Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Skinoth είπε:

6 εβδομάδων και 3 ημερών κ δεν ακούσαμε καρδούλα σήμερα....έχω στεναχωρεθει πολύ αλλά κάτι μέσα μου ακόμη ελπίζει....πείτε μου κ εσείς

Την είδε να παλεται; έχει σύγχρονο μηχάνημα; οι περισσότεροι γιατροί γύρω στην 7η περιμένουν να ακούσουν καρδιά πάντως. Το 6+3   είναι βάση τερ η βάση CRL ; (δλδ βάση υπερηχου;)

3 ώρες πρίν, Karol είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση !!! Απλά επειδή βλέπω κ άλλες κοπέλες που στην 5η βδομάδα είχαν κάτι τεράστιες χοριακες έχω αγχωθεί τόσο πολύ !!! 

Εγώ ξεκίνησα με χοριακή 36! Η χοριακη απλά να κοιτάς να διπλασιάζεται κάθε 2 με 3 ημέρες. Δεν έχει σημασία με τι νούμερο ξεκινάς. Βλέπεις και μόνη σου ότι οι αποκλίσεις από γυναίκα σε γυναίκα είναι τεράστιες. Άλλη ξεκινάει με 30 και άλλη με 200. Και τις 3 εγκυμοσύνες μου, κάπου στην 4η βδομάδα έκανα την 1η χοριακή και τα νούμερα ήταν τελείως διαφορετικά. 157 στη 1η, 36 στη 2η, 750 στη 3η.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Την είδε να παλεται; έχει σύγχρονο μηχάνημα; οι περισσότεροι γιατροί γύρω στην 7η περιμένουν να ακούσουν καρδιά πάντως. Το 6+3   είναι βάση τερ η βάση CRL ; (δλδ βάση υπερηχου;)

Εγώ ξεκίνησα με χοριακή 36! Η χοριακη απλά να κοιτάς να διπλασιάζεται κάθε 2 με 3 ημέρες. Δεν έχει σημασία με τι νούμερο ξεκινάς. Βλέπεις και μόνη σου ότι οι αποκλίσεις από γυναίκα σε γυναίκα είναι τεράστιες. Άλλη ξεκινάει με 30 και άλλη με 200. Και τις 3 εγκυμοσύνες μου, κάπου στην 4η βδομάδα έκανα την 1η χοριακή και τα νούμερα ήταν τελείως διαφορετικά. 157 στη 1η, 36 στη 2η, 750 στη 3η.

Σε ευχαριστώ παρά πολύ !!! Μου έδωσες ελπίδες τώρα με αυτό που μου είπες!! Είχα απογοητευτεί περίμενα πολύ παραπάνω γιαυτο τον λόγο δεν πήγα κατευθείαν για χοριακη αλλά αφού κ ο γιατρός είπε είναι εντάξει κ από όσα ακούω κ άλλες περιπτώσεις ξεκίνησαν με χαμηλή τότε θετική σκέψη 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Νεφελακι είπε:

Να γράψουμε λίγο τα ονόματα μας κ ποσο εβδομάδων είμαστε γιατί μπερδεύτηκα. Ξαφνικά γίναμε πολλές. 

Εγώ σήμερα 6 εβδομάδων και 2 ημερών! Ας γράψετε όλες από κάτω εδώ να φτιάξω ένα πινακακι!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Θα είναι λίγο νωρίς αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! 

@Cupcake πως είσαι σήμερα? Πήγες για χοριακη??

Είμαικαπως καλυτερα αν και ξαναειδα καφε σταγονες.  Πηγα και για χοριακη! Θα παω να τις παρω κατάτις 8

2 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Εγώ σήμερα 6 εβδομάδων και 2 ημερών! Ας γράψετε όλες από κάτω εδώ να φτιάξω ένα πινακακι!

5 εβδομάδων και 2 ημερών!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Vassia13 6+3

@Skinoth 6+2

@Cupcake 5+2

@Νεφελακι 5+1

@Go.m 4+2

@Κατερίνα Α 4+2

Οποία ξέχασα μου γράφει!!!

3 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

Είμαικαπως καλυτερα αν και ξαναειδα καφε σταγονες.  Πηγα και για χοριακη! Θα παω να τις παρω κατάτις 8

5 εβδομάδων και 2 ημερών!!

