Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

αχ γλυκια κοιλιτσααααα με τοκαλο αγαπη μου το ζουζουνι σου! 

αχ γλυκια μουυυ τι καημος να στερησε κατι που σαρεσει τοσο!!! αντε κοντευουμε μετα τη γεννα θα τρως οτι θες :)

κοριτσια μου πηγα σημερα στο γυναικολογο μου έκανα υπερηχο και ολα ειναι σουπερ και το νινι ειναι 1000%κοριτσι

2mdjklk.jpgτην προηγουμενη βδομαδα ειναι αυτη η φωτο  νομιζω μεγαλωσε κ μενα :)

Ο κωλος σου που είναι μαρη; χαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Γεια σας κορίτσια!! Έχω κανα δυο μήνες περίπου να μπω στην ομάδα και προσπαθώ να μάθω τα νέα σας αλλά είναι τοοοοσες πολλές οι σελίδες!! Ελπιζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο. Διαβάζω σχόλια σχετικά με αυξημένο ζάχαρο, αυτό σας προέκυψε στην εγκυμοσυνη ή είχατε από πριν θέμα; Όπως και να’χει εύχομαι καλή δύναμη και ευκολία. 

Εγω ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω την εγκυμοσυνη μου και μπορώ να πω πως με αγχώνει η σκέψη ενός μωρού αν και αυτό ήταν το όνειρο μου από τότε που με θυμάμαι!! Γι’αυτο δεν έμπαινα στην ομάδα, νομίζω στην αρχή ήμουν λίγο σοκαρισμένη, τώρα απλά αγχωμένη γιατί αναρωτιέμαι πώς θα διαχειριστώ έναν άνθρωπο που θα με έχει απόλυτα ανάγκη κι αν θα καταφέρω να μην κάνω λάθη, τουλάχιστον σοβαρά!!! 

Ωρες ώρες νιώθω σα να το αδικώ αυτό το μωράκι γιατί δεν έχω τον ενθουσιασμό που περίμενα. Κι όμως, το όνειρό μου σαν ανθρωπος ήταν να κάνω μια μεγάλη, χαρούμενη οικογένεια. Δεν ξέρω γιατί νιώθω έτσι και αισθάνομαι ενοχές!!!

Το μόνο που ελπιζω είναι να αρχίσω να αισθάνομαι το μωρό σύντομα για να αρχίσω να συνειδητοποιω ότι όντως υπάρχει και να αρχίσω να νιώθω πιο θετικά συναισθήματα. 

Ειληκρινα νιώθω πολύ άσχημα για όλα αυτά, αλλά αυτη είναι η πραγματικότητα..

Ευτυχως βέβαια, υπάρχουν και κάποιες στιγμές που όταν σκέφτομαι το μωρό στην αγκαλιά μου νιώθω ανυπομονησία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευη274 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Έχω κανα δυο μήνες περίπου να μπω στην ομάδα και προσπαθώ να μάθω τα νέα σας αλλά είναι τοοοοσες πολλές οι σελίδες!! Ελπιζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο. Διαβάζω σχόλια σχετικά με αυξημένο ζάχαρο, αυτό σας προέκυψε στην εγκυμοσυνη ή είχατε από πριν θέμα; Όπως και να’χει εύχομαι καλή δύναμη και ευκολία. 

Εγω ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω την εγκυμοσυνη μου και μπορώ να πω πως με αγχώνει η σκέψη ενός μωρού αν και αυτό ήταν το όνειρο μου από τότε που με θυμάμαι!! Γι’αυτο δεν έμπαινα στην ομάδα, νομίζω στην αρχή ήμουν λίγο σοκαρισμένη, τώρα απλά αγχωμένη γιατί αναρωτιέμαι πώς θα διαχειριστώ έναν άνθρωπο που θα με έχει απόλυτα ανάγκη κι αν θα καταφέρω να μην κάνω λάθη, τουλάχιστον σοβαρά!!! 

Ωρες ώρες νιώθω σα να το αδικώ αυτό το μωράκι γιατί δεν έχω τον ενθουσιασμό που περίμενα. Κι όμως, το όνειρό μου σαν ανθρωπος ήταν να κάνω μια μεγάλη, χαρούμενη οικογένεια. Δεν ξέρω γιατί νιώθω έτσι και αισθάνομαι ενοχές!!!

