Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μωρακια στην ΜΕΝΝ!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 150
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Giotitsa είπε:

@Vasoth.πως παει το διαμαντακι με το οξυγόνο ; 

Καμμια βελτιωση δυστυχως ενω παίρνει βαρος δεν μπορει να ρυθμίσει το οξυγονο ζοριζεται κ μαλλον θα κανουμε ενα σχημα κορτιζονης παλι μηπως παρει μπρος στα υπολοιπα ευτυχως ολα καλα εχουμε χορτασει αγκαλιες!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που λες για τους μπαμπαδες γιατι ακομη κ πριν 20 χρονια που ειχαμε την κορη μας στην θερμοκοιτιδα εμπαιναν ολοι οι μπαμπαδες μεσα παραλληλα με τις μαμαδες και αυτο γινοταν κ στο ιδιωτικο μαιευτηριο που γεννησα κ στο παιδων. Μαλιστα λιγο καιρο πριν παρουμε το μωρο μας στο σπιτι, μαζι την πλυναμε την αλλαξαμε την ταισαμε. Το ιδιο εκαναν και αλλα ζευγαρια. Ευχομαι γρηγορα το μωρουλι σου να ερθει στο σπιτι σας. ❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καμμια βελτιωση δυστυχως ενω παίρνει βαρος δεν μπορει να ρυθμίσει το οξυγονο ζοριζεται κ μαλλον θα κανουμε ενα σχημα κορτιζονης παλι μηπως παρει μπρος στα υπολοιπα ευτυχως ολα καλα εχουμε χορτασει αγκαλιες!!

Υπομονή κοριτσακι μου θα το ξεπερασει και αυτό σιγα σιγα θα δεις να εχεις δυναμη και να γραφεις τα νεα σας

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZWH είπε:

Μου κανει εντυπωση που λες για τους μπαμπαδες γιατι ακομη κ πριν 20 χρονια που ειχαμε την κορη μας στην θερμοκοιτιδα εμπαιναν ολοι οι μπαμπαδες μεσα παραλληλα με τις μαμαδες και αυτο γινοταν κ στο ιδιωτικο μαιευτηριο που γεννησα κ στο παιδων. Μαλιστα λιγο καιρο πριν παρουμε το μωρο μας στο σπιτι, μαζι την πλυναμε την αλλαξαμε την ταισαμε. Το ιδιο εκαναν και αλλα ζευγαρια. Ευχομαι γρηγορα το μωρουλι σου να ερθει στο σπιτι σας. ❤

Εμπαιναν στο επισκεπτηριο εννοεις! Γιατι εδω σε εμας δε μπαινει κανενας μεσα τα βλεπουμε πισω απο το τζαμι τα μωρακια κ οταν ερθει η ωρα να ταισουν με μπιμπερο μονο τοτε μπαινει μεσα η μαμα η ο μπαμπας ενας απο τους δυο κ αλλη ωρα απο το επισκεπτηριο κ συνηθως μπαινουν οι μαμαδες γι αυτο το λεω δεν ειναι ανοιχτη η μοναδα για ολους!

Στο παιδων που μεταφερθηκαμε για λιγο για μια επεμβαση μπαιναμε ολοι μεσα κ την αγγιζαμε κ ολας εδω δεν τα εχουμε αυτα γι αυτο εκανα να την παρω αγκαλια πεντε μηνες

Σ ευχαριστω πολυ!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/4/2019 at 1:18 ΠΜ, Vasoth. είπε:

Εμπαιναν στο επισκεπτηριο εννοεις! Γιατι εδω σε εμας δε μπαινει κανενας μεσα τα βλεπουμε πισω απο το τζαμι τα μωρακια κ οταν ερθει η ωρα να ταισουν με μπιμπερο μονο τοτε μπαινει μεσα η μαμα η ο μπαμπας ενας απο τους δυο κ αλλη ωρα απο το επισκεπτηριο κ συνηθως μπαινουν οι μαμαδες γι αυτο το λεω δεν ειναι ανοιχτη η μοναδα για ολους!

