Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , athina_rain είπε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο... κάνει να γιορτάσουμε το όνομα πριν τη βάφτιση? Δηλ. εμείς βαφτίζουμε τη μικρή μου το Μάιο αλλά η γιορτή της είναι πιο νωρίς. 

Νομιζω πως σ εκκλησία δεν το δέχονται γτ και καλα δεν ειναι βαπτισμενο... Αλλα αν εσεις θέλετε να το γιορτασετε δε βρισκω λόγο να μην το κανετε!!! :) (βεβαια εγω δεν ειμαι και πολυ της εκκλησίας και δεν τα ακολουθω αυτα, για αυτο με ακους και πιο χαλαρη)!!! 

Αν ομως σας ενδιαφέρει το θρησκευτικο κομμάτι νομιζω ενας παπας θα μπορεσει να σε διαφωτισει!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Νομιζω πως σ εκκλησία δεν το δέχονται γτ και καλα δεν ειναι βαπτισμενο... Αλλα αν εσεις θέλετε να το γιορτασετε δε βρισκω λόγο να μην το κανετε!!! :) (βεβαια εγω δεν ειμαι και πολυ της εκκλησίας και δεν τα ακολουθω αυτα, για αυτο με ακους και πιο χαλαρη)!!! 

Αν ομως σας ενδιαφέρει το θρησκευτικο κομμάτι νομιζω ενας παπας θα μπορεσει να σε διαφωτισει!! 

Σε ευχαριστώ @anemoni1989! Αν και ήθελα να τη βαφτίσουμε πριν την ονομαστική της εορτή δε μπορέσαμε πιο πολύ γιατί δε βρίσκαμε νονό και το καθυστερήσαμε! :) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , athina_rain είπε:

Σε ευχαριστώ @anemoni1989! Αν και ήθελα να τη βαφτίσουμε πριν την ονομαστική της εορτή δε μπορέσαμε πιο πολύ γιατί δε βρίσκαμε νονό και το καθυστερήσαμε! :) 

Αχ αυτό το πρόβλημα με την εύρεση νονου... Εχει γινει μαστιγα... Ειλικρινά!!! Παλαιότερα τα παιδιά ειχαν 2 και 3 νονους και τωρα κάνουμε αμαν και τι να βρούμε εναν!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ αυτό το πρόβλημα με την εύρεση νονου... Εχει γινει μαστιγα... Ειλικρινά!!! Παλαιότερα τα παιδιά ειχαν 2 και 3 νονους και τωρα κάνουμε αμαν και τι να βρούμε εναν!!! 

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια! Και φυσικά αν τον βρεις με τα χίλια ζόρια πληρώνεις εσύ τα έξοδα για να μην τον χάσεις! χαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , athina_rain είπε:

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια! Και φυσικά αν τον βρεις με τα χίλια ζόρια πληρώνεις εσύ τα έξοδα για να μην τον χάσεις! χαχαχαχα!!!!

Κοιτα εμεις ειχαμε πει εξαρχης οτι θα τα πληρωναμε εμεις ολα, πλην των βαπτιστικων και του Σταυρού γτ δεν μας αρέσει σαν εθιμο να πληρωνουν οι κουμπαροι!!! Αλλα οντως πολλα ζευγάρια κάνουν εξαρχης τετοια συμφωνία γτ κανενας δε δέχεται να βαπτισει και να παντρεψει!!! (να σου πω την αμαρτία μου, εγω αρνηθηκα σε φιλη κουμπαρια γτ εμαθα πως ρωταγε δεξια και αριστερα τι πληρωνουν οι κουμπαροι για να δει ποσα θα γλιτωσει απο χρηματα απο το γαμο και τη βαπτιση, ενω ηθελε και τα πιο ακριβά!!! Ε σορυ ρε φιλε αλλα δε θα πληρωσω εγω της αλληνης τα κερ@τι@τικ@)!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοιτα εμεις ειχαμε πει εξαρχης οτι θα τα πληρωναμε εμεις ολα, πλην των βαπτιστικων και του Σταυρού γτ δεν μας αρέσει σαν εθιμο να πληρωνουν οι κουμπαροι!!! Αλλα οντως πολλα ζευγάρια κάνουν εξαρχης τετοια συμφωνία γτ κανενας δε δέχεται να βαπτισει και να παντρεψει!!! (να σου πω την αμαρτία μου, εγω αρνηθηκα σε φιλη κουμπαρια γτ εμαθα πως ρωταγε δεξια και αριστερα τι πληρωνουν οι κουμπαροι για να δει ποσα θα γλιτωσει απο χρηματα απο το γαμο και τη βαπτιση, ενω ηθελε και τα πιο ακριβά!!! Ε σορυ ρε φιλε αλλα δε θα πληρωσω εγω της αλληνης τα κερ@τι@τικ@)!!!

