Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ωωωωωωω τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό το νέο μωράκι σας!! Οντως τσακ μπαμ..!! Πως είναι με ένα μεγάλο μωρό κ ενα μικρο μωρουλι στην κοιλιά??! 

Εμένα η παιδιατρος σε συζητήσεις που κάναμε κατά καιρούς είχε αναφέρει το Όλυμπος bio, το neslac και το noulac πουναι στο ψυγείο των σουπερ μαρκετ.. Ωστόσο τα 2 τελευταία διάβασα ότι είναι ροφήματα γάλακτος και περιεχουν σκόνη.. Προσωπικά επειδή ακόμη θηλάζει η μικρή μου, δε θα ήθελα μετά από 1χρονο θηλασμου να παω σε κάτι τέτοιο.. Γι αυτό ήθελα να δω τις επιλογές κ άλλων μαμάδων.. 

Μεχρι στιγμής δεν εχω καταλαβει ότι είμαι έγκυος,  δεν έχω τίποτα σπουδαία συμπτώματα,  που και που μερικές αναγουλες,  η μικρή μου ευτυχώς είναι καλή και ήσυχη,  κοιμάται αρκετές ώρες την ημέρα Αλλά και 12ωρο το βράδυ,  έτσι ξεκουράζομαι και εγώ,  μόνο με το γάλα με δυσκόλεψε από τον 5ο μήνα που μου σταμάτησε το μητρικό, με το θήλαστρο το έβγαζα,  δεν μπορούσε να θηλάσει λόγω προωροτητας,  αρνιόταν οποιοδήποτε γάλα,  είχε και σοβαρή παλινδρόμηση,  οπότε τώρα δεν το πολύ έψαξα,  έτυχε να της δοκιμάσω αυτό γιατί μου είπαν ότι είναι νόστιμο γάλα,  το πήρα,  το ήπιε και πάλι δεν πίνει τραγική ποσότητα,  με το ζόρι 180-200μλ. Μόνο πρωί και βράδυ...τουλάχιστον ας πίνει και αυτό,  απ το τίποτα...Έχει τύχει και για μέρες να μην πίνει καθόλου και να της δίνω με το ζόρι με κουταλάκι....αν θες ρίξε μια ματιά σε ενα γάλα είναι αυτό που έπινε πριν αλλά μας το έκοψε απότομα..το πουλανε στα φαρμακεία,  bbmilk λέγεται σε υγρή μορφή από 1 έως 3 ετών,  ένας έπινε από 0-12 μηνών...Δεν χρειάζεται και ψυγείο πριν το ανοίξεις...απλά είναι λίγο πιο ακριβό..

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ωωωωωωω τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό το νέο μωράκι σας!! Οντως τσακ μπαμ..!! Πως είναι με ένα μεγάλο μωρό κ ενα μικρο μωρουλι στην κοιλιά??! 

Εμένα η παιδιατρος σε συζητήσεις που κάναμε κατά καιρούς είχε αναφέρει το Όλυμπος bio, το neslac και το noulac πουναι στο ψυγείο των σουπερ μαρκετ.. Ωστόσο τα 2 τελευταία διάβασα ότι είναι ροφήματα γάλακτος και περιεχουν σκόνη.. Προσωπικά επειδή ακόμη θηλάζει η μικρή μου, δε θα ήθελα μετά από 1χρονο θηλασμου να παω σε κάτι τέτοιο.. Γι αυτό ήθελα να δω τις επιλογές κ άλλων μαμάδων.. 

Εγώ της δίνω εδώ κ ένα μήνα το Ολύμπος bio κ της αρέσει πολύ !!

10 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Μεχρι στιγμής δεν εχω καταλαβει ότι είμαι έγκυος,  δεν έχω τίποτα σπουδαία συμπτώματα,  που και που μερικές αναγουλες,  η μικρή μου ευτυχώς είναι καλή και ήσυχη,  κοιμάται αρκετές ώρες την ημέρα Αλλά και 12ωρο το βράδυ,  έτσι ξεκουράζομαι και εγώ,  μόνο με το γάλα με δυσκόλεψε από τον 5ο μήνα που μου σταμάτησε το μητρικό, με το θήλαστρο το έβγαζα,  δεν μπορούσε να θηλάσει λόγω προωροτητας,  αρνιόταν οποιοδήποτε γάλα,  είχε και σοβαρή παλινδρόμηση,  οπότε τώρα δεν το πολύ έψαξα,  έτυχε να της δοκιμάσω αυτό γιατί μου είπαν ότι είναι νόστιμο γάλα,  το πήρα,  το ήπιε και πάλι δεν πίνει τραγική ποσότητα,  με το ζόρι 180-200μλ. Μόνο πρωί και βράδυ...τουλάχιστον ας πίνει και αυτό,  απ το τίποτα...Έχει τύχει και για μέρες να μην πίνει καθόλου και να της δίνω με το ζόρι με κουταλάκι....αν θες ρίξε μια ματιά σε ενα γάλα είναι αυτό που έπινε πριν αλλά μας το έκοψε απότομα..το πουλανε στα φαρμακεία,  bbmilk λέγεται σε υγρή μορφή από 1 έως 3 ετών,  ένας έπινε από 0-12 μηνών...Δεν χρειάζεται και ψυγείο πριν το ανοίξεις...απλά είναι λίγο πιο ακριβό..

Κορίτσι μου με το καλό !!ολα ν πάνε τελεια με την εγκυμοσύνη σου !!παντως 180-200 μλ είναι μια χαρά ποσότητα .δν είναι άσχημα αν πίνει κ πρωί κ βράδυ .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημερα κορίτσια!!!! Τι κανετε;;; Είχα τεράστιο πρόβλημα με τη σύνδεση στο φόρουμ και δεν μπορούσα να επικοινωνήσω με τους υπεύθυνους.  

Ποσο χαίρομαι που μπορώ και ξαναγράφω! Ελπίζω να είστε καλά κι εσείς και τα μωράκια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...