Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

Από τώρα όμως; δηλαδή στον 9ο δεν θα νιώθω τίποτα;

άστα ένα μαύρο χαλι

. την ώρα της γέννας ( γέννησε εκεί η κουμπάρα μου προχθές )όλα ήταν άψογα αλλά άμα πας ραντεβού και ρωτήσεις κάτι δεδομένο γι αυτούς τότε μπορεί να σε κάνουν και ρόμπα. Εγώ επειδή από την αρχή Ρωτούσα αρκετά ώστε να είμαι σίγουρη ( έχω πόνους στο εντερο κολικούς εξ αρχής και πήγαινα κάθε φορά γιατί νομίζω πως κάτι πάθαινε το μωρό ) με είχαν βγάλει υστερική.. υπερβολική.. και μια μέρα πάω προγραμματισμένα και μου λέει μια " πάλι εδώ εσυ;τι έπαθες πάλι;"με ύφος.. λες και δεν την πληρώνω έμμεσα.. τι να πω.. γι αυτο κολλάω να ρωτήσω τέτοια ψιλο πράγματα...

Τι να πω ρε γαμωτο...πολυ κριμα... Κι οντως ολοι τους πληρωνουμε εμμεσα.. Θα επρεπε να αγαπανε αυτη τη δουλεια κι ειδικς διπλα σε εγκυους, να δειχνουν εναν παραανω σεβασμο και τρυφεροτητα..εσυ καλα κανεις και ρωτας οσα θες και πας οσες φορες θες... Οποιαδηποτε γυναικα το αισθανεται και το εχει αναγκη, οφειλει να το κανει. Αλλιως θα ημασταν ολες μας γιατροι, θα ειχαμε κι εναν υπερηχο σπιτι και θα αλληλοξεγεννουσαμε η μια την αλλη... ημαρτον δηλαδη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Εγω ηθελα rooming in κ στο Ιασώ μου είπαν οτι γενικά σε όλα τα δωμάτια αφήνουν τα μωράκια εκτός αν ζητήσεις να στο πάρουν. Στο ενδιάμεσο δεν έκανε άλλο γεύμα απο το βράδυ όμως δεν ξύπνησε κ καθόλου μέχρι τις 8.,

Ναι ήταν να μπω 7-8 αλλα δεν ήταν έτοιμα τα εργαστηριακά μου, κ 9 που πήγαν να με βάλουν είχε φυσιολογικό τοκετό που προχώρησε πολύ γρήγορα όποτε δεν ήθελε να αγχωθουμε με την ώρα 

Μυρτω μου εισαι σε 3κλινο;; Την Πέμπτη γεννάω κ εγω στο Ιασώ νωρις νωρις θα μπω .γενικα πως τ βλεπεις;εχει πολλές γέννες τωρα;το καλό ειναι ότι ο δικός μ εκείνη τη μερα εχει μονο εμενα εκτός αν προκύψει κατι .που δύσκολα γιατί ο γιατρός μ επειδή ειναι εξωσωματικός παει η καισαρικη σύννεφο .οποτρ ελπίζω να με τελειώσει νωρις ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τι να πω ρε γαμωτο...πολυ κριμα... Κι οντως ολοι τους πληρωνουμε εμμεσα.. Θα επρεπε να αγαπανε αυτη τη δουλεια κι ειδικς διπλα σε εγκυους, να δειχνουν εναν παραανω σεβασμο και τρυφεροτητα..εσυ καλα κανεις και ρωτας οσα θες και πας οσες φορες θες... Οποιαδηποτε γυναικα το αισθανεται και το εχει αναγκη, οφειλει να το κανει. Αλλιως θα ημασταν ολες μας γιατροι, θα ειχαμε κι εναν υπερηχο σπιτι και θα αλληλοξεγεννουσαμε η μια την αλλη... ημαρτον δηλαδη...

Πόσο δίκιο έχεις.

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καπουτσιναρα κανε ναααααααα μια κουπαραααααα σ λέω...αχιος.

