντων.απλα κατάλαβα κ αυτη την κατηγορία ανθρώπων.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Μαράκι μαρακι είπε:

Δεν είπα ότι δεν διατηθεμε να δώσω χρήματα.εδω θα έδινα  χιλιάρικα....απλα δεν μου άφησε κ περιθώρια συζήτησης για τπτ.τελος πάντων.απλα κατάλαβα κ αυτη την κατηγορία ανθρώπων.

Βασικα αυτο είπες, οτι αν ηταν να δώσεις χρηματα θα προτιμούσες να μείνεις στον δικό σου τον γιατρο. Σε ποια κατηγορία ανθρώπων τον κατατασεις γιατι δεν καταλαβαινω. Εγω βλέπω μόνο την άρνηση του να διαθέσει τον ελεύθερο χρόνο του και να δεσμευτεί.

 

Δεν σε κορόιδεψε και δεν ζήτησε να χρηματιστεί. Στα γράφω γιατι και τα δυο μου συνέβησαν στο συγκεκριμένο μέρος.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άκου Κάντι.το θέμα είναι ότι ήταν στα λόγια του πολύ απόλυτος.ητανε μαχαίρι.μου φάνηκε πως δεν ήξερε να φερθεί.σαφως κ κατανοώ τη λειτουργία του δημοσίου αλλά γιατί πληρώνουμε γενικότερα δεν ξερω.ειναι δέσμευση να παρακολουθει μια  έγκυο γυναίκα;αλλα υποτειθετε οτι στα δημόσια νοσοκομεία οι γιατροί δεν χρηματίζονται κ απλά δίνεις εσύ ότι θέλεις.απο το να έδινα χιλιάρικα θα έδινα σαφώς λιγότερα.καταλαβαινω ότι όσο κ να ασχοληθώ άκρη δεν βγάζω.απλα ήθελα κάπου να βγάλω το παράπονο μου κ την αντιμετώπιση αυτού του ανθρώπου όπως κ να έχει γιατί αν μητει άλλο ασκεί λειτούργημα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαράκι μαρακι είπε:

Άκου Κάντι.το θέμα είναι ότι ήταν στα λόγια του πολύ απόλυτος.ητανε μαχαίρι.μου φάνηκε πως δεν ήξερε να φερθεί.σαφως κ κατανοώ τη λειτουργία του δημοσίου αλλά γιατί πληρώνουμε γενικότερα δεν ξερω.ειναι δέσμευση να παρακολουθει μια  έγκυο γυναίκα;αλλα υποτειθετε οτι στα δημόσια νοσοκομεία οι γιατροί δεν χρηματίζονται κ απλά δίνεις εσύ ότι θέλεις.απο το να έδινα χιλιάρικα θα έδινα σαφώς λιγότερα.καταλαβαινω ότι όσο κ να ασχοληθώ άκρη δεν βγάζω.απλα ήθελα κάπου να βγάλω το παράπονο μου κ την αντιμετώπιση αυτού του ανθρώπου όπως κ να έχει γιατί αν μητει άλλο ασκεί λειτούργημα.

Με το καλό να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωράκι σου εύχομαι. Συγνωμη που μπαίνω σαν σφήνα στην συζήτηση. Εγώ πάλι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα με γιατρό του νοσοκομείου. Καθότι πρώτη φορά έγκυος ανησύχησα όταν με έπιασαν πόνοι χαμηλά στην κοιλιά η συμπεριφορά του ήταν απαράδεκτη μου είπε κανε ότι νομίζεις αν θέλεις κάτσε αν θέλεις φύγε εγώ τώρα έχω δουλειά με πολύ άσχημο τρόπο.Εκεινη την ώρα έφυγα για να μην δημιουργηθούν εντάσεις και μέσω ενός κοινού γνωστού μας μου ζήτησε συγνωμη ο γιατρός η συμπεριφορά του όμως ήταν το ίδιο απαράδεκτη όταν  ξαναπηγα . Πήγα σε ιδιώτη ο οποίος με ξεγεννησε. Τις υπόλοιπες γέννες τις ανέλαβε ένας υπέροχος άνθρωπος γιατρός νοσοκομείου στα Χανιά. Εξαρτάται που θα πέσεις κορίτσι μου. Συγνωμη που θα το πω αλλά γιατί να εξακολουθούμε να τροφοδοτούμε ένα άρρωστο σύστημα δίνοντας φακελάκι;Το ξέρω πως τις περισσότερες φορές αποτελεί για κάποιους ένα ισχυρό κίνητρο έχουν ξεχάσει όμως πως πρώτα πρέπει να είμαστε άνθρωποι και μετά γιατροί ή οτιδήποτε άλλο. Επίσης γνωρίζω πως στην κοινωνία που ζούμε είναι ψιλά γράμματα όλα.Συγνωμη για το μακροσκελές κείμενο. Να σημειώσω πως δεν δέχτηκε καμία φορά φακελάκι  μετά την γέννα όπως και από κάποιες κοπέλες που γνώριζα και είχαν ίδια περίπτωση με τη δικιά σου.Με το καλό σου εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Μαράκι μαρακι είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολυ.αυτους τους γιατρούς πρέπει να τους κρεμάμε μαζί με τους άχρηστους πολιτικούς που έχουμε.πανε παρέα.

