Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια ερώτηση σχετικα με την κακη ποιότητα του σπέρματος.Ο άντρας μου έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια,όπως μας είπε η ανδρολογος.Πριν 3χρονια που είχε κανει σπερμοδιαγραμμα,ήταν κακό,απλά δεν είχαμε πάει σε ανδρολογο και μας είχε πει τότε ο γυναικολόγος,πως έχει ολιγοσπερμια.Παρολα αυτά κάναμε ένα κοριτσάκι και έχω στο ιστορικό μια μηδενική χοριακη,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση.

      Όταν ένας άντρας εχει τερατοσπερμια,μπορεί να κανει υγιή έμβρυα με μικρογονιμοποιηση?Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είχε πριν τρία χρόνια η αν προέκυψε τώρα.Οσες είχατε τέτοιο θέμα,πως το χειριστηκατε?Είδατε κάποια βελτίωση?Απ' όσο μας είπε η ανδρολογος,δεν πρόκειται να κάνουν κάτι ουσιαστικό ούτε οι βιταμίνες,ούτε η εγχείρηση στην κιρσοκήλη.Μας είπε πως  είναι πολύ κακό το σπέρμα και είμαστε τυχεροί που έχουμε κάνει παιδι..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κούκλες, καλή εβδομάδα να χουμε...δε χαίρομαι που ανοίγουν τα σχολεία το λέω. Ηθελα ανέμελο χουζούρι ασχέτως που σηκώνομαι 30 φορές για κατουρημα. Τι κάνετε; 

Καλημεραααα. Εγώ σαν πιο μικρή εδώ πέρα ομολογώ ότι στην 3τη λυκείου θα επέστρεφα για λίγο χάχαχα. Στην σχολη όχι αλλά στο λύκειο ναι:confused:

  • Μπερδεμένη/-ος 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Τι λετε βρε ζουζουνες... Εγω ηλικιακα θα ήθελα  να παω λιγο πισω γιατι παιζει να ειμαι κ η μεγαλύτερη  εδω μεσα αλλα οχι στο σχολειο. Κ η δεκαετια απο 20 μεχρι 30 μια χαρα θα ηταν... Αλλα κ τωρα μια χαρα ειναι... Εχω τη σοφια των χρονων μου.... Χαχαχα. Τι λεω θεε μου... Δεν θα αλλαζα με καμια ηλικια το θαυμα που εχω μεσα μου... Τα ζησαμε τα χρόνια που περασαμε κ ανυπομονω για αυτα που θα ερθουν... Παρεα με τον μπεμπουλη μου... Αυριο μπαίνω στον 5ο!!!!!

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα!!!! Τι λετε βρε ζουζουνες... Εγω ηλικιακα θα ήθελα  να παω λιγο πισω γιατι παιζει να ειμαι κ η μεγαλύτερη  εδω μεσα αλλα οχι στο σχολειο. Κ η δεκαετια απο 20 μεχρι 30 μια χαρα θα ηταν... Αλλα κ τωρα μια χαρα ειναι... Εχω τη σοφια των χρονων μου.... Χαχαχα. Τι λεω θεε μου... Δεν θα αλλαζα με καμια ηλικια το θαυμα που εχω μεσα μου... Τα ζησαμε τα χρόνια που περασαμε κ ανυπομονω για αυτα που θα ερθουν... Παρεα με τον μπεμπουλη μου... Αυριο μπαίνω στον 5ο!!!!!

Εγώ το βρέφος της παρέας ειμαι καλέ αχαχαχαχα μάλλον το 1998 φαντάζει αστείο για σας :-P το ότι επιτέλους μπήκαμε στον 5το είναι απιθανο. Δηλαδή σε 4 μήνες θα έχουμε μωρά; ο Χριστός. Μόνο στην ιδέα εγώ τρομοκρατουμε ΔΝΕ ξέρω για εσάς... 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ το βρέφος της παρέας ειμαι καλέ αχαχαχαχα μάλλον το 1998 φαντάζει αστείο για σας :-P το ότι επιτέλους μπήκαμε στον 5το είναι απιθανο. Δηλαδή σε 4 μήνες θα έχουμε μωρά; ο Χριστός. Μόνο στην ιδέα εγώ τρομοκρατουμε ΔΝΕ ξέρω για εσάς... 

