Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλό μηνα καλέ ναι !!!!!!!!!!!!

μπράβο ρε σέβη !

θα προσπαθησω να σας στειλω φωτο της μπεμπα σε π.μ. να γνωριστουμε κιολας ε? τι λέτε ?

Με μενα θα γνωριστεις καλε;;;;;:tongue:

Κουκλες ειστε κ οι τρεις σας.....η μεγαλη μοιαζει στον αντρα σας κ η μπεμπα σε σενα!!!!!!!!!!Να τις χαιρεσαι κοπελα μου!!!:P

Link to comment
Share on other sites

καλά εμεις ειχαμε γνωριστει με τις κοιλιές χα χαχααααα. για τις αλλες κοπελιες λέω !

οπως τα λες είναι , τις εχουμε μοιράσει χε χε !!!

καλημερα κ καλο μηνα!!!

εμεις ρε κοριτσια δεν εχουμε κανενα θεμα με το κουταλι! την τρωμε οοοοολη την κρεμα κ χαμομηλι μετα!

μαρακι περαστικα σας!εμεις ευτυχως ακομα δεν εχουμε αρρωστησει! εχεις πμ! για εξηγα πως τις εβαλες?

κατια κ εμεις 2 εμβολια μαζι κανουμε!

αντρακι υπομονη, αυτα τα εχουν τα παιδια, αυτο το αλλο παιδακι που πηγε κ φωναξε μες την μουρη της μπεμπας δεν ειχε μανα να το μαζεψει!!!

κριμα μωρε μικρουλια ειναι ακομα! μακαρι να ηξερα κ εγω οτι μπορει να γινει επαναγαλακτισμος! θα το εκανα σιγουρα!

σεβη για το ρυζαλευρο μην σκας, καλα λεει η μαρια μονο ζαχαρη κ αλευρι ειναι, μαλλον ουτε εμεις θα φαμε κ κατι μου λεει οτι θα μας κοψει κ την μπανανα! ειμαστε κ εμεις τσουπωτες!!!

φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites

"]

Καλημερα κοριτσακια μου δεν προλαβαινω δυστηχως να γραφω γιατι εχω αγχωθει πολυ πριν λιγες μερες ειχαμε παει επισκεψη σε ενα παιδακι που ειναι μαζι με το μεγαλο και και ηταν η ωρα να φυγουμε αρχισε να τσιριζει να του βαζω παπουτσια να τα βγαζει να μην θελει το μπουφαν να οδειρετε επαθα πλακα το παιδι μου δεν το εχω ξαναδει ετσι υποθετω οτι ηταν επειδη δεν ειχε κομηθει το μεσημερι και ηταν λιωμα, οση ωρα προσπαθουσα να τον βαλω στο αυτοκινητο το αλλο παιδακι πηγε μεσα στη μουρη της μπεμπας και της φωναξε δυνατα μωροο και τρομαξε το μικρακι μου και να ουρλιαζει και αυτο και να μην ξερω τι να πρωτοκανω στεναχωρηθηκα τοοσοο πολυ που κοριτσια δε θα το πιστεψετε μου μειωθεικε υπερβολικα το γαλα η μικρη ειχε 6 μερες να κανει κακα βαλαμε υποθετακι και τωρα εχει 5 μερες παλι με χιλια ζορια τρωει ξενο μαζι με το δικο μου(οσο εχω ) πραγματικα μου το λεγανε και δεν το πιστευα απο εκει που πονουσα και παρακαλουσα να ξυπνησει να φαει ξαφνικα ......η στεναχωρια μου δεν υπαρχει ασε που μου ειπε ο γιατρος να την ζυγησω και σε μια εβδομαδα να του πω ποσο βαρος εχει παρει και πρεπει να την ζυγισω την παρασκευη και χθες λεω να δω και δεν ειχε παρει τιποτα.

ειναι 5760 και οταν τι βλεπει κανεις λεει χοντρουλα ειναι εχει μαγουλακια μπουτακια τι να πω ελπιζω ολα να παρουν το δρομο τους......γιατι θα σκασω!

