Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια μου,έχει κάνει καμία ενέσεις articlox? (βιταμίνη β12) 

Δεν το έχω ξανακούσει. Σου είπε ο γιατρός να κάνεις τέτοιες ενέσεις; Απλό συμπλήρωμα δεν αρκεί;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλέ εγώ πήρα το ένα xl και το άλλο 2xl!!! Χαχαχα λέτε να είναι σαν σακιά;;; Είχε διαστάσεις στήθους και γοφών. Στους γοφούς δεν με νοιάζει να πέφτει φαρδύ, αλλά το στήθος μου είναι 104 cm (εν τω μεταξύ στα κανονικά μου έχω μικρό στήθος 80B) και τα νυχτικά είναι 108/110 cm.

Εγώ φοράω τις πυτζάμες του άντρα μου και τις φόρμες του μπαμπά μου μέσα στο σπίτι! Δεν αντέχω να κολλάει τίποτα επάνω μου. 

Σουτιέν θηλασμού πήρα ένα ωραιότατο σαν μπουστάκι χωρίς μπανέλες, δαντέλες κλπ στο χρώμα του δέρματος, 10 € από το isabelle. 2xl 3xl είναι το σουτιέν!!! Αυτό που συμβαίνει στις εγκυμοσύνες κ το στήθος μου από λεμόνι γίνεται καρπούζι δεν μπορώ να το καταλάβω :-D

@Pagotoula δεν έχω άποψη, όμως σίγουρα θα πρέπει να το συζητήσεις με το γυναικολόγο, και το δερματολόγο ίσως. 

@Kathrin17 φανελάκια με κουμπιά έψαχνα βασικά και δεν έβρισκα. Μετά σκέφτηκα ότι το παντελόνι θα ενοχλεί στην τομή και θυμάμαι ότι στην πρώτη γέννα φορούσα μόνο το από πάνω της πυτζάμας γιατί έρχονται να σε αλλάξουν, έχεις τον καθετήρα στην αρχή, σου εξετάζουν την κοιλιά και δεν είναι πρακτικά τα παντελόνια νομίζω. 

Σίγουρα θα το ρωτήσω. Πιθανόν και ο παιδίατρος να πρέπει να το δει...:unsure:

Το κακό είναι πως όσο πιο καρπούζι γίνεται το βυζί, τόσο χάνεται και χαλαρώνει μετά πάλι...; Με όσες το έχω συζητήσει αυτό μου λένε..ότι μετά τον θηλασμό επανέρχεται στα φυσιολογικά του σε μέγεθος, αλλά πιο χαλαρό σε μορφή, προφανώς το δέρμα κι οι ιστοί χαλαρώνουν... ειδικά αν έχει προηγηθεί κι άλλο παιδί... Μας βλέπω όλες στα 40 στον Φουστάνο....χαχαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Σίγουρα θα το ρωτήσω. Πιθανόν και ο παιδίατρος να πρέπει να το δει...:unsure:

Το κακό είναι πως όσο πιο καρπούζι γίνεται το βυζί, τόσο χάνεται και χαλαρώνει μετά πάλι...; Με όσες το έχω συζητήσει αυτό μου λένε..ότι μετά τον θηλασμό επανέρχεται στα φυσιολογικά του σε μέγεθος, αλλά πιο χαλαρό σε μορφή, προφανώς το δέρμα κι οι ιστοί χαλαρώνουν... ειδικά αν έχει προηγηθεί κι άλλο παιδί... Μας βλέπω όλες στα 40 στον Φουστάνο....χαχαχαχ 

Δυστυχώς ισχύει. Ιδίως στην αρχή είναι σαν κρεμασμένα σακούλια. Μετά τον αποθηλασμό, με λίγη γυμναστική επανέρχονται κάπως αλλά ναι... ποτέ δεν γίνονται ίδια. Σε μένα τουλάχιστον. Η δύναμη της βαρύτητας...