Χαχαχα, ναι βρεφακι... 98 εσυ, 83 εγω.... Αστα, ασπρισα κιολας.... Χαχαχα 

Ναι, φτανουμε στα μισα... Εγω βασικα ανυπομονω... Θελω να τον γνωρισω... Οταν πρεπει βεβαια.... ΟΧΙ νωριτερα..... Κ εγω παντα ήθελα να ολοκληρωσω την οικογένειά μου μεχρι τα 30 αλλα η ζωη δεν μας τα φερνει παντα οπως τα θελουμε... Γι αυτο απολαυσε αυτο το θαυμα που σου συμβαίνει κ να ευχαριστεις το θεο... Κ φυσικα το πιο ομορφο ειναι οτι το θελετε το μωρακι αυτο... Σε φιλω γλυκα... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια!!

Πως είσαστε όλες??? Εγώ περιμένω τις απαντήσεις ώστε να δω τι θα κάνω... να σας ρωτήσω ξέρετε εάν υπάρχει θέμα εδώ μέσα σχετικά με εξωσωματικές, ιατρούς κ κέντρα? Γτ αφελώς εσείς είσαστε στην πιο ευχάριστη περίοδο της ζωής σας κ δεν θέλω να σας ενοχλώ με τα ανχοι μου, αλλά ότι έχω βρει μέσα στο blog είναι πολύ παλιό κ χωρίς πρόσφατη λειτουργία-δραστηριότητα. Κ μετά το παγωτό που φάγαμε στο γέννημα κ στο Μαυρουδής με το ψυχορραγεί το έμβρυο θέλω συμβουλές στο που με ποιον κλπ εάν κ εφόσον χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ το βρέφος της παρέας ειμαι καλέ αχαχαχαχα μάλλον το 1998 φαντάζει αστείο για σας :-P το ότι επιτέλους μπήκαμε στον 5το είναι απιθανο. Δηλαδή σε 4 μήνες θα έχουμε μωρά; ο Χριστός. Μόνο στην ιδέα εγώ τρομοκρατουμε ΔΝΕ ξέρω για εσάς... 

Ελπιδακι μου κι εγώ της ίδιας δεκαετίας είμαι (1992), αλλά σου ριχνω μερικά χρόνια! Κοντεύουμε να ολοκληρώσουμε το μισό μας ταξίδι! Είχα τόσο φόβο στην αρχή, που μου φαίνεται απίστευτο ότι μπήκαμε 5ο!

1 hour ago, tsilona είπε:

Καλημέρα κούκλες, καλή εβδομάδα να χουμε...δε χαίρομαι που ανοίγουν τα σχολεία το λέω. Ηθελα ανέμελο χουζούρι ασχέτως που σηκώνομαι 30 φορές για κατουρημα. Τι κάνετε; 

Γλυκιά μου όντως δύσκολη η επιστροφή στη ρουτίνα! Νομίζω πρώτη φορά στη ζωή μου κι εγώ θέλω να χαζολογαω σπίτι και να μην πάω για δουλειά! 

 

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, ναι βρεφακι... 98 εσυ, 83 εγω.... Αστα, ασπρισα κιολας.... Χαχαχα 

Ναι, φτανουμε στα μισα... Εγω βασικα ανυπομονω... Θελω να τον γνωρισω... Οταν πρεπει βεβαια.... ΟΧΙ νωριτερα..... Κ εγω παντα ήθελα να ολοκληρωσω την οικογένειά μου μεχρι τα 30 αλλα η ζωη δεν μας τα φερνει παντα οπως τα θελουμε... Γι αυτο απολαυσε αυτο το θαυμα που σου συμβαίνει κ να ευχαριστεις το θεο... Κ φυσικα το πιο ομορφο ειναι οτι το θελετε το μωρακι αυτο... Σε φιλω γλυκα... 

Κι εμένα γέννησαν τώρα δύο κοντινά πρόσωπα αυτές τις μέρες, και με έχει πιάσει τέτοια ανυπομονησία!!! Ενώ στην αρχή μου φαινόταν εξαιρετικά μακρινό! Άρα πάντα θα έχουμε λόγο γκρίνιας! Το καλοκαίρι για κοιλιές και ζέστη και μετά για το πότε θα βγούνε τα μωράκια μας! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα θελα να γύριζα στις σπουδές. 4 χρόνια μόνη μου ξύπνουσα ότι ώρα ήθελα, ξημεροβραδιαζομασταν στα σπίτια των άλλων παιδιών, μας είχαν μάθει με το μικρό οι λουλουδουδες απτά μπουζούκια... Άλλο πράγμα σας λέω. Ααχχαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!

