Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Κατάλαβα που λες..εκεί στον Κηφισό που ναι όλα μαζεμένα...:wink: Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν...αν και βαριέμαι να τρέχω εκεί...:razz: Αλλά εδώ γύρω στη γειτονιά μόνο μικρά συνοικιακά υπάρχουν. 

Κ εγώ εκεί πήγα Κηφισιά κ κατέληξα ναπαρω σχεδόν όλα από Λητώ...όντως οι τιμές πάνω κάτω το ίδιο είναι...εμεις πήραμε το καρότσι inglesina aptica 3 σε 1....8 κιλά είναι κ κάθεται το παιδί έως 3 4 χρόνων 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Κ εγώ εκεί πήγα Κηφισιά κ κατέληξα ναπαρω σχεδόν όλα από Λητώ...όντως οι τιμές πάνω κάτω το ίδιο είναι...εμεις πήραμε το καρότσι inglesina aptica 3 σε 1....8 κιλά είναι κ κάθεται το παιδί έως 3 4 χρόνων 

Πολύ ωραίο και το inglesina! Ηταν κι αυτο το 2ο υποψήφιο, αλλά επειδή δε θα παίρναμε αυγό και πορτ μπεμπέ ετσι κι Αλλιώς, προτιμήσαμε το αλλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Πολύ ωραίο και το inglesina! Ηταν κι αυτο το 2ο υποψήφιο, αλλά επειδή δε θα παίρναμε αυγό και πορτ μπεμπέ ετσι κι Αλλιώς, προτιμήσαμε το αλλο!!

Κ πολύ καλά έκανες...εγω πιστεύω όλα πάνω κάτω ειβαι τα ιδια τα καρότσια....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Κ εγώ εκεί πήγα Κηφισιά κ κατέληξα ναπαρω σχεδόν όλα από Λητώ...όντως οι τιμές πάνω κάτω το ίδιο είναι...εμεις πήραμε το καρότσι inglesina aptica 3 σε 1....8 κιλά είναι κ κάθεται το παιδί έως 3 4 χρόνων 

Νομίζω 8κιλά είναι.πολύ καλό. Γιατί σκέψου όταν μεγαλώσει το.μωρό θα προσθέτει πολύ βάρος κι αν ήταν βαρύ από μόνο του το.καρότσι, δεν θα την.πάλευες... Θα παράταγες το 3σε1 και θα παίρνες ένα μπαστούνι με 100ευρώ που ζυγίζει 6-7 κιλά...όπως κάνει το 99% των γονιών...Εμένα αυτό μόνο με έχουν συμβουλέψει όλοι,αν θέλω να μην αλλάζω καρότσι στο 6μηνο, να πάρω ελαφρύ κι ευκολοκίνητο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Νομίζω 8κιλά είναι.πολύ καλό. Γιατί σκέψου όταν μεγαλώσει το.μωρό θα προσθέτει πολύ βάρος κι αν ήταν βαρύ από μόνο του το.καρότσι, δεν θα την.πάλευες... Θα παράταγες το 3σε1 και θα παίρνες ένα μπαστούνι με 100ευρώ που ζυγίζει 6-7 κιλά...όπως κάνει το 99% των γονιών...Εμένα αυτό μόνο με έχουν συμβουλέψει όλοι,αν θέλω να μην αλλάζω καρότσι στο 6μηνο, να πάρω ελαφρύ κι ευκολοκίνητο.

άμα το επερνα πιο βαρύ ειμαι που Είμαι μισή μερίδα δεν θα τσουλαγε με τιποτα. χωράω πάντως να ξες.αχχαχαχαχα αχαχαχαχα

κ μενα μ είπαν να ναι ελαφρύ αθτο μόνο να προσέξω 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Pagotoula said:

Κι εγώ σκεφτόμουν τα τζάμπο για κανά σουτιενάκι... και να χαλάσει, δεν κλαις τα λεφτά σου. Το παρέλαβες το καρότσι; Πώς σου φαίνεται από κοντά; Γενικά κορίτσια, έχετε να προτείνειτε σε ποιο μαγαζι να πάω για να δω ποικιλία; Γιατί από ότι έχω καταλάβει κάθε αλυσίδα συνεργάζεται και με άλλες εταιρείες. Πχ mamas papas μονο σε λητω και lapin, hauck μονο σε bebe jou, cybex σε λητω και bebe jou... Έχω μπερδευτεί. Εσείς πήγατε σε πολλά;

Εχω καταβολευτει μ'αυτα του jumbo. Δεν έχουν μπανελα και νιώθεις ότι αναπνέεις. Τα φοράω από τον 4ο διότι πέθαινα με τ' αλλά. 