Συγνωμη που σας ζαλισα καλη σαρακοστη σε ολους θα προσπαθω να μπαινω να σας διαβαζω.....

Από ότι βλέπω οι μπεμπούλες μας είναι στην ίδια ηλικία..Εμένα είναι 5400 kg αλλά δεν την λες χοντρούλα..Το αντίθετο μάλιστα..Μόνο μαγουλάκια έχει..

marigia ευχαριστώ για το καλωσόρισμα :-P


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες!

Πήγαμε χθες για τα εμβόλιά μας, κλάψανε και τα δύο λιγάκι αλλά γρήγορα το ξέχασαν! Η μικρή μου είναι 5910 και 57 πόντους, ο γιατρός τη βρίσκει πολύ καλή στην ανάπτυξη και μου είπε να πάψω να ασχολούμαι πόσο γάλα πίνει! Για το ματάκι της μου είπε ότι είναι φραγμένος ο ρινοδακρυικός πόρος, συμβαίνει συχνά, να της κάνω μασαζάκι στην περιοχή και γύρω στον 9ο μήνα θα ανοίξει.

Κάτια, καλώς ήρθες στην παρέα μας και να χαίρεσαι την μπέμπα σου! Αμήν και πότε να μπει η άνοιξη, όλες αυτό περιμένουμε μου φαίνεται!

Μαρία, τελικά κατάλαβα ότι η πιπίλα κόβεται όταν το παιδί είναι έτοιμο. Πριν κανα μήνα ο Γιάννης δεν έπεφτε να κοιμηθεί αν δεν έβλεπε πιπίλες στο κρεβάτι, τώρα τελευταία το είχε κόψει αυτό. Σαν να έδειχνε έτοιμος για τη μεγάλη αλλαγή. Εμείς σ' ένα μήνα ξεκινάμε κρεμούλες και ανυπομονώ, να σου πω την αλήθεια, για να αραιώσουν λίγο οι αντλήσεις. Περαστικά σε όλους σας με την παλιοίωση...

Adraki, θα σου έλεγα κι εγώ να το παλέψεις με θήλαστρο να αυξήσεις το γαλα σου. Πώς κατάλαβες ότι μειώθηκε τόσο πολύ η παραγωγή ώστε να δώσεις ξένο; Δε χόρταινε το μωρό; Πάντως όσο στενοχωριέσαι τόσο χειρότερα είναι, ψυχραιμία. Όσο για το ζύγισμα, μπορεί τη μια βδομάδα να πα΄ρει λιγο και την επόμενη περισσότερο, δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα αν δεν περάσουν 2 βδομάδες τουλάχιστον, έτσι μου έχει πει ο γιατρός μου.


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα,

αλεξ δες αν εχεις π.μ . Ωχ ελπίζω να μη το στειλα αλλου .....

φραγμενο δακρυικο πορπ, εχει κ η μπέμπα το ιδιο ειπε κ σε μας, μασαζακι κ θα περασει.

ηξερα ομως πως ειναι φραγμενος πορος οταν το εχει το μωρο εξαρχης δηλ απο τότε που γεννηθηκε.

φιλιά σε ολες!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου..πήγαμε σήμερα για τα εμβόλια...κλάμαααα..από την αρχή της εξέτασης βασικά,όχι μόνο στο τσίμπιμα..

alex 1979 η δικιά μου 5700 kg και 60cm..κοντά είμαστε..κι εμάς το ίδιο μας είπε για το γάλα..κρεμούλα την επόμενη φορά..ένα μήνα ακόμη μόνο γαλατάκι..


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα μανουλες!!!!!Τι κανετε;;;

Εμεις εχθες ξεκινησαμε μαμ.....ο μικρος μια χαρα,εφαγε,εσκασε!!!!!!

Με τον μεγαλο εχουμε θεμα,5 μπουκιες κ αυτες με το ζορι+παιχνιδι!!!!!!!

