Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpempaki1 είπε:

συγνωμη που αλλάζω θεμα. κορίτσια και συγνωμη για την ερώτηση... σαν έχει τύχει εσάς που είστε και πιο προχωρημένης εγκυμοσύνης να θέλετε να πάτε τουαλετα και να βάλετε λίγο δύναμη...ΣΥΓΝΩΜΗ..και να μην μπορείτε γιατί δεν σας αφήνει το μωρό;

Γενικά υπάρχει θέμα δυσκοιλιότητας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Γενικά υπάρχει θέμα δυσκοιλιότητας;

τον περισσότερο καιρό ναι..

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Για κακα εννοείς??? εγω το παθαίνω στα τσισα μ.

Ναι.αχ αλήθεια; με βλέπω να το έχω και εγώ όταν φτάσω σαν εσένα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

τον περισσότερο καιρό ναι..

Μπορεί να σου επιδεινώθηκε η δυσκοιλιότητα! Ή να πιέζει οντως το έντερο το μωρό. Σου έχει δώσει κάτι για τη δυσκοιλιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

τον περισσότερο καιρό ναι..

Ναι.αχ αλήθεια; με βλέπω να το έχω και εγώ όταν φτάσω σαν εσένα..

χάπι σ λεω...καλε πόσο βδομαδων εισια??? νομοζω με περνάς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Μπορεί να σου επιδεινώθηκε η δυσκοιλιότητα! Ή να πιέζει οντως το έντερο το μωρό. Σου έχει δώσει κάτι για τη δυσκοιλιότητα;

Όχι τίποτα

. μου λέει απλά ότι είναι φυσιολογικό.. είχα και κάτι κολικούς με διαρροιες κλπ τελευταία..

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χάπι σ λεω...καλε πόσο βδομαδων εισια??? νομοζω με περνάς 

Όχι  ειμαι από τις τελευταίες εδώ γιατί πάω Απρίλη εγώ. είμαι 32κ5. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πήγα για έρευνα καροτσιού σήμερα... Τα 3σε1 δεν με επεισαν.. Πολύ βαριά ρε γαμώτο..Και δεν εβρισκα κανένα κάτω από 12 κιλά, τα οποία μου φαίνονταν παρα πολλά..που να το κουμαντάρω αυτό καλέ;;;; Και αν έχει και μωρό πάνω  πάει μαζί 17 ή 20κιλά;; πάει...το έχασα... Εγώ ούτε μέσα στο μαγαζί δεν μπορούσα να το ορίσω..πήγαινε όπου ήθελε...χαχαχ για να ήμουν εδώ στα πεζοδρόμια του κέντρου που είναι όλα σπασμένα, στενά κι όλο θέλει πάνω κάτω...αν ζούσα εξωτερικό ή επαρχία ίσως την πάλευα.. Αλλά δεν είμαι καθόλου χειροδύναμη...μου φαίνονταν μαρτύριο.  Και το πορτ μπεμπε οι γνωστες μου ελεγαν οτι συμφερει μονο αν το θες αντι για κρεβατι στο δωματιο σου.. γιατι κατα τα αλλα το μωρο μπαινει ως 3,4 μηνων μαξ.. που αν το σκεφτεις ποσες πολλες βολτες θα κανεις...δηλαδη θα μπορουσες να το βαλεις και στο απλο. Για το αυγο δεν εχω αποψη, διοτι εμεις θα παρουμε εξαρχης καθισμα αυτοκινητου0 εως 18κιλα και ενα αυγο για μεταφορα, μου δανεισε η θεια.  Από την άλλη όσα απλά είδα που όμως είναι και για νεογέννητα και ζύγιζαν από 6 μέχρι 8 κιλά, ηταν αααλλο πραγμα στο να τα κουμανταρεις ....πολυ ανετα...πολυ μανιτζεβελα..αλλα πολυ ακριβια ρε κοριτσια....350 με 500 κι είναι απλά.... Πιο πολυ μπερδευτηκα...παρα κατασταλλαξα...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Όχι τίποτα

. μου λέει απλά ότι είναι φυσιολογικό.. είχα και κάτι κολικούς με διαρροιες κλπ τελευταία..

