Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Μωρακια στην ΜΕΝΝ!!


Recommended Posts

Just now, Vasoth. είπε:

Οχι αυτο ειναι το διαχυτο που λες! Ειναι δυο μικρα σωλινακια που πανε απο τη μυτουλα πισω απο τα αυτια σαν γυαλια γι αυτο λεγονται γυαλακια.

αααααααααααα φιλη μου τι τελειααα νεακια ειναι αυτα αν καταφερει και αυτο η μικρη θα φυγει μετα ποπο χαρα τι τελειαααα λιγο ακομη χρονο λιγο υπομονη λιγο δυναμη ακομη 

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ilios είπε:

Πολύ χαίρομαι που τα πάει τόσο καλά η μικρή σας.Μια μικρή μαχητρια.Ποτε σας είπαν ότι μπορεί να βγει? 

Δε μας εχουν πει γιατι δε ξερουν σήμερα εκανε παλι πισωγυρισμα κ θα ξαναμπει στο προηγουμενο αναπνευστηρα οποτε παμε παλι πισω 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Vasoth. είπε:

Δε μας εχουν πει γιατι δε ξερουν σήμερα εκανε παλι πισωγυρισμα κ θα ξαναμπει στο προηγουμενο αναπνευστηρα οποτε παμε παλι πισω 

Βάσω μου εύχομαι να είναι το τελευταίο αυτό και σύντομα να την πάρετε σπίτι σας. 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Vasoth. είπε:

Δε μας εχουν πει γιατι δε ξερουν σήμερα εκανε παλι πισωγυρισμα κ θα ξαναμπει στο προηγουμενο αναπνευστηρα οποτε παμε παλι πισω 

Δεν πειραζει γλυκια μου ετσι ειναι στην αρχη ειναι λογω των πνευμόνων της δωστης χρονο θα το περάσει και αυτο να εισαι δυνατή θελει χρόνο σε φιλω αγάπη μου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου!!!εχουμε κ καλα νεα κ οχι κ τοσο καλα τα οχι κ τοσο καλα ειναι οτι με το πισωγυρισμα που καναμε στο οξυγονο θα αργησουμε μαλλον να βγουμε εχουμε μελλον ακομα! Τα καλα ειναι οτι αυριο θα μπω μεσα να την παρω αγκαλια μηπως τη βοηθησει αυτο αχ η πρωτη μας αγκαλιτσα το περιμενα πως κ πως μου το ελεγε η γιατρος κ δε το πιστευα!! επισης φτασαμε τα 2880 κ μας εκαναν κ τα πρωτα εμβολια σημερα!!

  • Μου αρέσει 7

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Κοριτσια μου!!!εχουμε κ καλα νεα κ οχι κ τοσο καλα τα οχι κ τοσο καλα ειναι οτι με το πισωγυρισμα που καναμε στο οξυγονο θα αργησουμε μαλλον να βγουμε εχουμε μελλον ακομα! Τα καλα ειναι οτι αυριο θα μπω μεσα να την παρω αγκαλια μηπως τη βοηθησει αυτο αχ η πρωτη μας αγκαλιτσα το περιμενα πως κ πως μου το ελεγε η γιατρος κ δε το πιστευα!! επισης φτασαμε τα 2880 κ μας εκαναν κ τα πρωτα εμβολια σημερα!!

Τι καλα αγαπη να γραφείς συνέχεια οταν θα εχεις νεα απο την μικρη εγω συνεχεια μπαινω να διαβαζω αγκαλιτσα τι τελεια κοριτσάκι μου θα της κανει τοσο καλο αυτο θα δεις και που ξέρεις με το οξυγονο μπορεί και να αργησει μπορεί και Οχι κανεκς δεν ξέρει Πασχα έρχεται κοριτσακι μου μπορεί ο Θεουλης να την βοηθήσει και αλλο μπράβο στο μικρό αλλα μεγαλο σε δύναμη διαμαντακι και σε σενα κοριτσάκι μου για ολη την δύναμη που δειχνεις

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Κοριτσια μου!!!εχουμε κ καλα νεα κ οχι κ τοσο καλα τα οχι κ τοσο καλα ειναι οτι με το πισωγυρισμα που καναμε στο οξυγονο θα αργησουμε μαλλον να βγουμε εχουμε μελλον ακομα! Τα καλα ειναι οτι αυριο θα μπω μεσα να την παρω αγκαλια μηπως τη βοηθησει αυτο αχ η πρωτη μας αγκαλιτσα το περιμενα πως κ πως μου το ελεγε η γιατρος κ δε το πιστευα!! επισης φτασαμε τα 2880 κ μας εκαναν κ τα πρωτα εμβολια σημερα!!