Στο παιδων που μεταφερθηκαμε για λιγο για μια επεμβαση μπαιναμε ολοι μεσα κ την αγγιζαμε κ ολας εδω δεν τα εχουμε αυτα γι αυτο εκανα να την παρω αγκαλια πεντε μηνες

Σ ευχαριστω πολυ!

Βάσω πως είστε; Τι κάνει το παιδί; Ξεκίνησε σχήμα .ε κορτιζόνη τελικά; 

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε καλα αλλα σταθερη δεν εχει αλλαξει κατι στο οξυγονο ακομα το καλο ειναι οτι τωρα τρωει ανα τρεις ώρες κ παίρνει σωστα βαρος εφτασε τα 3150 γρ σημερα μας ζητησαν κ κρεμαστο παιχνιδακι με μουσικη σημερα να της παμε για να ασχολείται κ να αρχισει να εστιαζει.δε ξεκίνησε κορτιζονη θα της δωσουν λιγο χρονο ακομα κοιτανε να την αποφυγουν οσο μπορουν γιατι εχει παρει παρα πολυ κορτιζονη κ στην αθηνα που ημασταν της εδωσαν μεγαλη δοση για να αντεξει το χειρουργειο κ επαθε μια γαστροραγια οποτε ειναι λιγο επιφυλακτικοι σε αυτο θα δουμε πως θα παει. αυτά τα νεα μας!!

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Είμαστε καλα αλλα σταθερη δεν εχει αλλαξει κατι στο οξυγονο ακομα το καλο ειναι οτι τωρα τρωει ανα τρεις ώρες κ παίρνει σωστα βαρος εφτασε τα 3150 γρ σημερα μας ζητησαν κ κρεμαστο παιχνιδακι με μουσικη σημερα να της παμε για να ασχολείται κ να αρχισει να εστιαζει.δε ξεκίνησε κορτιζονη θα της δωσουν λιγο χρονο ακομα κοιτανε να την αποφυγουν οσο μπορουν γιατι εχει παρει παρα πολυ κορτιζονη κ στην αθηνα που ημασταν της εδωσαν μεγαλη δοση για να αντεξει το χειρουργειο κ επαθε μια γαστροραγια οποτε ειναι λιγο επιφυλακτικοι σε αυτο θα δουμε πως θα παει. αυτά τα νεα μας!!

Μπράβο το διαμαντακι μας τελειααα να ξαναγραψεις κοριτσάκι μου τέλεια ανυπόμονω να φύγει και απο το οξυγόνο αλλα θέλει χρόνο ακομη

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Είμαστε καλα αλλα σταθερη δεν εχει αλλαξει κατι στο οξυγονο ακομα το καλο ειναι οτι τωρα τρωει ανα τρεις ώρες κ παίρνει σωστα βαρος εφτασε τα 3150 γρ σημερα μας ζητησαν κ κρεμαστο παιχνιδακι με μουσικη σημερα να της παμε για να ασχολείται κ να αρχισει να εστιαζει.δε ξεκίνησε κορτιζονη θα της δωσουν λιγο χρονο ακομα κοιτανε να την αποφυγουν οσο μπορουν γιατι εχει παρει παρα πολυ κορτιζονη κ στην αθηνα που ημασταν της εδωσαν μεγαλη δοση για να αντεξει το χειρουργειο κ επαθε μια γαστροραγια οποτε ειναι λιγο επιφυλακτικοι σε αυτο θα δουμε πως θα παει. αυτά τα νεα μας!

Αχ η γλυκούλα.Αντε να βελτιωθεί με το οξυγόνο να την πάρετε σπίτι.Ολα να πάνε καλά.Να μας λες τα νέα της μπουμπουκας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε? Εμεις οχι κ τοσο καλα ανέβηκαν παλι οι αναγκες της για οξυγονο οποτε πηγαμε παλι πισω της γυρισαν κ το γαλα σε διωρο παλι μηπως την κουραζει κ πηγαμε παλι στα ιδια. ενα βημα μπροστα κ δυο πισω παμε νομιζω οτι δε θα τελειωσει ποτε ολο αυτο...


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Τι κανετε? Εμεις οχι κ τοσο καλα ανέβηκαν παλι οι αναγκες της για οξυγονο οποτε πηγαμε παλι πισω της γυρισαν κ το γαλα σε διωρο παλι μηπως την κουραζει κ πηγαμε παλι στα ιδια. ενα βημα μπροστα κ δυο πισω παμε νομιζω οτι δε θα τελειωσει ποτε ολο αυτο...

