Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Πήγα γιατρό το απόγευμα ! 2200 ειμαστε στα κατώτερα φυσιολογικά, ενέσεις κορτιζόνης και αντιπηκτικες.Το ραμμα Καλά, θα ξαναπάω σε 10 μέρες εκτός απροόπτου! Α, ο πλακούντας είναι στο grade 3 και το κεφάλι κατω! Κοντευουμε. Το νεράκι έκανε δουλειά τελικα!! Στα φυσιολογικά επίπεδα το αμνιακο υγρό. Γιατί να μην είναι εστω 2350; Εγώ ξεκίνησα 57 κιλά , δεν είναι ότι δικαιολογεί τόσο μικρό μωρο

Μια χαρά είσαι Πόλυ μου. Ξεπέρασε και τα 2 κιλάκια η μικρή σου. Μην αγχώνεσαι τώρα. Όλα θα πάνε τέλεια. Λίγο έμεινε και θα την έχεις αγκαλίτσα!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα μανουλες. Χθές, 31 εβδομάδων και 4 ημερών έκανα το Doppler μου, ο μπέμπης είναι μια χαρά έτοιμος, με το κεφαλάκι κάτω, ελπίζω έτσι να μείνει. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι το βάρος του λίγο πιο πάνω από το φυσιολογικό,1868 γραμμάρια, και υπολογίζει ότι θα γεννηθεί γύρω στα 3600-3700 , αν γεννηθεί στην ΠΗΤ. Δεν ξέρω, ένα μωράκι 3600 νομίζω ότι είναι μια χαρά φυσιολογικοτατο, τι λέτε κι εσείς;

Πότε έχεις πητ;; μια χαρά είναι το 3600. Εμένα η πρώτη γεννήθηκε 3450 και ήταν έτοιμο μωράκι. Έχασε 100 τις πρώτες μερες αλλά μετά άρχισε να παίρνει κατευθείαν με το που γυρίσαμε σπίτι. Δεν είχα ποτέ άγχος για το βάρος της. Μακάρι να φτάσεις την Πητ και να βγει όντως τόσο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Πότε έχεις πητ;; μια χαρά είναι το 3600. Εμένα η πρώτη γεννήθηκε 3450 και ήταν έτοιμο μωράκι. Έχασε 100 τις πρώτες μερες αλλά μετά άρχισε να παίρνει κατευθείαν με το που γυρίσαμε σπίτι. Δεν είχα ποτέ άγχος για το βάρος της. Μακάρι να φτάσεις την Πητ και να βγει όντως τόσο!

Μερικές φορές οι γιατροί μας αγχωνουν με πολύ απλά πράγματα, ούτε εγώ έχω άγχος για το πόσο θα γεννηθεί, αρκεί να είναι γερό το μωράκι μου. ΠΗΤ έχω στις 9 Απριλίου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας. Εδώ και κάποιες μέρες έχω πολλά υγρά περισσότερα από πριν , άοσμα και άχρωμα. Είναι τόσα που κάνουν στάμπα στο παντελόνι που φοράω γύρω στα 3-4 εκατοστά. Λέω να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω γιατί φοβάμαι μήπως είναι αμνιακό υγρό. Έχει τύχει σε καμία σας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 said:

Κορίτσια τα φώτα σας. Εδώ και κάποιες μέρες έχω πολλά υγρά περισσότερα από πριν , άοσμα και άχρωμα. Είναι τόσα που κάνουν στάμπα στο παντελόνι που φοράω γύρω στα 3-4 εκατοστά. Λέω να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω γιατί φοβάμαι μήπως είναι αμνιακό υγρό. Έχει τύχει σε καμία σας;

Δεν μου εχει τυχει αλλα μου ειχε πει ο γιατρος αν γεμιζει ενα σερβιετακι σταδιακα ειναι πολυ πιθανο να ειναι αμνιακο. Αν κ χωρις να εχω πείρα εχω διαβασει πως το αμνιακο εχει γλυκια μυρωδια. Μιλα με τον γιατρο σου καλυτερα για να εισαι σιγουρη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, teta2 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας. Εδώ και κάποιες μέρες έχω πολλά υγρά περισσότερα από πριν , άοσμα και άχρωμα. Είναι τόσα που κάνουν στάμπα στο παντελόνι που φοράω γύρω στα 3-4 εκατοστά. Λέω να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω γιατί φοβάμαι μήπως είναι αμνιακό υγρό. Έχει τύχει σε καμία σας;

Ναι να τον πάρεις εννοειται .δεν μου εχει τύχει απλα είχε πει ότι αν παρατηρήσω να μουσκεύται συνεχεια το εσώρουχο να ενημερώσω .εχω κ εγω υγρά αλλα εμενα ειναι λευκά .

