Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Kαλημερα μανουλες!!!!!!!!

Σημερα εχουμε παιδιατρο το απογευμα......εχει να πεσει τσιριδα κ κλαμα παλι με το prevenar......

ωχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ! κριμα!!!!!!!!!!!!!!!!

να μου τους φιλησεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ωχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ! κριμα!!!!!!!!!!!!!!!!

να μου τους φιλησεις!!!

Να στους φιλησω!!!!!!!

Βαλε καμια φωτο να δουμε κ σας......

Ελπιζω σημερα να μου πει να προσθεσουμε κατι παραπανω στο φαγητο τους.....

Που ειστε οι υπολοιπες;;;;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να στους φιλησω!!!!!!!

Βαλε καμια φωτο να δουμε κ σας......

Ελπιζω σημερα να μου πει να προσθεσουμε κατι παραπανω στο φαγητο τους.....

Που ειστε οι υπολοιπες;;;;:rolleyes:

θα φτιαξω αλμπουμ καμια μερα που θα ειμαι πιο χαλαρη κ θα σου πω να μπεις να μας δεις!

λογικα θα ξεκινησετε πατατες - καροτα

ετσι μας ειχε πει οτι τον αλλο μηνα θα φαμε μεσημεριανο!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Πήγαμε παιδίατρο και ενώ με το εμβόλιο δεν βγάλαμε ούτε κιχ έχουμε δυο μέρες τώρα μια ανησυχία.Ευτυχώς οχι πυρετό!Για αυτό και σας γράφω τέτοια ώρα.Κατα τα άλλα μας είπε πως είναι μια χαρά παιδί και συνεχίζω αποκλειστικό θηλασμό κανονικά και αυτό το μήνα.Σεβάκι γκρίνια με τα ούλα έχουμε και εμείς.Ελπίζω να καταφέρω να σας γράψω σύντομα.Φιλιάαα


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Τι κάνουν τα μωράκια σας;

Εμείς είμαστε μια χαρά, χτες είχαμε τραπέζι στους κουμπάρους μας και περάσαμε τέλεια!!! Είδαμε και το βαφτιστήρι μας που είχαμε πολύ καιρό να το δούμε, είναι 6 μήνες μεγαλύτερος από τον Γιάννη και έπαιξαν πάρα πολύ ωραία μαζί! Δε χόρταινα να τους βλέπω!

Την Τρίτη θα πάμε παιδίατρο για εμβόλια και έχω μαζέψει ένα σωρό ερωτήσεις να του κάνω... Τελευταία το ένα ματάκι της μπέμπας δακρύζει συνεχώς και βγάζει εκκρίσεις, ποιος ξέρει τώρα τι είναι αυτό;

Ο Γιάννης έκοψε την πιπίλα μέσα σε ένα βράδυ και ούτε που την ξαναζήτησε!! Ανέλπιστο, αφού για να κοιμηθεί έπρεπε πάντα να έχει 2-3 πιπίλες στο κρεβάτι του! Είπαμε ένα βράδυ να πειραματιστούμε χωρίς πιπίλα και μια χαρά αντέδρασε τελικά, μας κούφανε!!

Jo, η ανησυχία του είναι σίγουρα από το εμβόλιο, θα περάσει. Ποιο εμβόλιο κάνατε; Συνεχίζει να κάνει πολλά γεύματα το αστεράκι σου;

Σέβη, πώς πήγε το εμβόλιο; Κλάψανε τα μαναράκια; Φαντάζομαι σας είπε για χορτόσουπα ο γιατρός. Α, για την πεθερά ουδέν σχόλιο... Μου σηκώθηκε η τρίχα με αυτά που διάβασα...

