Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Φύλο μωρού πότε ειναι σίγουρο?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Ειμαι στον 3ο μήνα και χτες πήγαμε για μια επίσκεψη στην γυναικολόγο μου και μου ειπε οτι εχει μεγάλη πιθανότητα να ειναι αγορακι.  Υπάρχει περίπτωση να βγει λάθος στην αυχενική ή να περιμενω για σιγουριά την β επιπέδου. Μου ειπε οτι φαινόταν το "φασολάκι του" ,ετσι ακριβώς το ειπε. Υπάρχει περίπτωση να ηταν ο ομφάλιος λώρος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα σας. Ειμαι στον 3ο μήνα και χτες πήγαμε για μια επίσκεψη στην γυναικολόγο μου και μου ειπε οτι εχει μεγάλη πιθανότητα να ειναι αγορακι.  Υπάρχει περίπτωση να βγει λάθος στην αυχενική ή να περιμενω για σιγουριά την β επιπέδου. Μου ειπε οτι φαινόταν το "φασολάκι του" ,ετσι ακριβώς το ειπε. Υπάρχει περίπτωση να ηταν ο ομφάλιος λώρος. 

Μπορεί να είναι και λάθος αλλά τι σε πειράζει αν εκναι αγόρι σε πειράζει;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa said:

Μπορεί να είναι και λάθος αλλά τι σε πειράζει αν εκναι αγόρι σε πειράζει;

Φυσικά και οχι.. γερό να ειναι και οτι να ειναι. Απλα εχω μια αδυναμία στα κορίτσια .. ειναι τοσο χαριτωμενα με ολα τα λουλουδάτα ρούχα τους. Και πιστεύω οτι ολες  μας δε μπορεί,  έχουμε μια παραπάνω αδυναμία σε ενα φύλο . Ειδικά όταν πρόκειται για το πρώτο παιδί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Φυσικά και οχι.. γερό να ειναι και οτι να ειναι. Απλα εχω μια αδυναμία στα κορίτσια .. ειναι τοσο χαριτωμενα με ολα τα λουλουδάτα ρούχα τους. Και πιστεύω οτι ολες  μας δε μπορεί,  έχουμε μια παραπάνω αδυναμία σε ενα φύλο . Ειδικά όταν πρόκειται για το πρώτο παιδί. 

Αν σου είπε οτι είδε τσουτσουνι δεν υπάρχει γυρισμος χαχαχαχαχαχαχαχα εγώ πίστευε με μετα απο τι Εχω περάσει για να Εχω ενα παιδι δεν Εχω αδυναμιες κορίτσι μου λέω παιδάκι να είναι και στην αγκαλιά μου αυτό να παρακαλας και τιποτα άλλο 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι και στην αυχενική ακόμη, με πιθανότητες σου λένε, γιατί πολύ απλά τα γεννητικά όργανα του μωρού δεν έχουν ολοκληρωθεί μέχρι τότε.Μάλιστα, επειδή είχα δει ένα σχετικό βιντεάκι, μέχρι τότε είτε αρσενικά είτε θηλυκά, τα γεννητικά όργανα φαίνονται σαν μικρό τσουτσούνι, μόνο που αν είναι θηλυκό είναι η κλειτορίδα και στη συνέχεια διαμορφώνεται σε αιδιο, ενώ αν είναι αρσενικό μεγαλώνει και σχηματίζεται πέος.Γι ´ αυτό κάποιες φορές μπορεί οι γιατροί να κάνουν λάθος.Όπως και να ´χει! σου εύχομαι ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα σας. Ειμαι στον 3ο μήνα και χτες πήγαμε για μια επίσκεψη στην γυναικολόγο μου και μου ειπε οτι εχει μεγάλη πιθανότητα να ειναι αγορακι.  Υπάρχει περίπτωση να βγει λάθος στην αυχενική ή να περιμενω για σιγουριά την β επιπέδου. Μου ειπε οτι φαινόταν το "φασολάκι του" ,ετσι ακριβώς το ειπε. Υπάρχει περίπτωση να ηταν ο ομφάλιος λώρος. 

Εμένα στην Αυχενική μου είπαν αγοράκι κατά 90% και περιμένουμε τη μπεμπουλα μας, χαχαχα! Από τον επόμενο μήνα, και ειδικά στη Β επίπεδου θα το σιγουρεψετε. Γερό μωράκι να είναι και όλα έχουν τη χάρη τους!!!❤

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα σας. Ειμαι στον 3ο μήνα και χτες πήγαμε για μια επίσκεψη στην γυναικολόγο μου και μου ειπε οτι εχει μεγάλη πιθανότητα να ειναι αγορακι.  Υπάρχει περίπτωση να βγει λάθος στην αυχενική ή να περιμενω για σιγουριά την β επιπέδου. Μου ειπε οτι φαινόταν το "φασολάκι του" ,ετσι ακριβώς το ειπε. Υπάρχει περίπτωση να ηταν ο ομφάλιος λώρος. 