Το μόνο που ελπιζω είναι να αρχίσω να αισθάνομαι το μωρό σύντομα για να αρχίσω να συνειδητοποιω ότι όντως υπάρχει και να αρχίσω να νιώθω πιο θετικά συναισθήματα. 

Ειληκρινα νιώθω πολύ άσχημα για όλα αυτά, αλλά αυτη είναι η πραγματικότητα..

Ευτυχως βέβαια, υπάρχουν και κάποιες στιγμές που όταν σκέφτομαι το μωρό στην αγκαλιά μου νιώθω ανυπομονησία. 

Καλώς όρισες θα σου πω γιατί πραγματικά δε σε θυμάμαι. Αλλά με τόσα κοριτσια που έχουμε εδώ λογικό θα μου πεις. Το ζάχαρο εμένα μου προέκυψε τώρα στην κύηση. Και μάλιστα στην 2η μιας που στη πρώτη δεν είχα.

Όσο για τις σκέψεις σου μη νιώθεις άσχημα... Όλες μα όλες πιστεύω τις κάνουμε ειδικά στην 1η εγκυμοσυνη. Καθόμασταν με τον άντρα μου στον καναπέ και ενώ ήθελα σαν τρελή αυτό το πλάσμα ξεκίναγα να κλαίω και του έλεγα ότι δε θα ξανά κάτσουμε ποτέ τόσο αμέριμνοι στον καναπέ χαχαχαχα. Είναι και οι ορμόνες που κάνουν πάρτυ. Αλλά πλέον στη δεύτερη μου εγκυμοσυνη που ξέρω πως είναι να έχεις ήδη ένα παιδάκι δεν έχω τόσες τέτοιες σκέψεις. Σκέφτομαι ναι μεν πως θα τα βγάζω πέρα με δύο παιδάκια με μόλις 2+ χρόνια διαφορά αλλά το άγχος μου είναι να προλαβαίνω τις ανάγκες και των δύο χωρίς να νιώθει παραμελημένο το μεγάλο. Όταν το ζήσω όμως είμαι σίγουρη ότι θα είναι αλλιώς απ' όσο το φαντάζομαι και όχι τόσο δύσκολο τελικά.

Πάντα το άγνωστο μας προκαλεί φόβο και η επιθυμία να γίνουμε η τέλεια μαμά πολλές φορές υπερτερεί στο κεφάλι μας και αποκτάμε περισσότερο άγχος για το πώς αυτό θα γίνει εφικτό. Στην πράξη όμως θα δεις ότι πολλά παραπάνω απ' όσα νομίζεις είναι εύκολα και πως πολλά επίσης θα σου βγαίνουν έμφυτα και δεν θα χρειαστεί να σκέφτεσαι τόσο πολύ όπως τώρα πώς και τι απλά θα σου βγαίνει να το κάνεις γιατί ως δια μαγείας θα το καταλαβαίνεις αυτό το μικρούλι παραπάνω απ' ότι τώρα μπορείς να φανταστείς. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί είχα και εγώ τέτοιες σκέψεις. Και ναι δεν είναι κακό να τις έχεις που και που οπότε μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα. Είναι ο φόβος για το άγνωστο. Απλά προσπάθησε να μην υπερτερούν στο μυαλό σου ούτως ώστε να σου στερούν τη χαρά και τη μαγεία της εγκυμοσύνης και της αναμονής για το θαυματακι σου. Αυτά τα λίγα πάλι από μένα χαχα.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε ευχαριστώ πολύ!!!! Λίγο ανακουφίζομαι που βλέπω πως υπάρχει κάποιος που καταλαβαίνει τις σκέψεις μου, γιατί πραγματικά σε ποιον να πεις τετοια πράγματα αν δεν τα έχει ζήσει και να το καταλάβει!! 

Είναι όπως τα λες, φοβάμαι πολύ και νιώθω ανεπαρκής. 

Όλα μου φαίνονται άγνωστα και παράξενα, αλλά έχεις δίκαιο ότι μετά όλα είναι διαφορετικά και ελπιζω πως οπως όλες θα βρω κι εγώ τον τρόπο!!! 

Ειναι όμως βρε κορίτσια φοβερό αυτό που συμβαίνει σαν εμπειρία!!!

Τελος πάντων, ας μην ρίχνω άλλο το κλίμα, στην τελική όλες για κάτι υπέροχο προετοιμαζόμαστε. Αυτο θα προσπαθήσω να κρατήσω στο μυαλό μου. 

