Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, elpida20 είπε:

Καλημεραααα εγώ βέρα μου αρρωστησα και είμαι στην 4 εβδομάδα η γυναικολόγος μου με είπε να παίρνω μόνο καραμέλες για το λαιμό και μόνο αν ανεβάσω πυρετό ντεπον.. Υπομονή κοριτσάκι μου. 

καλημερα μικρή μας μανουλα....Πώς είσαι σήμερα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ηρθα κ γω στη παρεα σας, χθες ειχα το θετικο τεστ και σημερα πηγα για την πρωτη μου χοριακη..Μακαρι να ειναι ολααα καλα γιατι το Νοεμβρη ειχα μια αποβολη στην 5 η εβδομαδα και ηταν πολυ ασχημη εμπειρια..την Παρασκευη θα παω για την 2η χοριακη κ ελπιζω να ειναι ολα καλα. Καλη και τελειωμηνη εγκυνοσυνη ευχομαι για ολες μας!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλάαααα. Να μην αγχώνεσαι μόνο και όλα θα πάνε καλαααα

πρίν από 51 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλημερα μικρή μας μανουλα....Πώς είσαι σήμερα????

Καλημερα ραφελα μου. Σήμερα δεν ξέρω τι με έπιασε μια απίστευτη κραμπα στην κοιλιά δεν μπορούσα να κουνηθω... Και το στήθος μου πονάει αφόρητα :( κατά τ άλλα καλά... Ακόμη παλεύω να κόψω το τσιγάρο. Βοήθεια ααααα αα...... 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elpida20 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλάαααα. Να μην αγχώνεσαι μόνο και όλα θα πάνε καλαααα

Καλημερα ραφελα μου. Σήμερα δεν ξέρω τι με έπιασε μια απίστευτη κραμπα στην κοιλιά δεν μπορούσα να κουνηθω... Και το στήθος μου πονάει αφόρητα :( κατά τ άλλα καλά... Ακόμη παλεύω να κόψω το τσιγάρο. Βοήθεια ααααα αα...... 

φυσιολογικά αυτα που νιώθεις....κ γω μια ετσι μια γιουβέτσι ειμαι...αν θες να καπνίσεις κανε 2 τζούρες κ πετατω....κ μετά από 1 ώρα ξανα το ίδιο....Έτσι να κάνεις κ θα δεις πως θα ελλατωθει...το ειπες στον γιατρο σ αυτό...???? ξεριε να σ πει τι θα κάνεις καλητερα...θα σε βοηθήσει...Εγώ εχτές μετά από 20 μέρες έκανα μια τζούρα από τον άντρα μ κ μ ηρθε ζάλη...χαχαχαχα μετά τίποτα....ελπιζω να μείνω ετσι ...σε καταλαβαίνω γιατί κ γω καπνιστρια ήμουν....Είναι ποκυ δύσκολο αλλά προσπάθησε....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

φυσιολογικά αυτα που νιώθεις....κ γω μια ετσι μια γιουβέτσι ειμαι...αν θες να καπνίσεις κανε 2 τζούρες κ πετατω....κ μετά από 1 ώρα ξανα το ίδιο....Έτσι να κάνεις κ θα δεις πως θα ελλατωθει...το ειπες στον γιατρο σ αυτό...???? ξεριε να σ πει τι θα κάνεις καλητερα...θα σε βοηθήσει...Εγώ εχτές μετά από 20 μέρες έκανα μια τζούρα από τον άντρα μ κ μ ηρθε ζάλη...χαχαχαχα μετά τίποτα....ελπιζω να μείνω ετσι ...σε καταλαβαίνω γιατί κ γω καπνιστρια ήμουν....Είναι ποκυ δύσκολο αλλά προσπάθησε....

