Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μωρακια στην ΜΕΝΝ!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Ανοιγω αυτο το θεμα για στήριξη σε γονεις κ για εμπειρίες αλλων γονεων απο την ΜΕΝΝ!

Γεννησα 25w κ 4d διδυμα κοριτσακια 700γρ κ 740γρ δυστυχως καταφερε να ζησει μονο η μικρη μας! Εχουμε τη μαχητρια μας 123 μερες στην μενν κ συνεχιζουμε δυναμικα!εχει περασει πολλα αλλα σε καθε δυσκολια μας εδειχνε ποση δυναμη εχει κ ποση θεληση για ζωη τα ξεπερασε ολα αλλα ευκολα αλλα δυσκολα τωρα μετα απο τέσσερις μηνες μας εχει μεινει μονο το οξυγονο να ρυθμισουμε κ εχουμε φτασει 2340 γρ. 

Αυτο που θελω να πω ειναι να εχετε πιστη στα παιδακια σας ειναι δυνατα κ εχουν θεληση για ζωη να παιρνετε δυναμη απο αυτα κ αυτα απο σας! Περασαμε δυσκολα αλλα συνεχιζουμε ακαθεκτοι γιατι οταν με το καλο βγουμε ξεκιναει ενας καινουργιος αγωνας εξω!δε ξερουμε ακομα τι μας εχει αφησει η προωροτητα μπορει κ τπτ μπορει κ πολλα αλλα αυτο που μας νοιαζει ειναι οτι ζει ολα τα υπολοιπα θα τα παλεψουμε! Θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα!!

Μπορεί ποτε να μην σου Εχω γράψει αλλα απο την πρώτη στιγμη σε παρακολουθώ και ένα Εχω να πω οτι είσαι  αξία θαυμασμού αυτό θέλει πολύ δύναμη ψυχική σωματική ενα λυπάμαι για την μικρουλα που έγινε αγγελακι και ενα μπράβο στην μικρούλα σου είμαι όμως σίγουρη ότι δεν θα της αφήσει κάτι σπουδαίο αυτά τα μωρά είναι δυνατά να είναι νικητές της ζωής ενα μεγαλο μπράβο σε εσένα και στον άνδρα σου που είναι δίπλα σου και σε στηρίζει ξέρω ολη την ιστορία σου καθε μέρα διαβάζω νεα σου τα φιλια μου @Vasoth.

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa
  • Μου αρέσει 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Μπορεί ποτε να μην σου Εχω γράψει αλλα απο την πρώτη στιγμη σε παρακολουθώ και ένα Εχω να πω οτι αξία θαυμασμού αυτό θέλει πολύ δύναμη ψυχική σωματική ενα λυπάμαι για την μικρουλα που έγινε αγγελακι και ενα μπράβο στην μικρούλα σου είμαι όμως σίγουρη ότι δεν θα της αφήσει κάτι σπουδαίο αυτά τα μωρά είναι δυνατά να είναι νικητές της ζωής ενα μεγαλο μπράβο σε εσένα και στον άνδρα σου που είναι δίπλα σου και σε στηρίζει ξέρω ολη την ιστορία σου καθε μέρα διαβάζω νεα σου τα φιλια μου @Vasoth.

Σ ευχαριστω πολυ για τα λογια σου με το καλο να δεχθεις το μωρακι σου ξερω οτι εχεις περασει κ εσυ πολλα κ σου αξιζει το καλυτερο! Ανοιξα αυτο το θεμα πιο πολυ για να παρουν δυναμη γονεις που περνουν κατι παρομοιο θελει οντως δυναμη ολο αυτο για να μη σε παρει απο κατω αλλα σου τι δινουν οι μαχητες εκει μεσα οχι μονο το δικο μου μωρο ολα εκει μεσα γιατι ολα δικα μου τα νιωθω μαζι με τους γονεις εχουμε περασει ολα τα δυσκολα κ τις αγωνιες κ καθε φορα που φευγει ενας μαχητης κανουμε παρτυ οι υπόλοιποι!δεν θα ξεχασω ποτε παντα θα ποναει η απωλεια κ ολη η ταλαιπωρια που περασα αλλα τωρα μπορω να μιλησω γι αυτο χωρις να ποναει τοσο κ να δωσω δυναμη κ κουραγιο σε αλλους γονεις!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για τα λογια σου με το καλο να δεχθεις το μωρακι σου ξερω οτι εχεις περασει κ εσυ πολλα κ σου αξιζει το καλυτερο! Ανοιξα αυτο το θεμα πιο πολυ για να παρουν δυναμη γονεις που περνουν κατι παρομοιο θελει οντως δυναμη ολο αυτο για να μη σε παρει απο κατω αλλα σου τι δινουν οι μαχητες εκει μεσα οχι μονο το δικο μου μωρο ολα εκει μεσα γιατι ολα δικα μου τα νιωθω μαζι με τους γονεις εχουμε περασει ολα τα δυσκολα κ τις αγωνιες κ καθε φορα που φευγει ενας μαχητης κανουμε παρτυ οι υπόλοιποι!δεν θα ξεχασω ποτε παντα θα ποναει η απωλεια κ ολη η ταλαιπωρια που περασα αλλα τωρα μπορω να μιλησω γι αυτο χωρις να ποναει τοσο κ να δωσω δυναμη κ κουραγιο σε αλλους γονεις!