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας. Εδώ και κάποιες μέρες έχω πολλά υγρά περισσότερα από πριν , άοσμα και άχρωμα. Είναι τόσα που κάνουν στάμπα στο παντελόνι που φοράω γύρω στα 3-4 εκατοστά. Λέω να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω γιατί φοβάμαι μήπως είναι αμνιακό υγρό. Έχει τύχει σε καμία σας;

Είναι υδαρρή (σαν νερό) ή πηχτά;

Επίσης, μήπως βάζεις κάποιο υπόθετο ενδοκολπικά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας. Εδώ και κάποιες μέρες έχω πολλά υγρά περισσότερα από πριν , άοσμα και άχρωμα. Είναι τόσα που κάνουν στάμπα στο παντελόνι που φοράω γύρω στα 3-4 εκατοστά. Λέω να πάρω το γιατρό να τον ρωτήσω γιατί φοβάμαι μήπως είναι αμνιακό υγρό. Έχει τύχει σε καμία σας;

Καλησπερα! Εχω και εγω αρκετα υγρα και οταν τον ρωτησα μου ειπε ειναι φυσιολογικο αλλα ειχα απο την αρχη τετοια! Μου ειπε οτι αν ειναι αμνιακο θα το καταλαβω. Καλυτερα να τον παρεις να σου πει και ας μην ειναι κ τιποτα! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πήγα στο γιατρο σήμερα !πηγε 2300 η μικρή .πηρε 300 δηλαδη σε 12 μερες και ειναι ευχαριστημένος γιατί δεν βγήκε εκτός Ορίων που περιμέναμε .την τελευταία φορά ηταν ετοιμη να βγει απο τα όρια αλλα τωρα ξαναμπήκε .θεωρει ότι η διατροφή με το μοσχάρι αβγά κλπ βοήθησε κ μ ειπε να συνεχίσω .επομενως δεν θα γεννήσω μεθαύριο αλλα την αλλη Πέμπτη .κ ελπίζουμε να παει 2500 έστω .θα ξαναπάω για nst Παρασκευή κ Τρίτη κ την Τρίτη μου εχει γράψει στο ραντεβου και κορτιζόνη .θα μου κανει μάλλον αυτές τις ενέσεις .κατα τα αλλα ο πλακούντας γερνάει μου ειπε κρατάει λιγο ακομα κ οι ροές στα αγγεία φαίνονται μια χαρα .απο σήμερα κόβω Σαλοσπίρ .αυτα.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι μάλλον είναι απλά υγρά από τον κόλπο. Με ρώτησε αν έχω άλλες ενοχλήσεις πχ φαγούρα και του είπα όχι. Γενικά είχα και έχω αρκετά υγρά πιο πηχτα και λευκά αλλά αυτά είναι πιο πολύ σαν νερό. Θα το παρακολουθήσω και τις επόμενες μέρες και βλέπουμε. Στις 18 πάω για βιοφυσικο προφίλ και ντοπλερ οπότε εκεί θα δούμε τι γίνεται!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια πήγα στο γιατρο σήμερα !πηγε 2300 η μικρή .πηρε 300 δηλαδη σε 12 μερες και ειναι ευχαριστημένος γιατί δεν βγήκε εκτός Ορίων που περιμέναμε .την τελευταία φορά ηταν ετοιμη να βγει απο τα όρια αλλα τωρα ξαναμπήκε .θεωρει ότι η διατροφή με το μοσχάρι αβγά κλπ βοήθησε κ μ ειπε να συνεχίσω .επομενως δεν θα γεννήσω μεθαύριο αλλα την αλλη Πέμπτη .κ ελπίζουμε να παει 2500 έστω .θα ξαναπάω για nst Παρασκευή κ Τρίτη κ την Τρίτη μου εχει γράψει στο ραντεβου και κορτιζόνη .θα μου κανει μάλλον αυτές τις ενέσεις .κατα τα αλλα ο πλακούντας γερνάει μου ειπε κρατάει λιγο ακομα κ οι ροές στα αγγεία φαίνονται μια χαρα .απο σήμερα κόβω Σαλοσπίρ .αυτα.

Τελεια νέα!! αντε κι εσένα πολύ λίγο σου έμεινε!! Με το καλό...!! Πόσο θα είσαι τελικά όταν γεννήσεις;; Με κτ πας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Pennymav είπε:

Κοριτσια πήγα στο γιατρο σήμερα !πηγε 2300 η μικρή .πηρε 300 δηλαδη σε 12 μερες και ειναι ευχαριστημένος γιατί δεν βγήκε εκτός Ορίων που περιμέναμε .την τελευταία φορά ηταν ετοιμη να βγει απο τα όρια αλλα τωρα ξαναμπήκε .θεωρει ότι η διατροφή με το μοσχάρι αβγά κλπ βοήθησε κ μ ειπε να συνεχίσω .επομενως δεν θα γεννήσω μεθαύριο αλλα την αλλη Πέμπτη .κ ελπίζουμε να παει 2500 έστω .θα ξαναπάω για nst Παρασκευή κ Τρίτη κ την Τρίτη μου εχει γράψει στο ραντεβου και κορτιζόνη .θα μου κανει μάλλον αυτές τις ενέσεις .κατα τα αλλα ο πλακούντας γερνάει μου ειπε κρατάει λιγο ακομα κ οι ροές στα αγγεία φαίνονται μια χαρα .απο σήμερα κόβω Σαλοσπίρ .αυτα.

Αχ τι ωραία νέα!! Μπράβο!! Για τον πλακούντα σου είπε τον βαθμο; Εμένα έχει φτάσει 3 και μου πε και μένα να πάω την άλλη Πέμπτη εκτος απροοπτου βεβαια για επανεξεταση!!Ποτε εχεις ΠΗΤ;

300 γραμμάρια σε 12 μέρες ε;; Κι εμείς τόσα θέλουμε για τα 2500! Για πες για το μοσχάρι, κάθε ποτε ετρωγες;; Αυγο τρωω σχεδόνκάθε μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...