Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Χριστός Ανέστη!!!Χρόνια πολλά!!!

Ελπίζω μαμάδες και μωράκια να είστε όλες καλά!

Που έχετε χαθεί?Το κλείσαμε το μαγαζί.

Εγώ και το αστεράκι μου έιμαστε καλά.Μόνο που ο καιρός μας τα χαλάει και δεν μπορούμε να κάνουμε βολτούλες.

Περιμένω νέα σας!!Πολλά φιλιάααα


Ac6Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηλιαχτιδα καλησπερα και καλως ήρθες στο καφέ μας . Κι εμεις δεν πινουμε αγελάδινο ΄λογω πιθανης αλλεργίας. Απο κρεμουλα τρωει της babynat που είναι χωρις γάλα αλλά εχει ρυζαλευρο , κινοα και φυσικο άρωμα βανίλιας και είναι πολύ ευγευστη. Για δοκιμάστε την !

http://www.biomelissanthi.gr/vmchk/fytika-galata-ryzioy/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1389&category_id=46&option=com_virtuemart&Itemid=7

Καλημέρα μανούλες κι από εμένα!!:P Γιατί έχετε εξαφανιστεί τόσο καιρό; Εμένα το αγγελουδάκι μου είναι 7,5 μηνών και τρώει βιολογικές κρεμούλες γιατί είναι αλλεργικό στο αγελαδινό γάλα. Marigia η κρέμα που αναφέρεις περιέχει ζάχαρη; Ωραία πρέπει να είναι....δεν την ήξερα!!!Την δίνεις με γάλα ή σκέτη με νερό και πόση ποσότητα τρώει το μωράκι σου;;Εμένα με το ζόρι άντε να φάει το πολύ 150 ml από αυτές που του φτιάχνω.


gCgEp3.png

LNjNp3.png

Link to comment
Share on other sites

οντως βρε κορίτσια που είστε ???

dafni δεν εχει ζάχαρη οχι και τη φτιαχνω με νερο σκέτο απο σκετο ρυζαλευρο ειναι πιο ωραια δεν το συζητω . κι εμεις γύρω στα 150 με το ζορι τρώμε , εσυ τι αλλη κρεμα δίνεις? θηλάζετε ?


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι κινηση στο καφε μας!!!!!!!!!!!!!

Αντε μαζευτειτε!!!!!!!!!!

Αχ μανουλες τα εχουμε παιξει,ο μικρος εβγαλε πριν 1 εβδ τα δυο κατω δοντακια αλλα δεν λεει να ηρεμησει! το μεγαλο τπτ ακομα!!!

Κλαμα,γκρινια κ ουρλιαχτα μερα-νυχτα!

Link to comment
Share on other sites

οντως βρε κορίτσια που είστε ???

dafni δεν εχει ζάχαρη οχι και τη φτιαχνω με νερο σκέτο απο σκετο ρυζαλευρο ειναι πιο ωραια δεν το συζητω . κι εμεις γύρω στα 150 με το ζορι τρώμε , εσυ τι αλλη κρεμα δίνεις? θηλάζετε ?

Ωραία θα ψάξω να πάρω κι εγώ αυτή την κρέμα!!!Εγώ θηλάζω και αναγκάζομαι να βγάζω όλη την ημέρα γάλα για να του δίνω με την απογευματινή κρέμα του. Εσύ θηλάζεις και αν ναι κάθε πότε θηλάζεις τώρα;Και εμένα βγάζει τα δύο δοντάκια τα κάτω τις τελευταίες εβδομάδες και το βράδυ είναι αρκετά ανήσυχος με αποτέλεσμα να το ξενυχτάμε!!!:tongue:


gCgEp3.png

LNjNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους, είδα φως και μπήκα! Γιατί το εγκαταλείψαμε έτσι το καφέ μας; Κρίμα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!

Εμείς είμαστε μια χαρά, σε δυο βδομάδες βαφτίζουμε τη μικρή μας! Όλα είναι σχεδόν έτοιμα, κάτι λεπτομέρειες της τελευταίας στιγμής έχουν μείνει! Ανυπομονώ πάρα πολύ!!