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Δεν το έχω ξανακούσει. Σου είπε ο γιατρός να κάνεις τέτοιες ενέσεις; Απλό συμπλήρωμα δεν αρκεί;

Όχι γιατι δεν ανεβαίνει ο αιματοκρίτης.. και μου είπε να κανβ 3 μόνο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Δυστυχώς ισχύει. Ιδίως στην αρχή είναι σαν κρεμασμένα σακούλια. Μετά τον αποθηλασμό, με λίγη γυμναστική επανέρχονται κάπως αλλά ναι... ποτέ δεν γίνονται ίδια. Σε μένα τουλάχιστον. Η δύναμη της βαρύτητας...

Νομίζω σε όλες... Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει από καμία να γίνεται ίδιο. Κι όσο πιο τουμπανέιρο γίνεται στην εγκυμοσύνη/θηλασμό, λογικό μετά που μαζεύει πάλι να είναι πιο χαλαρωμένο... Τι να γίνει;; Αυτό που λες μόνο..λίγη γυμναστικούλα να ναι πιο νορμάλ. Πάντως σκέψου ότι η ξαδέρφη μου που είχε κάνει αυξητική πριν τα παιδιά, μετά από 2 εγκυμοσύνες και θηλασμούς από 1 χρόνο το καθένα, το βυζί είχε χαλαρώσει τόσο πολύ που αναγκαστικα έπρεπε να κάνει ανόρθωση... που να μην ήταν ήδη φτιαγμένο... Εε όχι πως της λείπουν της συγκεκριμένης...πήγε και το σήκωσε παλι κι ηρθε στα ίσα του...:razz: 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Pagotoula είπε:

Κι εγώ τις κανονικές πιτζάμες θα έχω στο μαιευτήριο. Βασικά αυτές φοράω και τώρα, απλά λίγο χαμηλά το λάστιχο κι είναι μια χαρά... Ευτυχώς σε πιτζάμες, φόρμες, καλσόν, μπλούζες, φορέματα φοράω τα κανονικά μου ρούχα σε όλη την εγκυμοσύνη. Μόνο τα παντελόνια μου βλέπω από μακριά...είναι όλα κολλητά ψηλόμεσα... Αλλά βολεύτηκα με όοολα τα υπόλοιπα συν ένα τζηνάκι κι ένα κολανάκι από hm. Επίσης σε όλη την εγκυμοσύνη εμένα με βόλεψαν απίστευτα κάτι αθλητικά μπουστάκια που έχω για προπονήσεις. Κατήργησα τα σουτιέν και βάζω μόνο αυτά. Ευτυχώς λεφτά δεν ξόδεψα καθόλου για ρούχα εγκυμοσύνης και καλύτερα γιατί σκεφτόμουν ότι είναι για λίγους μήνες κι ίσως και δεν ξαναχρησιμοποιηθούν... 

Ο στρεπτόκοκκος υπάρχει στον κόλπο ; Επηρεάζει κάπου στη γέννα ;

Αν έχεις στρεπτόκοκκο πρέπει ν πάρεις αντιβίωση πριν γεννήσεις φυσιολογικα .ειχε μια φιλη μ και στης 2 εγκυμοσύνες .μαλιστα με το που μπήκε στο μήνα της την έβαλε να γεννήσεις με πρόκληση για να εχει πάρει ακριβώς πριν την αντιβίωση γιατί δεν ήθελε να την πιάσουν πόνοι και να μην εχει κανει τη θεραπεία .κλασικα αν διαβάσεις γ αυτο το πραγμα στο ιντερνετ θα πάθεις εγκεφαλικό με αυτα π λεει .αλλα απ όσο ξερω ειναι συνηθισμένο στις εγκυμοσύνες .

Just now, Pagotoula είπε:

Χαχαχαχ.. ότι έχω κοιλιά, έχω..αλλά έχω μια κοιλιά ωσάν στα μισά της εγκυμοσύνης..με το ζόρι η ζυγαριά παίζει στα 3,5 με 4 κιλά πάνω, αλλά να σε πω την αλήθεια..ξινούλι μου χει βγει.. και λόγω διαβήτη και λοιπών, έχω ζοριστει πολύ στην καταπίεση... Δεν βαριέσαι...ας βλέπουμε τα θετικά που λέει κι ο γιατρούλης μου..

Πιθανόν λόγω καισαρικής όπως λες, δεν παίζει ρόλο..θα το ρωτήσω όμως..

