Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Ευχαριστω για τις ευχες σας κορίτσια , κι εσεις με το καλό να τα βαφτισετε

Αντε βρε Αλεξ χαιρομαι που ηρέμησες ! Ακου παλαμάκια ! ειστε πολύ μπροστά !

Εμενα πάλι ξεκαρδίζεται πολύ ευκολα και ειδικά με την αδερφή της την οποία την βλέπει σαν θεό της ! Ειναι λιγακι αδιαθετα και τα δυο τωρα. Η μεγαλη με εμετο μια φορά ευτυχως και η μικ΄ρη εχει βήχα , πολύ βήχα ρε γμτ.. αυριο πάμε παιδίατρο

Στα φρούτα βαζουμε και αβοκάντο και γίνεται τελεια η κρέμα , γινεται πολύ βελούδινη ! Σημερα της έβαλα και ροδάκινο . Κι εμενα γενικά δεν τρωει ποσότητες αλλά στα κιλάκια της είναι πολύ καλά.

Καναμε ομως εξετασεις αίματοςκαι βγηκαν πολύ χαμηλες οι τιμές της. Φεριτινη 3 κι ολα τ αλλα πολύ χαμηλά. Ξεκινησαμε σίδηρο σε σταγονιτσες που τις βάζω στα φρούτα για 3 μήνες. Ειναι συνηθισμενο στα προωρακια να εχουν έλειψη σιδηρου σύμφωνα με την παιδιατρο.

Για την αλλεργια τι γαλα δίνεις γιώτα ?Η κρεμα βανίλια που βαζεις στα φρούτα δεν έχει γάλα μέσα?

Εγω δεν ετρωγα καθολου γαλακτοκομικά και ετσι ηρεμησε η μικρή με τις αναγωγες. Κρεμα βανιλια ρυζαλευρο τις κάνει εμετό πάλι. Υποψιαζομαστε αλλεργια οποτε απεχουμε απο αγελαδινό και συνεχιζουμε θηλασμό.


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω για τις ευχες σας κορίτσια , κι εσεις με το καλό να τα βαφτισετε

Αντε βρε Αλεξ χαιρομαι που ηρέμησες ! Ακου παλαμάκια ! ειστε πολύ μπροστά !

Εμενα πάλι ξεκαρδίζεται πολύ ευκολα και ειδικά με την αδερφή της την οποία την βλέπει σαν θεό της ! Ειναι λιγακι αδιαθετα και τα δυο τωρα. Η μεγαλη με εμετο μια φορά ευτυχως και η μικ΄ρη εχει βήχα , πολύ βήχα ρε γμτ.. αυριο πάμε παιδίατρο

Στα φρούτα βαζουμε και αβοκάντο και γίνεται τελεια η κρέμα , γινεται πολύ βελούδινη ! Σημερα της έβαλα και ροδάκινο . Κι εμενα γενικά δεν τρωει ποσότητες αλλά στα κιλάκια της είναι πολύ καλά.

Καναμε ομως εξετασεις αίματοςκαι βγηκαν πολύ χαμηλες οι τιμές της. Φεριτινη 3 κι ολα τ αλλα πολύ χαμηλά. Ξεκινησαμε σίδηρο σε σταγονιτσες που τις βάζω στα φρούτα για 3 μήνες. Ειναι συνηθισμενο στα προωρακια να εχουν έλειψη σιδηρου σύμφωνα με την παιδιατρο.

Για την αλλεργια τι γαλα δίνεις γιώτα ?Η κρεμα βανίλια που βαζεις στα φρούτα δεν έχει γάλα μέσα?

Εγω δεν ετρωγα καθολου γαλακτοκομικά και ετσι ηρεμησε η μικρή με τις αναγωγες. Κρεμα βανιλια ρυζαλευρο τις κάνει εμετό πάλι. Υποψιαζομαστε αλλεργια οποτε απεχουμε απο αγελαδινό και συνεχιζουμε θηλασμό.

κοριτσια οταν ηταν 2,5 μηνων βρηκαμε αιματακι στα κακα της κ αυτο θεωρητικα ειναι αλλεργια στο αγελαδινο, την θηλαζα αλλα εδινα κ συμπληρωμα. χωρις εξετασεις γιατι ηταν πολυ μικρη εκανα εγω αποχη στα γαλακτοκομικα κ της δωσαμε το αλμυρον peprti mct (23 euro το κουτι αλλα ευτυχως τα καλυψε το τεβε) τωρα ξεκινησαμε να της κανουμε προκληση δηλ σταδιακα της εδωσα το frisomel μεχρι που το αντικαταστησαμε πληρως. αυτο θα το κανουμε για 3 εβδ, ειμαστε στην 2η, δεν εχω δει ακομα αιμα ευτυχως αλλα θα πρεπει να κανουμε 3 εξετασεις κοπρανων για να σιγουρευτουμε. αν ξαναεχει αιμα στα κακα συνεχισουμε τα αντιαλλεργια, αν οχι τρωμε κανονικα.