Γιώτα, το μπιζουδάκι σου τι κάνει; Λοιπόν θα κάνω μια πίτσα σπέσιαλ όλη δική σου! :-) Αυτή η ζύμη πάντως γίνεται απίστευτη, ντρέπομαι που το λέω, αλλά 3 πίτσες τσακίσαμε με τον άντρα μου τις τελευταίες μέρες! Χτες βοήθησαν και οι κουμπάροι βέβαια!:tongue::tongue:

Μαρία, πώς τα πάτε με το θηλασμό; Στέρεες κι εμείς μετά τους 6 θα ξεκινήσουμε. Η Ανδριέλλα σου τι κάνει;

Καλά να περάσετε το διήμερο! Φιλιά!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες κ μπεμπακια!!!!!!!!!

Καναμε την Παρασκευη το εμβολιο,το μικρο ακουστηκε,ο μεγαλος κρατηθηκε το μαναρακι μου!!!!!!

Απο κιλα εχουμε ξεφυγει αρκετα 8800 ο μεγαλος κ 8 κιλα ο μικρος.....δεν ηθελε να ξεκινησουμε χορτοσουπα ακομα αλλα επειδη βγαζουν πολλες γουλιες με το γαλα μας αφησε!!!!!!!

Για 1 εβδ πατατα,καροτο,σελινο κ μετα αφαιρω την πατατα που παχαινει κ θα βαζω κολοκυθι η αρακα η σπανακι η μπροκολο!!!!!!!

Ρυζαλευρο κ μπανανα στην φρουτοκρεμα δεν μας αφηνει.....ειναι λιγο αυστηρη!!!!!!!!!!!!!!

Εσεις τα νεα σας;;;

Link to comment
Share on other sites

Αχ τα γλυκούλια..κι εμείς την Παρασκευή έχουμε να κάνουμε την 2η δόση από prevenar και pentavac και ζυγιζόμαστε...Για να δούμε...

Καλησπερα Κατια......μαζι;;;εμας ανα μηνα κανουμε το καθενα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Κατια......μαζι;;;εμας ανα μηνα κανουμε το καθενα!!!!

καλημερα κοριτσια!!!

τι κανετε? εμεις περασαμε πολυ ωραια το τριημερο, πηγαμε σαλαμινα το σαββατο που ηταν οι γονεις μου κ η αδελφη μου με τα ανηψια μου κ τον αντρα της. ξετρελαθηκαν με την μπεμπα! την κυριακη πηγαμε σε ενα φιλικο ζευγαρι κ την δευτερα μεσα με τοσο κρυο!

σεβη τα παιδακια σου μεγαλωσαν πολυ!!! σου εχουν φυγει τα χερια να τους σηκωνεις ε? κ εμενα, πονανε χερια μεση κτλ!!! και εμας αυστηρη την κοβω την γιατρο. ουτε εμεις θα φαμε ρυζαλευρο. θα παμε κατα τις 10 μαρτιου στον γιατρο. θα δουμε τι θα μας πει!!!

αλεξ πως το καταφερατε αυτο με την πιπιλα????? μπραβο! το μικρουλακι σας τι κανει? τι σας ειπε ο γιατρος για τα δακρυα? και εμεις τσακιζουμε κατι πιτσες μερικα βραδια! τις φτιαχνω με πιτες για σουβλακια.

jo ψυχραιμο το παιδακι σου! μπραβο!!!

μαρακι τι κανετε?

κατια δεν εχουμε ξαναμιλησει! τι παιδακι εχεις? ποσο ειναι? να το χαιρεσαι!!!