Πάντως δεν ήξερα ότι είχε στα λιντ σουτιέν θηλασμού... Εγώ είχα δει online στα hm, αλλά δεν τα λες και φτηνά. Από 14,99 ως 24,99 έπαιζαν και δεν έχω πάρει ακόμα.. Λέω να προμηθευτώ ένα για το μαιευτήριο...και μετά βλέπουμε..

Εντωμεταξύ, έχω ένα θέμα που δεν έχω συζητήσει ακόμα με το γιατρό. Στη μια θηλή μου έχω ένα θήλωμα (είναι σαν κρεατοελιά-μυρμηγκιά). Το έχει δει δερματολόγος και μου χει πει ότι πρέπει κάποια στιγμή να το καυτηριάσω για να μην μεγαλώσει. Εγώ δεν το χω κάνει ακόμα. Τα θηλώματα οφείλονται σε κάποιο από τα 100τόσα στελέχη του ιού hpv. Εγώ έχω κι αλλού, στη μέση μου, το οποίο πρέπει επίσης να αφαιρέσω. Ξέρει καμία αν υπάρχει περίπτωση να είναι λόγος να μην θηλάσω; Μου ρθε φλασιά τις προάλλες. Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο από καμιά γνωστή σας; Ή είμαι παγκόσμια πρώτη και σε αυτό....;;

Ρωτά το δερματολόγο αγάπη .ειχα βγάλει κ εγω περσυ στο μπούτι μια μυρμήγκια κ μ έκανε κρυοπηξια.και νομιζω οτι κ αυτα ειναι σαν τα κονδυλώματα που κολλάνε .σιγουρα αν έχεις μυρμηγκια στα γενν. Πχ κολλάει .τωρα για τα αλλα σημεία πλάτη κ αυτα δεν ξερω .εμενα μ είχε πει ότι μπορει ν ειχα κολλησει απο καμια παραλία η τπτ τετοιο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Χαχαχαχ.. ότι έχω κοιλιά, έχω..αλλά έχω μια κοιλιά ωσάν στα μισά της εγκυμοσύνης..με το ζόρι η ζυγαριά παίζει στα 3,5 με 4 κιλά πάνω, αλλά να σε πω την αλήθεια..ξινούλι μου χει βγει.. και λόγω διαβήτη και λοιπών, έχω ζοριστει πολύ στην καταπίεση... Δεν βαριέσαι...ας βλέπουμε τα θετικά που λέει κι ο γιατρούλης μου..

Πιθανόν λόγω καισαρικής όπως λες, δεν παίζει ρόλο..θα το ρωτήσω όμως..

Πάντως δεν ήξερα ότι είχε στα λιντ σουτιέν θηλασμού... Εγώ είχα δει online στα hm, αλλά δεν τα λες και φτηνά. Από 14,99 ως 24,99 έπαιζαν και δεν έχω πάρει ακόμα.. Λέω να προμηθευτώ ένα για το μαιευτήριο...και μετά βλέπουμε..

Εντωμεταξύ, έχω ένα θέμα που δεν έχω συζητήσει ακόμα με το γιατρό. Στη μια θηλή μου έχω ένα θήλωμα (είναι σαν κρεατοελιά-μυρμηγκιά). Το έχει δει δερματολόγος και μου χει πει ότι πρέπει κάποια στιγμή να το καυτηριάσω για να μην μεγαλώσει. Εγώ δεν το χω κάνει ακόμα. Τα θηλώματα οφείλονται σε κάποιο από τα 100τόσα στελέχη του ιού hpv. Εγώ έχω κι αλλού, στη μέση μου, το οποίο πρέπει επίσης να αφαιρέσω. Ξέρει καμία αν υπάρχει περίπτωση να είναι λόγος να μην θηλάσω; Μου ρθε φλασιά τις προάλλες. Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο από καμιά γνωστή σας; Ή είμαι παγκόσμια πρώτη και σε αυτό....;;

Παγωτουλα και εγω εχω μια ελια μικρη στο ενα στηθος κοντα στη θηλη! Μοιαζει με θηλωμα και δεν το εχω ρωτησει ακομα στο γιατρο!! Ειμαι και στο μηνα μου τρομαρα μου... θα ρωτησω τωρα που εχω nst! Αν ειναι θηλωμα καλο θα ηταν να μη θηλασουμε απο εκει δηλαδη να μην ακουμπαει το στομα του μωρου εκτος και αν ο γιατρος πει οτι δεν υπαρχει προβλημα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια... Θα μιλήσω με το ιατρικό team και θα σας πω...