Βρε κορίτσι μου, το ζάχαρο είναι δηλαδή εύκολο να ανεβεί; Να προσέχουμε αν είναι έτσι γιατί μπορεί να ξεφεύγει πιο εύκολα από ότι νομίζουμε τελικά!!!

Επισης κορίτσια είδα κάτι κοιλίτσες όμορφες και αναρωτιέμαι σε ποια εβδομάδα είστε γιατί αν όλες είμαστε να γεννήσουμε Οκτώβριο τότε η δικη μου κοιλιά γιατί είναι μια σταλιά?!?! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω καιρο να μπω αλλα δεν θα μιλησω για μενα σήμερα έχουμε μπει για τα καλα στον Μάιο τρεμω καθε φορα που πλησιαζει το καλοκαίρι μήπως ακουσω για φωτια μήπως ακούσω οτι υπάρχουν νεκροί δεν εχω ξεχασει ποτε αυτό που συνεβη στο Ματι δεν ηξερα κανέναν απο αυτούς που πέθαναν και ομως σπαραζει η καρδια μου τοσα θυματα τοσα παιδια μανες χωρις τα παιδια τους λυπάμαι που σας θλιβω αλλα πρέπει να θυμομαστε πρεπει να σκεφτομαστε καλα πριν βαλουμε μια φωτια πριν ανοιξουμε το παράθυρο και πεταξουμε το τσιγαρο εξω πρέπει να θυμομαστε ολους αυτους που πεθαναν πρέπει 

2mnj2bn.jpg 

Θα με νομιζετε για παλαβη που ανεβαζω ενα τετοιο ποστ σε ενα φορουμ για μελλοντικούς γονείς ισως ειμαι ναι δυστηχως ειμαι άνθρωπος που σκέφτομαι τον αλλο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Irene82 είπε:

Επιτέλους έμαθα κι εγώ φύλο... Αγόρι!!! 

Με το καλο κοριτσάκι ο αγοραρος... Αντε να κανουμε τους μελλοντικούς αντρες γιατι κ μονες οι γυναίκες δε λεει.... Χαχαχα... 

4 ώρες πρίν, Ευη274 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Έχω κανα δυο μήνες περίπου να μπω στην ομάδα και προσπαθώ να μάθω τα νέα σας αλλά είναι τοοοοσες πολλές οι σελίδες!! Ελπιζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο. Διαβάζω σχόλια σχετικά με αυξημένο ζάχαρο, αυτό σας προέκυψε στην εγκυμοσυνη ή είχατε από πριν θέμα; Όπως και να’χει εύχομαι καλή δύναμη και ευκολία. 

Εγω ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω την εγκυμοσυνη μου και μπορώ να πω πως με αγχώνει η σκέψη ενός μωρού αν και αυτό ήταν το όνειρο μου από τότε που με θυμάμαι!! Γι’αυτο δεν έμπαινα στην ομάδα, νομίζω στην αρχή ήμουν λίγο σοκαρισμένη, τώρα απλά αγχωμένη γιατί αναρωτιέμαι πώς θα διαχειριστώ έναν άνθρωπο που θα με έχει απόλυτα ανάγκη κι αν θα καταφέρω να μην κάνω λάθη, τουλάχιστον σοβαρά!!! 

Ωρες ώρες νιώθω σα να το αδικώ αυτό το μωράκι γιατί δεν έχω τον ενθουσιασμό που περίμενα. Κι όμως, το όνειρό μου σαν ανθρωπος ήταν να κάνω μια μεγάλη, χαρούμενη οικογένεια. Δεν ξέρω γιατί νιώθω έτσι και αισθάνομαι ενοχές!!!

Το μόνο που ελπιζω είναι να αρχίσω να αισθάνομαι το μωρό σύντομα για να αρχίσω να συνειδητοποιω ότι όντως υπάρχει και να αρχίσω να νιώθω πιο θετικά συναισθήματα. 

Ειληκρινα νιώθω πολύ άσχημα για όλα αυτά, αλλά αυτη είναι η πραγματικότητα..

Ευτυχως βέβαια, υπάρχουν και κάποιες στιγμές που όταν σκέφτομαι το μωρό στην αγκαλιά μου νιώθω ανυπομονησία. 

