Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

οχι βανιλια τη δινω της νουνου εχω κ γιωτης αλλα δε το ανοιξα ακομα. φρουτα ειπε μετα απο βδομαδα να μαθει λιγο το κουταλι με τη κρεμα. Τι να πω να δουμε ποσο επιτυχια θα εχουμε κ με τα φρουτα. παντως εγω τη ταιζω στο 3ωρο συνηθως αν κ πολλες πιανω τον εαυτο μου να τη ταιζω στο διωρο!!!! μαλλον γι αυτο δεν εχει νιωσει ακομα το αισθημα της πεινας!!!!!

ποσο ειναι; τωρα ξεκινησατε κ εσεις; 

Τωρα είναι 7 παρα 4 μέρες..όχι, δε ξεκινησαμε τώρα απλα το πάμε σιγά σιγά, δλδ μονο φρουτοκρεμα κ χορτοσουπα έχει φαει..τώρα απο βδομάδα θα ξεκινήσουμε κ μοσχαρακι


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με τα φρουτα λογικα θα τα πατε καλυτερα ειναι πιο γλυκα! Ναι σιγουρα δεν εχει πεινασει καλα καλα αν κ εχω ακουσει οτι στο γευμα του κουταλιου τ μωρο δεν πρεπει να ειναι πολυυυυ πεινασμενο γ να εχει την υπομονη να 'εξερευνησει' τ κουταλι....αν κ στην δικια μ δεν τ εχω δει αυτο το φαινομενο τρωει οπως κ να ναι της εχω δωσει φροτοκρεμα 2ωρες μετα τ γαλα γτ δεν μ βγαινε αλλιως η ωρα κ παλι την εφαγε ολη....τι να πω δεν ξερω!

Ναι σήμερα παράδειγμα πάλι καλύτερα τα πήγαμε! ίσως θέλει το χρόνο της! ποσο μηνών είναι εσενα? από κιλά πως τα πάτε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Ναι σήμερα παράδειγμα πάλι καλύτερα τα πήγαμε! ίσως θέλει το χρόνο της! ποσο μηνών είναι εσενα? από κιλά πως τα πάτε?

Ειναι 4μηνων κ 6 ημερων και απο κιλα μετρημενη στις 19 ηταν 6.500σχεδον! Φυσικα θελει το χρονο του το παιδι εννοειται εινσι μεγαλη αλλαγη!°


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειναι 4μηνων κ 6 ημερων και απο κιλα μετρημενη στις 19 ηταν 6.500σχεδον! Φυσικα θελει το χρονο του το παιδι εννοειται εινσι μεγαλη αλλαγη!°

Εμενα είναι 5,5 μηνων και είναι 7 κιλα τωρα. Αν το μωρο τρωει γρηγορα και δε σε παιδευει ξεκουραζεσαι κι εσύ λίγο. Μακάρι να είναι εύκολη στο φαγητό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Εμενα είναι 5,5 μηνων και είναι 7 κιλα τωρα. Αν το μωρο τρωει γρηγορα και δε σε παιδευει ξεκουραζεσαι κι εσύ λίγο. Μακάρι να είναι εύκολη στο φαγητό!

Ετσι ακριβως!!!!! Εγω ημουν πολυ δυσκολο σαν παιδι! Δεν ετρωγα απο πουθενα κ τπτ μ εσταζε λεει η μαμα την πιπιλα απο το μπουκαλι μπας κ πιο καμια σταγονα αφου 7μιση κ 8μιση μξνων αντιστοιχα ημουν στασιμη στα 7.200 λεει το βιβλιαριο μ φαντασου!!! Τσιφλιδα!!!! Ενω η μικρη μ δοξα τω Θεω τρελενεται κ για μπουκαλι κ για κουταλι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε?? Θα πατε πουθενά για Πάσχα??? 

Να σας ρωτήσω... Τωρα στις διακοπες, αλλα και γενικοτερα, το θεμα των παιδιων στο συγγενικο σας περιβάλλον πως το αντιμετωπιζετε?? Ειδικά οταν αυτα πηγαινουν σχολειο ή παιδικο?? Θα παμε 3 μερες στα πεθερικα μου (μπλιαχ) μετα το Πασχα και η κυρία πεθερα θα φιλοξενησει και την αλλη κορη της (η οποία εχει να πατησει καμια 10ετια για διανυκτερευση) και τα παιδιά της τα οποια πανε παιδικο σταθμό (δεν εχουν παει ποτε στο χωριο), ενω της ειχαμε πει οτι θα παμε εμεις... Δεν ξερω, ίσως ειμαι υπερβολική, αλλα αν ηταν για μια τυπικη επισκεψη δε θα ειχα θεμα... Αλλα τωρα μιλαμε για κανονικη συγκατοικηση για 3 ολοκληρες μερες. Οπως μπορείτε να φανταστείτε εχω φρικαρει!! Ηδη εριξα ενα πρώτο ματσακι με το σύζυγο, ο οποίος μου ανταπαντησε πως υπερβαλλω αφου τα παιδιά θα ερθουν μόνο αν δεν είναι αρρωστα. Εγω ομως ξερω πως μπορεί καποιος να ειναι φορεας ιωσης χωρίς απαραίτητα να νοσει.. Και δεν με νοιάζει τόσο το να κολλήσει καποια ιωση (οχι οτι τρελαίνομαι στην ιδεα), αλλα πιο πολύ φοβάμαι τις παιδικές αρρωστιες.. Ειναι τοσο μικρούλα ακόμα.. Μολις 6 μηνων... 