Να θηλάζω από τον ένα μαστό, νομίζω δεν γίνεται. Εκτός αν από τον άλλο το βγάζω με θήλαστρο...χμμμ...για να δούμε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Χαχαχαχ.. ότι έχω κοιλιά, έχω..αλλά έχω μια κοιλιά ωσάν στα μισά της εγκυμοσύνης..με το ζόρι η ζυγαριά παίζει στα 3,5 με 4 κιλά πάνω, αλλά να σε πω την αλήθεια..ξινούλι μου χει βγει.. και λόγω διαβήτη και λοιπών, έχω ζοριστει πολύ στην καταπίεση... Δεν βαριέσαι...ας βλέπουμε τα θετικά που λέει κι ο γιατρούλης μου..

Πιθανόν λόγω καισαρικής όπως λες, δεν παίζει ρόλο..θα το ρωτήσω όμως..

Πάντως δεν ήξερα ότι είχε στα λιντ σουτιέν θηλασμού... Εγώ είχα δει online στα hm, αλλά δεν τα λες και φτηνά. Από 14,99 ως 24,99 έπαιζαν και δεν έχω πάρει ακόμα.. Λέω να προμηθευτώ ένα για το μαιευτήριο...και μετά βλέπουμε..

Εντωμεταξύ, έχω ένα θέμα που δεν έχω συζητήσει ακόμα με το γιατρό. Στη μια θηλή μου έχω ένα θήλωμα (είναι σαν κρεατοελιά-μυρμηγκιά). Το έχει δει δερματολόγος και μου χει πει ότι πρέπει κάποια στιγμή να το καυτηριάσω για να μην μεγαλώσει. Εγώ δεν το χω κάνει ακόμα. Τα θηλώματα οφείλονται σε κάποιο από τα 100τόσα στελέχη του ιού hpv. Εγώ έχω κι αλλού, στη μέση μου, το οποίο πρέπει επίσης να αφαιρέσω. Ξέρει καμία αν υπάρχει περίπτωση να είναι λόγος να μην θηλάσω; Μου ρθε φλασιά τις προάλλες. Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο από καμιά γνωστή σας; Ή είμαι παγκόσμια πρώτη και σε αυτό....;;

Παγωτουλα μου, καλυτερα να απευθυνθείς σε σύμβουλο θηλασμού γι αυτο το θεμα. Σίγουρα πάντως θα μπορείς να θηλάζει από το άλλο στήθος και αυτό που έχει το θηλωμα να το αδειάζεις με θήλαστρο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Παγωτουλα μου, καλυτερα να απευθυνθείς σε σύμβουλο θηλασμού γι αυτο το θεμα. Σίγουρα πάντως θα μπορείς να θηλάζει από το άλλο στήθος και αυτό που έχει το θηλωμα να το αδειάζεις με θήλαστρο. 

Ξέρεις που βρίσκουμε σύμβουλο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Νομίζω σε όλες... Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει από καμία να γίνεται ίδιο. Κι όσο πιο τουμπανέιρο γίνεται στην εγκυμοσύνη/θηλασμό, λογικό μετά που μαζεύει πάλι να είναι πιο χαλαρωμένο... Τι να γίνει;; Αυτό που λες μόνο..λίγη γυμναστικούλα να ναι πιο νορμάλ. Πάντως σκέψου ότι η ξαδέρφη μου που είχε κάνει αυξητική πριν τα παιδιά, μετά από 2 εγκυμοσύνες και θηλασμούς από 1 χρόνο το καθένα, το βυζί είχε χαλαρώσει τόσο πολύ που αναγκαστικα έπρεπε να κάνει ανόρθωση... που να μην ήταν ήδη φτιαγμένο... Εε όχι πως της λείπουν της συγκεκριμένης...πήγε και το σήκωσε παλι κι ηρθε στα ίσα του...:razz: 