χαχαχα αμεεε♡♡♡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Τι να πω ρε γαμωτο...πολυ κριμα... Κι οντως ολοι τους πληρωνουμε εμμεσα.. Θα επρεπε να αγαπανε αυτη τη δουλεια κι ειδικς διπλα σε εγκυους, να δειχνουν εναν παραανω σεβασμο και τρυφεροτητα..εσυ καλα κανεις και ρωτας οσα θες και πας οσες φορες θες... Οποιαδηποτε γυναικα το αισθανεται και το εχει αναγκη, οφειλει να το κανει. Αλλιως θα ημασταν ολες μας γιατροι, θα ειχαμε κι εναν υπερηχο σπιτι και θα αλληλοξεγεννουσαμε η μια την αλλη... ημαρτον δηλαδη...

Κορίτσια, κακοι επαγγελματιες υπάρχουν παντού! Γιατί στα ιδιωτικά είναι καλυτερα; Που η καισαρική πάει σύννεφο για να φύγει ο γιατρός 3ημερο; Και τόσα άλλα που γίνονται κατά τη διάρκεια του τοκετού και μετα; Ξέρετε τι έχω καταλάβει; Πέρα του ότι πρέπει να ψαχνομαστε για όλα, να απαιτούμε κιολας!! Μη φαινόμαστε φοβισμένα και αδαή προβατάκια!! Πληρώνουμε (ειτε λιγα ειτε πολλα δεν έχει καμια σημασια) και απαιτούμε το καλύτερο για μας και το παιδί μας!! Μονο που το σύστημα είναι τόσο διεφθαρμένο που πρέπει να γνωρίζουμε αρχές μαιευτικής και αργότερα παιδιατρικής για να μη μας πιάνουν κορόιδα!! Ή τουλάχιστον να έχουμε λιγότερες πιθανότητες να γίνει κάτι τετοιο

Just now, mpempaki1 είπε:

εντάξει Ραφαέλα μου. σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ ♡

Η πρώτη θυσία που έκανα ως μάνα ήταν που μείωσα τον λατρεμένο μου καφε! Χαχαχα!! Ειδικά το καλοκαίρι που δεν επινα φρέντο ήταν μαρτύριο!! Πίνω ελληνικό και φίλτρου, Όχι καθημερινά, αλλά συχνά!!!Πιες!! Θα σου κάνουμε και παρέα!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια, κακοι επαγγελματιες υπάρχουν παντού! Γιατί στα ιδιωτικά είναι καλυτερα; Που η καισαρική πάει σύννεφο για να φύγει ο γιατρός 3ημερο; Και τόσα άλλα που γίνονται κατά τη διάρκεια του τοκετού και μετα; Ξέρετε τι έχω καταλάβει; Πέρα του ότι πρέπει να ψαχνομαστε για όλα, να απαιτούμε κιολας!! Μη φαινόμαστε φοβισμένα και αδαή προβατάκια!! Πληρώνουμε (ειτε λιγα ειτε πολλα δεν έχει καμια σημασια) και απαιτούμε το καλύτερο για μας και το παιδί μας!! Μονο που το σύστημα είναι τόσο διεφθαρμένο που πρέπει να γνωρίζουμε αρχές μαιευτικής και αργότερα παιδιατρικής για να μη μας πιάνουν κορόιδα!! Ή τουλάχιστον να έχουμε λιγότερες πιθανότητες να γίνει κάτι τετοιο

Η πρώτη θυσία που έκανα ως μάνα ήταν που μείωσα τον λατρεμένο μου καφε! Χαχαχα!! Ειδικά το καλοκαίρι που δεν επινα φρέντο ήταν μαρτύριο!! Πίνω ελληνικό και φίλτρου, Όχι καθημερινά, αλλά συχνά!!!Πιες!! Θα σου κάνουμε και παρέα!!!