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μου?? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε?? Θα πατε πουθενά για Πάσχα??? 

Να σας ρωτήσω... Τωρα στις διακοπες, αλλα και γενικοτερα, το θεμα των παιδιων στο συγγενικο σας περιβάλλον πως το αντιμετωπιζετε?? Ειδικά οταν αυτα πηγαινουν σχολειο ή παιδικο?? Θα παμε 3 μερες στα πεθερικα μου (μπλιαχ) μετα το Πασχα και η κυρία πεθερα θα φιλοξενησει και την αλλη κορη της (η οποία εχει να πατησει καμια 10ετια για διανυκτερευση) και τα παιδιά της τα οποια πανε παιδικο σταθμό (δεν εχουν παει ποτε στο χωριο), ενω της ειχαμε πει οτι θα παμε εμεις... Δεν ξερω, ίσως ειμαι υπερβολική, αλλα αν ηταν για μια τυπικη επισκεψη δε θα ειχα θεμα... Αλλα τωρα μιλαμε για κανονικη συγκατοικηση για 3 ολοκληρες μερες. Οπως μπορείτε να φανταστείτε εχω φρικαρει!! Ηδη εριξα ενα πρώτο ματσακι με το σύζυγο, ο οποίος μου ανταπαντησε πως υπερβαλλω αφου τα παιδιά θα ερθουν μόνο αν δεν είναι αρρωστα. Εγω ομως ξερω πως μπορεί καποιος να ειναι φορεας ιωσης χωρίς απαραίτητα να νοσει.. Και δεν με νοιάζει τόσο το να κολλήσει καποια ιωση (οχι οτι τρελαίνομαι στην ιδεα), αλλα πιο πολύ φοβάμαι τις παιδικές αρρωστιες.. Ειναι τοσο μικρούλα ακόμα.. Μολις 6 μηνων... 

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μου?? 

εγω φοβαμαι γενικα στον ιδιο μερος πολλα παρε δωσε με παιδακια αλλα να σου πω απο την εμπειρια μου επειδη εχω κ ανηψακια οταν μενουν ολα μαζι σε γιαγιαδες δεν εχουν κολλησει ποτε τα μωρα. τωρα παιδικες αρρωστιες πλεον κ για την ανεμοβλογια υπαρχει εμβολιο κ αν ειναι κ μεγαλουτσικα τυπου δημοτικο δεν πιστευω οτι κουβαλανε τιποτα. 

βεβαια να σου πω κ εγω θα φοβομουν

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε?? Θα πατε πουθενά για Πάσχα??? 

Να σας ρωτήσω... Τωρα στις διακοπες, αλλα και γενικοτερα, το θεμα των παιδιων στο συγγενικο σας περιβάλλον πως το αντιμετωπιζετε?? Ειδικά οταν αυτα πηγαινουν σχολειο ή παιδικο?? Θα παμε 3 μερες στα πεθερικα μου (μπλιαχ) μετα το Πασχα και η κυρία πεθερα θα φιλοξενησει και την αλλη κορη της (η οποία εχει να πατησει καμια 10ετια για διανυκτερευση) και τα παιδιά της τα οποια πανε παιδικο σταθμό (δεν εχουν παει ποτε στο χωριο), ενω της ειχαμε πει οτι θα παμε εμεις... Δεν ξερω, ίσως ειμαι υπερβολική, αλλα αν ηταν για μια τυπικη επισκεψη δε θα ειχα θεμα... Αλλα τωρα μιλαμε για κανονικη συγκατοικηση για 3 ολοκληρες μερες. Οπως μπορείτε να φανταστείτε εχω φρικαρει!! Ηδη εριξα ενα πρώτο ματσακι με το σύζυγο, ο οποίος μου ανταπαντησε πως υπερβαλλω αφου τα παιδιά θα ερθουν μόνο αν δεν είναι αρρωστα. Εγω ομως ξερω πως μπορεί καποιος να ειναι φορεας ιωσης χωρίς απαραίτητα να νοσει.. Και δεν με νοιάζει τόσο το να κολλήσει καποια ιωση (οχι οτι τρελαίνομαι στην ιδεα), αλλα πιο πολύ φοβάμαι τις παιδικές αρρωστιες.. Ειναι τοσο μικρούλα ακόμα.. Μολις 6 μηνων... 

