Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

Ναι δεν φαινεται να φταιει κατι απο τα δυο. Αρα είστε σε φαση που θα το ψαξετε?? Παντως αποτι εχω καταλάβει υπάρχουν πραγματα που δεν φαινονται ξεκαθαρα στον υπερηχο χωρις περαιτερω εξετασεις οποτε αυτο θα βοηθισει λογικα. Μερικες φορες μαθαινεις αφού γεννηθεί ποια ειναι η πραγματικη εικονα. Εφοσον ηταν υγειες το μωρακι ως τωρα δεν πιστευω να εχει κατι παντως! Αν πας μα γεννησεις τωρα ειπαν με προκληση ή καισαρική?

Ειπαν αμφοτεροι πως θα περιμένουμε να μπει η 39η βδομάδα μπας κ παρει και θα κρίνουμε τότε αναλόγως. 

Δεν είπαν όχι. Το μόνο που είπαμε είναι ότι θα περιμένουμε μερικές μέρες εφόσον nst & doppler δεν έδειξαν τίποτα και θα ξανακάνουμε τον υπέρηχο στο ιατρείο στην 39η. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BabyGirl_A said:

Ειπαν αμφοτεροι πως θα περιμένουμε να μπει η 39η βδομάδα μπας κ παρει και θα κρίνουμε τότε αναλόγως. 

Δεν είπαν όχι. Το μόνο που είπαμε είναι ότι θα περιμένουμε μερικές μέρες εφόσον nst & doppler δεν έδειξαν τίποτα και θα ξανακάνουμε τον υπέρηχο στο ιατρείο στην 39η. 

Ολα καλα να πανε κ ερχεται το μικρακι σου κοπέλα μου!! Ανετα μεχρι να φτασει το ραντεβου θα μπορουσαν να σε πιασουν κ πονοι αλλωστε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ολα καλα να πανε κ ερχεται το μικρακι σου κοπέλα μου!! Ανετα μεχρι να φτασει το ραντεβου θα μπορουσαν να σε πιασουν κ πονοι αλλωστε..

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου !!!! Μακάρι,  δεν φαντάζεσαι πόσο Ανυπομονώ! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Σε ποια εβδομάδα εισαι τωρα ;και Σαλοσπίρ γιατί έπαιρνες ;είχες αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες ;;

Καλημέρα!

Έπαιρνα σαλοσπίρ λόγω προηγούμενης παλίνδρομης. Προληπτικά. Δεν έχω πρόβλημα με τις αντιστάσεις στις μητριαίες, μέχρι στιγμής είναι μια χαρά. Το μόνο θεματάκι που αντιμετωπίζω προς το παρόν είναι το πολυάμνιο.

Είμαι 32+3, το σαλοσπίρ το έκοψα πριν μια εβδομάδα.

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα!

Έπαιρνα σαλοσπίρ λόγω προηγούμενης παλίνδρομης. Προληπτικά. Δεν έχω πρόβλημα με τις αντιστάσεις στις μητριαίες, μέχρι στιγμής είναι μια χαρά. Το μόνο θεματάκι που αντιμετωπίζω προς το παρόν είναι το πολυάμνιο.

Τοτε δεν έχεις λόγο να ανησυχείς .ειχες κανει κ εξετάσεις θρόμβοφιλιας ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav είπε:

Τοτε δεν έχεις λόγο να ανησυχείς .ειχες κανει κ εξετάσεις θρόμβοφιλιας ;

Όχι γιατί το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός και είπαμε και με τον τότε γιατρό και με τον τωρινό ότι σε περίπτωση νέας εγκυμοσύνης θα πάρω σαλοσπίρ. Ο γιατρός μου είπε να το κόψω 32η εβδομάδα, εγώ το έκοψα λίγο νωρίτερα λόγω της γρίπης που πέρασα.