Ναι γλυκιά μου ποτε δεν ξεχνιέται ποτέ ναι το περιμένω πως και πως αυτό το μωρακι και λέω κάθε μέρα δόξα τον Θεο εύχομαι η Παναγία να είναι μαζί  με την μικρή σου και να την φυλάει παντα να λες νέα σας μπαίνω και τα διαβάζω και παλι πολλά μπράβο σου καλά κανεις και ανοιξες αυτό το θέμα @Vasoth.

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι να φερω στον κοσμο ενα προωρο μωρακι, τη μικρη μου πριγκίπισσα που βιαζεται να συναντησει τη μανουλα της.

Δε ξερω τι θα αντιμετωπίσω, φοβαμαι πολύ, εκλαψα , πόνεσα, αναρρωτηθηκα γιατι να μου συμβαινει εμενα αυτό, πως θα το αντεξω!

Σκεφτηκα ομως οτι ολα για καποιο λογο γινονται και πραγματικα ολα αντιμετωπιζονται!

Εμεις οι μανουλες εχουμε τεραστια αποθεματα δυναμης μεσα μας, το ιδιο και τα μικρα μας!

Βασω μου εισαι πραγματικα ηρωίδα τι να πει κανεις για σενα!

Θα σε αποζημειωσει η μικρη σου ομως!

Το διαμαντακι σου το γλυκό θα το κρατας σε λιγο αγκαλιτσα και ολα θα μοιαζουν τοσο μακρινα!

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Ετοιμαζομαι να φερω στον κοσμο ενα προωρο μωρακι, τη μικρη μου πριγκίπισσα που βιαζεται να συναντησει τη μανουλα της.

Δε ξερω τι θα αντιμετωπίσω, φοβαμαι πολύ, εκλαψα , πόνεσα, αναρρωτηθηκα γιατι να μου συμβαινει εμενα αυτό, πως θα το αντεξω!

Σκεφτηκα ομως οτι ολα για καποιο λογο γινονται και πραγματικα ολα αντιμετωπιζονται!

Εμεις οι μανουλες εχουμε τεραστια αποθεματα δυναμης μεσα μας, το ιδιο και τα μικρα μας!

Βασω μου εισαι πραγματικα ηρωίδα τι να πει κανεις για σενα!

Θα σε αποζημειωσει η μικρη σου ομως!

Το διαμαντακι σου το γλυκό θα το κρατας σε λιγο αγκαλιτσα και ολα θα μοιαζουν τοσο μακρινα!

Θα το αντεξεις θα σου δωσει δυναμη η μπεμπα σου κ ολα θα ειναι καλα!θα το δεις!ενα θα σου πω το γιατι σε μενα να μη το ξαναπεις ποτε παντα θα σκεφτεσαι οτι υπαρχουν κ χειροτερα κ στο λεω εγω υπαρχουν πολυ χειροτερες καταστασεις κ απο τη δικη μου κ ξερεις πιο ειναι το γαμωτο οτι συμβαινουν σε τελειομηνα μωρα ενταξει λες εμενα γεννηθηκε 25w ειναι λογικο να περασει δυσκολα τα αλλα ομως που εφτασαν στο τελος γιατι?εχω δει πολλα εκει μεσα τοσο καιρο να κανεις το σταυρο σου που εχεις φτασει μεχρι εδω κ που ειναι καλα η μπεμπα σου κ ολα θα πανε καλα στο ξαναλεω!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Θα το αντεξεις θα σου δωσει δυναμη η μπεμπα σου κ ολα θα ειναι καλα!θα το δεις!ενα θα σου πω το γιατι σε μενα να μη το ξαναπεις ποτε παντα θα σκεφτεσαι οτι υπαρχουν κ χειροτερα κ στο λεω εγω υπαρχουν πολυ χειροτερες καταστασεις κ απο τη δικη μου κ ξερεις πιο ειναι το γαμωτο οτι συμβαινουν σε τελειομηνα μωρα ενταξει λες εμενα γεννηθηκε 25w ειναι λογικο να περασει δυσκολα τα αλλα ομως που εφτασαν στο τελος γιατι?εχω δει πολλα εκει μεσα τοσο καιρο να κανεις το σταυρο σου που εχεις φτασει μεχρι εδω κ που ειναι καλα η μπεμπα σου κ ολα θα πανε καλα στο ξαναλεω!!