Δοντάκια δεν έχουμε βγάλει ακόμα, γκρίνια ευτυχώς δεν έχουμε καθόλου! Με το φαγητό ακόμα έχουμε ένα θεματάκι, το τάισμα κρατάει 20 λεπτά στην καλύτερη περίπτωση και συνήθως με γκρίνια! Σήμερα έχουμε και εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου, να τη ζυγίσουμε κιόλας να δούμε πώς τα πάμε! Πλέον της δίνω γάλα δικό μου που έχω αποθηκεύσει στην κατάψυξη παράλληλα με ξένο. Αντλήσεις τέλος, κουράστηκα μετά από τόσους μήνες...

Ευτυχώς τώρα που καλοκαίριασε κάνουμε πολλές βολτίτσες οικογενειακώς και τα ζουζούνια μου το ευχαριστιούνται! Κι εγώ φυσικά!

Περιμένω και τα δικά σας νέα!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Επιτέλους, είδα φως και μπήκα! Γιατί το εγκαταλείψαμε έτσι το καφέ μας; Κρίμα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!

Εμείς είμαστε μια χαρά, σε δυο βδομάδες βαφτίζουμε τη μικρή μας! Όλα είναι σχεδόν έτοιμα, κάτι λεπτομέρειες της τελευταίας στιγμής έχουν μείνει! Ανυπομονώ πάρα πολύ!!

Δοντάκια δεν έχουμε βγάλει ακόμα, γκρίνια ευτυχώς δεν έχουμε καθόλου! Με το φαγητό ακόμα έχουμε ένα θεματάκι, το τάισμα κρατάει 20 λεπτά στην καλύτερη περίπτωση και συνήθως με γκρίνια! Σήμερα έχουμε και εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου, να τη ζυγίσουμε κιόλας να δούμε πώς τα πάμε! Πλέον της δίνω γάλα δικό μου που έχω αποθηκεύσει στην κατάψυξη παράλληλα με ξένο. Αντλήσεις τέλος, κουράστηκα μετά από τόσους μήνες...

Ευτυχώς τώρα που καλοκαίριασε κάνουμε πολλές βολτίτσες οικογενειακώς και τα ζουζούνια μου το ευχαριστιούνται! Κι εγώ φυσικά!

Περιμένω και τα δικά σας νέα!

Γεια σου alex 1979! Κι εμείς το ίδιο πρόβλημα έχουμε με το ζουζούνι μου!!!Το τάισμα διαρκεί στην καλύτερη περίπτωση μισή ώρα και με γκρίνια. Και στα κιλά δεν τα πάμε και τόσο καλά....7800 kg. Εμείς την βάφτιση θα την κάνουμε τον Σεπτέμβρη. Θα κάνετε τραπέζι μετά την βάφτιση; Εγώ το ψάχνω αλλά βρε κορίτσια σε τι εποχή ζούμε;;;Κανείς δεν έχει καταλάβει την κατάσταση που επικρατεί στην χώρα;Μου ζητάνε κάτι εξωφρενικές τιμές για το τίποτα!!!!:evil: Έτσι ενώ το θέλω τόσο πολύ θα αναγκαστούμε να μην κάνουμε τίποτα!!!:?


gCgEp3.png

LNjNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!

Εμενα με το φαγητο γκρινια δεν εχουν,σε 5-10 λεπτα εχουν φαει,θεμα εχουμε με το ρεψιμο.....ειδικα το μικρο με το γαλα θελει να ρευεται εως κ 2 ωρες μετα.......ζορι αυτο! συν τις γουλιες που βγαζει κ ας του εχω σαλιαρα ολη μερα,γινεται χαλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οκτωβριομωράκια και μανούλες !!!

Ερωτηση .. κάθονται τα μωράκια σας ?? Εμεις είμαστε και προωράκια και το ψάχνω λίγο καταλαβαινεται...

Δάφνη τη θηλάζω γυρω στις 10 φορες τη μέρα .. αστα βράστα . Θελει 2-3 φορες το βράδυ , μετα το φαγητο απαραιτητα και ενδιάμεσα .. καταλαβαινεις . Εμεις τωρα ξεκινησαμε να τρωμε καλύτερα Πριν 2-3 κουταλιες και θηλασμος πριν κ μετά .

Βαριεμαι αφάνταστα να ντλήσω για να βάλω στην κρ'εμα .. μια χαρά την τρώει κι ετσι .χι χι .

Παντως λόγω εμπειριας απο την μεγαλη μου κορη που ηταν πολύ δυσκολο παιδί στο φαι κατάλαβα πως δε χωρά πίεση . Θα ρθει η στιγμή που θα φάνε. Με τη Γιωργινα ειμαι πολύ πιο χαλαρή 'ισως επειδη θηλαζει κιόλας . Κι εμεις γύρω στα 8 κιλά΄είμαστε αλλά είμαστε τροφαντούλες χε χε .Μην απογοητευεστε λοιπον υπάρχει ελπίδα .

