Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Just now, Go.m είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Καλή εβδομάδα με υγεία και όμορφα γεγονότα... 

Εμεις έχουμε αυριο τον πρώτο μας υπέρηχο!!! Εχω πολύ άγχος και φοβάμαι...  Πέρασες όμορφα το σ/κ σου? Πήγες καμια βόλτα ή λόγω των εμετό την έβγαλες στο σπίτι? 

 

Γενικά είναι κάποιες στιγμές που με παίρνει απο κάτω και σκέφτομαι οτι η εγκυμοσύνη μου δεν θα έχει καλή έκβαση, σκέφτομαι όλα αυτα που έχουμε διαβάσει εδω μέσα και επηρεάζομαι!!! Μέσα στην μέρα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι συνέχεια και να κάνω διάφορα πράγματα που με βοηθάνε να ξεχαστώ. Συγγνώμη αν σας ψυχοπλακώνω αλλά ήθελα να μοιραστώ την σκέψη μου μαζί σας.

Πήγα βολτιτσες δεν μπορώ να πω!! Καταρχήν μην διαβάζεις τίποτα εδώ μέσα!! Νομος! Θετική ενέργεια περνάει και στο παιδί! Θα δεις που όλα καλά θα πάνε αύριο!! Προσπάθησε να μη διαβάζεις πράγματα και γενικά μην είσαι και πολύ στο ίντερνετ! Δες καμία ταινία ή ξεκίνα ένα βιβλίο!! Γέμισε τις μέρες σου!! Εγώ ας πούμε έχω φτιάξει ότι πιο περίεργη συνταγή έχω βρει μιας και ακόμα δεν με ενοχλεί κάτι! Εκτός από το τσιγάρο και το αποσμητικο του άντρα!! Χεχε!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vassia13 είπε:

Πήγα βολτιτσες δεν μπορώ να πω!! Καταρχήν μην διαβάζεις τίποτα εδώ μέσα!! Νομος! Θετική ενέργεια περνάει και στο παιδί! Θα δεις που όλα καλά θα πάνε αύριο!! Προσπάθησε να μη διαβάζεις πράγματα και γενικά μην είσαι και πολύ στο ίντερνετ! Δες καμία ταινία ή ξεκίνα ένα βιβλίο!! Γέμισε τις μέρες σου!! Εγώ ας πούμε έχω φτιάξει ότι πιο περίεργη συνταγή έχω βρει μιας και ακόμα δεν με ενοχλεί κάτι! Εκτός από το τσιγάρο και το αποσμητικο του άντρα!! Χεχε!!

Ξέρεις τι γίνετε, πέφτει το μάτι μου πάνω σε διάφορα θέματα κ μετά καταλαβαίνεις... Γενικά τα απογεύματα μου μετά την δουλειά κάπως έτσι τα περνάω, διαβάζω ή βλέπω ταινίες μετά που θα μαγειρέψω και κυρίως τα βράδια πάμε για περπάτημα. Πρέπει να νιώσω καλύτερα γιατι δεν μου κάνει καλό να είμαι στα κάτω μου!!  

Αχ αυτοί οι άντρες θα τα τραβήξουν ολα!!! Κι εμενα με ενοχλεί και το κανονικο τσιγάρο κ το ηλεκτρονικό το ίδιο... Απο φαγητά (ευτυχώς) δεν εχω κανένα πρόβλημα. Τα τρώω ακομα όλα αλλα με μέτρο. Τι καλό θα φτιάξεις σήμερα? 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Go.m είπε:

Ξέρεις τι γίνετε, πέφτει το μάτι μου πάνω σε διάφορα θέματα κ μετά καταλαβαίνεις... Γενικά τα απογεύματα μου μετά την δουλειά κάπως έτσι τα περνάω, διαβάζω ή βλέπω ταινίες μετά που θα μαγειρέψω και κυρίως τα βράδια πάμε για περπάτημα. Πρέπει να νιώσω καλύτερα γιατι δεν μου κάνει καλό να είμαι στα κάτω μου!!  

Αχ αυτοί οι άντρες θα τα τραβήξουν ολα!!! Κι εμενα με ενοχλεί και το κανονικο τσιγάρο κ το ηλεκτρονικό το ίδιο... Απο φαγητά (ευτυχώς) δεν εχω κανένα πρόβλημα. Τα τρώω ακομα όλα αλλα με μέτρο. Τι καλό θα φτιάξεις σήμερα? 

Έκανα παραγγελία στην υπέροχη μαμά μου (γιατί εγώ δεν τα πετυχαίνω) γιουβαρλάκια! Και στον κανακάρη μου θα κάνω κοτόπουλο με γλυκόξινη και ρύζι! Εσύ???