Μη το βάζεις κάτω Βάσω. Είναι δυνατό το κοριτσάκι σου απλά χρειάζεται το χρόνο της. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Τι κανετε? Εμεις οχι κ τοσο καλα ανέβηκαν παλι οι αναγκες της για οξυγονο οποτε πηγαμε παλι πισω της γυρισαν κ το γαλα σε διωρο παλι μηπως την κουραζει κ πηγαμε παλι στα ιδια. ενα βημα μπροστα κ δυο πισω παμε νομιζω οτι δε θα τελειωσει ποτε ολο αυτο...

Βασω μου ηρωιδες μου....μικρη και μεγαλη!!!! Αυτες τις αγιες μερες ας κανει ο Θεος το θαυμα του να εχει το κοριτσακι σου γρηγορη αναρρωση! Και να πατε γρηγορα σπιτακι σας αγγαλιτσα! Και οτι περασατε εκει να ειναι πια αναμνηση! Ευχομαι τα βηματα σας να ειναι μονο μπροστα !!! Υπομονη λιγο ακομα εμεινε γ σκεψου πως ηταν οταν γεννηθηκε κ πως ειναι τωρα; τι βαρος ειχε τοτε κ τι εχει τωρα; περασαν 5μηνες ξεπερασε τοσα η πολεμιστρια! Θα τα καταφερει παλεψε μαζι της κ δωστης δυναμη οπως δινει κ αυτη τοσο καιρο σε εσενα! Τελειωνει συντομα αυτο το βουνο...δεν μπορω να σε καταλαβω τι περνας αλλα θα ηθελα να σας κανω μια αγγαλιτσα κ τις δυο.....Ολα θα πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , palmoira είπε:

Μη το βάζεις κάτω Βάσω. Είναι δυνατό το κοριτσάκι σου απλά χρειάζεται το χρόνο της. 

Προσπαθω αλλα δε ξερω για ποσο ακομα ειμαι οριακα νομιζω

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Βασω μου ηρωιδες μου....μικρη και μεγαλη!!!! Αυτες τις αγιες μερες ας κανει ο Θεος το θαυμα του να εχει το κοριτσακι σου γρηγορη αναρρωση! Και να πατε γρηγορα σπιτακι σας αγγαλιτσα! Και οτι περασατε εκει να ειναι πια αναμνηση! Ευχομαι τα βηματα σας να ειναι μονο μπροστα !!! Υπομονη λιγο ακομα εμεινε γ σκεψου πως ηταν οταν γεννηθηκε κ πως ειναι τωρα; τι βαρος ειχε τοτε κ τι εχει τωρα; περασαν 5μηνες ξεπερασε τοσα η πολεμιστρια! Θα τα καταφερει παλεψε μαζι της κ δωστης δυναμη οπως δινει κ αυτη τοσο καιρο σε εσενα! Τελειωνει συντομα αυτο το βουνο...δεν μπορω να σε καταλαβω τι περνας αλλα θα ηθελα να σας κανω μια αγγαλιτσα κ τις δυο.....Ολα θα πανε καλα!!!

Αυτα σκεφτομαι πως ηταν κ που εχουμε φτασει.Μακαρι να τελειωσει γρηγορα αλλα δε το βλεπω η αληθεια ειναι οτι μολις την παιρνω αγκαλια αλλαζουν ολα αλλα μολις γυρναω σπιτι με αδεια αγκαλια παλι ειναι πολυ δυσκολο κανεις δε μπορει να καταλαβει τι περναμε ουτε καν οι δικοι μας με εχουν κουρασει κ αυτοι ξερω οτι κ γι αυτους είναι δυσκολο αλλα αν μου ξαναφερουν παραδειγματα για αλλες περιπτωσεις δε ξερω πως θα αντιδρασω δε με βοηθαει καθολου κ δε με ενδιαφερει αυτη τη στιγμη αν τελικά πηγαν καλα αλλες περιπτωσεις δε μπορουν να καταλαβουν οτι καθε περιπτωση ειναι τελειως διαφορετικη κ οτι επισης δε παιζει ρολο μονο το βάρος που γεννιέται ενα προωρο αλλα πιο πολυ οι εβδομάδες  συγνωμη είναι ασχετο αλλα τα ειπα κ ξεσπασα σας ευχαριστω όλες που εισαστε διπλα μου με βοηθατε παρα πολυ