Εκει που δεν υπάρχει ελπίδα για μας είναι στον ύπνο ... Δαφνη πως κοιμόσαστε εσείς ? Εμενα θέλει στηθος για να κοιμηθεί . Πιπιλα δε θέλει με τίποτα ...

Αλεξ άντεξες με τις αντλήσεις εως τωρα βρε θηρίο? Εκανες και τράπεζα στην κατάψυξη ! Μια χαρά σε βρισκω ! Μπράβο σου !

Για τη βαπτιση που λες εμεις κάναμε μπουφε στην εκκλησία με μπιφτεκια σουβλάκια κοτοπουλα τυροπιτάκια σαντουιτσάκια και αναψυκτικά Κοστισε πολύ πιο οικονομικά απο τραπε΄ζι και ευχαριστηθηκαν φαι και κουβεντουλα όλοι !! Για γλυκά ειχαμε παγωτα που μοίραζε παγωτατζης με καροτσάκι παγωτού .

Σεβη μου στο χω ξαναπει , τα αντρακια σου είναι σαν ψευτικα ! Τι μαγουλακια ειν αυτα ! Τι φατσούλες ! Γιατι μωρέ ετσι με το ρέψιμό ? Λες να έχουν δυσπεψία ? Μηπως να δοικιμαζες κανα άλλο γαλατάκι.


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!

Μαρακι μου τι κουκλες ησασταν στη βαφτιση;

Μεγαλωσε το κοριτσακι σας......φτου-φτου!!!!!!!!!!

Να τις χαιρεσαι κ να τις καμαρωνεις παντα!!!

Στο πωπο τους οι δικοι μου πριν λιγο καιρο ξεκινησε ο μεγαλος κ τωρα ο μικρος....στο παρκο τα βαζω καθιστα αλλα παλι στο λεπτο πεφτουν!!!:tongue:

Οσο για το γαλα δοκιμασα κ αλλο αλλα παλι τα ιδια.....κ στο φαγητο,στην φρουτοκρεμα ετσι μου κανει με το ρεψιμο,ασε που βαζει το δαχτυλο στο στομα κ μο βγαζει φαι κ γινεται συχρηστος.....μεχρι κ τις καλτσες του πρασινιζει!!!!!:tongue::rolleyes::tongue:

Χαρα στο κουραγιο σου που θηλαζεις 10 φορες την μερα!:P

Ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!!!Ειδες πως αλλαξαν; εσυ τα ξερεις απο ημερων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες, καλημέρα! Πώς είστε σήμερα;

Εγώ είμαι να σκάσω... Πήγαμε χτες στον παιδίατρο και μας έδωσε να καταλάβουμε ότι η μπέμπα είναι πίσω κινητικά... Είπε ότι προς το παρόν δε χρειάζεται να ανησυχούμε, θα περιμένουμε και τον επόμενο μήνα και βλέπουμε, εγώ όμως είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... Το θέμα είναι ότι η μικρή δεν ασχολείται καθόλου με αντικείμενα, τα παιχνίδια της πχ κάθεται τα χαζεύει, αλλά δε θα παίξει, δε θα τα βάλει στο στόμα της... Της δίνω την κουδουνίστρα, την κρατάει για μερικά δευτερόλεπτα και μετά την πετάει... Προτιμά να κοιτάζει τα χέρια της και αυτό με ανησυχεί... Επίσης δε γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα, αλλά μόνο το αντίθετο. Στον πωπό της κάθεται μόνο με μαξιλάρια γύρω γύρω αλλιώς θα πέσει... Δε βγάζει τις γνωστές φωνούλες αγκού, αμπού, σύμφωνα δε λέει καθόλου παρά μόνο στριγγλίτσες... Αν ήταν πρόωρο θα δικαιολογούνταν μας είπε, πραγματικά δεν ξέρω, να πάρω μια δεύτερη γνώμη από παιδίατρο, να κλείσω ραντεβού στο παίδων σε ειδικό ή απλά να περιμένω; Ο άντρας μου πάντως λέει να μην αγχωνόμαστε γιατί κάθε παιδί έχει το ρυθμό του, όμως το σκέφτομαι συνεχώς...