Πως είσαστε όλες??? Εγώ περιμένω τις απαντήσεις ώστε να δω τι θα κάνω... να σας ρωτήσω ξέρετε εάν υπάρχει θέμα εδώ μέσα σχετικά με εξωσωματικές, ιατρούς κ κέντρα? Γτ αφελώς εσείς είσαστε στην πιο ευχάριστη περίοδο της ζωής σας κ δεν θέλω να σας ενοχλώ με τα ανχοι μου, αλλά ότι έχω βρει μέσα στο blog είναι πολύ παλιό κ χωρίς πρόσφατη λειτουργία-δραστηριότητα. Κ μετά το παγωτό που φάγαμε στο γέννημα κ στο Μαυρουδής με το ψυχορραγεί το έμβρυο θέλω συμβουλές στο που με ποιον κλπ εάν κ εφόσον χρειαστεί.

Κορίτσι μου έχω δει ότι το θέμα " καφέ εξωσωματικής" είναι πολύ ενεργό!!! Έχουμε κι εδώ φυσικά μαχητριες που μπορούν να σου απαντήσουν αλλά κι εκεί βλέπω ότι τα κορίτσια του καφέ είναι πολύ δραστήρια και υποστηρικτικά! Δυστυχώς εγώ δε μπορώ να σε βοηθήσω καθόλου, γιατί δε γνωρίζω τίποτα! Εύχομαι πάντως ολόψυχα όλα να πάνε κατ'ευχην! Πως είσαι;

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, οι κλωτσιές που νιώθετε είναι προς τα μέσα η και προς τα έξω; εννοώ ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν βάλω το χέρι στην κοιλιά μου κλωτσιά, όμως νοιώθω να με βαράει προς τη μέσα μεριά. Κατάλαβατε τι εννοώ η με περνάτε για τρελή; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Εγώ θα θελα να γύριζα στις σπουδές. 4 χρόνια μόνη μου ξύπνουσα ότι ώρα ήθελα, ξημεροβραδιαζομασταν στα σπίτια των άλλων παιδιών, μας είχαν μάθει με το μικρό οι λουλουδουδες απτά μπουζούκια... Άλλο πράγμα σας λέω. Ααχχαχαχαχαχ

Εντάξει εκεί ισως γύριζα χαχαχαχα! Και στο μεταπτυχιακό καλά περάσαμε! Κάθε πράγμα όμως στην ώρα του ε! Σιγά μην άλλαζες το πλασματακι που σε ξυπνάει για σχολείο για 4 χρόνια μπουζούκια χαχαχαχαχα!

  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Επίσης, οι κλωτσιές που νιώθετε είναι προς τα μέσα η και προς τα έξω; εννοώ ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν βάλω το χέρι στην κοιλιά μου κλωτσιά, όμως νοιώθω να με βαράει προς τη μέσα μεριά. Κατάλαβατε τι εννοώ η με περνάτε για τρελή; 

Όχι κορίτσι ούτε εγώ τις νιώθω με το χέρι! Εσωτερικά νιώθω κίνηση, που δε μπορώ να την περιγράψω! Πάντως σίγουρα δε το νιώθω στην αφή ακόμα!

Just now, Elsatin είπε:

Αγχωμένη αρκετά, προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω... κ γενικότερα ψάχνω να βρω που έγινε η βλακεία κ τι φταίει... πως μπορώ να το βρω σαν θέμα- δωμάτιο?

 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Όχι κορίτσι ούτε εγώ τις νιώθω με το χέρι! Εσωτερικά νιώθω κίνηση, που δε μπορώ να την περιγράψω! Πάντως σίγουρα δε το νιώθω στην αφή ακόμα!

Ωραία εντάξειμε κατάλαβες , ρε συ πέρασαν 5 χρόνια κ τα χω ξεχάσει η έρμη. Που να βγει το βρέφος να δω πως θα το κάνω ζαφτι


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Αγχωμένη αρκετά, προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω... κ γενικότερα ψάχνω να βρω που έγινε η βλακεία κ τι φταίει... πως μπορώ να το βρω σαν θέμα- δωμάτιο?

Κοριτσακι μου τι εχει γινει τελικα; Πρεπει να εχω χασει επεισοδια... Επειδη κ εγω απο το φόρουμ της εξωσωματικης ξεκινησα σου στέλνω το λινκ... Πραγματικα υπάρχει πολλη στηριξη εκει... Υπεροχα κοριτσια που κατανοουν 100%...

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/17539-kafe-exosomatikis/page/979/

 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...