Ε όχι έτσι αυτό δεν είναι σωστό τι να γλιτώσει χρήματα αυτά είναι γυφτιές! Κι εγώ διατίθεμαι να πληρώσω τα έξοδα και από την αρχή το τόνισα, αλλά κανείς δε προσφέρθηκε. Τώρα αν επιμένει πολύ ο νονός και θέλει εκείνος να βάλει κάτι οκ. Βέβαια εκτός από τα χρήματα παίζουν κι άλλα ρόλο, πολλοί θέλουν την ησυχία τους και δε θέλουν να μπλεχτούν με τέτοια άλλοι ντρέπονται άλλοι απλά αδιαφορούν. Αλλά ευτυχώς βρήκα τον αδελφό μου που δέχθηκε με μεγάλη χαρά! Δε μ αρέσει ξένους να βάζω καλύτερα συγγενείς που είσαι κ πιο κοντά βέβαια αναλόγως και τη σχέση που έχεις με αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2019 at 8:23 ΠΜ, sunshine83 είπε:

Καλημέρα μανούλες!Εμείς αρρωστήσαμε.:-(Είχαμε πάει εκδρομή το τριήμερο στην πόλη καταγωγής μου, να γνωρίσουν τον μπέμπη και τα ανιψάκια μου, και γυρίσαμε χάλια.Ο μικρός 3,5 μηνών να έχει τσίμπλες, μύξες και ξερόβηχα.Πήγαμε στην παιδίατρο και είπε ότι είναι ίωση, μάλλον από τα παιδάκια.Και είναι ο άντρας μου χάλια, μάλλον κόλλησε από το μωρό και τον έχουμε βάλει στην ‘απομόνωση’.Εμείς την πατήσαμε, τουλάχιστον εσείς προσέχετε τα παιδάκια σας!

Περαστικά σας!είναι πολύ μικρουλια μωρε τώρα που αρρωσταίνουν ...

On 13/3/2019 at 10:07 ΠΜ, stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με κάποια κορίτσια γνωριζόμαστε από τις Μανουλες Οκτωβρίου 2018!!! Είμαι 26 ετών και γέννησα 03/10/18 τον Βασίλη μου 2.850. Γυρισαμε σπίτι 2.670. Τώρα είμαστε 5,5 μηνών 8.600 και 70cm. Ξεκινήσαμε αρχές του μήνα φρουτάκια. Πλέον τρώει αχλάδι,μήλο, μπανάνα και χθές έφαγε όλη την φρουτοκρεμα χωρίς γάλα μετά, μόνο λίγο νεράκι ήπιε. Γενικά είναι ήσυχο μωρό αλλά φαίνεται νευρικός, όταν δε θέλει κάτι σφίγγει χέρια πόδια και μουγκρίζει. Κοιμάται από 30 ημερών όλο το βράδυ και τώρα κοιμάται 10-12 ώρες συνεχόμενα. Σήμερα μπήκαμε 24 εβδομάδα και διαβάζω συνέχεια για τα άλματα ανάπτυξης εσείς περάσατε;

Ειστε πάρα πολύ καλά σε κιλα κ ύψος ! Μπράβο!!να ρωτήσω για τα 10ωρα που κοιμάται,θηλάζεις η δίνεις ξένο; γτ ο δικός μου το μέγιστο που κοιμάται είναι 6 ώρες τeλικα..

Επίσης τα φρούτα στην αρχή τα έδωσες ένα ένα; ριζαλευρο δίνεις;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Περαστικά σας!είναι πολύ μικρουλια μωρε τώρα που αρρωσταίνουν ...

Ειστε πάρα πολύ καλά σε κιλα κ ύψος ! Μπράβο!!να ρωτήσω για τα 10ωρα που κοιμάται,θηλάζεις η δίνεις ξένο; γτ ο δικός μου το μέγιστο που κοιμάται είναι 6 ώρες τeλικα..