εμεις ειμαστε ολο κουβεντουλες και γελακια! πλεον τρωμε 250-270 ανα γευμα κ ολη την φρουτοκρεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου δεν προλαβαινω δυστηχως να γραφω γιατι εχω αγχωθει πολυ πριν λιγες μερες ειχαμε παει επισκεψη σε ενα παιδακι που ειναι μαζι με το μεγαλο και και ηταν η ωρα να φυγουμε αρχισε να τσιριζει να του βαζω παπουτσια να τα βγαζει να μην θελει το μπουφαν να οδειρετε επαθα πλακα το παιδι μου δεν το εχω ξαναδει ετσι υποθετω οτι ηταν επειδη δεν ειχε κομηθει το μεσημερι και ηταν λιωμα, οση ωρα προσπαθουσα να τον βαλω στο αυτοκινητο το αλλο παιδακι πηγε μεσα στη μουρη της μπεμπας και της φωναξε δυνατα μωροο και τρομαξε το μικρακι μου και να ουρλιαζει και αυτο και να μην ξερω τι να πρωτοκανω στεναχωρηθηκα τοοσοο πολυ που κοριτσια δε θα το πιστεψετε μου μειωθεικε υπερβολικα το γαλα η μικρη ειχε 6 μερες να κανει κακα βαλαμε υποθετακι και τωρα εχει 5 μερες παλι με χιλια ζορια τρωει ξενο μαζι με το δικο μου(οσο εχω ) πραγματικα μου το λεγανε και δεν το πιστευα απο εκει που πονουσα και παρακαλουσα να ξυπνησει να φαει ξαφνικα ......η στεναχωρια μου δεν υπαρχει ασε που μου ειπε ο γιατρος να την ζυγησω και σε μια εβδομαδα να του πω ποσο βαρος εχει παρει και πρεπει να την ζυγισω την παρασκευη και χθες λεω να δω και δεν ειχε παρει τιποτα.

ειναι 5760 και οταν τι βλεπει κανεις λεει χοντρουλα ειναι εχει μαγουλακια μπουτακια τι να πω ελπιζω ολα να παρουν το δρομο τους......γιατι θα σκασω!

Συγνωμη που σας ζαλισα καλη σαρακοστη σε ολους θα προσπαθω να μπαινω να σας διαβαζω.....


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα Κατια......μαζι;;;εμας ανα μηνα κανουμε το καθενα!!!!

Ναι μαζί τα κάνουμε..Με άγχωσες τώρα,νόμιζα όλοι έτσι τα κάνουν..Θα διαβάσω τις οδηγίες από το βιβλιάριο....Κάναμε 2,5 μηνών τα prevenar και pentavac,3,5 μηνών engerix για ηπατίτιδα και menengitic..Τώρα θα κάνουμε πάλι τα 2 πρώτα τα επαναληπτικά και τον επόμενο μήνα πάλι τα επαναληπτικά που κάναμε στους 3,5 μήνες(ελπίζω να μην τα είπα πολύ μπερδεμένα και να βγαίνει νόημα :oops: :oops: :oops: )


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

τι κανετε? εμεις περασαμε πολυ ωραια το τριημερο, πηγαμε σαλαμινα το σαββατο που ηταν οι γονεις μου κ η αδελφη μου με τα ανηψια μου κ τον αντρα της. ξετρελαθηκαν με την μπεμπα! την κυριακη πηγαμε σε ενα φιλικο ζευγαρι κ την δευτερα μεσα με τοσο κρυο!

σεβη τα παιδακια σου μεγαλωσαν πολυ!!! σου εχουν φυγει τα χερια να τους σηκωνεις ε? κ εμενα, πονανε χερια μεση κτλ!!! και εμας αυστηρη την κοβω την γιατρο. ουτε εμεις θα φαμε ρυζαλευρο. θα παμε κατα τις 10 μαρτιου στον γιατρο. θα δουμε τι θα μας πει!!!

αλεξ πως το καταφερατε αυτο με την πιπιλα????? μπραβο! το μικρουλακι σας τι κανει? τι σας ειπε ο γιατρος για τα δακρυα? και εμεις τσακιζουμε κατι πιτσες μερικα βραδια! τις φτιαχνω με πιτες για σουβλακια.

jo ψυχραιμο το παιδακι σου! μπραβο!!!

μαρακι τι κανετε?

κατια δεν εχουμε ξαναμιλησει! τι παιδακι εχεις? ποσο ειναι? να το χαιρεσαι!!!

εμεις ειμαστε ολο κουβεντουλες και γελακια! πλεον τρωμε 250-270 ανα γευμα κ ολη την φρουτοκρεμα.