Αχ η γιατρός μου είναι κάθετη με το τσιγάρο αλλά τώρα που θα ξανά πάω θα της πω την αμαρτία μου.... Αυτό κάνω που είπες δύο τζούρες και σβήσιμο... Λες και με πιάνει τρέλα ώρες ώρες όμως ρε γαμωτο... Μακαρι με την επόμενη χοριακη να το κόψω εντελώς... :(


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

περαστικα σου κ με το.καλο.το μωρακι. καλα κανεις κ.δεν περνεις τιποτα οσο αντεχεις απλα προσεχε μην φτασεις να εξαντλησεις τον οργανισμο.σου γιατι αυτο ειναι χειροτερο. οσο μπορεις ξεκουρασου κ κανε διαφορα φυσικα γιατροσοφια να σου περασει γρηγορα.

Είναι δύσκολα γιατί από το πολύ φτέρνισμα και καταρροή καταλήγω σε πονοκέφαλο.. το παλεύω όσο μπορώ να μην πάρω κάποιο χάπι.. είναι λίγο εξαντλητικό ωστόσο!! Και τα φυσικά γιατροσόφια δυστυχώς δεν με βοηθάνε!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!

4 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Καλημεραααα εγώ βέρα μου αρρωστησα και είμαι στην 4 εβδομάδα η γυναικολόγος μου με είπε να παίρνω μόνο καραμέλες για το λαιμό και μόνο αν ανεβάσω πυρετό ντεπον.. Υπομονή κοριτσάκι μου. 

Περαστικά σου κοριτσάκι μου!! Σε νιώθω.. δοκίμασε να πίνεις για το λαιμό μια κούπα με ζεστό νερό με μια κουταλιά μέλι και λίγο στημένο λεμόνι..3 με 4 φορές την ημέρα.. θα σε βοηθήσει..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/1/2019 at 12:24 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

φυσιολογικά αυτα που νιώθεις....κ γω μια ετσι μια γιουβέτσι ειμαι...αν θες να καπνίσεις κανε 2 τζούρες κ πετατω....κ μετά από 1 ώρα ξανα το ίδιο....Έτσι να κάνεις κ θα δεις πως θα ελλατωθει...το ειπες στον γιατρο σ αυτό...???? ξεριε να σ πει τι θα κάνεις καλητερα...θα σε βοηθήσει...Εγώ εχτές μετά από 20 μέρες έκανα μια τζούρα από τον άντρα μ κ μ ηρθε ζάλη...χαχαχαχα μετά τίποτα....ελπιζω να μείνω ετσι ...σε καταλαβαίνω γιατί κ γω καπνιστρια ήμουν....Είναι ποκυ δύσκολο αλλά προσπάθησε....

Τι κάνεις εσύ κουκλίτσα μου πως είσαι σήμερα;;;; 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , elpida20 είπε:

Τι κάνεις εσύ κουκλίτσα μου πως είσαι σήμερα;;;; 

μικρακι μ καλο καλα ειμαι....όλη μέρα κοιμαμαι βασικα...χαχαχαχα ....κάνω επιδερμίδα....Εσύ πως μ είσαι???? νιωθεις καλητερα ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Για κάποιο λόγο δε μου έδειχνε ειδοποιήσεις ότι υπάρχουν νέα σχόλια.

Καλωσορίζω τα καινούργια κοριτσάκια στη παρεα.

Αχ αλήθεια συγκινούμαι παρά πολύ που έχει τόση απήχηση ήδη το θεματακι που άνοιξα!

Δε το περίμενα πολύ χαίρομαι!!!

Δεν έχω κάτσει ακόμη να διαβάσω τίποτα γιατί σήμερα έχω φρικιαστική ζαλάδα και αστάθεια αλλα μολις νιώσω καλυτερα θα σας διαβάσω όλες.

Σας στέλνω φιλιά!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

μικρακι μ καλο καλα ειμαι....όλη μέρα κοιμαμαι βασικα...χαχαχαχα ....κάνω επιδερμίδα....Εσύ πως μ είσαι???? νιωθεις καλητερα ???