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Εγώ θα πάω την Τετάρτη για τον 1ο υπέρηχο. Έχουν ξεκινήσει οι ανακατωσουρες, γυρνάει το στομάχι μου σαν να θέλω να κάνω εμετό... Κ έχω ζαλάδες.... 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Έκανα παραγγελία στην υπέροχη μαμά μου (γιατί εγώ δεν τα πετυχαίνω) γιουβαρλάκια! Και στον κανακάρη μου θα κάνω κοτόπουλο με γλυκόξινη και ρύζι! Εσύ???

Εμείς είχαμε κρέας κοκκινιστό με κριθαράκι στο φούρνο. Πεντανόστιμο ήταν το άτιμο αλλά μου έπεσε κάπως βαρύ.  Προτιμώ τα γιουβαρλακια από το κοτόπουλο με γλυκοξινη. εγώ ποτέ δεν τα έχω κάνει γτ μου φαίνονται μπελαλίδικα. 

6 ώρες πρίν, Νεφελακι είπε:

Κορίτσια γεια σας. Εγώ θα πάω την Τετάρτη για τον 1ο υπέρηχο. Έχουν ξεκινήσει οι ανακατωσουρες, γυρνάει το στομάχι μου σαν να θέλω να κάνω εμετό... Κ έχω ζαλάδες.... 

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Να μας ενημερώσεις μετά τον υπέρηχο. Όσο για τα συμπτώματα υπομονή, δεν μπορούμε να κάνουμε κ αλλιώς. 

Καλό βράδυ σε όλες!!! Καλή ξεκούραση....


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Νεφελακι είπε:

Κορίτσια γεια σας. Εγώ θα πάω την Τετάρτη για τον 1ο υπέρηχο. Έχουν ξεκινήσει οι ανακατωσουρες, γυρνάει το στομάχι μου σαν να θέλω να κάνω εμετό... Κ έχω ζαλάδες.... 

Καλώς ήρθες στο club! Σε νιώθω απόλυτα... Βοηθάει ο χυμός πορτοκαλιού να ξέρεις!

Just now, Go.m είπε:

Εμείς είχαμε κρέας κοκκινιστό με κριθαράκι στο φούρνο. Πεντανόστιμο ήταν το άτιμο αλλά μου έπεσε κάπως βαρύ.  Προτιμώ τα γιουβαρλακια από το κοτόπουλο με γλυκοξινη. εγώ ποτέ δεν τα έχω κάνει γτ μου φαίνονται μπελαλίδικα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Να μας ενημερώσεις μετά τον υπέρηχο. Όσο για τα συμπτώματα υπομονή, δεν μπορούμε να κάνουμε κ αλλιώς. 

Καλό βράδυ σε όλες!!! Καλή ξεκούραση....

Κρέας με κριθαράκι!! Γιάμ! Από τα αγαπημένα μου φαγητά! Καλή ξεκούραση κορίτσια!! Εμένα με ταλαιπωρεί και ένας βήχας και δεν με αφήνει να κοιμηθώ... 

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεφελακι είπε:

Καλημέρα. Χτες είδα λίγα καφέ ανοιχτά υγρά στο χαρτί. Φοβήθηκα πολύ. Σήμερα έγινα 6 εβδομάδων 

Μην αγχώνεσαι.. μάλλον κουράστηκες πιο πολύ απ' ότι αντέχεις! Προσπάθησε να είσαι ξαπλωμένη όσο μπορείς! Βάλε και ενα utrogestan! Κακό δεν κάνει! Βέβαια καλύτερα να ενημερώσεις τον γιατρό σου!! Στείλε να μας πεις! Όλα καλά είναι πάντως! Μπορεί και να ήταν ιδέα σου να ήταν μήπως κίτρινα σκούρα??


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vassia13 είπε:

Μην αγχώνεσαι.. μάλλον κουράστηκες πιο πολύ απ' ότι αντέχεις! Προσπάθησε να είσαι ξαπλωμένη όσο μπορείς! Βάλε και ενα utrogestan! Κακό δεν κάνει! Βέβαια καλύτερα να ενημερώσεις τον γιατρό σου!! Στείλε να μας πεις! Όλα καλά είναι πάντως! Μπορεί και να ήταν ιδέα σου να ήταν μήπως κίτρινα σκούρα??