Κοριτσάκι μου καλως ηρθες... Θα σου πω κ εγω να μην αισθανεσαι καθολου ασχημα. Εγω για παραδειγμα μεχρι κ τωρα εχω περισσότερο αγχος κ αγωνια να πανε ολα καλα παρα χαρα γι αυτο το θαυμα που μου συμβαίνει. Ειμαι απο εξωσωματικη κ πραγματικα φοβομουν οτι δε θα το νιωσω ποτε αυτο. Κ τωρα που μου συμβαίνει φοβαμαι κ αγωνιω να πανε ολα καλα. Εχω ακουσει πολλες ψυχολογους που λενε οτι αυτο που νιωθεις ειναι απολυτα φυσιολογικό  κ πολλες γυναίκες αισθανονται τη χαρα της μητροτητας μολις κρατήσουν τα μωρα τους στα χερια τους ή κ αργοτερα αν υπάρχει κ επιλοχειος κατάθλιψη... Ολα θα πανε καλα. Τα φιλια μου... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ευη274 said:

Γεια σας κορίτσια!! Έχω κανα δυο μήνες περίπου να μπω στην ομάδα και προσπαθώ να μάθω τα νέα σας αλλά είναι τοοοοσες πολλές οι σελίδες!! Ελπιζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο. Διαβάζω σχόλια σχετικά με αυξημένο ζάχαρο, αυτό σας προέκυψε στην εγκυμοσυνη ή είχατε από πριν θέμα; Όπως και να’χει εύχομαι καλή δύναμη και ευκολία. 

Εγω ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω την εγκυμοσυνη μου και μπορώ να πω πως με αγχώνει η σκέψη ενός μωρού αν και αυτό ήταν το όνειρο μου από τότε που με θυμάμαι!! Γι’αυτο δεν έμπαινα στην ομάδα, νομίζω στην αρχή ήμουν λίγο σοκαρισμένη, τώρα απλά αγχωμένη γιατί αναρωτιέμαι πώς θα διαχειριστώ έναν άνθρωπο που θα με έχει απόλυτα ανάγκη κι αν θα καταφέρω να μην κάνω λάθη, τουλάχιστον σοβαρά!!! 

Ωρες ώρες νιώθω σα να το αδικώ αυτό το μωράκι γιατί δεν έχω τον ενθουσιασμό που περίμενα. Κι όμως, το όνειρό μου σαν ανθρωπος ήταν να κάνω μια μεγάλη, χαρούμενη οικογένεια. Δεν ξέρω γιατί νιώθω έτσι και αισθάνομαι ενοχές!!!

Το μόνο που ελπιζω είναι να αρχίσω να αισθάνομαι το μωρό σύντομα για να αρχίσω να συνειδητοποιω ότι όντως υπάρχει και να αρχίσω να νιώθω πιο θετικά συναισθήματα. 

Ειληκρινα νιώθω πολύ άσχημα για όλα αυτά, αλλά αυτη είναι η πραγματικότητα..

Ευτυχως βέβαια, υπάρχουν και κάποιες στιγμές που όταν σκέφτομαι το μωρό στην αγκαλιά μου νιώθω ανυπομονησία. 

Καλημέρα! Κι εγώ τα τελευταία 5 χρόνια στα γενέθλιά μου έκανα πάντα την ίδια ευχή! Να κάνω μωράκι! Και τώρα είμαι έγκυος και αγχωμένη. Αγχωμένη γιατί φοβάμαι! Φοβάμαι αν όντως θα κάνω μωράκι τελικά. Θα καταφέρω να το γεννήσω και να το κρατήσω αγκαλιά? Θα τα καταφέρουμε οικονομικά? Θα χαλάσει η σχέση μας? Θα με πιάσει επιλόχειος κατάθλιψη? Θα μπορέσω να θηλάσω? Θα ξέρω πως να συμπεριφερθώ? Θα δημθουργηθεί πρόβλημα στο παιδί μεγαλώνοντας? Αν συμβεί κάτι θα μπορέσω να το αντιμετωπίσω? Αν του κάνουν μπούλινγκ στο σχολείο πως θα το χειριστώ? Κλπ κλπ κλπ