Ξύπνησα πολύ κακόκεφη αλλά τώρα μια χαράαα. Μέτρα μια μια τις τζούρες μου μέχρι να το κοψω:(


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Ξύπνησα πολύ κακόκεφη αλλά τώρα μια χαράαα. Μέτρα μια μια τις τζούρες μου μέχρι να το κοψω:(

α κ γω καμία μέρα ετσι ξυπνάω...Πότε καλά ποτε σαν βλαμμένο. αχαχχαχα δεν πειράζει....να τις μετράς κ καλα κανεις....θα τα καταφέρεις ειμαι σιγουρη....

πρίν από 24 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Για κάποιο λόγο δε μου έδειχνε ειδοποιήσεις ότι υπάρχουν νέα σχόλια.

Καλωσορίζω τα καινούργια κοριτσάκια στη παρεα.

Αχ αλήθεια συγκινούμαι παρά πολύ που έχει τόση απήχηση ήδη το θεματακι που άνοιξα!

Δε το περίμενα πολύ χαίρομαι!!!

Δεν έχω κάτσει ακόμη να διαβάσω τίποτα γιατί σήμερα έχω φρικιαστική ζαλάδα και αστάθεια αλλα μολις νιώσω καλυτερα θα σας διαβάσω όλες.

Σας στέλνω φιλιά!!

Ναι μαζευόμαστε σιγά σιγά.. κατσε να ηρεμησεις από ζαλάδες κ μεις εδώ είμαστε...Φιλάκια αγαοη κ να προσέχεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εσείς από συμπτώματα πως πάτε;

Μόνο εγώ νιώθω σαν να έχω πιει όλο το Βόσπορο;

Φανταστείτε ότι δεν πίνω καν για να ξέρω πως είναι και όμως δεν τη παλεύω.

ειδικά πρωινές ωρες.

Πώς τα πάτε εσείς;

5 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

α κ γω καμία μέρα ετσι ξυπνάω...Πότε καλά ποτε σαν βλαμμένο. αχαχχαχα δεν πειράζει....να τις μετράς κ καλα κανεις....θα τα καταφέρεις ειμαι σιγουρη....

Ναι μαζευόμαστε σιγά σιγά.. κατσε να ηρεμησεις από ζαλάδες κ μεις εδώ είμαστε...Φιλάκια αγαοη κ να προσέχεις.

Καλά από ξύπνημα κι εγώ ώρες ώρες θέλω να ξεμαλλιασω όλο τον κόσμο πρωί πρωί, άλλες φορές χαρά Θεού χαχα άτιμες ορμόνες

Ραφαέλα μου σε ευχαριστώ, κι εσύ να προσέχεις, όπως και όλες ε;

Και μη ξεχνάτε, μόλις δείτε τις πολυπόθητες κουκιδουλες ενημέρωση εδω να συγκινηθούμε παρεούλα!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Είμαι κι εγώ πολύ κοντά με σας. Διανύω την 8η εβδομάδα και νομίζω ότι λογικά θα γεννήσω προς τέλη Σεπτέμβρη. Ξέρω ότι κανονικά θα έπρεπε να είμαι στις μανούλες Σεπτεμβρίου 2019, ωστόσο μου αρέσει πολύ η παρέα σας. Ελπίζω να με δεχτείτε.

Αν όλα πάνε καλά (να βοηθήσει ο Θεός), θα είναι το τρίτο παιδάκι μας!