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Προσπαθω αλλα δε ξερω για ποσο ακομα ειμαι οριακα νομιζω

Αυτα σκεφτομαι πως ηταν κ που εχουμε φτασει.Μακαρι να τελειωσει γρηγορα αλλα δε το βλεπω η αληθεια ειναι οτι μολις την παιρνω αγκαλια αλλαζουν ολα αλλα μολις γυρναω σπιτι με αδεια αγκαλια παλι ειναι πολυ δυσκολο κανεις δε μπορει να καταλαβει τι περναμε ουτε καν οι δικοι μας με εχουν κουρασει κ αυτοι ξερω οτι κ γι αυτους είναι δυσκολο αλλα αν μου ξαναφερουν παραδειγματα για αλλες περιπτωσεις δε ξερω πως θα αντιδρασω δε με βοηθαει καθολου κ δε με ενδιαφερει αυτη τη στιγμη αν τελικά πηγαν καλα αλλες περιπτωσεις δε μπορουν να καταλαβουν οτι καθε περιπτωση ειναι τελειως διαφορετικη κ οτι επισης δε παιζει ρολο μονο το βάρος που γεννιέται ενα προωρο αλλα πιο πολυ οι εβδομάδες  συγνωμη είναι ασχετο αλλα τα ειπα κ ξεσπασα σας ευχαριστω όλες που εισαστε διπλα μου με βοηθατε παρα πολυ

Μια τεραστια αγκαλια Βασω μου σε σενα... Μακαρι να τελειωσει συντομα αυτο που περνατε.. ❤

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Προσπαθω αλλα δε ξερω για ποσο ακομα ειμαι οριακα νομιζω

Αυτα σκεφτομαι πως ηταν κ που εχουμε φτασει.Μακαρι να τελειωσει γρηγορα αλλα δε το βλεπω η αληθεια ειναι οτι μολις την παιρνω αγκαλια αλλαζουν ολα αλλα μολις γυρναω σπιτι με αδεια αγκαλια παλι ειναι πολυ δυσκολο κανεις δε μπορει να καταλαβει τι περναμε ουτε καν οι δικοι μας με εχουν κουρασει κ αυτοι ξερω οτι κ γι αυτους είναι δυσκολο αλλα αν μου ξαναφερουν παραδειγματα για αλλες περιπτωσεις δε ξερω πως θα αντιδρασω δε με βοηθαει καθολου κ δε με ενδιαφερει αυτη τη στιγμη αν τελικά πηγαν καλα αλλες περιπτωσεις δε μπορουν να καταλαβουν οτι καθε περιπτωση ειναι τελειως διαφορετικη κ οτι επισης δε παιζει ρολο μονο το βάρος που γεννιέται ενα προωρο αλλα πιο πολυ οι εβδομάδες  συγνωμη είναι ασχετο αλλα τα ειπα κ ξεσπασα σας ευχαριστω όλες που εισαστε διπλα μου με βοηθατε παρα πολυ

Να λες οοοοτι θες να ξεσπας....ουτε εμενα με βοηθησαν ποτε τ παραδειγματα γ την ταδε π ηταν οπως εγω κ γεννησε στην ωρα της κλπ....δινω δικα μ παραδειγματα τωρα γτ μ εχει τυχει.....φυσικα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη το καθε παιδι η καθε γυναικα η καθε εγκυμοσυνη το καθε ενα ειναι διαφορετικο.....δεν ξερω τι θα γινοταν αν μια μερα δεν ηταν μαζι μ η μικρη μπορει να τρελενομουν κ το λεω πραγματικα με ολη μ την καρδια! Νομιζω πως ολα θα τελειωσουν πολυ γρηγορα...θα τα καταφερει χωρις το οξυγονο κ θα πανε ολα καλα το πιστευω πραγματικα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...