Ισχυει πως πεφτουν αρκετα αλλα εχει να κανει κ με τον σταδιακο ή αποτομο αποθηλασμο πιστευω πλεον απο την δική μου πείρα. Στο πρωτο μωρο πηρα χαπι για να κοπει το γαλα κ το στηθος ξεφουσκωσε πολυ κ απότομα. Στο δευτερο καναμε σταθερο αργο αποθηλασμο κ δεν έπεσε τοσο πολυ. Νομιζω το χαπι προκαλεσε ενα σοκ στο στηθος. Το μεγεθος σε μενα δεν εφτασε τα προ εγκυμοσυνης σε καμμια περιπτωση απο τις δυο αλλα παρεμεινε πιο μεγαλο ασχετως των κιλων μου. Δλδ 2 εγκυμοσυνες μετα δεν χώρεσα ποτέ στα πρωτα σουτιεν που ειχα πριν. Επισης γυμναστική βοηθησε πολυ. Δεν γινονται οπως πριν αλλά είναι νορμαλ πιστευω..ολο το σωμα μας αλλαζει κ ειναι ενα ομορφο κομμάτι να μπεις στη διαδικασια να το αγαπησεις με τα νέα του δεδομενα! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ξέρεις που βρίσκουμε σύμβουλο;

Σύμβουλοι Θηλασμού της La Leche League 

Υπάρχει κάτι σχετικά με τον θηλασμό που σας απασχολεί και θέλετε να το συζητήσετε; Μπορείτε να καλέσετε μία Σύμβουλο!

Οι Σύμβουλοι Θηλασμού της LLL είναι πρώτα απ’ όλα μητέρες με πείρα πάνω στον θηλασμό, που έχουν εκπαιδευτεί ειδικά μέσα στον Διεθνή Σύνδεσμο (www.llli.org) για να μπορούν να βοηθούν άλλες μητέρες να μάθουν την τέχνη του θηλασμού. Προσφέρουν τις υπηρεσίες τους εθελοντικά και εκτός από τις Mηνιαίες Συναντήσεις δέχονται και τηλεφωνήματα από μητέρες. Όλες οι υπηρεσίες τους παρέχονται δωρεάν.

Ο Σύνδεσμος Θηλασμού Ελλάδος δεν φέρει καμία ευθύνη για τυχόν ιδιωτική χρέωση υπηρεσιών από συμβούλους IBCLC ή από βοηθούς μητρότητας (doula) όταν καλούνται με αυτές τις επαγγελματικές τους ιδιότητες και όχι ως Σύμβουλοι της LLL. Καλό θα ήταν οι γονείς να διευκρινίζουν από το άτομο που καλούν τηλεφωνικά ή κατ' οίκον, με ποια ιδιότητα το καλούν, ώστε να αποφεύγονται τυχόν παρεξηγήσεις. 

Μπορείτε να συμβουλευτείτε την παρακάτω λίστα ώστε να βρείτε όχι μόνον τη Σύμβουλο που είναι πιο κοντά στην περιοχή σας, αλλά και ποια ημέρα και ώρα είναι η κάθε Σύμβουλος διαθέσιμη.
 

Σημαντικές Διευκρινίσεις: 

Παρακαλούμε πολύ, όταν επιλέγετε να επικοινωνήσετε με τις Συμβούλους μας μέσω e-mail, μην στέλνετε το μήνυμα σε περισσότερες Συμβούλους, εκτός αν είναι εμφανές ότι το στέλνετε σε περισσότερους παραλήπτες, οπότε οι Σύμβουλοι μπορούν να συνεννοηθούν μεταξύ τους για το ποια θα αναλάβει να απαντήσει. Όταν κάτι τέτοιο δεν είναι εμφανές, απασχολούνται περισσότερα άτομα με το να απαντούν στο ίδιο θέμα, στερώντας έτσι πολύτιμο χρόνο που οι Σύμβουλοι αφιερώνουν εθελοντικά για να βοηθήσουν όσο το δυνατόν περισσότερες μητέρες. Αν θέλετε και δεύτερη γνώμη για το θέμα που αντιμετωπίζετε, μιλήστε ανοιχτά με τη Σύμβουλο που σας υποστηρίζει και θα σας καθοδηγήσει κατάλληλα. Κάθε Σύμβουλος της LLL είναι ανά πάσα στιγμή πρόθυμη και σε θέση να αξιοποιήσει όλο το δίκτυο υποστήριξης της La Leche League διεθνώς, προκειμένου να υποστηρίξει μια μητέρα με τον καλύτερο τρόπο. 