Επίσης τα φρούτα στην αρχή τα έδωσες ένα ένα; ριζαλευρο δίνεις;

Καλημέρα κορίτσι μου!! Δίνω ξένο τον θήλασα μόνο 20 μέρες γιατί είχα πρόβλημα με τις θηλες μου!! Μόνος του το έφτιαξε το πρόγραμμα του ύπνου. Ξεκινήσαμε 1η μέρα με αχλάδι 4 κουταλιές + γαλα, 2η μέρα 8 κουταλιές +γαλα, 3η μέρα μισό αχλάδι +γαλα, 4η μέρα 1 αχλάδι +γαλα, 5η μέρα 1 αχλάδι- 1/2 μπανάνα +γάλα, 6 ημέρα το ίδιο και 7η μέρα + λίγο γάλα. 1αχλαδι-1/2 μπανάνα 1/2 μήλο + νεράκι. Σήμερα ξεκινάμε κρέμα βανίλια και μας είπε να ξεκινήσω με δύο μεζούρες και να αφαιρώ δύο μεζούρες από το γάλα. Σε 4-5 μέρες θα τρώει μόνο κρέμα κ μετά νεράκι.

16 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Επειδή σε λίγο καιρό θα ξεκινήσουμε τις κρέμες και γενικώς ψάχνομαι, γνωρίζετε καμιά καλή βιολογική? Εσείς ποιες δίνετε?

Καλημέρα!!! Και εγώ έψαχνα για βιολογική και βρήκα τις hipp και τις bio bebe. Βέβαια χθές πήρα της Νουνού κρέμα βανίλια γτ σήμερα ξεκινάμε και δεν μου έχουν έρθει ακόμα οι άλλες. Όσο διάβασα είναι η μόνη που δέν έχει φοινικέλαιο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Δίνω ξένο τον θήλασα μόνο 20 μέρες γιατί είχα πρόβλημα με τις θηλες μου!! Μόνος του το έφτιαξε το πρόγραμμα του ύπνου. Ξεκινήσαμε 1η μέρα με αχλάδι 4 κουταλιές + γαλα, 2η μέρα 8 κουταλιές +γαλα, 3η μέρα μισό αχλάδι +γαλα, 4η μέρα 1 αχλάδι +γαλα, 5η μέρα 1 αχλάδι- 1/2 μπανάνα +γάλα, 6 ημέρα το ίδιο και 7η μέρα + λίγο γάλα. 1αχλαδι-1/2 μπανάνα 1/2 μήλο + νεράκι. Σήμερα ξεκινάμε κρέμα βανίλια και μας είπε να ξεκινήσω με δύο μεζούρες και να αφαιρώ δύο μεζούρες από το γάλα. Σε 4-5 μέρες θα τρώει μόνο κρέμα κ μετά νεράκι.

Καλημέρα!!! Και εγώ έψαχνα για βιολογική και βρήκα τις hipp και τις bio bebe. Βέβαια χθές πήρα της Νουνού κρέμα βανίλια γτ σήμερα ξεκινάμε και δεν μου έχουν έρθει ακόμα οι άλλες. Όσο διάβασα είναι η μόνη που δέν έχει φοινικέλαιο. 

Ευχαριστώ πολύ . πολύ χρήσιμα αυτά που μου είπες.Εγώ τον θηλάζω ,οποτς μετά το αχλάδι θα του δώσω να πιει. Σημερα ελιωσα ένα αχλάδι. Μισό το έφαγα εγώ κ μισο Αυτός!! Έτσι θα κάνω κ εγώ διαιτα . να σε ρωτήσω,που τον ταιζεθς; Εγώ στο Ρηλαξ αλλά μου σηκώνεται κ θέλει να κάτσει.Όσο για ριζαλευρο κ εγώ πήρα γιωτης για τώρα αλλά λέω να πάρω frezyderm βιολογικό.

Καλά με το αχλάδι κορίτσια είχαμε μεγάλη πλάκα!!επρεπε να φάω εγώ κ μετά Αυτός κ στραβωνε τα μούτρα του μετά!!του έδωσα σχεδόν μισο,λίγο παραπάνω για πρώτη φορά!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ . πολύ χρήσιμα αυτά που μου είπες.Εγώ τον θηλάζω ,οποτς μετά το αχλάδι θα του δώσω να πιει. Σημερα ελιωσα ένα αχλάδι. Μισό το έφαγα εγώ κ μισο Αυτός!! Έτσι θα κάνω κ εγώ διαιτα . να σε ρωτήσω,που τον ταιζεθς; Εγώ στο Ρηλαξ αλλά μου σηκώνεται κ θέλει να κάτσει.Όσο για ριζαλευρο κ εγώ πήρα γιωτης για τώρα αλλά λέω να πάρω frezyderm βιολογικό.