εντάξει κοριτσάκι μου. πάω κι ολας να τον ετοιμάσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Μα λέω κι εγώ...γιατί συνήθως στο Ιασώ ως τος 10, βαριά 11, τις ξεπετάνε τις καισαρικές. Πόνεσε η επισκληρίδιος Μυρτούλα; Ή παλεύεται; Και για τον καθετήρα να μας πεις όποτε μπορέσεις...που ρωτούσαν πολλά κορίτσια... Ααα κι αν τελικά χρειάζονται μόνο νυχτικά λόγω τομής... Πες μας να προλάβουμε να προμηθευτούμε...χαχαχ 

Επίσης, ένα ερώρημα και προς την Μυρτώ προς όλες. Αν μπορέσουμε και θηλάσουμε, πρέπεινυποχρεωτικά να πάρουμε θήλαστρο για να βγαίνει τυχόν γάλα που μένει;

Μμ Κοιτα δεν ήταν πόνος αλλα σίγουρα σαν αίσθηση ήταν πολύ περίεργο.. ίσως 10δευτερα πονας αλλα περναει άμεσα, μετά αρχίζει το μυρμήγκιασμα, κ μετά νιώθεις πολύ ζέστη ξαφνικά στα πόδια, σαν να ιδρώνουν, κ μετά απλα τα νιώθεις βαριά κ μουδιασμένα. Στα καπάκια μου έβαλαν τον καθετήρα, όπου πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τίποτα σαν να σε ακουμπάει απλώς. σήμερα πρωί πρωί μ τον έβγαλαν, κ ένιωσα όπως όταν βάζουμε αυτό το κολπικο έμβολο πχ για τις αλοιφές, η όπως όταν παίρνει δείγμα για παπ ο γιατρός κ γενικά δεν με ενόχλησε ΚΑΘΟΛΟΥ. Χθες λόγω καθετήρα έβαλα μόνο το ραντακι που είχα απο πάνω κ δεν ένιωσα καθόλου άβολα έτσι κ αλλιώς Φοραγα αυτό το τεράστιο εσώρουχο π είναι σαν πάνα ενηλίκων κ δεν θα βόλευαν ρούχα. Κατα τα αλλα σήμερα έβαλα κ το κάτω, δεν με ενοχλεί καθόλου στα ράμματα κ γενικά νιώθω πολύ άνετα. Χθες κατευθείαν η κοιλιά μου έπεσε, μη σας πω οτι έχω γυρίσει στα φυσιολογικά μου... κ να σημειώσω οτι είχα πάρει 12 κιλά στο σύνολο. Το γάλα που βγαίνει είναι απειροελάχιστο, σκεφτείτε εγω μέχρι κ το μεσημέρι απορούσα αν όντως βγαίνει. Όποτε θηλαστρο δεν νομίζω οτι χρειάζεται, αλλα κ να χρειαστεί νοικιάζουν νοσοκομειακό, δεν έχω ιδέα όμως απο τιμή.. 

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια, κακοι επαγγελματιες υπάρχουν παντού! Γιατί στα ιδιωτικά είναι καλυτερα; Που η καισαρική πάει σύννεφο για να φύγει ο γιατρός 3ημερο; Και τόσα άλλα που γίνονται κατά τη διάρκεια του τοκετού και μετα; Ξέρετε τι έχω καταλάβει; Πέρα του ότι πρέπει να ψαχνομαστε για όλα, να απαιτούμε κιολας!! Μη φαινόμαστε φοβισμένα και αδαή προβατάκια!! Πληρώνουμε (ειτε λιγα ειτε πολλα δεν έχει καμια σημασια) και απαιτούμε το καλύτερο για μας και το παιδί μας!! Μονο που το σύστημα είναι τόσο διεφθαρμένο που πρέπει να γνωρίζουμε αρχές μαιευτικής και αργότερα παιδιατρικής για να μη μας πιάνουν κορόιδα!! Ή τουλάχιστον να έχουμε λιγότερες πιθανότητες να γίνει κάτι τετοιο

Η πρώτη θυσία που έκανα ως μάνα ήταν που μείωσα τον λατρεμένο μου καφε! Χαχαχα!! Ειδικά το καλοκαίρι που δεν επινα φρέντο ήταν μαρτύριο!! Πίνω ελληνικό και φίλτρου, Όχι καθημερινά, αλλά συχνά!!!Πιες!! Θα σου κάνουμε και παρέα!!!

