Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Muffin είπε:

Άρχισε να διαβάζεις πάνω σε αυτό και πάρε την απόφαση σου.. Ειλικρινά κ εγώ θα περίμενα λίγο ακόμη. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και απλά να εκανε λάθος εκτίμηση ο γιατρός σου. 

Σε ευχαριστώ πολύ που κουβεντιάζεις μαζί μου....θα είμαι χαλαρή κ τελείωσε!!!ότι είναι να γίνει ας γίνει για καλό....με τον Θεό δεν τα βάζεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Skinoth είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που κουβεντιάζεις μαζί μου....θα είμαι χαλαρή κ τελείωσε!!!ότι είναι να γίνει ας γίνει για καλό....με τον Θεό δεν τα βάζεις

Μη το σκέφτεσαι καθόλου, για αυτό είμαστε εδώ..η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις ότι έχει γίνει αλλά μπορείς να ελπίζεις δυνατά ότι έκανε λάθος και θα ακούσετε καρδιά σε 3 μέρες! Πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου να είσαι δυνατή και αισιόδοξη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Muffin είπε:

Μη το σκέφτεσαι καθόλου, για αυτό είμαστε εδώ..η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις ότι έχει γίνει αλλά μπορείς να ελπίζεις δυνατά ότι έκανε λάθος και θα ακούσετε καρδιά σε 3 μέρες! Πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου να είσαι δυνατή και αισιόδοξη. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!μια προσευχή από όλες για όλες....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

4 και αναμένουμε!!!

Πόσο εβδομάδων θα είσαι αύριο???

@Κατερίνα Α πήρες τη χοριακη σου???

5 εβδομάδων και 2 ημερών θα είμαι 

πρίν από 49 λεπτά , Skinoth είπε:

Με τρελαίνει που δεν μου δίνει έστω ακόμη μια εβδομάδα...λες κ είναι κάτι απλό το όλο θέμα κ το προσπερνάει λες κ αύριο πάλι θα είμαι έγκυος...δεν ξέρω από πού να πιαστώ για να μου μείνει η ελπίδα ζωντανή

Κοριτσάκι μου, μην τρελαίνεσαι! Αν ήταν κατι κακο θα στο ξεκοβε απο Σήμερα! Υπομονή μέχρι την Παρασκευη

Εγω κορίτσια σημερα ειδα καφε σταγόνες και πόνος ενίοτε δυνατός. Πήρα γιατρό μου πε να ανησύχησω μονο αν γίνει κοκκινο ή ροζ με κανονική ροή. Εγω φοβάμαι ομως

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Karol είπε:

170 στις πόσες μέρες καθυστέρησης ;

Θα ξανακάνω το Σάββατο μου είπε π γιατρός κ έχω αγχωθεί τόσο πολύ !!!! Από συμπτώματα έχω άπειρες αϋπνίες ποτε στην ζωή μου δεν είχα πρόβλημα με τον ύπνο ίσα ίσα , δέκατα , συχνοουρία αυτά ε και πόνους αν κρατήσω τα ουρα μου 

Οι χοριακες σας τέλειες..!!!! Εγώ είχα κάνει πιο αργά βέβαια! Αλλά όταν έκανα βιοχημικές σε αυτές τις μέρες που λέτε είχα χοριακη 60 έως 80!! Από συμπτώματα δέκατα κλασσικά, πόνο στο στήθος, συχνοουρια τρελή, αϋπνία, και αναγουλες το πρωί! Είμαι 6 εβδομάδων και 2 ημερών!

4 ώρες πρίν, Skinoth είπε:

6 εβδομάδων και 3 ημερών κ δεν ακούσαμε καρδούλα σήμερα....έχω στεναχωρεθει πολύ αλλά κάτι μέσα μου ακόμη ελπίζει....πείτε μου κ εσείς

Μην αγχώνεσαι!!!! Δώσε λίγο χρόνο!! Παίζουν ρόλο ακόμα και τα λεπτά! Άλλες κοπέλες ακούν καρδιά 7 εβδομάδων και 8! Νομίζω δίνουν μέχρι την 8η! Πάρε και μια 2η γνώμη αλλά περίμενε κάνα 2 μέρες! Όλα καλά θα πάνε!!!