Για καρότσι δεν ειχα πάρει στον 1ο μου. Μας έδωσαν αλλά από τον καιρό που μπουσουλησε δεν το καταδεχτηκε ξανά. Τώρα να δούμε ο επόμενος :D

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Εχω καταβολευτει μ'αυτα του jumbo. Δεν έχουν μπανελα και νιώθεις ότι αναπνέεις. Τα φοράω από τον 4ο διότι πέθαινα με τ' αλλά. 

Για καρότσι δεν ειχα πάρει στον 1ο μου. Μας έδωσαν αλλά από τον καιρό που μπουσουλησε δεν το καταδεχτηκε ξανά. Τώρα να δούμε ο επόμενος :D

Πολλά έχω ακούσει να το παθαίνουν αυτό και να μην γουστάρουν να μπαίνουν όταν αρχίσουν να μπουσουλάνε-περπατάνε.. Εγώ θα της λεω από τωρα να μάθει να κάθεται..αααα όλα κι όλα πρέπει να γίνει απόσβεση του χρέους!! Ακούς μπέμπα μου;;;

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Εχω καταβολευτει μ'αυτα του jumbo. Δεν έχουν μπανελα και νιώθεις ότι αναπνέεις. Τα φοράω από τον 4ο διότι πέθαινα με τ' αλλά. 

Για καρότσι δεν ειχα πάρει στον 1ο μου. Μας έδωσαν αλλά από τον καιρό που μπουσουλησε δεν το καταδεχτηκε ξανά. Τώρα να δούμε ο επόμενος :D

Αχχχ κι εγώ μια από τα ίδια!! Από ενός έως 2 άντε να έκατσε 3, 4 φορές. Έκανα πάντα την προσπάθεια και εν τέλει καταλήγαμε να σέρνω το καρότσι και η μικρή να κρατιέται από το λουράκι που έχει στο πλάι για να κρατιούνται τα μεγαλύτερα παιδιά όταν έχουν μέσα αδερφακι. Μόνο που αυτή δεν είχε και έβαζε κάποια κούκλα της Ή έβαζα εγώ τις σακούλες από τα ψώνια.. τα ψιλοεκλαψα τα λεφτά αυτά και ας μην το είχα πληρώσει εγώ. Από τα 2 και μετά το έβαλα αποθήκη. Είμαι κι εγώ περίεργη να δω τώρα τι θα κανει. Ικανή την έχω να θέλει να κάθεται στο καρότσι επειδή θα ζηλεύει η μικρή.. 

πρίν από 24 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Κ εγώ εκεί πήγα Κηφισιά κ κατέληξα ναπαρω σχεδόν όλα από Λητώ...όντως οι τιμές πάνω κάτω το ίδιο είναι...εμεις πήραμε το καρότσι inglesina aptica 3 σε 1....8 κιλά είναι κ κάθεται το παιδί έως 3 4 χρόνων 

Πολύ ωραιο καρότσι! Με γεια

Εμείς σήμερα πήραμε το λίκνο! Είναι η πρώτη αγορά για τη μπεμπουλα μας και το μόνο που μας μένει να πάρουμε είναι ένα μπανάκι που εφαρμόζει στο νιπτήρα το οποίο μας είχαν δανείσει στην πρώτη αλλά το επιστρέψαμε και επειδή μας είχε καταβολεψει για τους πρώτους μήνες θέλω να πάω να πάρω το ίδιο. Κορίτσια όσες έχετε μπει στον μήνα σας σας ειπε ο γιατρός να κόψετε το μαγνησιο;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Αχχχ κι εγώ μια από τα ίδια!! Από ενός έως 2 άντε να έκατσε 3, 4 φορές.

Κορίτσια όσες έχετε μπει στον μήνα σας σας ειπε ο γιατρός να κόψετε το μαγνησιο;;

Χαχαχαχα κρίμα τα λεφτά του δηλαδή. Είναι μικρά ανθρωπάκια κι έχουν τις προτιμήσεις τους τα ζουζουνια. Σου λέει γιατί να κάτσω αφού μπορώ να περπατάω ! Χαχαχα Ελπίζω το 2ο να στο προτιμήσει λίγο περισσότερο. 

