Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! αν και είμαι από εξωσωματική είχα ΤΕΠ 20 Ιουνίου οπότε φαντάζομαι ότι κάπου εκεί θα είμαι κι εγώ.  Υπολογίζω ότι είμαι 4 εβδ και 5 ημ. Από το κέντρο που έκανα την εξωσωματική  μου ζητάνε ακόμα μια χοριακη αυριο για να δουν ότι πάει καλά  και μετα φαντάζομαι  ότι πάω για τον πρώτο υπερηχο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , teta2 είπε:

Καλησπέρα! αν και είμαι από εξωσωματική είχα ΤΕΠ 20 Ιουνίου οπότε φαντάζομαι ότι κάπου εκεί θα είμαι κι εγώ.  Υπολογίζω ότι είμαι 4 εβδ και 5 ημ. Από το κέντρο που έκανα την εξωσωματική  μου ζητάνε ακόμα μια χοριακη αυριο για να δουν ότι πάει καλά  και μετα φαντάζομαι  ότι πάω για τον πρώτο υπερηχο!

Τέλεια!!! σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ μια υπέροχη εγκυμοσύνη.. εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της β χοριακης ήταν της Παρασκευής βέβαια κ ήταν 180...τον γιατρό δεν τον πήρα τηλ ακόμα θα τον πάρω αύριο για να κλείσω ραντεβού...ουφ αγχώθηκα για κάποιο λόγο..

Αχ τι καλα...θα γίνουμε πολλές εγκυουλες:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Τέλεια!!! σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ μια υπέροχη εγκυμοσύνη.. εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της β χοριακης ήταν της Παρασκευής βέβαια κ ήταν 180...τον γιατρό δεν τον πήρα τηλ ακόμα θα τον πάρω αύριο για να κλείσω ραντεβού...ουφ αγχώθηκα για κάποιο λόγο..

Αχ τι καλα...θα γίνουμε πολλές εγκυουλες:)

είναι η πρώτη σου χοριακη αυτη; εγω μάλλον έχω πάνω από δυο γιατι οι τιμές μου είναι μεγαλες: στις 4 εβδομάδες ακριβώς είχα 396 και μετά από 2 μερες 702. Δεν διπλασιαστηκε ακριβως η τιμή οπότε θα κάνω και 3η αύριο για να δούμε τι γίνεται. .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, teta2 είπε:

είναι η πρώτη σου χοριακη αυτη; εγω μάλλον έχω πάνω από δυο γιατι οι τιμές μου είναι μεγαλες: στις 4 εβδομάδες ακριβώς είχα 396 και μετά από 2 μερες 702. Δεν διπλασιαστηκε ακριβως η τιμή οπότε θα κάνω και 3η αύριο για να δούμε τι γίνεται. .....

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και η 3η χοριακη να ειναι τεραστια! Εγω να σου πω την αληθεια ειχα 530 στην 1 μερα καθηστερηση αλλα μαλλον εγινε αρκετα νωρις η συλληψη γιατι στον υπερηχο ειδαμε 1 σακο! Οπως και να χει σημασια εχει να ειναι καλα τα εμβρυακια μας! 

 

Just now, Melody90 είπε:

Τέλεια!!! σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ μια υπέροχη εγκυμοσύνη.. εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της β χοριακης ήταν της Παρασκευής βέβαια κ ήταν 180...τον γιατρό δεν τον πήρα τηλ ακόμα θα τον πάρω αύριο για να κλείσω ραντεβού...ουφ αγχώθηκα για κάποιο λόγο..

Αχ τι καλα...θα γίνουμε πολλές εγκυουλες:)

Ειναι λογικο το αγχος νομιζω! Και εγω για καποιο λογο ειχα αγχος οταν πηρα τα αποτελεσματα!! 