Οι Σύμβουλοι Θηλασμού του Συνδέσμου Θηλασμού Ελλάδος (La Leche League Greece) σε καμία περίπτωση δε θα τηλεφωνήσουν σε μητέρες με το αίτημα να τις επισκεφθούν στο σπίτι τους, παρά μόνο εάν τους το ζητήσουν οι ίδιες οι μητέρες. Για λόγους ασφαλείας, μην επιτρέπετε την είσοδο σε άτομο το οποίο ισχυρίζεται ότι εκπροσωπεί τον Σύνδεσμο χωρίς να του έχετε ζητήσει να σας επισκεφθεί.

Αν χρειάζεστε βοήθεια για κάτι άμεσο, μην καθυστερείτε περιμένοντας απάντηση μέσω μηνύματος. Μιλήστε με μια Σύμβουλο στο τηλέφωνο ή επικοινωνήστε με τον γιατρό σας!  

.......................................................................................

Αν μένετε στην Αττική, προτιμήστε να καλέσετε τις Συμβούλους της Αττικής

Αν μένετε εκτός Αττικής, προτιμήσετε να καλέσετε τις Συμβούλους των άλλων πόλεων, εκτός Αττικής.

 


Αττική: Βόρεια Αθήνα  

Βάσια Καλπογιάννη ( Ελληνικά / Αγγλικά )

Ιωάννα Κρικέλλα ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 2294091983 Δέχεται κλήσεις καθημερινά 18:00-21:00                                                                               

Μιρέλλα Μάνεση ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 210 6618395 Δέχεται κλήσεις καθημερινά 16:00-20:00.                                               

Eleni Alexandri-Frangos ( Ελληνικά/Αγγλικά ): 210 8073666 

Laura Foti-Liverakοs ( Αγγλικά ): 210 6232527, [email protected] Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις 8:30-13:00 τα Σαββατοκύριακα. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας. 

Geesje de Jong Bensoussan ( Ελληνικά / Αγγλικά / Ολλανδικά ): 210 6747330, Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις όλες τις ημέρες τα απογεύματα από τις 17:00-21:00.   

Άντα Παλαντζιάν ( Ελληνικά / Αγγλικά / Αρμένικα ): [email protected] Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας.                                                                                         

Gabi Grupe-Canellopoulou ( Ελληνικά / Γερμανικά / Αγγλικά ): [email protected]  Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας.                                                                                       

Μαρία Μποβολή (Ελληνικά / Αγγλικά / Γαλλικά )

Patty Dulligan-Varelas ( Αγγλικά ) 

Βίλλυ Κάλτσα ( Ελληνικά / Αγγλικά )



Αττική: Νότια Αθήνα 

Μόνικα Φραγκούλη ( Ελληνικά / Αγγλικά / Γαλλικά / Ολλανδικά ): 210 6017715 (σας παρακαλώ αφήστε το τηλέφωνο να χτυπήσει αρκετές φορές)  Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις όλες τις ώρες 7 ημέρες την εβδομάδα.                          

 Γιολάντα Γεωργίου ( Ελληνικά, Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά ):   2106640859, 2299075554, [email protected] Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Σάββατο-Κυριακή 10.00-20.00, απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός δύο ημερών.                                                                                         

Rebecca Werwath ( Ρεβέκκα Βέρβατ ) ( Ελληνικά / Αγγλικά): 6982948227, [email protected] Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή πρωινά 9-1μμ , απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 2 ημερών.                                

Χρυσάνθη Σιβρή ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 210 8956189, [email protected] Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα έως Παρασκευή από 17:30 -20:30. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 2-3 ημερών.

Πηνελόπη Καραγκούνη ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 210 3456037, Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα έως Παρασκευή 09:00-13:00.

Γκατζόλη Λίλια ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 210 9832824, 6932335988, [email protected]  Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα έως Παρασκευή 17:00-21:00. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 2 ημερών.