Εγώ από συμπτώματα δεν έχω τίποτα πάντως. Κατά τύχη κατάλαβα ότι είμαι έγκυος. Συμπτώματα είχα στην 1η εγκυμοσύνη. Στη 2η πολύ λιγότερα. Τώρα τίποτα.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μ.....Πώς εισται σημερα??? Εγώ από σύμπτωμα εχω μονο συνχοουρια  μ αλλάζει η διάθεση κ πείνα μεγαλη λεμε....Αύριο έχω γιατρο κ ώρα 6 να μάθω αν έχω ένα η 2 μπιζελια....Σήμερα θα κάνω τα μποτε μ....οσο μπορω βεβαια από καναπε.χααχαχα...να καλωσορίσω την @Rosali....με το καλό το μωράκι σ αγαπη μ...με υγεία ....κ βέβαια σε θελουμε μαζι μας....Εγώ είμαι 5 + 5 ...μικρο το μπιζελι μ ακόμα...χαχαχαχα....Φιλάκια κ καλή σας μέρα ολες σαςςςςς

@Rosaliκαλε ξεχασα να σ πω να σ ζήσουν τα αλλα σ παιδακια..παει το έχασα....να τα χαίρεσαι ψυχη μ πάντα υγεία κ αγαπη....

8 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια εσείς από συμπτώματα πως πάτε;

Μόνο εγώ νιώθω σαν να έχω πιει όλο το Βόσπορο;

Φανταστείτε ότι δεν πίνω καν για να ξέρω πως είναι και όμως δεν τη παλεύω.

ειδικά πρωινές ωρες.

Πώς τα πάτε εσείς;

Καλά από ξύπνημα κι εγώ ώρες ώρες θέλω να ξεμαλλιασω όλο τον κόσμο πρωί πρωί, άλλες φορές χαρά Θεού χαχα άτιμες ορμόνες

Ραφαέλα μου σε ευχαριστώ, κι εσύ να προσέχεις, όπως και όλες ε;

Και μη ξεχνάτε, μόλις δείτε τις πολυπόθητες κουκιδουλες ενημέρωση εδω να συγκινηθούμε παρεούλα!! 

καλημερα γλυκουλα μ...Εγώ από συμπτώματά καλα κρατώ....πείνα διάθεση κ συνχοουρια...Αυτά έχω....αύριο.εχω γιατρο για κουκίδα....ελπίζω να είσαι καλητερα σημερα....φιλακιαααααααα.

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα και καλό μήνα μανουλες του φθινοπώρου!!

Τι κάνετε σήμερα; 

2 ώρες πρίν, Rosali είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Είμαι κι εγώ πολύ κοντά με σας. Διανύω την 8η εβδομάδα και νομίζω ότι λογικά θα γεννήσω προς τέλη Σεπτέμβρη. Ξέρω ότι κανονικά θα έπρεπε να είμαι στις μανούλες Σεπτεμβρίου 2019, ωστόσο μου αρέσει πολύ η παρέα σας. Ελπίζω να με δεχτείτε.

Αν όλα πάνε καλά (να βοηθήσει ο Θεός), θα είναι το τρίτο παιδάκι μας!

Εγώ από συμπτώματα δεν έχω τίποτα πάντως. Κατά τύχη κατάλαβα ότι είμαι έγκυος. Συμπτώματα είχα στην 1η εγκυμοσύνη. Στη 2η πολύ λιγότερα. Τώρα τίποτα.

Καλέ εννοείται εδώ να μείνεις. Κι εγώ που το έφτιαξα το θεματακι ντεμί ντεμί είμαι για μανούλα Σεπτεμβρίου μη νομίζεις, θα δούμε όταν μου πει ο γιατρός την Πητ βάση υπερήχων χιχι.

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και ότι ποθείς με υγεία.

 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα όλη μέρα και καλό μήνα μανουλες του φθινοπώρου!!

Τι κάνετε σήμερα; 

Καλέ εννοείται εδώ να μείνεις. Κι εγώ που το έφτιαξα το θεματακι ντεμί ντεμί είμαι για μανούλα Σεπτεμβρίου μη νομίζεις, θα δούμε όταν μου πει ο γιατρός την Πητ βάση υπερήχων χιχι.

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και ότι ποθείς με υγεία.

 

καλημεραααααααα.....Όλα καλά...εσυ Αγάπη???? καλο μηναααααααααα με υγεία κ με το καλο τα μπεμπακια μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...