κρεμα της δινω αντιαλλεργικη προς το παρον την sinlac.

μαρια περαστικα στα κοριτσακια σου! και εμεις εχουμε χαμηλο σιδηρο κ αιματοκριτη, ειναι φυσιολογικο μας ειπε, κ θα αρχισει να ανεβαινει με τον καιρο τρωγοντας μοσχαρι κ αλλες τροφες που εχουν σιδηρο.

αλεξ συνηθως η αλλεργια περναει στον χρονο επανω αλλα το δικο μας συμπτωμα ηταν πολυ μικρο κ θεωρειτε ατυπη γιαυτο καναμε προκληση στους 8 μηνες. αν ειχε πιο πολυ αιμα θα καναμε προκληση στους 12 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

alex την φρουτόκρεμα την κάνεις με 1 φρούτο μόνο κάθε φορά?εμένα είχε ανορεξία μετά από τους εμβολιασμούς,αλλά κατά τα άλλα μια χαρά τα τρώει όλα πλέον.

Στην χορτόσουπα τα ίδια βάζω κι εγώ εκτός από κρεμμύδι..

κατια μου τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες, στείλτε όλη τη θετική σας ενέργεια! Αύριο θα πάμε τη μικρή μας σε παιδονευρολόγο... Όλες αυτές τις μέρες είχα πολλά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και επειδή το μυαλό μου συνέχεια πάει στο κακό αποφασίσαμε να κλείσουμε ραντεβού... Εχω παρατήσει τα πάντα και ασχολούμαι μόνο μαζί της τις τελευταίες μέρες και μπορώ να πω πως έχει ζωηρέψει! Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Θα σας ενημερώσω!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

alex καλη επιτυχια ! Σε ποιον θα πάτε ? Πηγαμε κι εμεις για τα ματακια της Γιωργίνας. Δεν ειναι τίποτα θα δεις .Α και την μαγνητικη την εχουν ψωμοτυρι πια Με το παραμικρό σε στελνουν για μαγνητική να το ξερεις ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες, στείλτε όλη τη θετική σας ενέργεια! Αύριο θα πάμε τη μικρή μας σε παιδονευρολόγο... Όλες αυτές τις μέρες είχα πολλά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και επειδή το μυαλό μου συνέχεια πάει στο κακό αποφασίσαμε να κλείσουμε ραντεβού... Εχω παρατήσει τα πάντα και ασχολούμαι μόνο μαζί της τις τελευταίες μέρες και μπορώ να πω πως έχει ζωηρέψει! Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Θα σας ενημερώσω!

καλη επιτυχια αλεξ, αν και την εχετε σιγουρα, μερικα παιδια ειναι απλως τεμπελικα η βαριουνται αν δεν εχουν την πληρη προσοχη των γονιων τους!

δεν ειναι τιποτα, αλλα κ εγω το ιδιο θα εκανα ετσι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο! μπες να μας πεις τα ευχαριστα νεα σου!

ειδα εχει γενεθλια ο γιαννης? να τον χαιρεστε! να τα εκατοστησει, παντα γερος κ τυχερος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια ?

Ερωτηση .. τι καλοκαιρινα φρούτα δινεται στα μικρά? Μηλο , αχλαδι δε παιζει πια οποτε τι δίνουμε τώρα ? Εγω βαζω προς το παρον μπανανα, αβοκαντο και ροδακινο, εσείς ?


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ?

Ερωτηση .. τι καλοκαιρινα φρούτα δινεται στα μικρά? Μηλο , αχλαδι δε παιζει πια οποτε τι δίνουμε τώρα ? Εγω βαζω προς το παρον μπανανα, αβοκαντο και ροδακινο, εσείς ?

γεια σου μαρακι!

μηλο κ αχλαδι δινω ακομα, σημερα ξεκινησαμε με πεπονι, μου ειπε να βαζω οτι θελω αλλα για 3 συνεχομενες μερες γαι τυχον αλλεργιες. σημερα εφαγε μηλο αχλαδι μπανανα πεπονι. σιγα σιγα θα της τα βαλω ολα (ροδακινο βερυκοκο βανιλιες καρπουζι σταφυλι κτλ )κ δεν θα ξαναπαρω μηλο κ αχλαδι που δεν ειναι της εποχης

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου, ειμαι τρισευτυχισμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ολα καλα με το κοριτσακι μου!!!!!! Την ειδε η κυρια Σκουτελη, εξαιρετικη, μας εξηγησε οτι πρεπει να εξασκηθει στα χερακια της, κατα τα αλλα ειναι μια χαρα κινητικα και νοητικα!!!!! Καναμε και υπερηχο εγκεφαλου, ολα ειναι στη θεση τους!!!! Σε 3 μηνες θα μας ξαναδει και μονο εαν δεν υπαρξει βελτιωση θα κανουμε μια μαγνητικη!!! Σας ευχαριστω για τις ευχες σας!!!!!!!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...