 

Όχι  ειμαι από τις τελευταίες εδώ γιατί πάω Απρίλη εγώ. είμαι 32κ5. 

Εγώ διανυω την 30..αμα δεν σε επιασε  έως τώρα μια χαρα σε βρίσκω...

νομίζω εσένα παίζει ρόλο κ ότι έχεις κολικούς που μας έλεγες προχτές. 

πάντως κ γω οκ τα βρίσκω..λογικό μας τα πατάνε όλα εκεί μέσα τα μικρά μας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ διανυω την 30..αμα δεν σε επιασε  έως τώρα μια χαρα σε βρίσκω...

νομίζω εσένα παίζει ρόλο κ ότι έχεις κολικούς που μας έλεγες προχτές. 

πάντως κ γω οκ τα βρίσκω..λογικό μας τα πατάνε όλα εκεί μέσα τα μικρά μας

ααα και εσύ Απρίλη πας ε; 

άντε πλησιάζουμε σιγά σιγά και εμείς

 Ναι ναι άστα αγάπη. χαμος από κολικούς. ειανι το μόνο που θέμα στηβ εγκυμοσύνη. και τώρα πάλι νιώθω ενόχληση λίγο βέβαια. 

Επίσης σήμερα μια γνωστή μου είπε (εγώ δεν το πιστεύω) ότι πρώτη εγκυμοσύνη και ειδικά αγόρι θα γεννήσω μετά την ΠΗΤ. ισχύει κάτι τέτοιο ξέρετε; Δεν είναι λίγο κουφο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

ααα και εσύ Απρίλη πας ε; 

άντε πλησιάζουμε σιγά σιγά και εμείς

 Ναι ναι άστα αγάπη. χαμος από κολικούς. ειανι το μόνο που θέμα στηβ εγκυμοσύνη. και τώρα πάλι νιώθω ενόχληση λίγο βέβαια. 

τέλη Μάρτη πάω.. 36 βδομάδες λογο ιστορικού. εχτος κ αν αντέξουμε έως αρχές Απρίλη θα δείξει. ότι είναι καλητερο .

πάντως προχτές που μιλαγαμε κ έλεγες για το εντερο σ την επόμενη έπαθα εγω νεφρού..αχαχαχα πακέτο πάμε κ καλά περνάμε βλέπω...

Ναι κοντεύουμε παναγια μ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

ααα και εσύ Απρίλη πας ε; 

άντε πλησιάζουμε σιγά σιγά και εμείς

 Ναι ναι άστα αγάπη. χαμος από κολικούς. ειανι το μόνο που θέμα στηβ εγκυμοσύνη. και τώρα πάλι νιώθω ενόχληση λίγο βέβαια. 

Επίσης σήμερα μια γνωστή μου είπε (εγώ δεν το πιστεύω) ότι πρώτη εγκυμοσύνη και ειδικά αγόρι θα γεννήσω μετά την ΠΗΤ. ισχύει κάτι τέτοιο ξέρετε; Δεν είναι λίγο κουφο;

Δεν ξερω αν ειναι νομος, αλλα τωρα που το λες εχω περιπτωσεις γνωστων που οντως πηγαν εως 42εβδομαδες..με αγορια και πρωτη εγκυμοσυνη...τωρα βεβαια...στην ελλαδα ποιος γιατρος σε αφηνει να περασεις την πητ; Συνηθως σε βαζει μεσα και σε παει με προκληση...

Αυτες που σου λεω, οι 2 ζουν εξωτερικο, που υπαρχει η νοοτροπια το μωρο πρεπει να βγει οποτε αυτο αποφασισει. Κι η αλλη ειχε γιατρο πολυ υπερ του φτ...περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Δεν ξερω αν ειναι νομος, αλλα τωρα που το λες εχω περιπτωσεις γνωστων που οντως πηγαν εως 42εβδομαδες..με αγορια και πρωτη εγκυμοσυνη...τωρα βεβαια...στην ελλαδα ποιος γιατρος σε αφηνει να περασεις την πητ; Συνηθως σε βαζει μεσα και σε παει με προκληση...