Καλά με το αχλάδι κορίτσια είχαμε μεγάλη πλάκα!!επρεπε να φάω εγώ κ μετά Αυτός κ στραβωνε τα μούτρα του μετά!!του έδωσα σχεδόν μισο,λίγο παραπάνω για πρώτη φορά!!

Τον ταιζω στο καρεκλακι φαγητού. Έχει τρία επίπεδα πλάτης και τον βάζω όπου τον βολεύει. Τον βάζω πριν ετοιμάσω τη φρουτοκρεμα έτσι έστω να βλέπει την διαδικασία και να εξοικειωθεί..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Δίνω ξένο τον θήλασα μόνο 20 μέρες γιατί είχα πρόβλημα με τις θηλες μου!! Μόνος του το έφτιαξε το πρόγραμμα του ύπνου. Ξεκινήσαμε 1η μέρα με αχλάδι 4 κουταλιές + γαλα, 2η μέρα 8 κουταλιές +γαλα, 3η μέρα μισό αχλάδι +γαλα, 4η μέρα 1 αχλάδι +γαλα, 5η μέρα 1 αχλάδι- 1/2 μπανάνα +γάλα, 6 ημέρα το ίδιο και 7η μέρα + λίγο γάλα. 1αχλαδι-1/2 μπανάνα 1/2 μήλο + νεράκι. Σήμερα ξεκινάμε κρέμα βανίλια και μας είπε να ξεκινήσω με δύο μεζούρες και να αφαιρώ δύο μεζούρες από το γάλα. Σε 4-5 μέρες θα τρώει μόνο κρέμα κ μετά νεράκι.

Καλημέρα!!! Και εγώ έψαχνα για βιολογική και βρήκα τις hipp και τις bio bebe. Βέβαια χθές πήρα της Νουνού κρέμα βανίλια γτ σήμερα ξεκινάμε και δεν μου έχουν έρθει ακόμα οι άλλες. Όσο διάβασα είναι η μόνη που δέν έχει φοινικέλαιο. 

αυτη η bebe bio χωρις βανιλια δεν τρωγετε ρε παιδια. την δοκιμασα σαν νεροζουμι απο ρυζι ειναι γιατι να την δωσω στο κακομοιρο το μωρο. 

ρυζαλευρο θα τρωνε για πολυ λιγο ετσι κ αλλιως εγω δυο εβδομαδες μονο εδωσα μετα μπηκαμε σε δημητριακα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Κορίτσια αυτή η Frezylac βιολογική κρέμα καλή είναι? Τη χρησιμοποιείται? Κάτι είχα ακούσει για το Frezylac το γάλα ότι είχαν βρει σαλμονέλα. 

Καλημέρα εγω της ειχα δωσει μια φορα το γαλα το βιο κοντεψε να μου σκασει απο το κλαμα δεν το επινε με τιποτα. Ναι ειχαν βρει αλλα λεει οτι ειναι εξελιχμενω αυτο το καινούργιο . Εγω δεν τα πυστευω τα βιο. Καλυτερα να φτιαξεις μονη σου κρεμα ποσο ειναι το μωρακι σου; εγω απο την αρχη της ξεκινησα με κρεμες που εφτιαξα μονη μου και δεν εδωσα ετοιμες και τις τρωει μια χαρα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα εγω της ειχα δωσει μια φορα το γαλα το βιο κοντεψε να μου σκασει απο το κλαμα δεν το επινε με τιποτα. Ναι ειχαν βρει αλλα λεει οτι ειναι εξελιχμενω αυτο το καινούργιο . Εγω δεν τα πυστευω τα βιο. Καλυτερα να φτιαξεις μονη σου κρεμα ποσο ειναι το μωρακι σου; εγω απο την αρχη της ξεκινησα με κρεμες που εφτιαξα μονη μου και δεν εδωσα ετοιμες και τις τρωει μια χαρα. 

Καλησπέρα όσο για το γάλα κ εμένα τα ίδια, δε το έπινε με τίποτα! Κρέμα για βράδυ τι να του δίνω ρε κορίτσια; καμια συνταγή γιατί κ εγώ δε θέλω τις σκόνες, αλλά δε ξέρω τι να του φτιαξω


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...