Κατερίνα Μιχαηλίδου ( Ελληνικά / Αγγλικά ): [email protected] Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας. 

Ουρανία Κωνσταντάτου ( Ελληνικά ) :  [email protected]


Υπόλοιπη Ελλάδα 

Θεσσαλονίκη              

Ζωή Τριανταφυλλίδου ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 2311247894

Ξανθούλα Καραβασίλη ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 23960 24560 Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις 7 ημέρες την εβδομάδα 17:30-21:30.                  

Εύα Δουκάκη ( Ελληνικά / Αγγλικά ): [email protected]                                                                                                                                                  

Νατάσσα Καψάλη ( Ελληνικά / Αγγλικά ): Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις για πληροφορίες μόνον σχετικά με τις Συναντήσεις.             

Μαρία Νικολαΐδου (Ελληνικά/Αγγλικά )

Δήμητρα Μωυσιάδου-Εφραιμίδου ( Ελληνικά ) : 2310 241096 Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα έως και Παρασκευή 12.00-14.00 το μεσημέρι

 

Βόλος

Μαρία Γεωργακού ( Ελληνικά / Αγγλικά )

Μυρτώ Χρονάκη ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 24210 30758, [email protected] Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα-Παρασκευή 15:00-21:00 και τα Σαββατοκύριακα όλη την ημέρα. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε 1-2 ημέρες. 

Δράμα 

Νατάσα Μητρούση ( Ελληνικά ): 25210 25083

Κάλλη Μαλαμάτου ( Ελληνικά )

 

Ζάκυνθος

Κωνσταντίνα Γιαννιώτη ( Ελληνικά / Αγγλικά )

Ηγουμενίτσα

Σύλβια Κάτση ( Ελληνικά ): 26650 22027, Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα έως Παρασκευή 17:00-20:30.

Ηράκλειο Κρήτης

Στέλλα Τσακλίδου ( Ελληνικά, Αγγλικά ): 2891029104 – 6949662762, [email protected] .  Δέχεται κλήσεις Τρίτη 16.00-20.00. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1-2 ημερών.

Θεοδώρα Χατζηδάκη ( Ελληνικά ): 6977326366, [email protected] .Δέχεται κλήσεις Δευτέρα έως και Παρασκευή, πρωινά 10:00-12:30.

Ειρήνη Μαρκάκη ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 6972424949,   [email protected] . Δέχεται κλήσεις από Δευτέρα ως Παρασκευή 9:00-14:00. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας. 

Βίκυ Μπαζούλα-Παπαδάκη ( Ελληνικά / Αγγλικά )

Καλαμάτα

Χαρά Πετροπούλου ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 6908937611, Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα 18:00-20:00 και Πέμπτη 18:00-20:00

Κoρινθία

Παναγιώτα Φίλη ( Ελληνικά ): 6971619185, [email protected] , Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις επτά ημέρες την εβδομάδα 9:00 με 15:00 & 17:00 με 21:00. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας.

Κως

Άννα Παπανικόλα ( Ελληνικά, Αγγλικά): 6937228985, [email protected], Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις καθημερινές: 09.00- 12.30 και 15.00-19.00, Σάββατο: 09.00-14.00, Κυριακή: 09.00-12.00. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας.


Λαμία

Σοφία Παύλου ( Ελληνικά ): 22313 04160, [email protected]

Μεσολόγγι

Νίκη Παξινού ( Ελληνικά / Αγγλικά): 6947786287 Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις Δευτέρα-Παρασκευή 12:00-17:00 /Σάββατο-Κυριακή 15:00-20:00

Μυτιλήνη 

Ελένη-Μάγια Κουφάκη ( Ελληνικά ): 69735 29322 Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις από Δευτέρα έως Παρασκευή 10:00-21:00.

Μαργαρίτα Βουλγαροπούλου ( Ελληνικά / Αγγλικά )                                                          

Κατερίνα Παυλή (Ελληνικά / Αγγλικά ): 6973230653 Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις καθημερινές και Σάββατο από τις 2 το μεσημέρι και μετά.

 

Ξάνθη

Δέσποινα Μασάκη ( Ελληνικά ): 2541093438), [email protected]
Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις όλες τις ημέρες. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1-2 ημερών.