Εμένα ναι κορίτσι μου με το που μπήκα στον μήνα μου μου το έκοψε το μαγνήσιο. 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, asda said:

Αχχχ κι εγώ μια από τα ίδια!! Από ενός έως 2 άντε να έκατσε 3, 4 φορές. Έκανα πάντα την προσπάθεια και εν τέλει καταλήγαμε να σέρνω το καρότσι και η μικρή να κρατιέται από το λουράκι που έχει στο πλάι για να κρατιούνται τα μεγαλύτερα παιδιά όταν έχουν μέσα αδερφακι. Μόνο που αυτή δεν είχε και έβαζε κάποια κούκλα της Ή έβαζα εγώ τις σακούλες από τα ψώνια.. τα ψιλοεκλαψα τα λεφτά αυτά και ας μην το είχα πληρώσει εγώ. Από τα 2 και μετά το έβαλα αποθήκη. Είμαι κι εγώ περίεργη να δω τώρα τι θα κανει. Ικανή την έχω να θέλει να κάθεται στο καρότσι επειδή θα ζηλεύει η μικρή.. 

Πολύ ωραιο καρότσι! Με γεια

Εμείς σήμερα πήραμε το λίκνο! Είναι η πρώτη αγορά για τη μπεμπουλα μας και το μόνο που μας μένει να πάρουμε είναι ένα μπανάκι που εφαρμόζει στο νιπτήρα το οποίο μας είχαν δανείσει στην πρώτη αλλά το επιστρέψαμε και επειδή μας είχε καταβολεψει για τους πρώτους μήνες θέλω να πάω να πάρω το ίδιο. Κορίτσια όσες έχετε μπει στον μήνα σας σας ειπε ο γιατρός να κόψετε το μαγνησιο;;

Εμεμα μαγνησιο είπε να κοψουμε αφου μπω 37η κ με δει. Μια μερα ξεχασα μια δοση κ την νυχτα ηταν ζορικα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Εμεμα μαγνησιο είπε να κοψουμε αφου μπω 37η κ με δει. Μια μερα ξεχασα μια δοση κ την νυχτα ηταν ζορικα...

Εμένα μου είπε να μην το κόψω όσο κι αν πάω... wtf?? :ph34r: θα τον ρωτήσω ξανά στο επόμενο ραντεβού. εγώ και που το παίρνω...τη νύχτα ζορίζομαι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Χαχαχαχα κρίμα τα λεφτά του δηλαδή. Είναι μικρά ανθρωπάκια κι έχουν τις προτιμήσεις τους τα ζουζουνια. Σου λέει γιατί να κάτσω αφού μπορώ να περπατάω ! Χαχαχα Ελπίζω το 2ο να στο προτιμήσει λίγο περισσότερο. 

Εμένα ναι κορίτσι μου με το που μπήκα στον μήνα μου μου το έκοψε το μαγνήσιο. 

Μικρά ανθρωπάκια δεν λες τίποτα. Που σήμερα 3 χρόνων σκατο μου είπε "με έχεις νευριάσει. Θα παω σε άλλη χώρα και δεν θα με ξαναδείς ποτέ!" Κορίτσια έβαλα κάτι κλαματα εκείνη την ώρα. Έπαθα σοκ. Ξέρω είναι οι ορμόνες και η κούραση αλλά λέω αν μου είπε τέτοια κουβέντα στα 3 Στα 13 τι θα λεει;; και πψς μπορει να σκεφτηκε να πει κατι τετοιο;;; Περναει μια πολυ περίεργη φαση τελευταια.. τωρα καταλαβα γιατι χαρακτηρίζονται threenagers τα παιδιά αυτής της ηλικιας. Αφού πήρα τον άντρα μου και έκλαιγα. Μου λέει που έχω μπλέξει ο κακομοίρης και θα είστε και 3 γυναίκες σε λίγο.. χαχα

Just now, Pagotoula είπε:

Εμένα μου είπε να μην το κόψω όσο κι αν πάω... wtf?? :ph34r: θα τον ρωτήσω ξανά στο επόμενο ραντεβού. εγώ και που το παίρνω...τη νύχτα ζορίζομαι... 

Στο επόμενο ραντεβού πόσο θα είσαι; ζορίζεσαι από πετρώματα εννοεις; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω που γεννάω την επόμενη βδομάδα με καισαρικη δεν μου το εχει κόψει .αμα το κόψω σιγουρα θα εχω πολλές συσπάσεις γιατί ειχα απο νωρις κ ισως δεν θελει γ αυτο το λόγο . Για να κερδίσουμε χρονο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Εμεμα μαγνησιο είπε να κοψουμε αφου μπω 37η κ με δει. Μια μερα ξεχασα μια δοση κ την νυχτα ηταν ζορικα...

Αρα απο βδομάδα ε; τότε δεν μπαίνεις 37η; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...