Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας!!
Είπα δειλά δειλά να ανοίξω αυτό το θέμα, μιας που σήμερα έκανα την τρίτη μου χοριακή και όπως μάλλον όλα δείχνουν εγκυμονώ το δεύτερο παιδάκι μου.
Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη για συμπεράσματα μιας και δεν έχω πάει ακόμη για υπέρηχο, είμαι όμως πολύ ενθουσιασμένη και αισιόδοξη και είπα να μαζευτούμε σιγά σιγά!
Μάλλον το πάω για μανούλα Οκτωβρίου.
Για να δούμε λοιπόν τη θα δούμε!! :)

Φιλιά πολλά για τώρα!

  • Μου αρέσει 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 35 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια μου γεια σας!!
Είπα δειλά δειλά να ανοίξω αυτό το θέμα, μιας που σήμερα έκανα την τρίτη μου χοριακή και όπως μάλλον όλα δείχνουν εγκυμονώ το δεύτερο παιδάκι μου.
Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη για συμπεράσματα μιας και δεν έχω πάει ακόμη για υπέρηχο, είμαι όμως πολύ ενθουσιασμένη και αισιόδοξη και είπα να μαζευτούμε σιγά σιγά!
Μάλλον το πάω για μανούλα Οκτωβρίου.
Για να δούμε λοιπόν τη θα δούμε!! :)

Φιλιά πολλά για τώρα!

Κορίτσι μου με το καλό! Αν όλα πάνε καλά (που δεν έχω ελπίδα) και εγώ Οκτώβρη! Περιμένω τη 2η χοριακη μου σήμερα! Αλλά έχω αίμα! Είμαι στην 4 εβδομάδα κ 5 ημερών...


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια μου γεια σας!!
Είπα δειλά δειλά να ανοίξω αυτό το θέμα, μιας που σήμερα έκανα την τρίτη μου χοριακή και όπως μάλλον όλα δείχνουν εγκυμονώ το δεύτερο παιδάκι μου.
Ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη για συμπεράσματα μιας και δεν έχω πάει ακόμη για υπέρηχο, είμαι όμως πολύ ενθουσιασμένη και αισιόδοξη και είπα να μαζευτούμε σιγά σιγά!
Μάλλον το πάω για μανούλα Οκτωβρίου.
Για να δούμε λοιπόν τη θα δούμε!! :)

Φιλιά πολλά για τώρα!

Αγάπη μ καλώς την....κ εγώ 4 εβδομάδων ειναι  κ 6 μερών....Ούτε εγώ έχω πάει γιατρο ακομα....χαιρομαι πολυ που είμαστε μαζί....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vassia13 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό! Αν όλα πάνε καλά (που δεν έχω ελπίδα) και εγώ Οκτώβρη! Περιμένω τη 2η χοριακη μου σήμερα! Αλλά έχω αίμα! Είμαι στην 4 εβδομάδα κ 5 ημερών...

Πήρες τα αποτελέσματα σου; Σου εύχομαι το καλύτερο από καρδιάς!!

πρίν από 59 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Αγάπη μ καλώς την....κ εγώ 4 εβδομάδων ειναι  κ 6 μερών....Ούτε εγώ έχω πάει γιατρο ακομα....χαιρομαι πολυ που είμαστε μαζί....

Εύχομαι να μας πάνε όλα κατ'ευχην κορίτσια!!

Έκανες χοριακή ή τέστ;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Πήρες τα αποτελέσματα σου; Σου εύχομαι το καλύτερο από καρδιάς!!

Εύχομαι να μας πάνε όλα κατ'ευχην κορίτσια!!

Έκανες χοριακή ή τέστ;

έκανα χοριακη αγαπη  μ.. Είμαι από εξωσωματικη.....την 10 μερα με έμβρυα 3ερας ειχα 100 κ μετά από 2 μερες 310....Τώρα θα πάω γιατρο Σάββατο...εσυ ποτέ θα πας.???? πως είσαι???? κ ναι θα μας πάνε όλα πολυ καλα...το πιστευω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Πήρες τα αποτελέσματα σου; Σου εύχομαι το καλύτερο από καρδιάς!!

Εύχομαι να μας πάνε όλα κατ'ευχην κορίτσια!!

Έκανες χοριακή ή τέστ;

Μετά τις 7 θα πάω να τα πάρω....