Οπότε το έπαιρνα εντελώς προληπτικά, δεν είχα κάποια ένδειξη. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Παράγγειλα δύο νυχτικά θηλασμού, περιμένω να μου τα φέρουν. Μέχρι στιγμής είναι η μοναδική αγορά που έχω κάνει για τη γέννα. Δυσκολεύτηκα να βρω νούμερο στα κανονικά μαγαζιά. Μα είναι δυνατόν να φέρνουν μόνο small στα νυχτικά θηλασμού; Που θα βάλω την κοιλιά & το στήθος μου;;;

Μετά τις 18 που θα πάω στο γιατρό θα παραγγείλω μέι τάι και τσάντα για το μωρό.

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Όχι γιατί το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός και είπαμε και με τον τότε γιατρό και με τον τωρινό ότι σε περίπτωση νέας εγκυμοσύνης θα πάρω σαλοσπίρ. Ο γιατρός μου είπε να το κόψω 32η εβδομάδα, εγώ το έκοψα λίγο νωρίτερα λόγω της γρίπης που πέρασα.

Οπότε το έπαιρνα εντελώς προληπτικά, δεν είχα κάποια ένδειξη. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Παράγγειλα δύο νυχτικά θηλασμού, περιμένω να μου τα φέρουν. Μέχρι στιγμής είναι η μοναδική αγορά που έχω κάνει για τη γέννα. Δυσκολεύτηκα να βρω νούμερο στα κανονικά μαγαζιά. Μα είναι δυνατόν να φέρνουν μόνο small στα νυχτικά θηλασμού; Που θα βάλω την κοιλιά & το στήθος μου;;;

Μετά τις 18 που θα πάω στο γιατρό θα παραγγείλω μέι τάι και τσάντα για το 

Καλημέρα. Τα νυχτικά θηλασμού είναι αρκετά φαρδουλά. Μην περιμένεις κάτι στενό. Και γράφουν να επιλέξεις το νούμερο που φορούσες προ εγκυμοσύνης. Όπως πχ και στα ρούχα εγκυμοσύνης, που παίρνεις ναι μεν small αλλά η κοιλιά-περιφέρεια-μέση δεν είναι φυσιολογικό small προφανώς. Μόνο στα πόδια είναι small. Κι εγώ στην αρχή που πήρα όλα κι όλα 2 τζην κι 1 κολλάν εγκυμοσύνης στα hm, δοκιμάζω το 34 που φοράω κανονικά και έβλεπα οτι μου κανει και στην κοιλιά το λάστιχο είχε και πολύ περιθώριο. Και λέω άσε μώρε θα το πάρω το ένα 36 να χω περιθωριο. Ε σε πληροφορω ακόμα φαρδύ μου πέφτει και σακουλιάζει το 36, το βάλα 2 φορές. Ενώ τα άλλα μια χαρα. Οπότε να πας βάσει του κανονικού σου νούμερου. Μην ξεχνάς ότι μετά τη γέννα, θα πέσει κι η κοιλιά αρκετά, δεν θα σαι όπως τώρα. Σε ένα μαγαζι πάντως που δοκίμασα νυχτικό θηλασμού (αυτό με τα φερμουάρ στα βυζά), έβαλα το small και ήταν σαν φουφούλα, σα να φοράω φούτερ άντρα και μάλιστα 1,90...:-P Πιστεψέ με ανθρώπινο small δεν ήταν. Τελικά το γύρισα σε πιτζάμες σετ που έχω ήδη....:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Όχι γιατί το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός και είπαμε και με τον τότε γιατρό και με τον τωρινό ότι σε περίπτωση νέας εγκυμοσύνης θα πάρω σαλοσπίρ. Ο γιατρός μου είπε να το κόψω 32η εβδομάδα, εγώ το έκοψα λίγο νωρίτερα λόγω της γρίπης που πέρασα.

Οπότε το έπαιρνα εντελώς προληπτικά, δεν είχα κάποια ένδειξη. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Παράγγειλα δύο νυχτικά θηλασμού, περιμένω να μου τα φέρουν. Μέχρι στιγμής είναι η μοναδική αγορά που έχω κάνει για τη γέννα. Δυσκολεύτηκα να βρω νούμερο στα κανονικά μαγαζιά. Μα είναι δυνατόν να φέρνουν μόνο small στα νυχτικά θηλασμού; Που θα βάλω την κοιλιά & το στήθος μου;;;

Μετά τις 18 που θα πάω στο γιατρό θα παραγγείλω μέι τάι και τσάντα για το μωρό.