@Cupcake αναμένουμε!!! Είναι η καλύτερη περίοδος που θα κάνεις! Και εγώ τότε είναι στην 5η εβδομάδα και δεν χρειάστηκε να ξανά κάνω! Πολύ επώδυνο αυτό! Για αυτό το είχα αφήσει και εγώ να πάω πρώτα 5η εβδομάδα!!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Skinoth είπε:

Ναι όλα τα βλέπουμε....σάκο , έμβρυο , όλα φυσιολογικα μόνο καρδιά δεν ακούσαμε για αυτό θέλω να περιμένω κ άλλο....νομίζω ότι δικαιούμαστε όλοι λίγο περισσότερο χρόνο σε αυτό το θέμα

Καλημέρα! πήγαινε παρασκευή κ μετά πες του να σε ξαναδεί.μην αγχώνεσαι ακούγεται τόσο λίγο που δύσκολα το πιάνει..όλα καλά θα είναι 

  • Μου αρέσει 1

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Cupcake είπε:

5 εβδομάδων και 2 ημερών θα είμαι 

Κοριτσάκι μου, μην τρελαίνεσαι! Αν ήταν κατι κακο θα στο ξεκοβε απο Σήμερα! Υπομονή μέχρι την Παρασκευη

Εγω κορίτσια σημερα ειδα καφε σταγόνες και πόνος ενίοτε δυνατός. Πήρα γιατρό μου πε να ανησύχησω μονο αν γίνει κοκκινο ή ροζ με κανονική ροή. Εγω φοβάμαι ομως

Καφέ σταγόνες είχα και εγώ... Και πόνους περιόδου όλη την 5η εβδομάδα όταν κουραζομουν λίγο!! Δεν είναι τπτ. Παίρνω κάθε βράδυ ένα utrogestan προληπτικά!

πρίν από 14 λεπτά , Κατερίνα Α είπε:

Καλημέρα! πήγαινε παρασκευή κ μετά πες του να σε ξαναδεί.μην αγχώνεσαι ακούγεται τόσο λίγο που δύσκολα το πιάνει..όλα καλά θα είναι 

@Skinoth Κολπικό υπέρηχο σου έκανε έτσι???

Καλημέρα τσουπρες!! Θετική ενέργεια αν και η μέρα βροχερή!!! :wink:


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Οι χοριακες σας τέλειες..!!!! Εγώ είχα κάνει πιο αργά βέβαια! Αλλά όταν έκανα βιοχημικές σε αυτές τις μέρες που λέτε είχα χοριακη 60 έως 80!! Από συμπτώματα δέκατα κλασσικά, πόνο στο στήθος, συχνοουρια τρελή, αϋπνία, και αναγουλες το πρωί! Είμαι 6 εβδομάδων και 2 ημερών!

Μην αγχώνεσαι!!!! Δώσε λίγο χρόνο!! Παίζουν ρόλο ακόμα και τα λεπτά! Άλλες κοπέλες ακούν καρδιά 7 εβδομάδων και 8! Νομίζω δίνουν μέχρι την 8η! Πάρε και μια 2η γνώμη αλλά περίμενε κάνα 2 μέρες! Όλα καλά θα πάνε!!!

@Cupcake αναμένουμε!!! Είναι η καλύτερη περίοδος που θα κάνεις! Και εγώ τότε είναι στην 5η εβδομάδα και δεν χρειάστηκε να ξανά κάνω! Πολύ επώδυνο αυτό! Για αυτό το είχα αφήσει και εγώ να πάω πρώτα 5η εβδομάδα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση !!! Απλά επειδή βλέπω κ άλλες κοπέλες που στην 5η βδομάδα είχαν κάτι τεράστιες χοριακες έχω αγχωθεί τόσο πολύ !!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Karol είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση !!! Απλά επειδή βλέπω κ άλλες κοπέλες που στην 5η βδομάδα είχαν κάτι τεράστιες χοριακες έχω αγχωθεί τόσο πολύ !!! 

Υπάρχουν όμως και άλλες που από 11 μονάδες χοριακη είχαν μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! Όλα καλά θα πάνε!! Κοίτα να απολαμβάνεις το κάθε λεπτό!! Ένα βήμα τη φορά!!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω πόσες μαζευτήκαμε;;;;;; @Vassia13 ήσουν γουρλού χάχα.

Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι 5 εβδ. Κ 1 ημέρα. Την τρίτη έχω ραντεβού 

 

15 ώρες πρίν, Karol είπε:

Κορίτσια να μπω κ εγώ στην παρέα σας!!!! Το Σάββατο έκανα τεστ κ βγήκε θετικό , σήμερα η χοριακη 265 , η τελευταία περίοδος μου 5/2 είναι χαμηλή η τιμή ;

Με το καλο. Κ εγώ είχα τελευταία περίοδο 5/2.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Skinoth είπε:

6 εβδομάδων και 3 ημερών κ δεν ακούσαμε καρδούλα σήμερα....έχω στεναχωρεθει πολύ αλλά κάτι μέσα μου ακόμη ελπίζει....πείτε μου κ εσείς

Κορίτσι μου γλυκό μην στεναχωριέσαι!! Μπορεί την Παρασκευή να ακούσετε την καρδούλα. Μην το βάζεις κάτω ακόμα κι αν ο γιατρός σου ειναι απαισιόδοξος. ΑΝ νιώθεις οτι πρεπει κ θες να πας σε εναν δευτερο γιατρό να πας. Εδω θα είμαστε εμεις να περιμένουμε τα νέα σου!!! 

 

 

Καλημέρα σε όλες!!! Μας τα χάλασε πάλι ο καιρός ε??  πππφφφφ πότε θα έρθει η Ανοιξη!! Βαρέθηκα τόση βροχή φέτος... Σας ευχομαι να έχετε μια υπέροχη μέρα!!

Καλως ήρθετε οι καινούργιες στην παρεά μας!!!... 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Νεφελακι είπε:

Πω πω πόσες μαζευτήκαμε;;;;;; @Vassia13 ήσουν γουρλού χάχα.

Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι 5 εβδ. Κ 1 ημέρα. Την τρίτη έχω ραντεβού 

 

Με το καλο. Κ εγώ είχα τελευταία περίοδο 5/2.

Έτσι να μείνουμε και να έρθουν κ άλλες!! Μαζί θα το περνάμε!! Κανείς δεν καταλαβαίνει πέρα από κάποιον που περνάει το ίδιο με σενα!! Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια!! Μη μασάτε πουθενά!! Περιμένω πως και πως την άλλη Πέμπτη που έχω ραντεβού και εγώ!!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Νεφελακι είπε:

Πω πω πόσες μαζευτήκαμε;;;;;; @Vassia13 ήσουν γουρλού χάχα.

Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι 5 εβδ. Κ 1 ημέρα. Την τρίτη έχω ραντεβού 

 

Με το καλο. Κ εγώ είχα τελευταία περίοδο 5/2.

Αααααα ακριβώς το ίδιο είμαστε!!!! Ποτε έκανες την χοριακη κ ποσό έδειξε;; Εγώ την έκανα χτες κ ήταν 265 μόνο , ο γιατρός είπε να την επαναλάβω το Σάββατο κ λέει του φαίνεται μια χαρά !! Εγώ όμως έχω αγχωθεί αρκετά !!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την προηγούμενη Τρίτη κ ήταν 217 κ την Πέμπτη έκανα επαναληπτικη είχε σχεδόν τριπλασιάστει 630 νομίζω. Στις 19/3 έχω ραντεβού θα είμαι 6 εβδομάδων εινσι νωρίς για καρδούλα ε;; 

Στον γιο μου είχαμε ακούσει 7 εβδ κ 2 ημ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Νεφελακι είπε:

Εγώ την έκανα την προηγούμενη Τρίτη κ ήταν 217 κ την Πέμπτη έκανα επαναληπτικη είχε σχεδόν τριπλασιάστει 630 νομίζω. Στις 19/3 έχω ραντεβού θα είμαι 6 εβδομάδων εινσι νωρίς για καρδούλα ε;; 

Στον γιο μου είχαμε ακούσει 7 εβδ κ 2 ημ. 

Θα είναι λίγο νωρίς αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! 

@Cupcake πως είσαι σήμερα? Πήγες για χοριακη??


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...