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vassia13 είπε:

Μετά τις 7 θα πάω να τα πάρω....

η αγωνία μας έχει βαρέσει κόκκινο....σ ευχομαι να σ πανε ολα καλα κ να αποκτήσεις ότι επιθυμεις....περιμένουμε τα αποτελέσματα σ.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

η αγωνία μας έχει βαρέσει κόκκινο....σ ευχομαι να σ πανε ολα καλα κ να αποκτήσεις ότι επιθυμεις....περιμένουμε τα αποτελέσματα σ.....

Σου εύχομαι καλή καλή επιτυχία μέσα από τη καρδιά μου.

Δε ξέρω αν σε ησυχάσει λίγο αυτό, αλλά στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα δει κι εγώ αίμα.

ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Σου εύχομαι καλή καλή επιτυχία μέσα από τη καρδιά μου.

Δε ξέρω αν σε ησυχάσει λίγο αυτό, αλλά στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα δει κι εγώ αίμα.

ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!

Μόλις τα πήρα... Έπεσε στο 50 από 87.4... βιοχημική! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά σε εσάς! Θα σας παρακολουθώ!!! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Vassia13 είπε:

Μόλις τα πήρα... Έπεσε στο 50 από 87.4... βιοχημική! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά σε εσάς! Θα σας παρακολουθώ!!! 

Το έζησα (άτυπα βέβαια) τον Νοέμβριο.

Είχα θετικά τεστ και γινόταν όλο και πιο αχνά μέχρι που αδιαθέτησα!

Να σκέφτεσαι θετικά.

Έμεινες έγκυος οπότε σίγουρα θα μείνεις ξανά σύντομα.

Εμένα με βοηθούσε να σκέφτομαι ότι η βιοχημική ουσιαστικά είναι μια αυτόματη αποβολή από τον οργανισμό, γιατί κάτι συμβαίνει με το έμβρυο χρωμοσωματικά κλπ κλπ.

Σου εύχομαι το συντομότερο δυνατόν με ένα σποράκι στη κοιλίτσα!!

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σαααας. Εγώ είμαι στην 4 βδομάδα. Κι αν όλα πάνε καλά το πάω για Οκτωβριο. Σε 6 μέρες έχω την Τρίτη χοριακη. Θα ναι το πρώτο μας παιδάκι και είμαι πολύ αγχωμένη και φοβισμενη

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Γειά σαααας. Εγώ είμαι στην 4 βδομάδα. Κι αν όλα πάνε καλά το πάω για Οκτωβριο. Σε 6 μέρες έχω την Τρίτη χοριακη. Θα ναι το πρώτο μας παιδάκι και είμαι πολύ αγχωμένη και φοβισμενη

καλως την κουκλα μας....εγω ειμαι 4 εβδομάδων κ 6 μερες....με το καλό το παιδάκι σ κ υγεία πάνω απ όλα....Εγώ θα πάω Σάββατο γιατρο να δω αν ένα η δύο μπιζελια.ειμαι από εξωσωματικη....Καλή μας επυτιχια ....κ ολα θα πάνε καλά.κ μενα το πρώτο μ είναι κ είμαι όλο απορίες....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλως την κουκλα μας....εγω ειμαι 4 εβδομάδων κ 6 μερες....με το καλό το παιδάκι σ κ υγεία πάνω απ όλα....Εγώ θα πάω Σάββατο γιατρο να δω αν ένα η δύο μπιζελια.ειμαι από εξωσωματικη....Καλή μας επυτιχια ....κ ολα θα πάνε καλά.κ μενα το πρώτο μ είναι κ είμαι όλο απορίες....

Μακάρι να πάνε όλα καλά και για τις δύο μας...  Έχω τόσες απορίες που συνέχεια διαβάζω από εδώ και από εκεί να πάρω απαντήσεις. Σε 6 ημέρες με την χοριακη μου ελπίζω να ηρεμήσω λιγάκι. Μου ήρθαν και νωρίς τα συμπτώματα εμένα αλλά τώρα όλα καλά. Μακάρι να μας πάνε όλα καλαααααααααααα


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

έκανα χοριακη αγαπη  μ.. Είμαι από εξωσωματικη.....την 10 μερα με έμβρυα 3ερας ειχα 100 κ μετά από 2 μερες 310....Τώρα θα πάω γιατρο Σάββατο...εσυ ποτέ θα πας.???? πως είσαι???? κ ναι θα μας πάνε όλα πολυ καλα...το πιστευω

Ααα καλά τώρα το είδα! :-D

Μου είπε να κάνω τη Τετάρτη κι άλλη χοριακή και να πάω Παρασκευή.