Ευχαριστώ Yotou..Κι εσύ να το χαίρεσαι..Έχω μια μπεμπούλα 4,5 μηνών..Παρασκευή θα πάμε στον παιδίατρο και απ'ότι κατάλαβα λογικά θα ξεκινήσουμε κι εμείς την φρουτόκρεμα..Λέτε να την δίνω εγώ λίγο γάλα :confused: :confused: :confused: Για να δούμε τι θα πει και ο γιατρός και πόσα κιλά θα έφτασε..


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

andraki πως εγινε και μειωθηκε το γάλα σου ? Γιατι δε παιρνεις θηλαστρο να αυξησεις τη παραγωγη σου? υπάρχουν στο φορουμ οδηγιες επαναγαλακτισμού αν το θες, αμα γράψεις στην αγλαια θα σε βοηθησει σίγουρα. Βαρος η μικρή απο την αρχη δεν έβαζε ή τωρα τελευταια ?

πάντως σε αυτη την ηλικία που ειναι τα μωράκια μας τα ζυγιζουμε μια φορά το μήνα ανδρακι μου ,τζάμπα νομίζω αγχωνεσαι . και η δικιά μου μπορει να μην εχει πάρει γρμ για μια βδομάδα αλλά στο μηνα βάζει 500-600 γρμ πια .

οσο δινεις ξένο τόσο θα μειωνεται το δικό σου , αν θες μπορεις να το σώσεις πάντως ! ολα αυτά με ολο το θάρρος βέβαια, μη με παρεξηγησεις εσυ ξέρεις πάντα τι είναι καλύτερο για σενα και το μωρό σου !

σεβακι μου το πρεβεναρ πονάει πάρα πολύ εμενα και οι δυο ουρλιάζουν σε αυτο το παλιοεμβόλιο...

Εμεις ειμαστε ακόμα άρρωστοι απο μια παλιοιωση που μας έριξε οικογενειακώς . οι μικρες βηχουν πολύ και η μπέμπα είναι με εισπνεόμενα η καημενουλα ελπίζω να μη χειροτερεψει το καημενουλι. εγω και η ανδριελα μου υστερα απο 5 μερες πυρετο σήμερα πρωτο βράδυ απύρετες ... πολύ ταλαιπωρία τραβήξαμε και ελπίζω να καλυτερεψουμε σύντομα.

αλεξ τι καλά που ξεμπερδεψατε απο την παλιοπιπιλα ! η μεγαλη εμένα εχει απίστευτη εξαρτηση στον υπνο κ τη ζητα και ενδιάμεσα και χτυπιέται και ουρλιάζει , εχουμε κάνει συμφωνια ομως μονο στον υπνο. Πολύ δυσκολα βλέπω πως θα απαλλαγουμε .. τι βιβλια εχουμε πάρει για τη πιπιλα , αυτη εκει κολλημένη .. και δε παιρνει κ η μπέμπα πιπίλα , φαντασου να έπαιρνε δηλαδη , απ τη ζηλια δε θα την εκοβε ποτέ ....

κατια καλως ήρθες στη παρεα μας !

δε θα παθουν τίποτα αν δε φάνε ρυζαλευρο βρε κορίτσια, καλύτερα ! μονο αλευρι και ζαχαρι είναι ...

εγω δεν ανυπομονω καθολου να αρχισει στερεες.. βαριέμαι αφάνταστα το κουτάλι...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατια μου ποτε δεν μας τα εβαλε μαζι.....καθε μηνα απο 1 εμβολιο!!!!!!

Ειπαμε καθε παιδιατρος εχει τα δικα του......;):P

Γιωτακι μονο χερια κ μεση δεν πονανε;;;ολοκληρη ποναω!!!!!!!:tongue:Αντρακια μπαμπατσικα μου βγηκανε!!!!!!!:tongue:

Andraki mou εννοειται οτι δεν μας κουραζεις αλλα εσκασα με το μην σου....πως ειναι τα παιδια τωρα;

Μαρακι μου τι κανετε;;; κ εγω βαριεμαι το κουταλι κ ειδικα εαν εχουν γκρινια δεν παλευεται......πνιγονται,φτυνουν,νευριαζουν!!!!!!

Να μου φιλησεις τις ομορφες κορακλες σου..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...