Όταν είμαι καλά ψυχολογικά σκέφτομαι τι ωραία που είναι τα πράγματα. Τι όμορφο που θα είναι στα ρουχαλάκια του και θα με κοιτάζει και θα λιώνω. Πως θα είναι όταν θα μου γελάει, όταν θα με πει μαμά... πως θα αλλάξει η ζωή μου προς το καλύτερο γιατί θα έχω έναν άνθρωπο παραπάνω στη ζωή μου που θα αγαπώ και θα με αγαπά! Τι καλά που θα περνάμε λέγοντας τραγουδάκια και διαβάζοντας παραμύθια στον καναπέ! Πόσο διαφορετικές θα γίνουν οι μέρες των γιορτών και των διακοπών και πως θα αρχίσω πάλι να βιώνω πιο έντονα τα Χριστούγεννα, τις απόκριες, το Πάσχα. Πόσα πράγματα έχω να μάθω στο μικρό μου για να γίνει ένας αξιόλογος και δεκτικός άνθρωπος ...

Το ταξίδι έχει ήδη ξεκινήσει! Μάλιστα πλέον έφερε κι εμένα στο δεύτερο τρίμηνο αισίως!!! Δεν το περίμενα. Ανυπομονώ να νιώσω το μωρό. Νομίζω πως τότε θα αλλάξουν όλα. Γιατί τώρα νομίζω πως είμαι μόνη μου στο "πλοίο". Ανυπομονώ να αντιληφθώ ότι είμαστε 2! Και θα είναι υπέροχα!!!

Θα είναι το πιο όμορφο καλοκαίρι της ζωής μου! Μέχρι το επόμενο καλοκαίρι φυσικά....

Σήμερα αγαπάω όλον τον κόσμο!!

Καλημέρα!

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Irene82 είπε:

Επιτέλους έμαθα κι εγώ φύλο... Αγόρι!!! 

Μπράβο κορίτσι μου, με το καλό ο μπεμπουλης σας!!!

 

5 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Σοκολάτες βρε!! Δεν βρήκα άλλα γλυκά πέραν από τις σοκολάτες πουθενά... :/ Αλλα και με αυτές καλυπτομαι

Ας στερηθούμε κι άλλο καλά να είναι τα παιδάκια μας χαχα απλά ώρες ώρες χωρίς γλυκό κάτι παθαίνω.... Φαντάσου άλλαξε η ψυχολογία μου κατευθείαν σχεδόν ενώ ήμουν τρεις μέρες τώρα στα πατώματα, όχι επειδή σκεφτόμουν το γλυκό γενικά ήμουν ντάουν...

Ζηλεύω τις κοιλιτσες σας εν τω μεταξύ!!! Με το καλό σε όλες μας!!!

Βρε κορίτσια ποτέ έχετε Β' επιπέδου; Το πιστεύετε ότι πλησιάζει και αυτή σιγά σιγά; Έμοιαζε τόσοοοο μακρινό όλο αυτό πριν λίγο καιρό και τώρα εμένα δε μου μένει ούτε μήνας. Εσάς;

Άντε άντε να γίνει και λίγο μπλε αυτό το πινακακι χαχαχαχα με το καλό!!!

Είδες; Μαθαίνουμε να εκτιμάμε και τα μικρά πράγματα, όπως μια σοκολάτα! Χαίρομαι πάντως που ένιωσες καλύτερα! Δεν μας είπες, σου άρεσε τουλάχιστον;

Εγώ έχω Β επίπεδου στις 29/05, όντως απίστευτο που φτάσαμε ως εδώ!! Εσύ πότε έχεις;

7 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

αχ γλυκια κοιλιτσααααα με τοκαλο αγαπη μου το ζουζουνι σου! 

αχ γλυκια μουυυ τι καημος να στερησε κατι που σαρεσει τοσο!!! αντε κοντευουμε μετα τη γεννα θα τρως οτι θες :)

κοριτσια μου πηγα σημερα στο γυναικολογο μου έκανα υπερηχο και ολα ειναι σουπερ και το νινι ειναι 1000%κοριτσι

2mdjklk.jpgτην προηγουμενη βδομαδα ειναι αυτη η φωτο  νομιζω μεγαλωσε κ μενα :)