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μου?? 

Θα σου πω κ εγώ πως είμαι στην ίδια θέση, δλδ τι εννοώ..κ εμείς θα μείνουμε στα πεθερικά μ οπου θα είναι κ η κουνιάδα μ με 2 παιδιά, βέβαια το έχουμε ξανακάνει κ απο 3 μηνών που ηταν ο μπεμπης μας (απαράδεκτο κατα την άποψη μ, γτ τα παιδια κολλούσαν πανω στον δικο μ σα μωρο που είναι κ ο ένας είχε κ συνάχι κ βήχα κ εγώ να μην ακουγομαι πουθενά οτι θα κολλήσει τπτ το μωρο, δοξα το θεο δεν κολλησε κάτι το κουτσουνι μου) κ γίνεται επανειλημμένα αυτό το πράγμα, σκ, γιορτές κ τα σχετικα!! Τωρα τι να σου πω ενα τουλάχιστον έχω καταλάβει οτι δεν είναι επιρρεπείς στις ιωσεις ο μπεμπης μ οποτε δε πολυασχολουμαι κιολας..τωρα εσύ ξερεις το δικο σου μωρακι, αλλά για μενα πήγαινε κ δες το, ουτως η άλλως δε μπορούμε να τα έχουμε σε γιάλα τα μικρά μας όσο κ αν θέλουμε να τα προστατεψουμε..απλα όχι πολλά πολλά, κάντο εξήγηση! Κ σε αυτό ο αντρας σ θα βάλει τα όρια κ όχι εσυ


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε?? Θα πατε πουθενά για Πάσχα??? 

Να σας ρωτήσω... Τωρα στις διακοπες, αλλα και γενικοτερα, το θεμα των παιδιων στο συγγενικο σας περιβάλλον πως το αντιμετωπιζετε?? Ειδικά οταν αυτα πηγαινουν σχολειο ή παιδικο?? Θα παμε 3 μερες στα πεθερικα μου (μπλιαχ) μετα το Πασχα και η κυρία πεθερα θα φιλοξενησει και την αλλη κορη της (η οποία εχει να πατησει καμια 10ετια για διανυκτερευση) και τα παιδιά της τα οποια πανε παιδικο σταθμό (δεν εχουν παει ποτε στο χωριο), ενω της ειχαμε πει οτι θα παμε εμεις... Δεν ξερω, ίσως ειμαι υπερβολική, αλλα αν ηταν για μια τυπικη επισκεψη δε θα ειχα θεμα... Αλλα τωρα μιλαμε για κανονικη συγκατοικηση για 3 ολοκληρες μερες. Οπως μπορείτε να φανταστείτε εχω φρικαρει!! Ηδη εριξα ενα πρώτο ματσακι με το σύζυγο, ο οποίος μου ανταπαντησε πως υπερβαλλω αφου τα παιδιά θα ερθουν μόνο αν δεν είναι αρρωστα. Εγω ομως ξερω πως μπορεί καποιος να ειναι φορεας ιωσης χωρίς απαραίτητα να νοσει.. Και δεν με νοιάζει τόσο το να κολλήσει καποια ιωση (οχι οτι τρελαίνομαι στην ιδεα), αλλα πιο πολύ φοβάμαι τις παιδικές αρρωστιες.. Ειναι τοσο μικρούλα ακόμα.. Μολις 6 μηνων... 

Εσεις τι θα κανατε στη θέση μου?? 

Γεια σου κοριτσι. Καθαρα δευτερα εκανα με το σοι του αντρα μου κ ηταν κ το μικρο ξαδερφακι εκει που ειναι 3ων και παει παιδικο. Βεβαια ηταν μονο για λιγες ωρες και δεν ειχαν αμεση επαφη κ αποφευγαμε να τον πλησιαζει πολυ τον μπεμπη. Τωρα το Πασχα παλι θα ειναι εκει ο μικρος, οπως κ ενα αλλο ξαδερφακι 10 ετων. Παλι θα ακολουθησω την ιδια τακτικη, ναι μεν να τον δουν αλλα οχι πολλα πολλα. Νομιζω πως κ συ αν κανεις το ιδιο δεν θα χεις θεμα. Ας μην εχουν αμεση επαφη με την μικρη σου οσο ειναι δυνατον βεβαια.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Γεια σου κοριτσι. Καθαρα δευτερα εκανα με το σοι του αντρα μου κ ηταν κ το μικρο ξαδερφακι εκει που ειναι 3ων και παει παιδικο. Βεβαια ηταν μονο για λιγες ωρες και δεν ειχαν αμεση επαφη κ αποφευγαμε να τον πλησιαζει πολυ τον μπεμπη. Τωρα το Πασχα παλι θα ειναι εκει ο μικρος, οπως κ ενα αλλο ξαδερφακι 10 ετων. Παλι θα ακολουθησω την ιδια τακτικη, ναι μεν να τον δουν αλλα οχι πολλα πολλα. Νομιζω πως κ συ αν κανεις το ιδιο δεν θα χεις θεμα. Ας μην εχουν αμεση επαφη με την μικρη σου οσο ειναι δυνατον βεβαια.