Τι ωραία μπράβο !Σίγουρα θα βοηθήσει πολύ την μικρή .Τα δύσκολα τα περάσατε πάντως κ θα τα πάει μια χαρά η μικρή από δω κ πέρα.Να μας γράφεις νέα .φιλια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2019 at 2:05 ΜΜ, mama16 είπε:

Έχω φέρει κ εγώ στον κόσμο ένα πρόωρο μωρό.... Ήταν βέβαια πολύ πιο ελαφρύ περιστατικό από άλλες μανουλες καθότι γέννησα την 34η εβδομάδα ένα μωράκι 1,5 κιλό αλλά όταν το ζούσα μου φαινόταν όλα βουνό... Θέλει μεγάλη εσωτερική δύναμη για να ανταπεξέλθεις σε κάτι τέτοιο κ ακόμα κ εγώ που το βίωσα θαυμάζω τις γυναίκες που ήταν σε πιο δύσκολη φάση. Ποτέ δεν θα ξεχάσω την πρώτη φορά που αντίκρισα την κορούλα μου εκεί μέσα.. Μου φαινόταν τόσο μικρή, καλωδιωμενη κ ταλαιπωρημένη που δυστυχώς δεν άντεξα το θέαμα κ ξέσπασα σε λυγμούς.. Πλέον τα έχω αφήσει όλα πίσω μου αλλά κάθε φορά που θυμάμαι την εικόνα κλαίω! Ελπίζω με αυτό που έγραψα να μην στεναχωρήσω καμία, δεν έχω αυτό ως σκοπό.. Ο σκοπός μου είναι να κάνω τις γυναίκες που περνάνε η μπορεί να περάσουν κάτι τέτοιο να μην το βάλουν κάτω. Εκείνη την στιγμή μπορεί όλα να φαίνονται μαύρα αλλά δεν είναι έτσι... Σας περιμένουν πολύ καλύτερες στιγμές όταν πάρετε τα μωράκια σας σπίτι... Κάθε μέρα σε εκπλήσσουν ευχάριστα κ καταλαβαίνεις πόσο δύναμη έκρυβαν ακόμα απ' τη γέννηση τους. @Vasoth. και @Angelmummy σας θαυμάζω!!!!

Σας αγαπάω τόσο πολύ χωρίς να ξέρω το πρόσωπο σας!!!! Ξέρω όμως την ψυχή σας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelmummy είπε:

Σας αγαπάω τόσο πολύ χωρίς να ξέρω το πρόσωπο σας!!!! Ξέρω όμως την ψυχή σας!!!!

Με συγκινούν πολύ τα λόγια σου.. Είσαι υπέροχος άνθρωπος κ εσύ κ όλες οι μανουλες του κόσμου! @Vasoth. κάνε λίγη υπομονή ακόμα... Τουλάχιστον είναι θετικό που θα μπορέσεις να αγκαλιάσεις λίγο το μωρό σου κ να νιώσει κ αυτή η ψυχούλα την μητρική αγκαλιά.. Σε λίγο καιρό όμως που θα την πάρεις θα χορτασετε αγκαλίτσες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενταξει δεν υπαρχει το συναισθημα που νιωθεις οι μανουλες με καταλαβαινετε οι μελλουσες μανουλες θα το νιωσετε!!την ξυπνησαμε για να τη βγαλουμε απο τη θερμοκοιτιδα κ η ψυχουλα μου μολις την πηρα αγκαλια σταματησε να κλαιει της μιλαγα κ με κοιτουσε μες στα ματια ηταν πολυ ησυχουλα νομιζω η πρωτη μας γνωριμια πηγε πολυ καλα!Νιωθω πληρης κ γεμισα μπαταριες το ειχα πολυ αναγκη αυτο τις τελευταιες μερες με ειχε παρει πολυ απο κατω!