Σόρι αν σας κούρασα, θα επανέλθω αργότερα...


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

αλεξ ριξε μια ματιά εδω http://pediatros-thes.gr/for-parents/%cf%88%cf%85%cf%87%ce%bf%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b1%ce%bd%ce%ac%cf%80%cf%84%cf%85%ce%be%ce%b7/%cf%83%cf%84%ce%ac%ce%b4%ce%b9%ce%b1-%ce%b1%ce%bd%ce%ac%cf%80%cf%84%cf%85%ce%be%ce%b7%cf%82-%cf%80%cf%8c%cf%84%ce%b5-%ce%bd%ce%b1-%ce%b1%ce%bd%ce%b7%cf%83%cf%85%cf%87%ce%ae%cf%83%ce%b5%cf%84%ce%b5/

ειναι τα σταδια αναπτυξης κ ποτε υπαρχει λόγος ανησυχιας . Ειναι πολύ καθησυχαστικος . επανερχομαι κοριτσακια.


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα!

χαθηκαμε, εχω πολλα προβληματα με το μαγαζι, αφηστε να πανε!

βλεπω ξεκινησατε τις βαπτησεις! εμεις κατα σεπτεμβρη!

λοιπον εμεις ειμαστε γυρω στα 9 κιλα 75 ποντους περιπου, κανουμε βηματακια 3 αν την κραταω κ απο τα δυο χερια αλλα δεν μπουσουλαμε ακομα, καθομαστε σριφογυρναμε αλλα αν γυρισει μπρουμιτα δεν μπορει να ξαναγυρισει μονη της. λεει διαφορα κ εχτες κ προχτες ειπε την πεθερα μου γιαγια! την κοιταγε στα ματια, τυχαιο? τι να πω! τρωει παρα πολυ κ τωρα εχουμε ξεκινησει να της κανουμε προκληση για την αλλεργια στο αγελαδινο που ειχε, μεχρι στιγμης δεν εχουμε δει αιμα στα κακα της. ευτυχως!

μαρια μου καλοφωτισμενη να ειναι, παντα γερη κ χαρουμενη!

σεβη μου τα μπουμπουκακια σου κανουν κολπα ε?

αλεξ δεν υπαρχει λογος ανησυχιας, το καθε παιδι εχει τους δικους του ρυθμους, εγω θα την πηγαινα κ για 2η γνωμη μονο κ μονο για να ηρεμισω, αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν υπαρχει προβλημα! θα στα κανει ολα μαζι η μικρη. μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

αλεξ ριξε μια ματιά εδω http://pediatros-thes.gr/for-parents/%cf%88%cf%85%cf%87%ce%bf%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b1%ce%bd%ce%ac%cf%80%cf%84%cf%85%ce%be%ce%b7/%cf%83%cf%84%ce%ac%ce%b4%ce%b9%ce%b1-%ce%b1%ce%bd%ce%ac%cf%80%cf%84%cf%85%ce%be%ce%b7%cf%82-%cf%80%cf%8c%cf%84%ce%b5-%ce%bd%ce%b1-%ce%b1%ce%bd%ce%b7%cf%83%cf%85%cf%87%ce%ae%cf%83%ce%b5%cf%84%ce%b5/

ειναι τα σταδια αναπτυξης κ ποτε υπαρχει λόγος ανησυχιας . Ειναι πολύ καθησυχαστικος . επανερχομαι κοριτσακια.

μπραβο ρε μαρια, πολυ ωραιο! εμεις ειμαστε 8,5 μηνων κ κανουμε οτι λεει για το τελος του 9ου

Link to comment
Share on other sites

Alex ποτε μην ξανα πεις οτι μας κουραζεις!!!

Γι'αυτο ειμαστε εδω.....εγω δεν νομιζω να εχει προβλημα η μπεμπα σας αλλα για να ηρεμησεις δες κ αλλον παιδιατρο!

Κακως σας αγχωσε χωρις να ειναι σιγουρη!

Γιωτακι δεν παει καλα;ε; αφου η οικοδομη ρημαξε,εκανε ζημια σε πολυ κοσμο!

Η μικρουλα σου ψηλη,ε;

Εμεις Οκτωβρη λεμε για βαφτιση....πριν μια εβδ βαφτισαμε ενα αγορακι!

Κοριτσια για πειτε τι λαχανικα βαζετε στην χορτοσουπα; πχ πιπιερια δινετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...