Οντως αυτό με τα νουμερα το παρατήρησα κ γω! Ολο small κ αντε να βρεις ενα medium. Τελικα ρωτησα στο μαγαζι κ μου ειπαν καλυτερα δοκιμάστε κ μην δινετε βαση τι γραφουν γιατι πολλα ειναι με νούμερα εγκυμοσύνης κ οχι τα κανονικά. Τι να πω?! Κανονικα φοραω medium κ καποια εγκυμοσυνης μου εκαναν σε small, ενω αλλα λογω στήθους πηγα σε large. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Οντως αυτό με τα νουμερα το παρατήρησα κ γω! Ολο small κ αντε να βρεις ενα medium. Τελικα ρωτησα στο μαγαζι κ μου ειπαν καλυτερα δοκιμάστε κ μην δινετε βαση τι γραφουν γιατι πολλα ειναι με νούμερα εγκυμοσύνης κ οχι τα κανονικά. Τι να πω?! Κανονικα φοραω medium κ καποια εγκυμοσυνης μου εκαναν σε small, ενω αλλα λογω στήθους πηγα σε large. :roll:

Ακριβώς. Στα εγκυμοσύνης-θηλασμού υπάρχει διαφοροποίηση. Δεν είναι σαν τα συμβατικά νούμερα στα κανονικά μας ρούχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Όχι γιατί το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός και είπαμε και με τον τότε γιατρό και με τον τωρινό ότι σε περίπτωση νέας εγκυμοσύνης θα πάρω σαλοσπίρ. Ο γιατρός μου είπε να το κόψω 32η εβδομάδα, εγώ το έκοψα λίγο νωρίτερα λόγω της γρίπης που πέρασα.

Οπότε το έπαιρνα εντελώς προληπτικά, δεν είχα κάποια ένδειξη. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Παράγγειλα δύο νυχτικά θηλασμού, περιμένω να μου τα φέρουν. Μέχρι στιγμής είναι η μοναδική αγορά που έχω κάνει για τη γέννα. Δυσκολεύτηκα να βρω νούμερο στα κανονικά μαγαζιά. Μα είναι δυνατόν να φέρνουν μόνο small στα νυχτικά θηλασμού; Που θα βάλω την κοιλιά & το στήθος μου;;;

Μετά τις 18 που θα πάω στο γιατρό θα παραγγείλω μέι τάι και τσάντα για το μωρό.

Νομιζω ετσι οπως το λενε τα κοριτσια @Pagotoula @KNecky ειναι..το small εγκυμοσυνης δν εχει το ιδιο μεγεθος με το small των μη εγκυων που φορουσαμε πριν..οσο για τα θηλασμου λογικα η κοιλιτσα δε θαναι τοοοσοοο μεγαλη οσο τωρα..εγω δηλ στο μαιευτηριο τις πυτζαμες προ εγκυμοσυνης θα παρω γτ αυτες που φοραω τωρα τοτε θα μου πεφτουν..εκτος απο νυχτικα θηλασμου να σκεφτοσουν κ φανελακια θηλασμου?κ το μεγαλυτερο να παρεις για νασαι σιγουρη για το στηθος οκ στο κορμι θαναι ενα λιγοτερο εφαρμοστο ή φαρδυ μπλουζακι..δν ξερω βεβαια πως θα σου αρεσε να ειναι η εμφανιση σου κ πως φανταζεσαι το εαυτο σου για να νιωθεις κ ομορφα!!

Επισης ειχα κρατησει πυτζαμες που ειχαν χαλαρωσει τα λαστιχα τους στη μεση κ φυσικα μου επεφταν πριν μεχρι τα γονατα χαχα...στην εγκυμοσυνη ομως ηταν τελεια, δεν πιεζαν φυσικα την κοιλια κ στεκονταν πολυ ωραια!! 