Είμαι καλά σχετικά.

Πέραν από κράμπες περιόδου και λίγες ζαλάδες δεν έχω κάτι παραπάνω.

Εσύ;

 

πρίν από 5 λεπτά , elpida20 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά και για τις δύο μας...  Έχω τόσες απορίες που συνέχεια διαβάζω από εδώ και από εκεί να πάρω απαντήσεις. Σε 6 ημέρες με την χοριακη μου ελπίζω να ηρεμήσω λιγάκι. Μου ήρθαν και νωρίς τα συμπτώματα εμένα αλλά τώρα όλα καλά. Μακάρι να μας πάνε όλα καλαααααααααααα

Καλώς ήρθες κορίτσι κι εύχομαι όλα καλά και σε εσένα όπως σε όλες μας.

Συμπτώματα από τώρα ε; Αχ υπομονή.

Μια συμβουλή μόνο.

Μη διαβάζεις τα πάντα.

Αυτή η παραπληροφόρηση με έχει κάνει να φοβάμαι το παραμικρό πονάκι γιατί δυστυχώς στο ίντερνετ μαθαινεις τόσες πολλές περιπτώσεις με κοινά χαρακτηριστικά που μετά όλα τα παρατηρείς και αγχώνεσαι.

Βρε κορίτσια δεν περίμενα καμία να μπει σήμερα.

Είμαι πολύ χαρούμενη που μαζευόμαστε τελικά ήδη χιχιχι :x


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Ααα καλά τώρα το είδα! :-D

Μου είπε να κάνω τη Τετάρτη κι άλλη χοριακή και να πάω Παρασκευή.

Είμαι καλά σχετικά.

Πέραν από κράμπες περιόδου και λίγες ζαλάδες δεν έχω κάτι παραπάνω.

Εσύ;

 

Καλώς ήρθες κορίτσι κι εύχομαι όλα καλά και σε εσένα όπως σε όλες μας.

Συμπτώματα από τώρα ε; Αχ υπομονή.

Μια συμβουλή μόνο.

Μη διαβάζεις τα πάντα.

Αυτή η παραπληροφόρηση με έχει κάνει να φοβάμαι το παραμικρό πονάκι γιατί δυστυχώς στο ίντερνετ μαθαινεις τόσες πολλές περιπτώσεις με κοινά χαρακτηριστικά που μετά όλα τα παρατηρείς και αγχώνεσαι.

Βρε κορίτσια δεν περίμενα καμία να μπει σήμερα.

Είμαι πολύ χαρούμενη που μαζευόμαστε τελικά ήδη χιχιχι :x

θα έρθουν κ άλλες που θα πάει.....Εγώ από συμπτώματά δεν εχω κάτι το ιδιαίτερο.συχνοουρια πολυ εχω ...( αλλά με τόσα φάρμακα ολο νερό πινω ) χαχαχαχα...νιώθω σαν να μ έρχεται περίοδος κ πρησμένο στήθος πολυ.α κ αλλαγή στην διάθεση...Μια έχω νεύρα μια ειμαι καλα ...Ότι να ναι....κ πολυ φαΐ ρε κοριτσια ...όλη μέρα τρωω ελεος δηλ .Μετά ρι θα κάνω μ λέτε???? ...μιλάμε για πραμα...Αφού μ λεει ο αντρα μ καλε ετσι θα μείνει αυτο μετα την γεννα????? Όχι τ λεω .....φτου μ λεει....γαμωτο ...αχαχαχαχαχα .

@elpida20 ολα καλα θα πάνε θα δεις.ποσο χοριακης είχες αγαπη μ εσυ.??? εκανες δείτε η η όχι ακομα???? 

@Mamacita Alina παλι θα πας για χοριακη...Εγώ ξεκίνησα με 100 κ σταμάτησα στις 310...κ τώρα σαββατο γιατρο....κ γω χαιρομαι που θα εχουμε παρεα η μία την άλλη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...