Πτολεμαΐδα

 

Νόπη Αλεξιάδου ( Ελληνικά ): 6944393497 , [email protected]                  Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις όλες τις ημέρες 12 -8μμ. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας.

 

Ρέθυμνο Κρήτης

Αλίκη Παναγιωτάκη ( Ελληνικά / Αγγλικά ), Ρέθυμνο: 2831030323, [email protected]   Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις όλες τις ημέρες από τις 9:00-14:00 και από 18:00-21:00. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας.

Σαντορίνη

Αμαλία Γιαννοπούλου (Ελληνικά/Αγγλικά): 2286081749 Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις κάθε μέρα, 09:00-13:00 και 18:00-21:00


Σέρρες

Ελισάβετ Ειρήνη Μιχαηλίδου ( Ελληνικά ) : 2321032640 Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις απογεύματα

Ελένη Χατζηβασιλείου ( Ελληνικά ): 6932213521

Σπάρτη

Γεωργία Μπολοβιτσιώτη  ( Ελληνικά / Αγγλικά ): 2731300625 [email protected] Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις απογεύματα 17:00-21:00 από Δευτέρα έως Παρασκευή. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1-2 ημερών.    

Τήνος

 Έρη Παλαμάρη (697 92 94 934), [email protected] Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις απογεύματα 19:00-21:00 από Δευτέρα έως Παρασκευή. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1-2 ημερών.   

Χανιά Κρήτης

Ελένη Οικονόμου ( Ελληνικά / Αγγλικά ), Χανιά, [email protected]

Αφροδίτη Κλεινάκη ( Ελληνικά / Αγγλικά ), Χανιά: 6976999897, [email protected] Δέχεται κλήσεις καθημερινά 10:00-12:00 και Τρίτη/Πέμπτη  18:00-20:00, Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1 ημέρας. Όλες τις υπόλοιπες ώρες και σαββατοκύριακο: viber, messenger Αφροδίτη Κλεινάκη Χαιρετάκη

Χίος

Γεωργία Φραγκάκη ( Ελληνικά / Γαλλικά / Αγγλικά ): 22710 61973, [email protected] Δέχεται τηλεφωνικές κλήσεις καθημερινά από τις 17:00-22:00. Απαντά σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εντός 1-2 ημερών.

 

 

Εκτός Ελλάδος


Ελληνίδα Σύμβουλος στη Γερμανία

Ελένη Μπακοπούλου ( Ελληνικά/Γερμανικά ): 0049 72622044197

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ισχυει πως πεφτουν αρκετα αλλα εχει να κανει κ με τον σταδιακο ή αποτομο αποθηλασμο πιστευω πλεον απο την δική μου πείρα. Στο πρωτο μωρο πηρα χαπι για να κοπει το γαλα κ το στηθος ξεφουσκωσε πολυ κ απότομα. Στο δευτερο καναμε σταθερο αργο αποθηλασμο κ δεν έπεσε τοσο πολυ. Νομιζω το χαπι προκαλεσε ενα σοκ στο στηθος. Το μεγεθος σε μενα δεν εφτασε τα προ εγκυμοσυνης σε καμμια περιπτωση απο τις δυο αλλα παρεμεινε πιο μεγαλο ασχετως των κιλων μου. Δλδ 2 εγκυμοσυνες μετα δεν χώρεσα ποτέ στα πρωτα σουτιεν που ειχα πριν. Επισης γυμναστική βοηθησε πολυ. Δεν γινονται οπως πριν αλλά είναι νορμαλ πιστευω..ολο το σωμα μας αλλαζει κ ειναι ενα ομορφο κομμάτι να μπεις στη διαδικασια να το αγαπησεις με τα νέα του δεδομενα! :)

Εγω με στήθος προ εγκυμοσύνης να μη γεμίζει το μικρότερο νούμερο, τωρα στην εγκυμοσυνη έχει μεγαλώσει λίγο, γενικα το λες και ανύπαρκτο. Ελπίζω να μπορέσω να θηλασω, αν και έχω διαβάσει ότι το μέγεθος δεν έχει σχέση. Μετά θα είναι και μικρό και αδειο;; Ω Θεέ μου!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...