Καλησπέρα...Είναι μόνο πιθανότητες...εμένα στο πρώτο παιδί έπεσαν μέσα,μου είπαν ότι είναι κοριτσάκι κ όντως ήταν...Στο δεύτερο μου είπαν πάλι μάλλον κοριτσάκι αλλά εν τέλει ήταν αγοράκι...περίμενε λίγο ακόμα, στον επόμενο μήνα θα φανεί ξεκάθαρα αν έχει βέβαια "καλή θεση"!όλα καλά να σου πάνε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν λένε αγόρι γίνεται λάθος μου λέγε ο γιατρός μου..σπάνια στο κορίτσι να κάνουν λάθος..εμένα μου το είπε 11+6 στην αυχαινικη..ήταν κορίτσι...είναι και θέμα εμπειρίας γιατρού ...αυτοί που είναι πιστοποιημένοι στις αυχαινικες σπάνια κάνουν λάθος διότι κοιτούν τη λεπτομέρια της λεπτομέρειας...ωστόσο 2 βδομάδες μετά μου το σιγουρέψει( πολύ πριν τη β επιπέδου)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και παλι. Χτες εκανα την αυχενική και μου είπε οτι δεν ειναι σίγουρη για το τι φυλο ειναι επειδή δεν φαινόταν καθαρά. Ο άντρας μου λιγακι σαν να περίμενε οτι θα πει σίγουρα αγοράκι αλλά δεν τον ενδιαφέρει και τοσο το φυλο όσο το να είναι γερό. Και εγώ της ίδιας άποψης ειμαι φυσικά αλλα θα ήθελα να μας έλεγε το φυλο γιατι εχω αγωνια. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2019 at 7:22 ΜΜ, island1 είπε:

Συνήθως όταν λένε αγόρι γίνεται λάθος μου λέγε ο γιατρός μου..σπάνια στο κορίτσι να κάνουν λάθος..εμένα μου το είπε 11+6 στην αυχαινικη..ήταν κορίτσι...είναι και θέμα εμπειρίας γιατρού ...αυτοί που είναι πιστοποιημένοι στις αυχαινικες σπάνια κάνουν λάθος διότι κοιτούν τη λεπτομέρια της λεπτομέρειας...ωστόσο 2 βδομάδες μετά μου το σιγουρέψει( πολύ πριν τη β επιπέδου)

Εγώ ξέρω ότι ισχύει ακριβώς το αντίθετο ότι το αγοράκι φαίνεται πιο εύκολα. Πάντως γύρω στην 16η εβδομάδα φαίνεται σίγουρα αν είναι έμπειρος ο γιατρός.. Αλλιώς στην β επιπέδου στον εμβρυολογο. Εμένα στην αυχενική κ στις 2 εγκυμοσύνες ίσχυε ότι Μ είπαν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Γειά σας και παλι. Χτες εκανα την αυχενική και μου είπε οτι δεν ειναι σίγουρη για το τι φυλο ειναι επειδή δεν φαινόταν καθαρά. Ο άντρας μου λιγακι σαν να περίμενε οτι θα πει σίγουρα αγοράκι αλλά δεν τον ενδιαφέρει και τοσο το φυλο όσο το να είναι γερό. Και εγώ της ίδιας άποψης ειμαι φυσικά αλλα θα ήθελα να μας έλεγε το φυλο γιατι εχω αγωνια. 

με το καλο το μωρακι σας !!

επειδη ανεφερες το φυλο θυμηθηκα μια περιπτωση πριν καποια χρονια . η κοπελα ηταν συγγενης της κουμπαρας μου . το κοριτσι μενει εγκυος , και ηρθε η ωρα που της ειπε ο γιατρος το φυλο του παιδιου . περνανε οι μηνες δεν γνωριζω πως εγινε το λαθος, με την εννοια , οτι στο χαρτι της β επιπεδου αναφερουν τα γεννητικα οργανα , αν θυμαμαι καλα.  αρχιζει τις αγορες πριν γεννησει, βαφει δωματιο , κουνιες , προικες τα παντα ροζ , γενναει και της λεει ο γιατρος να σας ζησει ο γιος !!

επειδη λαθη γινονται  λοιπον , οταν στο πει, τσεκαρε το παλι σε επομενο υπερηχο πριν αρχισεις τις αγορες . :-)

τωρα σε εμενα στο πρωτο αγορακι , μου το ειπαν β επιπεδου γιατι ειχε κλειστα τα ποδια κ δεν φαινοταν

στο δευτερο πριν την αυχενικη  σε μια εξεταση που ειχα παει στο γυναικολογο μου, μου ειπε 70 % αγορι , αλλα μη το δενεις, τελικα αγορι ηταν

και στο τριτο ημουν 11 +3 ημ στην αυχενικη , μου ειπε μαλιστα κοριτσι 100% και του λεω καλυτερα να μην το ανακοινωσω ακομα στα αγορια , να περιμενουμε λιγο, και μου λεει οχι ειναι σιγουρο.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Δεν είναι τίποτα σίγουρο στην Αυχενική διαφάνεια. Εμας μας έδωσαν 95% ότι είναι αγοράκι στην αυχενικη,  βάψαμε δωμάτιο μπλε (τότε μόνο μπορούσε να βαφτεί το σπίτι κι όχι 1 μήνα μετά,  κι εγώ επέμενα στο μπλε!).

Τελικά σε έναν υπέρηχο ο γιατρός μας λέει "θα σας κάνω δώρο τα χρώματα" περιμένετε και την β επιπεδου αλλά κορίτσαρο μάλλον έχουμε. Μην σας τα πολυλογώ περιμένουμε εντός του μήνα πρώτα ο Θεός το κοριτσάκι μας ! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως μόνο με τη β επιπέδου μπορούν να σου πουν με σιγουρια. Ολα αυτά τα 'μάλλον' και τα 'κατα 90%' που λένε στην αυχενική πολλοί γιατροί προσωπικά με ψιλοεκνευριζουν, οκ κι εγώ που είμαι άσχετη αν πω κάτι κατά 50% θα έχω πέσει μέσα! Εγώ είχα ζητήσει και στις 2 εγκυμοσύνες να μου πουν όταν θα είναι σίγουρο και μου το είχαν πει στη β επιπέδου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...