Κ με την φροτοκρεμα μου κανει περιεργα αλλα εκει ειναι αλλιως,υποτιθεται εχει συνηθισει την γευση......

Μεταβατικο σταδιο κ αρκετα δυσκολο......ειμαι κ μονη μου ολη μερα...τα χω παιξει!!!!!!!

Ναι Κατια σε μας εδωσε φρουτοκρεμα μονο κ δεν το βλεπω να μας δινει κρεμα αφου εχουν αρκετο βαρος.....θελει να παιρνουν μονο 200γρ τον μηνα!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσατε μαμ??Αχ τα γλυκούλια μου..Θα τρελαθώώώ

Εμάς μας είπε θα ξεκινήσουμε με ρυζάλευρο τον επόμενο μήνα,για 2 εβδομάδες και μετά φρουτόκρεμα..

Ε δεν χάνουν και τίποτα τα αντράκια σου από το ρυζάλευρο

Θέλει 200 τον μήνα ε?Μάλλον θα έβαλαν λίγο παραπάνω τους προηγούμενους και θα σας ζορίσει λίγο τώρα


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Τι κάνετε; Πού έχετε εξαφανιστεί όλες;

Εμείς είμαστε καλά, κλεισμένοι στο σπίτι ως συνήθως... Την Κυριακή που είχε τέλειο καιρό πήγαμε οικογενειακώς βολτίτσα στην παιδική χαρά! Η μικρή κοιτούσε με τα ματάκια ορθάνοιχτα! Βέβαια μετά από μισή ωρίτσα ξεράθηκε στον ύπνο.

Τα δικά σας νέα;

Σέβη, καλή δύναμη με τα ταίσματα, σίγουρα είναι κουραστικό εις διπλουν... Ευτυχώς τουλάχιστον που ο μικρός είναι εύκολος! Έτσι θα είμαι κι εγώ από τον άλλο μήνα, όλη μέρα με το κουτάλι στο χέρι! Βλέπεις ο Γιάννης ακόμα δεν τρώει μόνος του. Πάλι καλά που είναι καλοφάγανο το αγόρι μου!

Adraki, πώς πάνε τα πράγματα; Τι έκανες τελικά με το θηλασμό;


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε μανουλες;;;

Εμεις με τον μικρο τα παμε μια χαρα με το φαγητο του,σε ενα τεταρτακι το εχει φαει ολο!!!!!

Ο μεγαλος θελει κουδουνιστρα κ παιχνιδι για να φαει αλλα τον καταφερνω......

Τους ζυγισα προχθες κ δεν πηραν καθολου βαρος αυτο το 15νθημερο......παλι καλα!!!!!!!:P

Με τον υπνο τους ειναι λιο ζορι κ παλι ο μεγαλος γιατι ξυπναει παρα πολλες φορες το βραδυ για πιπιλα.......καποια στιγμη ελπιζουμε να ηρεμησει κ να μην χαλασει ο μικρος!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε μανουλες;;;

Εμεις με τον μικρο τα παμε μια χαρα με το φαγητο του,σε ενα τεταρτακι το εχει φαει ολο!!!!!

Ο μεγαλος θελει κουδουνιστρα κ παιχνιδι για να φαει αλλα τον καταφερνω......

Τους ζυγισα προχθες κ δεν πηραν καθολου βαρος αυτο το 15νθημερο......παλι καλα!!!!!!!:P

Με τον υπνο τους ειναι λιο ζορι κ παλι ο μεγαλος γιατι ξυπναει παρα πολλες φορες το βραδυ για πιπιλα.......καποια στιγμη ελπιζουμε να ηρεμησει κ να μην χαλασει ο μικρος!!!:tongue:

Πιό ζόρικος ο μεγάλος ε?Και στο φαγάκι και στον ύπνο..

Ευτυχώς που είναι στα ίδια κιλά γιατί ποιος θα τον άκουγε τον γιατρό..


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...