 

Κοριτσια χτες 33+1 πηγαμε στο γιατρο..μια χαρα η μπουμπουκα μου, γυρισε οντως το κεφαλακι κατω οπως καταλαβαινα τον λοξυγγα της κ ειναι 2κιλακια..ειδαμε κ τα φουσκωτα μαγουλακια της στον υπερηχο!! 

@mpempaki αν δν κανω λαθος ειχες ρωτησει για τον αιμολ.στρεπτοκοκκο..μου ειπε οτι θα μου το γραψει να το κανω στο επομενο ραντεβου θαμαι 37εβδ, συνηθως γιβεται καπου εκει γυρω στις 36 για να μαστε πιο κοντα στον τοκετο..

  • Μου αρέσει 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 είπε:

Νομιζω ετσι οπως το λενε τα κοριτσια @Pagotoula @KNecky ειναι..το small εγκυμοσυνης δν εχει το ιδιο μεγεθος με το small των μη εγκυων που φορουσαμε πριν..οσο για τα θηλασμου λογικα η κοιλιτσα δε θαναι τοοοσοοο μεγαλη οσο τωρα..εγω δηλ στο μαιευτηριο τις πυτζαμες προ εγκυμοσυνης θα παρω γτ αυτες που φοραω τωρα τοτε θα μου πεφτουν..εκτος απο νυχτικα θηλασμου να σκεφτοσουν κ φανελακια θηλασμου?κ το μεγαλυτερο να παρεις για νασαι σιγουρη για το στηθος οκ στο κορμι θαναι ενα λιγοτερο εφαρμοστο ή φαρδυ μπλουζακι..δν ξερω βεβαια πως θα σου αρεσε να ειναι η εμφανιση σου κ πως φανταζεσαι το εαυτο σου για να νιωθεις κ ομορφα!!

 

Κοριτσια χτες 33+1 πηγαμε στο γιατρο..μια χαρα η μπουμπουκα μου, γυρισε οντως το κεφαλακι κατω οπως καταλαβαινα τον λοξυγγα της κ ειναι 2κιλακια..ειδαμε κ τα φουσκωτα μαγουλακια της στον υπερηχο!! 

@mpempaki αν δν κανω λαθος ειχες ρωτησει για τον αιμολ.στρεπτοκοκκο..μου ειπε οτι θα μου το γραψει να το κανω στο επομενο ραντεβου θαμαι 37εβδ, συνηθως γιβεται καπου εκει γυρω στις 36 για να μαστε πιο κοντα στον τοκετο..

Κι εγώ τις κανονικές πιτζάμες θα έχω στο μαιευτήριο. Βασικά αυτές φοράω και τώρα, απλά λίγο χαμηλά το λάστιχο κι είναι μια χαρά... Ευτυχώς σε πιτζάμες, φόρμες, καλσόν, μπλούζες, φορέματα φοράω τα κανονικά μου ρούχα σε όλη την εγκυμοσύνη. Μόνο τα παντελόνια μου βλέπω από μακριά...είναι όλα κολλητά ψηλόμεσα... Αλλά βολεύτηκα με όοολα τα υπόλοιπα συν ένα τζηνάκι κι ένα κολανάκι από hm. Επίσης σε όλη την εγκυμοσύνη εμένα με βόλεψαν απίστευτα κάτι αθλητικά μπουστάκια που έχω για προπονήσεις. Κατήργησα τα σουτιέν και βάζω μόνο αυτά. Ευτυχώς λεφτά δεν ξόδεψα καθόλου για ρούχα εγκυμοσύνης και καλύτερα γιατί σκεφτόμουν ότι είναι για λίγους μήνες κι ίσως και δεν ξαναχρησιμοποιηθούν... 