αχ δεν θέλω χαχαχα. μετράω τις μέρες.. Δεν θέλω να μου προστεθούν κι άλλες. χαχχαα! 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τέλη Μάρτη πάω.. 36 βδομάδες λογο ιστορικού. εχτος κ αν αντέξουμε έως αρχές Απρίλη θα δείξει. ότι είναι καλητερο .

πάντως προχτές που μιλαγαμε κ έλεγες για το εντερο σ την επόμενη έπαθα εγω νεφρού..αχαχαχα πακέτο πάμε κ καλά περνάμε βλέπω...

Ναι κοντεύουμε παναγια μ 

αα τέλεια ακόμα πιο κοντά. ας είναι γερά τα μωράκια και όλα θα γίνουν. χαχα αλήθεια; όντως εμείς πάμε πακέτο. πως το παλεύεις εσυ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

αχ δεν θέλω χαχαχα. μετράω τις μέρες.. Δεν θέλω να μου προστεθούν κι άλλες. χαχχαα! 

οτι σου πει ο γιατρος...αλλα σου λεω, εδω σπανια σε αφηνουν κι οσο παει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

οτι σου πει ο γιατρος...αλλα σου λεω, εδω σπανια σε αφηνουν κι οσο παει...

Ακόμα είναι νωρίς. λογικά όταν ξεκινήσω τις ζώνες θα μου λέει πως παμε.. υποθέτω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

συγνωμη που αλλάζω θεμα. κορίτσια και συγνωμη για την ερώτηση... σαν έχει τύχει εσάς που είστε και πιο προχωρημένης εγκυμοσύνης να θέλετε να πάτε τουαλετα και να βάλετε λίγο δύναμη...ΣΥΓΝΩΜΗ..και να μην μπορείτε γιατί δεν σας αφήνει το μωρό;

Μπεμπακι κι εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές. Επίσης να βάζω δύναμη και να νιώθω σαν να μαι έτοιμη να λιποθύμησω να μην έχω αναπνοή άλλη νμκαι δύναμη να βάλω. Είναι λογικό μου είπαν γιατρός και μαία. Πιέζει το παιδί τα πάντα εκεί μέσα και μαζί με την δυσκοιλιότητα.. 

Εμένα για να με διευκολύνει μου συνέστησε υποθέτα γλυκερινης και duphalac για να βελτιωθεί η δυσκοιλιότητα. 

Εμένα κορίτσια μου είχε πει μπαίνοντας στον μήνα μου (1ο παιδί κ κορίτσι) ότι αν δεν παρουσιαστεί λόγος θα την αφήσουμε οσο περισσότερο πάει.


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

αχ δεν θέλω χαχαχα. μετράω τις μέρες.. Δεν θέλω να μου προστεθούν κι άλλες. χαχχαα! 

αα τέλεια ακόμα πιο κοντά. ας είναι γερά τα μωράκια και όλα θα γίνουν. χαχα αλήθεια; όντως εμείς πάμε πακέτο. πως το παλεύεις εσυ

Αυτό ας είναι γερά κ οπότε βγουν...ξέρουν αυτά....είναι πολύ δυνατά. 

περπατάω πολύ νερό αβέρτα ακόμα πιο πολύ κ κάθομαι αριστερά πάντα.

πλέον έμαθα...αν δεν ήμουν έγκυος θα χα φάει βολταρεν στο κωλι μ κιολας.αλλα ο ντοκ δεν με αφήνει...

εταιρικής λανω όμως μετά τις 12 ώρες μειώνεται ο πόνος αρκετά κ εται περνάει σρις 2 μέρες...βέβαια τρώω τοίχους έως τότε αλλα ρι να κάνω??? βρίζω κιολας...Ένας χαμος.αχχαχαχαχα αλλαλουμ το σπίτι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...