Περιμένουμε!!! Utrogestan σου είπε να παίρνεις??? Εμένα 1 κάθε βράδυ προληπτικά και 1 σαλοσπιρ γτ στη θρομβοφιλια είχα βγει στο όριο προς αρνητικό... Αλλά παίρνω ένα και αυτό προληπτικά!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Vassia13 είπε:

@Vassia13 6+3

@Skinoth 6+2

@Cupcake 5+2

@Νεφελακι 5+1

@Go.m 4+2

Οποία ξέχασα μου γράφει!!!

Περιμένουμε!!! Utrogestan σου είπε να παίρνεις??? Εμένα 1 κάθε βράδυ προληπτικά και 1 σαλοσπιρ γτ στη θρομβοφιλια είχα βγει στο όριο προς αρνητικό... Αλλά παίρνω ένα και αυτό προληπτικά!

Τέλεια δουλειά @Vassia13. Ποια έχει ακούσει καρδούλα;; άρα όλες μαζί γεννάμε; ποια έχει κ άλλο παιδάκι;; εμένα είναι το 2ο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Νεφελακι είπε:

Τέλεια δουλειά @Vassia13. Ποια έχει ακούσει καρδούλα;; άρα όλες μαζί γεννάμε; ποια έχει κ άλλο παιδάκι;; εμένα είναι το 2ο

Εμένα το 1ο! Πάω για καρδιά στις 21! Την άλλη Πέμπτη!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vassia13 είπε:

@Vassia13 6+3

@Skinoth 6+2

@Cupcake 5+2

@Νεφελακι 5+1

@Go.m 4+2

Οποία ξέχασα μου γράφει!!!

Περιμένουμε!!! Utrogestan σου είπε να παίρνεις??? Εμένα 1 κάθε βράδυ προληπτικά και 1 σαλοσπιρ γτ στη θρομβοφιλια είχα βγει στο όριο προς αρνητικό... Αλλά παίρνω ένα και αυτό προληπτικά!

Κ εγώ 4+2


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

@Vassia13 6+3

@Skinoth 6+2

@Cupcake 5+2

@Νεφελακι 5+1

@Go.m 4+2

@Κατερίνα Α 4+2

Οποία ξέχασα μου γράφει!!!

Περιμένουμε!!! Utrogestan σου είπε να παίρνεις??? Εμένα 1 κάθε βράδυ προληπτικά και 1 σαλοσπιρ γτ στη θρομβοφιλια είχα βγει στο όριο προς αρνητικό... Αλλά παίρνω ένα και αυτό προληπτικά!

Κοριτσια σορρυ που μπαινω ετσι στο θεμα αλλα γιατι δεν βαζετε η καθε μια τικερακι για να ξερετε ετσι σε ποια βδομαδα ειστε???? Για να σας ειναι πιο ευκολο το λεω.. Σας ευχομαι σε ολες μια καλη εγκυμοσυνη!!!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσια σορρυ που μπαινω ετσι στο θεμα αλλα γιατι δεν βαζετε η καθε μια τικερακι για να ξερετε ετσι σε ποια βδομαδα ειστε???? Για να σας ειναι πιο ευκολο το λεω.. Σας ευχομαι σε ολες μια καλη εγκυμοσυνη!!!!!

Γτ εγώ δεν ξέρω πως... Δεν βρήκα πώς να το βάζω εδώ... 

πρίν από 19 λεπτά , Νεφελακι είπε:

@Vassia13έχεις επισκέπτει μια φορά το γυναικολόγο;; 

Ναι μια φορά! Είδαμε σάκο, εμβρυϊκά στοιχεία, ενδομήτριο, και προδιάθεση για καρδιά! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Vassia13 είπε:

Γτ εγώ δεν ξέρω πως... Δεν βρήκα πώς να το βάζω εδώ... 

Ναι μια φορά! Είδαμε σάκο, εμβρυϊκά στοιχεία, ενδομήτριο, και προδιάθεση για καρδιά! 

Λοιπον μπαινεις στο site lilypie ,εκει επιλεγεις να φτιαξεις τικερακι με τις εβδομαδες τις κυησης και το αποθηκευεις. Μετα οταν ει αι ετοιμο πατας πανω σε αυτο και σου λεει ληψη κωδικου πατας εκει και πατας μετα εκει που λεει για forum και  απο καγω το pseudoHTML σου βγαζει εναν κωδικο τον κανεις αντιγραφη και μετα ερχεσαι εδω στο forum πατας προφιλ ρυθμησεις λογαριασμου και εκει πατας  settings area πας στη υπογραφη και κανεις στο κουτακι επικολληση... Αυτα τα λιγααα :P 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...