Ο στρεπτόκοκκος υπάρχει στον κόλπο ; Επηρεάζει κάπου στη γέννα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κι εγώ τις κανονικές πιτζάμες θα έχω στο μαιευτήριο. Βασικά αυτές φοράω και τώρα, απλά λίγο χαμηλά το λάστιχο κι είναι μια χαρά... Ευτυχώς σε πιτζάμες, φόρμες, καλσόν, μπλούζες, φορέματα φοράω τα κανονικά μου ρούχα σε όλη την εγκυμοσύνη. Μόνο τα παντελόνια μου βλέπω από μακριά...είναι όλα κολλητά ψηλόμεσα... Αλλά βολεύτηκα με όοολα τα υπόλοιπα συν ένα τζηνάκι κι ένα κολανάκι από hm. Επίσης σε όλη την εγκυμοσύνη εμένα με βόλεψαν απίστευτα κάτι αθλητικά μπουστάκια που έχω για προπονήσεις. Κατήργησα τα σουτιέν και βάζω μόνο αυτά. Ευτυχώς λεφτά δεν ξόδεψα καθόλου για ρούχα εγκυμοσύνης και καλύτερα γιατί σκεφτόμουν ότι είναι για λίγους μήνες κι ίσως και δεν ξαναχρησιμοποιηθούν... 

Ο στρεπτόκοκκος υπάρχει στον κόλπο ; Επηρεάζει κάπου στη γέννα ;

Αν υπαρχει ειναι προβλημα στο φυσιολογικο τοκετο γτ κινδυνευει να κολλησει το μωρο κατα την εξοδο του απτο τον κολπο..δε ρωτησα λεπτομερειες παραπανω..να πω την αληθεια οταν την κανω κ αναλογα το αποτελεσμα θα ρωτησω περισσοτερα δε θελω να τα εχω απι τωρα στο μυαλο μου..απο οτι διαβασα ή κανεις καισαρικη ή καποιο ορο-αντιβιωση βαζουν την ωρα του φυσ.τοκετου..ισως η επιλογη εχει να κανει με το γιατρο..εσυ λογικα κοριτσι μου λογω καισαρικης ισως δν υπαρχει λογος να το τσεκαρεις..επισης για σενα εχουμε καταλαβει οτι εχεις κοιλια μοντελου ή γυμναστριας αφου ακομη σου κανουν τα προηγ.ρουχα..χαχαα..κ γω δν ψωνισα σχεδον τπτ...αα ειχα παρει σουτιεν κ φανελακια θηλασμου απο τα lidl..κοριτσια δε μπορω να σας περιγραψω ποσο μαλακα κ ανετα ειναι..τα φοραω κ τωρα κ σκεφτομαι γενικα να τα φοραω σαν σουτιεν κ οταν τελειωσει ο θηλασμος εκτος αν το στηθος επιστρεψει στο αρχικο μεγεθος του οποτε θα γυρισω στα σουτιενακια με την ενισχυση να φαινεται οτι εχω..χαχααα

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Αν υπαρχει ειναι προβλημα στο φυσιολογικο τοκετο γτ κινδυνευει να κολλησει το μωρο κατα την εξοδο του απτο τον κολπο..δε ρωτησα λεπτομερειες παραπανω..να πω την αληθεια οταν την κανω κ αναλογα το αποτελεσμα θα ρωτησω περισσοτερα δε θελω να τα εχω απι τωρα στο μυαλο μου..απο οτι διαβασα ή κανεις καισαρικη ή καποιο ορο-αντιβιωση βαζουν την ωρα του φυσ.τοκετου..ισως η επιλογη εχει να κανει με το γιατρο..εσυ λογικα κοριτσι μου λογω καισαρικης ισως δν υπαρχει λογος να το τσεκαρεις..επισης για σενα εχουμε καταλαβει οτι εχεις κοιλια μοντελου ή γυμναστριας αφου ακομη σου κανουν τα προηγ.ρουχα..χαχαα..κ γω δν ψωνισα σχεδον τπτ...αα ειχα παρει σουτιεν κ φανελακια θηλασμου απο τα lidl..κοριτσια δε μπορω να σας περιγραψω ποσο μαλακα κ ανετα ειναι..τα φοραω κ τωρα κ σκεφτομαι γενικα να τα φοραω σαν σουτιεν κ οταν τελειωσει ο θηλασμος εκτος αν το στηθος επιστρεψει στο αρχικο μεγεθος του οποτε θα γυρισω στα σουτιενακια με την ενισχυση να φαινεται οτι εχω..χαχααα