Θεέ μου, τι όμορφη κοιλίτσα! Με το καλό το μωράκι σου!❤

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ τα τελευταία 5 χρόνια στα γενέθλιά μου έκανα πάντα την ίδια ευχή! Να κάνω μωράκι! Και τώρα είμαι έγκυος και αγχωμένη. Αγχωμένη γιατί φοβάμαι! Φοβάμαι αν όντως θα κάνω μωράκι τελικά. Θα καταφέρω να το γεννήσω και να το κρατήσω αγκαλιά? Θα τα καταφέρουμε οικονομικά? Θα χαλάσει η σχέση μας? Θα με πιάσει επιλόχειος κατάθλιψη? Θα μπορέσω να θηλάσω? Θα ξέρω πως να συμπεριφερθώ? Θα δημθουργηθεί πρόβλημα στο παιδί μεγαλώνοντας? Αν συμβεί κάτι θα μπορέσω να το αντιμετωπίσω? Αν του κάνουν μπούλινγκ στο σχολείο πως θα το χειριστώ? Κλπ κλπ κλπ

Όταν είμαι καλά ψυχολογικά σκέφτομαι τι ωραία που είναι τα πράγματα. Τι όμορφο που θα είναι στα ρουχαλάκια του και θα με κοιτάζει και θα λιώνω. Πως θα είναι όταν θα μου γελάει, όταν θα με πει μαμά... πως θα αλλάξει η ζωή μου προς το καλύτερο γιατί θα έχω έναν άνθρωπο παραπάνω στη ζωή μου που θα αγαπώ και θα με αγαπά! Τι καλά που θα περνάμε λέγοντας τραγουδάκια και διαβάζοντας παραμύθια στον καναπέ! Πόσο διαφορετικές θα γίνουν οι μέρες των γιορτών και των διακοπών και πως θα αρχίσω πάλι να βιώνω πιο έντονα τα Χριστούγεννα, τις απόκριες, το Πάσχα. Πόσα πράγματα έχω να μάθω στο μικρό μου για να γίνει ένας αξιόλογος και δεκτικός άνθρωπος ...

Το ταξίδι έχει ήδη ξεκινήσει! Μάλιστα πλέον έφερε κι εμένα στο δεύτερο τρίμηνο αισίως!!! Δεν το περίμενα. Ανυπομονώ να νιώσω το μωρό. Νομίζω πως τότε θα αλλάξουν όλα. Γιατί τώρα νομίζω πως είμαι μόνη μου στο "πλοίο". Ανυπομονώ να αντιληφθώ ότι είμαστε 2! Και θα είναι υπέροχα!!!

Θα είναι το πιο όμορφο καλοκαίρι της ζωής μου! Μέχρι το επόμενο καλοκαίρι φυσικά....

Σήμερα αγαπάω όλον τον κόσμο!!

Καλημέρα!

Νομίζω τα είπες όλα! Με συγκίνησες πρωί πρωί! Το ομορφότερο ταξίδι μας έχει ήδη ξεκινήσει!❤

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

δενε χω νεα ακομα αγαοη μ....περιμένω περίοδο κ θα ξεκινήσω....θα σας πω όμως....Εσύ πως εισαι αγαπη μ???

Εγώ είμαι καλά... Εχω ακόμη τα θέματα μου με το τσιγαρο αλλά το παλεβω... Εχω 3να κοριτσάκι χοντρό πάντως.. Η μέση μου δεν παλεβεται αυτά.. Φοβάμαι φρικτά τον φυσιολογικο τοκετό... Νέα τέλος. Χάχα. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρετε με τον άντρα σου και θα ναι η πιο κατάλληλη στιγμή. Το 19  είναι η χρονιά σου 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ είμαι καλά... Εχω ακόμη τα θέματα μου με το τσιγαρο αλλά το παλεβω... Εχω 3να κοριτσάκι χοντρό πάντως.. Η μέση μου δεν παλεβεται αυτά.. Φοβάμαι φρικτά τον φυσιολογικο τοκετό... Νέα τέλος. Χάχα. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρετε με τον άντρα σου και θα ναι η πιο κατάλληλη στιγμή. Το 19  είναι η χρονιά σου 

Κορίτσι μου αν θυμάμαι καλά κάνεις την πρακτική σου. Να προσέχεις με το βάρος!!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Με το καλο κοριτσάκι ο αγοραρος... Αντε να κανουμε τους μελλοντικούς αντρες γιατι κ μονες οι γυναίκες δε λεει.... Χαχαχα... 