Καλα σ αυτό έχεις δίκιο, κ στα ιδιωτικά υπάρχουν άσχημες καταστάσεις.. ειδικά εκει π ήμουν χθες ανάνηψη, ήταν όλοι οτι να ναι.. παιδική χαρά τελείως, εσύ να σφαδάζεις ξέρω γω κ οι άλλοι να καλαμπουριζουν πάνω απ το κεφάλι σου... κ οι κοπέλες μ φάνηκαν πολύ ξινές χωρίς λογο. Κατα τα αλλα όμως εδω οι κοπέλες στον όροφο είναι όλες πολύ καλές, όπως ήταν κ στις οδυνες κ μέσα στο χειρουργείο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Μμ Κοιτα δεν ήταν πόνος αλλα σίγουρα σαν αίσθηση ήταν πολύ περίεργο.. ίσως 10δευτερα πονας αλλα περναει άμεσα, μετά αρχίζει το μυρμήγκιασμα, κ μετά νιώθεις πολύ ζέστη ξαφνικά στα πόδια, σαν να ιδρώνουν, κ μετά απλα τα νιώθεις βαριά κ μουδιασμένα. Στα καπάκια μου έβαλαν τον καθετήρα, όπου πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τίποτα σαν να σε ακουμπάει απλώς. σήμερα πρωί πρωί μ τον έβγαλαν, κ ένιωσα όπως όταν βάζουμε αυτό το κολπικο έμβολο πχ για τις αλοιφές, η όπως όταν παίρνει δείγμα για παπ ο γιατρός κ γενικά δεν με ενόχλησε ΚΑΘΟΛΟΥ. Χθες λόγω καθετήρα έβαλα μόνο το ραντακι που είχα απο πάνω κ δεν ένιωσα καθόλου άβολα έτσι κ αλλιώς Φοραγα αυτό το τεράστιο εσώρουχο π είναι σαν πάνα ενηλίκων κ δεν θα βόλευαν ρούχα. Κατα τα αλλα σήμερα έβαλα κ το κάτω, δεν με ενοχλεί καθόλου στα ράμματα κ γενικά νιώθω πολύ άνετα. Χθες κατευθείαν η κοιλιά μου έπεσε, μη σας πω οτι έχω γυρίσει στα φυσιολογικά μου... κ να σημειώσω οτι είχα πάρει 12 κιλά στο σύνολο. Το γάλα που βγαίνει είναι απειροελάχιστο, σκεφτείτε εγω μέχρι κ το μεσημέρι απορούσα αν όντως βγαίνει. Όποτε θηλαστρο δεν νομίζω οτι χρειάζεται, αλλα κ να χρειαστεί νοικιάζουν νοσοκομειακό, δεν έχω ιδέα όμως απο τιμή.. 

Καλα σ αυτό έχεις δίκιο, κ στα ιδιωτικά υπάρχουν άσχημες καταστάσεις.. ειδικά εκει π ήμουν χθες ανάνηψη, ήταν όλοι οτι να ναι.. παιδική χαρά τελείως, εσύ να σφαδάζεις ξέρω γω κ οι άλλοι να καλαμπουριζουν πάνω απ το κεφάλι σου... κ οι κοπέλες μ φάνηκαν πολύ ξινές χωρίς λογο. Κατα τα αλλα όμως εδω οι κοπέλες στον όροφο είναι όλες πολύ καλές, όπως ήταν κ στις οδυνες κ μέσα στο χειρουργείο.. 

Παντού γίνεται χαμος!! Είναι ποιον θα πετύχεις να χει βάρδια!! Τι ωραια που επανήλθε τόσο άμεσα!! Πολυ ελπιδοφόρο!! Και πού δεν πονάς τόσο!! Άντε με το καλο η ανάρρωση!! Κάθε μέρα θα σαι και καλυτερα! Μπήκε ο μικρός θερμοκοιτιδα; Σας έχουν πει ποτέ θα βγειτε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mpempaki1 said:

cappuccino κάνει να πιουμε; Δεν έχω πιει ποτέ καφε αλλά τον μύρισε τώρα από τον άντρα μου ( γεύση καραμέλα..) και έχω σκάσει να πιω..