Πως θα κρατησω σε αποσταση επι 3 μερονυχτα 2 πιτσιρικια που κανουν για 20??? Αν ηταν για λιγες ωρες δεν ειχα θεμα... Νεογέννητο στο μαιευτηριο δεχτηκα τον ανηψιο του άντρα μου, ενω παει σχολειο και τα Χριστούγεννα παλι βρισκομασταν με κοσμο και παιδακια για λιγες ωρες.. Γενικα δεν εχω θεμα!!! Αλλα τωρα μιλαμε για κανονικη συγκατοικηση!! Οθτε μπορώ να καθομαι μερα νυχτα αγρυπνος φρουρός πάνω από το μωρο... Πφφφφ

Ελπιζω να ειμαι απλα υπερβολική, γτ αν κολλήσει τιποτα το μωρο θα φερω αυτες μετα να το γιατροπορευουν και να φανε το αγγούρι 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anemoni1989 είπε:

Πως θα κρατησω σε αποσταση επι 3 μερονυχτα 2 πιτσιρικια που κανουν για 20??? Αν ηταν για λιγες ωρες δεν ειχα θεμα... Νεογέννητο στο μαιευτηριο δεχτηκα τον ανηψιο του άντρα μου, ενω παει σχολειο και τα Χριστούγεννα παλι βρισκομασταν με κοσμο και παιδακια για λιγες ωρες.. Γενικα δεν εχω θεμα!!! Αλλα τωρα μιλαμε για κανονικη συγκατοικηση!! Οθτε μπορώ να καθομαι μερα νυχτα αγρυπνος φρουρός πάνω από το μωρο... Πφφφφ

Ελπιζω να ειμαι απλα υπερβολική, γτ αν κολλήσει τιποτα το μωρο θα φερω αυτες μετα να το γιατροπορευουν και να φανε το αγγούρι 

Δεν εισαι υπερβολικη, συμφωνω, για αυτο σου ειπα οσο ειναι δυνατον να μην εχουν πολλα πολλα τα μικρα με τη δικη σου. Αν μιλησεις εξαρχης κ ξεκαθαρισεις τα πραγματα.

Τωρα η αλλη λυση ειναι βεβαια να μην πατε καθολου,  οσο κ αν το θελεις απελπισμενα εσυ :lol:

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2019 at 11:17 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ετσι ακριβως!!!!! Εγω ημουν πολυ δυσκολο σαν παιδι! Δεν ετρωγα απο πουθενα κ τπτ μ εσταζε λεει η μαμα την πιπιλα απο το μπουκαλι μπας κ πιο καμια σταγονα αφου 7μιση κ 8μιση μξνων αντιστοιχα ημουν στασιμη στα 7.200 λεει το βιβλιαριο μ φαντασου!!! Τσιφλιδα!!!! Ενω η μικρη μ δοξα τω Θεω τρελενεται κ για μπουκαλι κ για κουταλι!

καλα κ η δικη μου πλεον μονο κοιμισμενη τη βαζω στο στηθος δε θελει συχνα να τρωει! τι να πω ισως ειναι φαση θα περασει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Κορίτσια εσάς πόσα γραμμάρια βάζουν το μήνα? από κιλά πως τα πάτε?

Καλησπέρα! Εμενα μέχρι τον 4 που θήλαζε αποκλειστικά έπαιρνε 1 κιλό το μήνα, μετα κάπου στο μισο κ τώρα τον τελευταίο μηνα πήρε 200γρ, αλλά είναι καλά μας είπε η παιδίατρος γτ σημαίνει οτι τρώει όσο θέλει..


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Κορίτσια εσάς πόσα γραμμάρια βάζουν το μήνα? από κιλά πως τα πάτε?

Γεννηθηκε 3.200 και πριν απο 10μερες ηταν 6.500σχεδον! Καθε μηνα εβαζε 1κιλο τους 2τελευταιους εβαλε 800γρ! Μας ειπε ειναι φυσιλογικο πεφτει η αναπτυξη γτ ετσι ενα χρονων θα ηταν 15κιλα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...