Κοριτσάκι μου καλως ηρθες... Θα σου πω κ εγω να μην αισθανεσαι καθολου ασχημα. Εγω για παραδειγμα μεχρι κ τωρα εχω περισσότερο αγχος κ αγωνια να πανε ολα καλα παρα χαρα γι αυτο το θαυμα που μου συμβαίνει. Ειμαι απο εξωσωματικη κ πραγματικα φοβομουν οτι δε θα το νιωσω ποτε αυτο. Κ τωρα που μου συμβαίνει φοβαμαι κ αγωνιω να πανε ολα καλα. Εχω ακουσει πολλες ψυχολογους που λενε οτι αυτο που νιωθεις ειναι απολυτα φυσιολογικό  κ πολλες γυναίκες αισθανονται τη χαρα της μητροτητας μολις κρατήσουν τα μωρα τους στα χερια τους ή κ αργοτερα αν υπάρχει κ επιλοχειος κατάθλιψη... Ολα θα πανε καλα. Τα φιλια μου... 

Καλώς σας βρήκα!! Έχεις δίκαιο, τι να πεις κι εσυ με τέτοιο αγώνα που έκανες για να έχεις το μωράκι σου..!! Θα ήθελα να μπορώ να βλέπω μόνο την καλή πλευρά του πράγματος αλλά δυστυχώς νικάει ο φόβος!!!! Είναι ένας αγώνας αυτή η διαδικασία τελικά, για άλλες περισσότερο και για άλλες λιγότερο. 

Εύχομαι να έχεις καλή εγκυμοσυνη και όλα να πάνε κατ’ευχην!!! 

Αληθεια εσυ ξέρεις τι είναι το μωράκι σου; 

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ τα τελευταία 5 χρόνια στα γενέθλιά μου έκανα πάντα την ίδια ευχή! Να κάνω μωράκι! Και τώρα είμαι έγκυος και αγχωμένη. Αγχωμένη γιατί φοβάμαι! Φοβάμαι αν όντως θα κάνω μωράκι τελικά. Θα καταφέρω να το γεννήσω και να το κρατήσω αγκαλιά? Θα τα καταφέρουμε οικονομικά? Θα χαλάσει η σχέση μας? Θα με πιάσει επιλόχειος κατάθλιψη? Θα μπορέσω να θηλάσω? Θα ξέρω πως να συμπεριφερθώ? Θα δημθουργηθεί πρόβλημα στο παιδί μεγαλώνοντας? Αν συμβεί κάτι θα μπορέσω να το αντιμετωπίσω? Αν του κάνουν μπούλινγκ στο σχολείο πως θα το χειριστώ? Κλπ κλπ κλπ

Όταν είμαι καλά ψυχολογικά σκέφτομαι τι ωραία που είναι τα πράγματα. Τι όμορφο που θα είναι στα ρουχαλάκια του και θα με κοιτάζει και θα λιώνω. Πως θα είναι όταν θα μου γελάει, όταν θα με πει μαμά... πως θα αλλάξει η ζωή μου προς το καλύτερο γιατί θα έχω έναν άνθρωπο παραπάνω στη ζωή μου που θα αγαπώ και θα με αγαπά! Τι καλά που θα περνάμε λέγοντας τραγουδάκια και διαβάζοντας παραμύθια στον καναπέ! Πόσο διαφορετικές θα γίνουν οι μέρες των γιορτών και των διακοπών και πως θα αρχίσω πάλι να βιώνω πιο έντονα τα Χριστούγεννα, τις απόκριες, το Πάσχα. Πόσα πράγματα έχω να μάθω στο μικρό μου για να γίνει ένας αξιόλογος και δεκτικός άνθρωπος ...

Το ταξίδι έχει ήδη ξεκινήσει! Μάλιστα πλέον έφερε κι εμένα στο δεύτερο τρίμηνο αισίως!!! Δεν το περίμενα. Ανυπομονώ να νιώσω το μωρό. Νομίζω πως τότε θα αλλάξουν όλα. Γιατί τώρα νομίζω πως είμαι μόνη μου στο "πλοίο". Ανυπομονώ να αντιληφθώ ότι είμαστε 2! Και θα είναι υπέροχα!!!

Θα είναι το πιο όμορφο καλοκαίρι της ζωής μου! Μέχρι το επόμενο καλοκαίρι φυσικά....

Σήμερα αγαπάω όλον τον κόσμο!!

Καλημέρα!

Δεν θα μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα!!! Είναι ακριβώς αυτά που σκέφτομαι και στις κακές μου στιγμές αλλά και στις καλές μου. 