Σιγουρα υπαρχουν και χειρότερα και ποτε δε ξερεις τι θα σου φερει η ζωη!

Μακαρι τα παιδακια ολου του κοσμου να ειναι καλα και υγιη!

Ελπιζω Βασω μου οτι ολα θα πανε καλα με τη μικρη μου.

Και σε ευχαριστω για τη στηριξη Σου!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Σιγουρα υπαρχουν και χειρότερα και ποτε δε ξερεις τι θα σου φερει η ζωη!

Μακαρι τα παιδακια ολου του κοσμου να ειναι καλα και υγιη!

Ελπιζω Βασω μου οτι ολα θα πανε καλα με τη μικρη μου.

Και σε ευχαριστω για τη στηριξη Σου!

Εδω θα ειμαστε κ θα τα λεμε μακαρι ουτε ενα να μη περναει αυτη την πορτα κ κανενας γονιος να μη το ζει αυτο καθε μερα το ευχομαι!

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω φέρει κ εγώ στον κόσμο ένα πρόωρο μωρό.... Ήταν βέβαια πολύ πιο ελαφρύ περιστατικό από άλλες μανουλες καθότι γέννησα την 34η εβδομάδα ένα μωράκι 1,5 κιλό αλλά όταν το ζούσα μου φαινόταν όλα βουνό... Θέλει μεγάλη εσωτερική δύναμη για να ανταπεξέλθεις σε κάτι τέτοιο κ ακόμα κ εγώ που το βίωσα θαυμάζω τις γυναίκες που ήταν σε πιο δύσκολη φάση. Ποτέ δεν θα ξεχάσω την πρώτη φορά που αντίκρισα την κορούλα μου εκεί μέσα.. Μου φαινόταν τόσο μικρή, καλωδιωμενη κ ταλαιπωρημένη που δυστυχώς δεν άντεξα το θέαμα κ ξέσπασα σε λυγμούς.. Πλέον τα έχω αφήσει όλα πίσω μου αλλά κάθε φορά που θυμάμαι την εικόνα κλαίω! Ελπίζω με αυτό που έγραψα να μην στεναχωρήσω καμία, δεν έχω αυτό ως σκοπό.. Ο σκοπός μου είναι να κάνω τις γυναίκες που περνάνε η μπορεί να περάσουν κάτι τέτοιο να μην το βάλουν κάτω. Εκείνη την στιγμή μπορεί όλα να φαίνονται μαύρα αλλά δεν είναι έτσι... Σας περιμένουν πολύ καλύτερες στιγμές όταν πάρετε τα μωράκια σας σπίτι... Κάθε μέρα σε εκπλήσσουν ευχάριστα κ καταλαβαίνεις πόσο δύναμη έκρυβαν ακόμα απ' τη γέννηση τους. @Vasoth. και @Angelmummy σας θαυμάζω!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Έχω φέρει κ εγώ στον κόσμο ένα πρόωρο μωρό.... Ήταν βέβαια πολύ πιο ελαφρύ περιστατικό από άλλες μανουλες καθότι γέννησα την 34η εβδομάδα ένα μωράκι 1,5 κιλό αλλά όταν το ζούσα μου φαινόταν όλα βουνό... Θέλει μεγάλη εσωτερική δύναμη για να ανταπεξέλθεις σε κάτι τέτοιο κ ακόμα κ εγώ που το βίωσα θαυμάζω τις γυναίκες που ήταν σε πιο δύσκολη φάση. Ποτέ δεν θα ξεχάσω την πρώτη φορά που αντίκρισα την κορούλα μου εκεί μέσα.. Μου φαινόταν τόσο μικρή, καλωδιωμενη κ ταλαιπωρημένη που δυστυχώς δεν άντεξα το θέαμα κ ξέσπασα σε λυγμούς.. Πλέον τα έχω αφήσει όλα πίσω μου αλλά κάθε φορά που θυμάμαι την εικόνα κλαίω! Ελπίζω με αυτό που έγραψα να μην στεναχωρήσω καμία, δεν έχω αυτό ως σκοπό.. Ο σκοπός μου είναι να κάνω τις γυναίκες που περνάνε η μπορεί να περάσουν κάτι τέτοιο να μην το βάλουν κάτω. Εκείνη την στιγμή μπορεί όλα να φαίνονται μαύρα αλλά δεν είναι έτσι... Σας περιμένουν πολύ καλύτερες στιγμές όταν πάρετε τα μωράκια σας σπίτι... Κάθε μέρα σε εκπλήσσουν ευχάριστα κ καταλαβαίνεις πόσο δύναμη έκρυβαν ακόμα απ' τη γέννηση τους. @Vasoth. και @Angelmummy σας θαυμάζω!!!!