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, θα δείξει . επειδή είμαι από εξωσωματική  όμως και οι ημερομηνίες είναι συγκεκριμένες πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι θέμα ποτέ έγινε η σύλληψη. ..Αυτό που με απασχολεί τώρα είναι η αυριανή χοριακή,  πρέπει να είναι γύρω στο 3000 για να είναι καλά τα πράγματα.  Να ρωτήσω κατι; έχετε κανένα σύμπτωμα ή είναι νωρίς ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω καθολου απο εξωσωματικη αλλα ξερω περιπτωση που ξεκινησαν 2 εμβρυα και προχωρησε μονο το 1. Ισως οι χοριακες εχουν να κανουν με αυτο! Οπως και να εχει μη τα σκεφτεσαι αυτα. Οσο πιο ηρεμη κ χαλαρη εισαι(ξερω δεν ειναι ευκολο, δεν υπαρχει κουμπι να το πατησουμε κ να φυγει το αγχος) τοσο καλυτερα για το η τα μωρακια! Εγω ειχα συμπτωματα πολυ νωρις ομως ιδια με αυτα της περιοδου! Αναγουλες τρελες και εμετους..μεχρι κ το νερο εβγαζα. Πονους περιοδου, πονους μεσης και στηθους! Τωρα οι αναγουλες μειωθηκαν αλλα τα αλλα συνεχιζουν κανονικα! Εσυ εχεις συμπτωματα?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω αναγουλες,  ότι και να βάλω στο στόμα μου θέλω να το βγάλω!  φοβόμουν μήπως ήταν η ιδέα μου στην αρχή γιατί το είχα πριν την.πρώτη χοριακή. κατά τα άλλα πολύ πρηξιμο στην κοιλιά αλλά επειδή παίρνω ένα κάρο  φάρμακα μπορεί να είναι και από αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Η καθε εγκυμοσυνη ειναι και διαφορετικη! Και τα συμπτωματα διαφερουν! Και εμενα μου ειχε φανει περιεργο που αρχισαν τοσο νωρις τα συμπτωματα! Πριν τη χοριακη και εμενα! Και επισης ειχα περιεργες μυρωδιες! Αλλα να σου πω απο οταν ξεκινησαμε τις προσπαθειες καθε μηνα ειχα και συμπτωματα τα οποια ηταν της φαντασιας μου εν τελη αφου αδιαθετουσα!! Το πρηξιμο δεν ξερω δυστυχως να σου πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.  Μανούλα Μαρτίου '19 εγώ και ένα χρόνο πριν  σαν σήμερα  έμαθα ότι είμαι έγκυος κ θα φέρω στον κόσμο το κοριτσάκι  μου.  Διάβασα τα νέα σας και απλά ξανά έφερα την εμπειρία  κ τις αναμνήσεις  στο μυαλό μου. Κ ένιωσα την αγωνία σας και την γλυκιά αυτή λαχτάρα.  Εύχομαι σε όλες μια καλή κ τελειομηνη  εγκυμοσύνη  με Γερα και δυνατά μωράκια! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Μανούλα Μαρτίου '19 εγώ και ένα χρόνο πριν  σαν σήμερα  έμαθα ότι είμαι έγκυος κ θα φέρω στον κόσμο το κοριτσάκι  μου.  Διάβασα τα νέα σας και απλά ξανά έφερα την εμπειρία  κ τις αναμνήσεις  στο μυαλό μου. Κ ένιωσα την αγωνία σας και την γλυκιά αυτή λαχτάρα.  Εύχομαι σε όλες μια καλή κ τελειομηνη  εγκυμοσύνη  με Γερα και δυνατά μωράκια! 