Χαχαχαχ.. ότι έχω κοιλιά, έχω..αλλά έχω μια κοιλιά ωσάν στα μισά της εγκυμοσύνης..με το ζόρι η ζυγαριά παίζει στα 3,5 με 4 κιλά πάνω, αλλά να σε πω την αλήθεια..ξινούλι μου χει βγει.. και λόγω διαβήτη και λοιπών, έχω ζοριστει πολύ στην καταπίεση... Δεν βαριέσαι...ας βλέπουμε τα θετικά που λέει κι ο γιατρούλης μου..

Πιθανόν λόγω καισαρικής όπως λες, δεν παίζει ρόλο..θα το ρωτήσω όμως..

Πάντως δεν ήξερα ότι είχε στα λιντ σουτιέν θηλασμού... Εγώ είχα δει online στα hm, αλλά δεν τα λες και φτηνά. Από 14,99 ως 24,99 έπαιζαν και δεν έχω πάρει ακόμα.. Λέω να προμηθευτώ ένα για το μαιευτήριο...και μετά βλέπουμε..

Εντωμεταξύ, έχω ένα θέμα που δεν έχω συζητήσει ακόμα με το γιατρό. Στη μια θηλή μου έχω ένα θήλωμα (είναι σαν κρεατοελιά-μυρμηγκιά). Το έχει δει δερματολόγος και μου χει πει ότι πρέπει κάποια στιγμή να το καυτηριάσω για να μην μεγαλώσει. Εγώ δεν το χω κάνει ακόμα. Τα θηλώματα οφείλονται σε κάποιο από τα 100τόσα στελέχη του ιού hpv. Εγώ έχω κι αλλού, στη μέση μου, το οποίο πρέπει επίσης να αφαιρέσω. Ξέρει καμία αν υπάρχει περίπτωση να είναι λόγος να μην θηλάσω; Μου ρθε φλασιά τις προάλλες. Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο από καμιά γνωστή σας; Ή είμαι παγκόσμια πρώτη και σε αυτό....;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλέ εγώ πήρα το ένα xl και το άλλο 2xl!!! Χαχαχα λέτε να είναι σαν σακιά;;; Είχε διαστάσεις στήθους και γοφών. Στους γοφούς δεν με νοιάζει να πέφτει φαρδύ, αλλά το στήθος μου είναι 104 cm (εν τω μεταξύ στα κανονικά μου έχω μικρό στήθος 80B) και τα νυχτικά είναι 108/110 cm.

Εγώ φοράω τις πυτζάμες του άντρα μου και τις φόρμες του μπαμπά μου μέσα στο σπίτι! Δεν αντέχω να κολλάει τίποτα επάνω μου. 

Σουτιέν θηλασμού πήρα ένα ωραιότατο σαν μπουστάκι χωρίς μπανέλες, δαντέλες κλπ στο χρώμα του δέρματος, 10 € από το isabelle. 2xl 3xl είναι το σουτιέν!!! Αυτό που συμβαίνει στις εγκυμοσύνες κ το στήθος μου από λεμόνι γίνεται καρπούζι δεν μπορώ να το καταλάβω :-D

@Pagotoula δεν έχω άποψη, όμως σίγουρα θα πρέπει να το συζητήσεις με το γυναικολόγο, και το δερματολόγο ίσως. 

@Kathrin17 φανελάκια με κουμπιά έψαχνα βασικά και δεν έβρισκα. Μετά σκέφτηκα ότι το παντελόνι θα ενοχλεί στην τομή και θυμάμαι ότι στην πρώτη γέννα φορούσα μόνο το από πάνω της πυτζάμας γιατί έρχονται να σε αλλάξουν, έχεις τον καθετήρα στην αρχή, σου εξετάζουν την κοιλιά και δεν είναι πρακτικά τα παντελόνια νομίζω. 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...