Αυτο το σκοπο εχω κ εγω εδω να παρουν δυναμη κ αλλες μανουλες απο τις εμπειριες μας κ να παρουμε κ εμεις δυναμη απο αλλες μανουλες!δε θα ξεχασω την πρωτη μερα που τις ειδα κ την πρωτη ενημερωση που σου κανουν οι γιατροι για το τι μπορει να συμβει.

  • Μου αρέσει 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/3/2019 at 3:16 ΜΜ, Vasoth. είπε:

Αυτο το σκοπο εχω κ εγω εδω να παρουν δυναμη κ αλλες μανουλες απο τις εμπειριες μας κ να παρουμε κ εμεις δυναμη απο αλλες μανουλες!δε θα ξεχασω την πρωτη μερα που τις ειδα κ την πρωτη ενημερωση που σου κανουν οι γιατροι για το τι μπορει να συμβει

Λυπάμαι πολύ για το κοριτσάκι σου που έφυγε κ ευχομαι το κοριτσάκι σου στην μενν να ξεπεράσει όλα τα προβλήματα.Ειμαι κ εγώ υποψηφια μανούλα πρόωρου μωρού είμαι 27+1 σήμερα κ έχει ανοίξει ο τράχηλος μου .Δεν το κρύβω ότι φοβάμαι πάρα πολύ γιαυτα που πρόκειται να αντιμετωπίσουμε.Αν επιτρέπεται γιατί γεννησες πρόωρα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilios είπε:

Λυπάμαι πολύ για το κοριτσάκι σου που έφυγε κ ευχομαι το κοριτσάκι σου στην μενν να ξεπεράσει όλα τα προβλήματα.Ειμαι κ εγώ υποψηφια μανούλα πρόωρου μωρού είμαι 27+1 σήμερα κ έχει ανοίξει ο τράχηλος μου .Δεν το κρύβω ότι φοβάμαι πάρα πολύ γιαυτα που πρόκειται να αντιμετωπίσουμε.Αν επιτρέπεται γιατί γεννησες πρόωρα?

Σου ευχομαι να κρατηθει οσο περισσοτερο γίνεται κ ολα καλα θα πανε μην ανυσηχεις καθε εβδομάδα που περναει ειναι κερδος για το μωρακι!ειχα συσπασεις κ νοσηλευτικα μου εβαλαν ενδοφλεβια φαρμακο κ μου σταματησαν αλλα μαλλον πηρα μικροβιο στο νοσοκ.κ επαθα λοιμωξη με αποτελεσμα να σπασουν τα νερα κ ταυτοχρονα ειχα κ διαστολη κ γεννησα φυσιολογικα οποτε το ενα μωρακι πηρε κ αυτο βαρια λοιμωξη.γενικα δεν ειχα ευκολη εγκυμοσύνη απτην αρχη δε με πηγε καλα κ στο θεμα νοσοκ εγιναν λαθη κ απροσεξιες θα σας γραψω ολη την ιστορια καποια στιγμη απτην αρχη.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου παρακολουθώ το  φόρουμ καιρό είχα γράψει  πριν ένα χρόνο ακριβώς που εμείνα εγκυος αλλά κατέληξε παλινδρόμη αυτή την στιγμή έχω αγκαλιά την μικρή μου  που θηλαζει καθώς την γεννησα στις 33 εβδομάδες έμεινε 2 εβδομάδες στην μενν και σε καταλαβαίνω απόλυτα μην χάσεις ποτέ την πίστη σου ή Παναγία είναι δίπλα μας και δίπλα στα προωρα μωράκια  που όπως ξέρουμε όλοι είναι οι πιο δυνατοί μαχητές! Να σου ζήσει το μωράκι και σύντομα να είναι στην αγκαλιά σου! @Vasoth.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Σου ευχομαι να κρατηθει οσο περισσοτερο γίνεται κ ολα καλα θα πανε μην ανυσηχεις καθε εβδομάδα που περναει ειναι κερδος για το μωρακι!ειχα συσπασεις κ νοσηλευτικα μου εβαλαν ενδοφλεβια φαρμακο κ μου σταματησαν αλλα μαλλον πηρα μικροβιο στο νοσοκ.κ επαθα λοιμωξη με αποτελεσμα να σπασουν τα νερα κ ταυτοχρονα ειχα κ διαστολη κ γεννησα φυσιολογικα οποτε το ενα μωρακι πηρε κ αυτο βαρια λοιμωξη.γενικα δεν ειχα ευκολη εγκυμοσύνη απτην αρχη δε με πηγε καλα κ στο θεμα νοσοκ εγιναν λαθη κ απροσεξιες θα σας γραψω ολη την ιστορια καποια στιγμη απτην αρχη.