Σε ευχαριστουμε πολυ!!! Να σου ζησει το κοριτσακι σου και να την χαιρεσαι!! Μακαρι ολα να πανε κατ'ευχην για ολες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, teta2 είπε:

τι να σου πω, θα δείξει . επειδή είμαι από εξωσωματική  όμως και οι ημερομηνίες είναι συγκεκριμένες πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι θέμα ποτέ έγινε η σύλληψη. ..Αυτό που με απασχολεί τώρα είναι η αυριανή χοριακή,  πρέπει να είναι γύρω στο 3000 για να είναι καλά τα πράγματα.  Να ρωτήσω κατι; έχετε κανένα σύμπτωμα ή είναι νωρίς ακομα;

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!να σου πω την αλήθεια κ εγώ το άκουσα αυτό δλδ ότι μπορεί να μείνει μόνο το ένα από τα δύο στο τέλος...αν έχεις σύμπτωματα πάντως είναι καλό γιατί προχωράει η εγκυμοσύνη μου είχε πει ο γιατρός μου στα άλλα μου δύο μικρά..κ έχω κάθε πρωί έχω πολύ ναυτία!!!κ μέσα στην μέρα αλλά το πρωί δεν παλεύεται:wacko:

Κ με πιάνει ώρες ώρες ίλιγγος κάτι που δεν είχα σε καμία εγκυμοσύνη ξανά το κατούρημα επίσης πάει σύννεφο!!!

Σήμερα θα πάρω τον γιατρό τηλ γιατι έχω την εντύπωση ότι η χοριακή μου είναι λίγο χαμηλή..

6 ώρες πρίν, mpoukitsa είπε:

Η καθε εγκυμοσυνη ειναι και διαφορετικη! Και τα συμπτωματα διαφερουν! Και εμενα μου ειχε φανει περιεργο που αρχισαν τοσο νωρις τα συμπτωματα! Πριν τη χοριακη και εμενα! Και επισης ειχα περιεργες μυρωδιες! Αλλα να σου πω απο οταν ξεκινησαμε τις προσπαθειες καθε μηνα ειχα και συμπτωματα τα οποια ηταν της φαντασιας μου εν τελη αφου αδιαθετουσα!! Το πρηξιμο δεν ξερω δυστυχως να σου πω!

Mpoukitsa είναι το πρώτο σου? ή έχεις κ άλλα μωράκια?

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Melody90 είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!να σου πω την αλήθεια κ εγώ το άκουσα αυτό δλδ ότι μπορεί να μείνει μόνο το ένα από τα δύο στο τέλος...αν έχεις σύμπτωματα πάντως είναι καλό γιατί προχωράει η εγκυμοσύνη μου είχε πει ο γιατρός μου στα άλλα μου δύο μικρά..κ έχω κάθε πρωί έχω πολύ ναυτία!!!κ μέσα στην μέρα αλλά το πρωί δεν παλεύεται:wacko:

Κ με πιάνει ώρες ώρες ίλιγγος κάτι που δεν είχα σε καμία εγκυμοσύνη ξανά το κατούρημα επίσης πάει σύννεφο!!!

Σήμερα θα πάρω τον γιατρό τηλ γιατι έχω την εντύπωση ότι η χοριακή μου είναι λίγο χαμηλή..

Mpoukitsa είναι το πρώτο σου? ή έχεις κ άλλα μωράκια?

Καλημερα! Ειναι το πρωτο μου!! Και γενικα η πρωτη εγκυμοσυνη και ενω ειμαι ενθουσιασμενη ταυτοχρονα νομιζω οτι συμβαινει σε καποιον αλλον!! Για την χοριακη ρωτα το γιατρο σου αλλα υπαρχει περιπτωση να εγινε καθηστερημενα η συλληψη. Επισης μη συγκρινεις με αλλες χοριακες. Σημασια εχει να αυξανεται οπως πρεπει και οχι πως ξεκιναει! Σου ευχομαι να εχεις μια υγιη εγκυμοσυνη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως η πρώτη είναι άλλη φάση γι'αυτό κάτσε ξεκουράσου πολύ γιατί στις επόμενες δεν θα το έχεις πια αυτό..σου το λέω ως παθούσα!:-Dμε το που μιλήσω με τον ντοκτορ θα σας πω κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...