  • Μου αρέσει 11

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ενταξει δεν υπαρχει το συναισθημα που νιωθεις οι μανουλες με καταλαβαινετε οι μελλουσες μανουλες θα το νιωσετε!!την ξυπνησαμε για να τη βγαλουμε απο τη θερμοκοιτιδα κ η ψυχουλα μου μολις την πηρα αγκαλια σταματησε να κλαιει της μιλαγα κ με κοιτουσε μες στα ματια ηταν πολυ ησυχουλα νομιζω η πρωτη μας γνωριμια πηγε πολυ καλα!Νιωθω πληρης κ γεμισα μπαταριες το ειχα πολυ αναγκη αυτο τις τελευταιες μερες με ειχε παρει πολυ απο κατω!

Πω πω συγκινηθηκα ρε συ....φτου φτου μονο τετοια απο εδω κ περα...κ γω αγγαλιτσα τν εχω κ τν ταιζω ειναι οτι πιο ανεκτιμητο....μανουλα κ κορουλα τ ειχατε αναγκη!!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκε κ ο μπαμπας για αγκαλιτσα βγηκε αλλος ανθρωπος να σας πω κατι ειναι πολυ σημαντικο να συμμετεχουν κ αυτοι σε αυτο μη τους αφηνετε απ εξω εχουν κ αυτοι αναγκη το μωρο τους! Μας ελεγαν οι κοπελες μεσα οτι παιζει να ειναι κ ο μοναδικος που εχει μπει μεσα κ ειναι κριμα ενταξει σαν μανουλες εχουμε πιο πολυ αναγκη τα μωρα μας κ μας δινουν προτεραιότητα αλλα καλο ειναι να αφηνουμε να μπαινουν κ αυτοι μεσα τους κανει καλο!!

  • Μου αρέσει 9

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βάσω μου αχ Βάσω μου!!!

Σε διαβάζω κ τρέχουν τα μάτια μου από χαρά! Όπως σου έχω πει σε μήνυμα λυπάμαι για το μωρό που έφυγε...ήρθε όμως τόσο κ για τόσο για κάποιο λόγο..εγώ πιστεύω ότι μέσω αυτού προστατεύτηκε η μικρούλα! Στα αλήθεια δεν ξέρω από πού να αρχίσω...

Κάποτε τα είπαμε σε αιμορραγίες κ τώρα ως μανούλες...ξέρω τι πέρασες για να έρθει η κύηση .

Ξέρω τι πέρασες στη διάρκεια της κ εν μέρη ξέρω τι περνάς τώρα! Όμως είναι κάτι άλλο που ξέρω ..ξέρω σε ποια μοιάζει στις μάχες η μπέμπα! Μα πως θα μπορούσε να μη μοιάζει....από κύτταρο ακόμα ποτίστηκε με τη δύναμη σου...παλεύει γιατί έτσι έμαθε! Κοριτσάκι μου πόσο ευεργετική κ για τις δύο σας αυτή η αγκαλιά...κι όταν πάτε πια σπίτι κ κοιμόμαστε πλάι πλάι θα δεις όντως πως είναι να ζεις τον κόσμο ολόκληρο δίπλα σου! Όπως τώρα ένιωσες πως είναι να τον έχεις αγκαλιά!όταν θα ξαναπάς να αγγίξεις εκ μέρους μου κ την μπουμπού σου! Να της πεις στο αφτί ότι ολοιιιι είμαστε μαζί της! Ότι κάπου εκεί έξω μια φιλενάδα Έλλη λίγο μεγαλύτερη την περιμένει ! Από τα βάθη της ψυχής μου συντροφιά της κάθε ώρα κ στιγμή να ναι ο Ταξιάρχης η Παναγίας κ η Αγία Ειρήνη .ο Ταξιάρχης γιατί φέρνει κατι γρήγορα κ θα φέρει την έξοδο σας από τη ΜΕΝΝ η Αγία Ειρήνη γιατί για μένα υπήρξε Γιάτρισσας πνευματική ψυχική κ σωματική κ η Παναγία να στέκει ως μάνα όταν είσαι κ δεν είσαι εκεί! Στο μπαμπά σας κουράγιο κ δύναμη .πες του λίγη υπομονή κ η γυναίκα που δεν θα τον εγκαταλείψει ποτέ θα ναι σύντομα αγκαλιά του...ένας καινούριος έρωτας αρχίζει ..ανυποψίαστος ακόμα χιχι...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Βάσω μου αχ Βάσω μου!!!