Νομίζω το άγχος σου σε έκανε να δώσεις μεγαλύτερη έκταση στο γεγονός. Ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν όπως τα λες αγενής. Θα μπορούσε να έχει καλύτερη συμπεριφορά. Όμως δεν έκανε κάτι ενάντια στα καθήκοντά του και τον ρόλο του, ούτε κάτι παράνομο. Δεν σου ζήτησε λεφτα, εσύ να αρνηθείς και μετά να μην σε δεχτεί. Σου είπε ότι δεν μπορεί να σε ξεγεννησει. Και αυτό είναι το σωστό. Το δημόσιο νοσοκομείο λειτουργεί με όποιον έχει βάρδια ή εφημερία. Το παράνομο είναι αυτό που κάνουν άλλοι -οι οποίοι ζητούν λεφτά για να σε ξεγεννησουν οι ιδιοι. Μόλις ηρεμήσεις θα το καταλάβεις και η ίδια. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαράκι μαρακι είπε:

Άκου Κάντι.το θέμα είναι ότι ήταν στα λόγια του πολύ απόλυτος.ητανε μαχαίρι.μου φάνηκε πως δεν ήξερε να φερθεί.σαφως κ κατανοώ τη λειτουργία του δημοσίου αλλά γιατί πληρώνουμε γενικότερα δεν ξερω.ειναι δέσμευση να παρακολουθει μια  έγκυο γυναίκα;αλλα υποτειθετε οτι στα δημόσια νοσοκομεία οι γιατροί δεν χρηματίζονται κ απλά δίνεις εσύ ότι θέλεις.απο το να έδινα χιλιάρικα θα έδινα σαφώς λιγότερα.καταλαβαινω ότι όσο κ να ασχοληθώ άκρη δεν βγάζω.απλα ήθελα κάπου να βγάλω το παράπονο μου κ την αντιμετώπιση αυτού του ανθρώπου όπως κ να έχει γιατί αν μητει άλλο ασκεί λειτούργημα.

Δεν σου άρεσαν αυτα που σου ειπε, κατανοητός ο θυμός σου. Τα ειχες αλλιώς στο μυαλό σου και έπεσες απο τα σύννεφα. Αλλα πρεπει να καταλάβεις οτι εισαι λάθος στο συγκεκριμένο ζητημα.

Πληρώνεις την ασφάλεια σου και σου παρέχει δωρεάν πρωινά ραντεβού σε γιατρους βάρδιας και γεννα επισης σε γιατρο που παρευρίσκεται στο νοσοκομειο. Εάν δεν το ήξερες απλα το αποδεχεςαι.Ο γιατρός το ασκεί το λειτούργημα του στην βάρδια του. Με ποια λογική να επιλέξει εσενα και να αφήσει καποια άλλη εγγυο;

Καταλαβαινω οτι σε ζορίζω με αυτα που σου γράφω και κατανοώ οτι σου φαίνονται ολα βουνό μιας και γεννάς σε λιγο καιρό , στο τελος ομως πιστεύω οτι θα βρεις εναν γιατρο που θα θελει να σε αναλάβει αποκλειστικά. Μην στεναχωριέσαι, απλα οταν κάποιος σου εκθέτει το απολύτως νόμιμο μην ζητάς τα ρέστα, υποβάθμισε το γεγονός και προχώρα.

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο κ.Σουλος είναι απο τους λίγους που ΔΕΝ ζητούν φακελάκι ,αλλά όχι δεν θα σε αναλάβει σε αυτό το μήνα. Κ επειδή είναι "ψείρας" κ λόγω φόρτου εργασίας. Μακάρι να τον πετυχαινες σε εφημερία....αλλά αυτά δεν κανονίζονται. Έχεις δίκιο στο ότι μερικές φορές είναι αποτομος αλλά δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να το πάρεις προσωπικά. Επειδή τον έχω ρωτήσει :roll: είναι λόγω κούρασης και πίεσης.

Ίσα ίσα που όταν δουλεύει είναι πολύ ήρεμος . Κρίμα που δεν πήγες από την αρχή μήπως κ πετυχαινες κάποιο κενό αν κ δύσκολο. Απ' ότι ξέρω πνίγεται... 

Με το καλό το μωράκι σου κ εύχομαι να βρεις γιατρό στο Έλενα γιατί , για μένα, αξίζει εξίσου με τα ιδιωτικά μην πω κ περισσότερο....

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω πόσα χρήματα διαθέτεις, αλλά αν θες μπορώ να σου προτείνω τον δικό μου που είναι στο ΙΑΣΩ. (στοιχεία μέσω πμ)

Χρεώνει 30 ευρώ την επίσκεψη και για την γέννα, ανεξάρτητα από φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική, χρεώνει 1.200 μαζί με την μαία.

Από δικές μου περιπτώσεις γνωρίζω ότι θες χρήματα και για το δημόσιο νοσοκομείο.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...