Το ίδιο ελπιζω κι εγώ, αν αρχίσω να το νιώθω ίσως αλλάξουν όλα. Με ενοχλεί πολύ που δεν το αισθάνομαι, από την αρχή με πείραζε και με γέμιζε άγχος!!! Και όντως κι εγώ μόνη μου νιώθω γιατί ενώ όλα δείχνουν ότι υπάρχει το πλασματάκι αυτό, δεν γίνεται αισθητή η παρουσία του!!

Πιστευω όταν έρθει η στιγμή να το νιώσω θα αλλάξουν πολλά!!! Ανυπομονώ γι’αυτο!!!

Χαιρομαι πολύ πάντως, που νιώθεις τέτοιο ενθουσιασμό!!! Μπράβο σου!!! Είναι το καλύτερο πράγμα να νιώθεις πως αγαπάς όλο τον κόσμο, αυτό δείχνει πληρότητα και ευτυχία!!! 

 

Εν τω μεταξύ κορίτσια οταν έκανα την αυχενική διαφάνεια μου είπαν πως κατά 70-80% είναι κοριτσάκι!!! Εγώ χοροπηδουσα σαν μικρό μωρό!!! Σήμερα έχω ραντεβού και σκέφτομαι μήπως μου πει ο γιατρος πως τελικά είναι αγοράκι!!! Θα έχει πολύ πλάκα γιατί σε όλους είπαμε ότι είναι κορίτσι!!!

Ειναι σαν δώρο ο κάθε υπέρηχος, φεύγω από το ιατρείο ήρεμη αλλά πολύς ο χρόνος μωρε μέχρι τον επόμενο και στην πορεία έρχεται ο φόβος: είναι καλά, χτυπάει η καρδούλα, συνεχίζει να αναπτύσσεται; 

Αρχισε καμία να αισθάνεται το μωράκι της; 

Λογικα στον 5ο συμβαίνει αυτό; 

Επισης ήθελα να ρωτήσω κιλάκια πήρατε; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου αν θυμάμαι καλά κάνεις την πρακτική σου. Να προσέχεις με το βάρος!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ πολυυυ αλλά σταμάτησα...... Οι πρώτοι μήνες ήταν ένα βάσανο για εμένα τώρα έγινα καλά.. Θα γεννήσω και μετά θα δω αν θα συνεχίσω ή θα αλλάξω ειδικότητα θα το δω.. Γιατί δεν σας κρύβω ότι δεν μου άρεσε ο τομέας της βρεφονηπιακης 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα ραντεβού σήμερα με άλλον γυναικολόγο που αναλαμβάνει vbac να πάω να μιλήσουμε. Ήθελε να με με βάλει την ίδια μέρα που έχω ραντεβού με τον δικό μου γιατρό, κ λέω όχι σας είπα έχω ραντεβού, κ λέει, ναι απλά κατάλαβα ότι θα το ακυρώσεις. Αχαχχαχα κάτσε καλέ ακόμα δεν τον είδαμε το νέο γιατρό θα τον ακυρώσω τον παλιό; Έλα Παναγία μου! 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Κοντεύω απλά να σαλτάρω... αδιαθετησα Κυριακή του Πάσχα. Έχω αίμα ως τώρα. Η χοριακη ανάλογα το εργαστήριο (από το εργαστήριο της Αθήνας έδειξε πιο κάτω, αλλά σύμφωνα με τις προηγούμενες που χα κάνει Τρίπολη είναι ανοδική. Αθήνα ήταν 33.10 η τελευταία την επαναλάβω Τρίπολη Τρίτη του Πάσχα κ ήταν 28) και σήμερα είναι πάλι 42.2

Κοντεύω να χάσω το μυαλό μ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Κοντεύω απλά να σαλτάρω... αδιαθετησα Κυριακή του Πάσχα. Έχω αίμα ως τώρα. Η χοριακη ανάλογα το εργαστήριο (από το εργαστήριο της Αθήνας έδειξε πιο κάτω, αλλά σύμφωνα με τις προηγούμενες που χα κάνει Τρίπολη είναι ανοδική. Αθήνα ήταν 33.10 η τελευταία την επαναλάβω Τρίπολη Τρίτη του Πάσχα κ ήταν 28) και σήμερα είναι πάλι 42.2

Κοντεύω να χάσω το μυαλό μ...

Γράψε λίγο αναλυτικά μετρήσεις κ ημέρες γτ δε θυμομαστε


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...