Σε διαβάζω κ τρέχουν τα μάτια μου από χαρά! Όπως σου έχω πει σε μήνυμα λυπάμαι για το μωρό που έφυγε...ήρθε όμως τόσο κ για τόσο για κάποιο λόγο..εγώ πιστεύω ότι μέσω αυτού προστατεύτηκε η μικρούλα! Στα αλήθεια δεν ξέρω από πού να αρχίσω...

Κάποτε τα είπαμε σε αιμορραγίες κ τώρα ως μανούλες...ξέρω τι πέρασες για να έρθει η κύηση .

Ξέρω τι πέρασες στη διάρκεια της κ εν μέρη ξέρω τι περνάς τώρα! Όμως είναι κάτι άλλο που ξέρω ..ξέρω σε ποια μοιάζει στις μάχες η μπέμπα! Μα πως θα μπορούσε να μη μοιάζει....από κύτταρο ακόμα ποτίστηκε με τη δύναμη σου...παλεύει γιατί έτσι έμαθε! Κοριτσάκι μου πόσο ευεργετική κ για τις δύο σας αυτή η αγκαλιά...κι όταν πάτε πια σπίτι κ κοιμόμαστε πλάι πλάι θα δεις όντως πως είναι να ζεις τον κόσμο ολόκληρο δίπλα σου! Όπως τώρα ένιωσες πως είναι να τον έχεις αγκαλιά!όταν θα ξαναπάς να αγγίξεις εκ μέρους μου κ την μπουμπού σου! Να της πεις στο αφτί ότι ολοιιιι είμαστε μαζί της! Ότι κάπου εκεί έξω μια φιλενάδα Έλλη λίγο μεγαλύτερη την περιμένει ! Από τα βάθη της ψυχής μου συντροφιά της κάθε ώρα κ στιγμή να ναι ο Ταξιάρχης η Παναγίας κ η Αγία Ειρήνη .ο Ταξιάρχης γιατί φέρνει κατι γρήγορα κ θα φέρει την έξοδο σας από τη ΜΕΝΝ η Αγία Ειρήνη γιατί για μένα υπήρξε Γιάτρισσας πνευματική ψυχική κ σωματική κ η Παναγία να στέκει ως μάνα όταν είσαι κ δεν είσαι εκεί! Στο μπαμπά σας κουράγιο κ δύναμη .πες του λίγη υπομονή κ η γυναίκα που δεν θα τον εγκαταλείψει ποτέ θα ναι σύντομα αγκαλιά του...ένας καινούριος έρωτας αρχίζει ..ανυποψίαστος ακόμα χιχι...

Σ ευχαριστω για τα λογια σου!! Το πιστευω κ εγω αυτο που λες γιατι οντως επειδη βγηκε πρωτη πηρε την λοιμωξη κ ηταν πιο βαρια απτην αρχη κ δε τα καταφερε κ γι αυτο η μικρη μου ζει τωρα στην ουσια σπαζοντας το σακο της κ βγαινοντας πρωτη προστατεψε τη μικρη της αδερφη! Θα της τα πω οπως της λεω οτι την περιμενει πολυς κοσμος εκει εξω οταν βγει κ εχει απο τωρα αληθινους ανθρωπους που νοιαζονται κ προσευχονται! 

Σας ευχαριστω ολες!!

  • Μου αρέσει 6

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...