έχω  κ  εγώ μικρόβιο e coli  το οποίο υποψιάζομαι ότι άνοιξε τον τράχηλο.σημερα έκανα καλλιέργεια για να δω αν υπάρχει η αν έφυγε.εγω έχω κάνει εξωσωματική κ πριν 3 χρόνια περίπου έχασα τα δίδυμα μου 20 εβδομάδα περίπου.πονεσα πάρα πολύ κ δεν ήθελα να το ξαναζήσω γι'αυτό τους έχω τρελάνει τους γιατρούς . Ευχομαι όλα καλά να σας πάνε η Παναγία να είναι πάντα στο πλευρό σας .Να μας γράφεις τα νέα της μπέμπας.καλη δύναμη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilios είπε:

έχω  κ  εγώ μικρόβιο e coli  το οποίο υποψιάζομαι ότι άνοιξε τον τράχηλο.σημερα έκανα καλλιέργεια για να δω αν υπάρχει η αν έφυγε.εγω έχω κάνει εξωσωματική κ πριν 3 χρόνια περίπου έχασα τα δίδυμα μου 20 εβδομάδα περίπου.πονεσα πάρα πολύ κ δεν ήθελα να το ξαναζήσω γι'αυτό τους έχω τρελάνει τους γιατρούς . Ευχομαι όλα καλά να σας πάνε η Παναγία να είναι πάντα στο πλευρό σας .Να μας γράφεις τα νέα της μπέμπας.καλη δύναμη 

Να τους τρελανεις δε πειραζει γιατι εγω στο νοσοκ επειδη δεν ειχα γιατρο (ειχα ιδιωτη) δε μου εδωσαν σημασια γι αυτο καταληξαμε εδω. Ειχα πονους ολο το πρωι κ τους το ελεγα κ επεμεναν οτι ειναι απτο εντερο χωρις καν να με εξετασουν οταν εσπασαν τα νερα ηρθαν μετα απο μια ωρα να δουν τι συμβαινει που ηταν ηδη αργα εγω πριν νοσηλευτω δεν ειχα μικροβιο ειχα κανει κ καλλιέργεια γιατι ειχα βαλει πεσσο. εκανα εισαγωγή κ δεν μου εκαναν ουτε μια εξεταση απο κει να καταλαβεις γι αυτο καλυτερα να τους τρελανεις δε παθαινουν τπτ.τι σου λενε τωρα μπορειτε να περιμενετε κ αλλο? Σ ευχαριστω κ σε σενα ευχομαι να πανε ολα καλα!

5 ώρες πρίν, Gwgoulini26 είπε:

Κορίτσι μου παρακολουθώ το  φόρουμ καιρό είχα γράψει  πριν ένα χρόνο ακριβώς που εμείνα εγκυος αλλά κατέληξε παλινδρόμη αυτή την στιγμή έχω αγκαλιά την μικρή μου  που θηλαζει καθώς την γεννησα στις 33 εβδομάδες έμεινε 2 εβδομάδες στην μενν και σε καταλαβαίνω απόλυτα μην χάσεις ποτέ την πίστη σου ή Παναγία είναι δίπλα μας και δίπλα στα προωρα μωράκια  που όπως ξέρουμε όλοι είναι οι πιο δυνατοί μαχητές! Να σου ζήσει το μωράκι και σύντομα να είναι στην αγκαλιά σου! @Vasoth.

Σ ευχαριστω πολυ! Να σου ζησει κ να ειναι παντα γερο!

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...