Πήρα τον γυναικολόγο κ μίλησα με την μαία μου είπε να μην ανησυχώ. Απλά να ξεκουραστώ σήμερα. Αν συνεχίσουν να πάρω τηλ για να πάω σήμερα να με δει. Όχι κίτρινο καφέ ηταν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεφελακι είπε:

Πήρα τον γυναικολόγο κ μίλησα με την μαία μου είπε να μην ανησυχώ. Απλά να ξεκουραστώ σήμερα. Αν συνεχίσουν να πάρω τηλ για να πάω σήμερα να με δει. Όχι κίτρινο καφέ ηταν

Ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς!! Είμαστε εδώ να ξέρεις!!! 

  • Ευχαριστώ 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!!!! :):) Τι κάνετε ??? 

Εχθες κάναμε το πρώτο μας υπέρηχο!! Είδαμε το σάκο κ μας εξήγησε κάποια πράγματα η γιατρός. Εχουμε ραντεβού ξανά την άλλη βδομάδα να πάμε να ακούσουμε την καρδούλα μας (πρώτο ο Θεός). Την ρώτησα οτι απορίες είχα κι για τα ψυχολογικά που με πιάνουν κ μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό και οτι σε λίγες εβδομάδες τα πράγματα θα φτιάξουν. Αχχχ... ποσο χαρούμενη ειμαι βρε κορίτσια, καιρό ειχα να νιώσω ετσι. Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα τα πράγματα μας πήγαιναν απο το κακό στο χειρότερο αλλα τώρα ήρθε η ώρα να αλλάξουν όλα!!! 

 

Just now, Vassia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε σήμερα?? @Νεφελακι είσαι οκ από χθες??

Πως εισαι σήμερα κορίτσι? Πως τα πας με τους εμετούς?? 

 

On 19/3/2019 at 11:17 ΠΜ, Νεφελακι είπε:

Καλημέρα. Χτες είδα λίγα καφέ ανοιχτά υγρά στο χαρτί. Φοβήθηκα πολύ. Σήμερα έγινα 6 εβδομάδων 

Περιμένουμε νέα σου!!! 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Go.m είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! :):) Τι κάνετε ??? 

Εχθες κάναμε το πρώτο μας υπέρηχο!! Είδαμε το σάκο κ μας εξήγησε κάποια πράγματα η γιατρός. Εχουμε ραντεβού ξανά την άλλη βδομάδα να πάμε να ακούσουμε την καρδούλα μας (πρώτο ο Θεός). Την ρώτησα οτι απορίες είχα κι για τα ψυχολογικά που με πιάνουν κ μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό και οτι σε λίγες εβδομάδες τα πράγματα θα φτιάξουν. Αχχχ... ποσο χαρούμενη ειμαι βρε κορίτσια, καιρό ειχα να νιώσω ετσι. Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα τα πράγματα μας πήγαιναν απο το κακό στο χειρότερο αλλα τώρα ήρθε η ώρα να αλλάξουν όλα!!! 

 

Πως εισαι σήμερα κορίτσι? Πως τα πας με τους εμετούς?? 

 

Περιμένουμε νέα σου!!! 

Με τους εμετούς λίγο καλύτερα! Αναγουλες έχω πολλές! Και θέλω να τρώω συνέχεια κάτι! Το αποφεύγω όσο μπορώ! @Νεφελακι τι καλααααα!! Μπράβο κορίτσια μου! Εγώ έχω αύριο υπέρηχο για καρδούλα!! Σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα αλλά οκ! Φυσιολογικά είναι!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!! :) Πως ήμαστε σήμερα???  Απο συμπτώματα πως τα πάμε.

Εγω έκλεισα 11 ώρες ύπνου κ είμαι με φουλ τις μπαταρίες. Ξεκουράστηκα και αρκετά και ηρέμησα. Τώρα είμαι στην δουλειά και ξέκλεψα λίγο χρόνο για να σας γράψω. 

 

19 ώρες πρίν, Νεφελακι είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πήγαμε στο γιατρό χτες όλα οκ κ ακούσαμε κ καρδούλα. 

Ωραιο συναίσθημα ε?? Μπράβο μπράβο... Ολα πάνε απο το καλό στο καλύτερο!!! Πως είσαι σήμερα??

 

18 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Με τους εμετούς λίγο καλύτερα! Αναγουλες έχω πολλές! Και θέλω να τρώω συνέχεια κάτι! Το αποφεύγω όσο μπορώ! @Νεφελακι τι καλααααα!! Μπράβο κορίτσια μου! Εγώ έχω αύριο υπέρηχο για καρδούλα!! Σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα αλλά οκ! Φυσιολογικά είναι!

Περιμένουμε να μας πεις τα νέα μετα τον υπέρηχο!!! 

Φιλιά πολλαααααα...

  • Ευχαριστώ 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...