Παντως εμενα επειδη δεν πινω καφε κανονικα μου πε ο γιατρις να μην ξεκινήσω. Αν ειναι να πιω να ειναι ελαφρύς ελαφρυς κ οχι συχνα. Στνν υγεια σου απλα με το μαλακο!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KNecky είπε:

Παντως εμενα επειδη δεν πινω καφε κανονικα μου πε ο γιατρις να μην ξεκινήσω. Αν ειναι να πιω να ειναι ελαφρύς ελαφρυς κ οχι συχνα. Στνν υγεια σου απλα με το μαλακο!! ;)

2 γουλιές ηπια.. ξέρεις ίσα ίσα να γευτώ την καραμέλα που μου μύρισε. 1καφε 2 ζάχαρη έβαλα ήταν αρκετά ελαφρύς.  ♡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

2 γουλιές ηπια.. ξέρεις ίσα ίσα να γευτώ την καραμέλα που μου μύρισε. 1καφε 2 ζάχαρη έβαλα ήταν αρκετά ελαφρύς.  ♡

Καλέ μη φοβάσαι με ένα καφεδάκι μια στο τοσο!! Εδώ επιτρέπουν μέχρι και 2 τσιγάρα την ημέρα σε όσες δεν μπορούν να το κόψουν!!

Just now, Polly1 είπε:

Καλέ μη φοβάσαι με ένα καφεδάκι μια στο τοσο!! Εδώ επιτρέπουν μέχρι και 2 τσιγάρα την ημέρα σε όσες δεν μπορούν να το κόψουν!!

Εγω ετσι είχα ζηλέψει να πιω μπύρα και κρασί, αλλά δεν τα ακούμπησα φυσικα!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagotoula είπε:

Μα λέω κι εγώ...γιατί συνήθως στο Ιασώ ως τος 10, βαριά 11, τις ξεπετάνε τις καισαρικές. Πόνεσε η επισκληρίδιος Μυρτούλα; Ή παλεύεται; Και για τον καθετήρα να μας πεις όποτε μπορέσεις...που ρωτούσαν πολλά κορίτσια... Ααα κι αν τελικά χρειάζονται μόνο νυχτικά λόγω τομής... Πες μας να προλάβουμε να προμηθευτούμε...χαχαχ 

Επίσης, ένα ερώρημα και προς την Μυρτώ προς όλες. Αν μπορέσουμε και θηλάσουμε, πρέπεινυποχρεωτικά να πάρουμε θήλαστρο για να βγαίνει τυχόν γάλα που μένει;

Όχι. Αν όλα πάνε Καλά με τον θηλασμό δεν θα πάρεις θήλαστρο. Το θήλαστρο θα σου χρειαστεί αν πρέπει να βγάζεις για κάποιο λόγο το γάλα σου και να το δίνεις στο μωρό με το μπιμπερό. Επίσης στην πρώτη μου γέννα η κοπέλα δίπλα επειδή δεν της κατέβαινε με τίποτα το γάλα μετά την 2η μέρα κατόπιν συμβουλής της μαιας νοίκιασε θήλαστρο νοσοκομειακό για να την βοηθήσει να κατέβει. Μόνο Δηλαδή αν υπάρχει λόγος θα πάρεις. Όχι από πριν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που αλλάζω θεμα. κορίτσια και συγνωμη για την ερώτηση... σαν έχει τύχει εσάς που είστε και πιο προχωρημένης εγκυμοσύνης να θέλετε να πάτε τουαλετα και να βάλετε λίγο δύναμη...ΣΥΓΝΩΜΗ..και να μην μπορείτε γιατί δεν σας αφήνει το μωρό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

συγνωμη που αλλάζω θεμα. κορίτσια και συγνωμη για την ερώτηση... σαν έχει τύχει εσάς που είστε και πιο προχωρημένης εγκυμοσύνης να θέλετε να πάτε τουαλετα και να βάλετε λίγο δύναμη...ΣΥΓΝΩΜΗ..και να μην μπορείτε γιατί δεν σας αφήνει το μωρό;

Για κακα εννοείς??? εγω το παθαίνω στα τσισα μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...