Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με το καλό σε όλες μας!!!

Τελικα είχαν δίκαιο όσοι μ έλεγαν ότι όσες κάνουν περιδεση στο τελος αργούν πολυ ν γεννήσουν ακομα κ αν τους κόψουν τα ράμματα .εγω με αυτο το άγχος ζούσα απο την μερα π τ εκανα.μηπως γίνει κατι κ σπάσουν τα ραματα.τελικα σήμερα 37+2 κ ολα καλα 

Κοριτσια τα βραδια πλέον δεν παλεύονται .σηκωνομαι αμέτρητες φορές για τουαλέτα .αυριο εχω το τελευταίο nst κ θα μου κάνουν κ ενέσεις για τα πνευμονια.3 μερες μ μείνανε !!επισης ηθελα να σας πω ότι στον άντρα μ είπαν αν θελει να ειναι μεσα στην καισαρικη .οτι ετσι κ αλλιώς δεν θα βλέπει κατι θα ειναι δίπλα σε μενα .κ το σκεφτόμαστε να μπει ..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pennymav είπε:

Τελικα είχαν δίκαιο όσοι μ έλεγαν ότι όσες κάνουν περιδεση στο τελος αργούν πολυ ν γεννήσουν ακομα κ αν τους κόψουν τα ράμματα .εγω με αυτο το άγχος ζούσα απο την μερα π τ εκανα.μηπως γίνει κατι κ σπάσουν τα ραματα.τελικα σήμερα 37+2 κ ολα καλα 

Κοριτσια τα βραδια πλέον δεν παλεύονται .σηκωνομαι αμέτρητες φορές για τουαλέτα .αυριο εχω το τελευταίο nst κ θα μου κάνουν κ ενέσεις για τα πνευμονια.3 μερες μ μείνανε !!επισης ηθελα να σας πω ότι στον άντρα μ είπαν αν θελει να ειναι μεσα στην καισαρικη .οτι ετσι κ αλλιώς δεν θα βλέπει κατι θα ειναι δίπλα σε μενα .κ το σκεφτόμαστε να μπει ..

Αυτό το θέμα μας έχει ξεφύγει...

Ο άντρας σου θέλει να μπει;; Εσύ;;;

Οι υπόλοιπες, θα τους αφήσετε τους συζύγους να μπουν στον τοκετό;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@Pennymav που θα γεννήσεις;;; Ο άντρας μου θα χοροπηδούσε από τη χαρά του αν τον άφηναν μέσα στην καισαρική! Μου είπε ότι θα ρωτήσει το γιατρό.

Εσύ θες;;

Εγώ να πω την αλήθεια, σε πρίπτωση φυσιολογικού τοκετού δεν θα ήθελα... Στην καισαρική που δεν φαίνεται τίπιτα...το συζητάω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Τελικα είχαν δίκαιο όσοι μ έλεγαν ότι όσες κάνουν περιδεση στο τελος αργούν πολυ ν γεννήσουν ακομα κ αν τους κόψουν τα ράμματα .εγω με αυτο το άγχος ζούσα απο την μερα π τ εκανα.μηπως γίνει κατι κ σπάσουν τα ραματα.τελικα σήμερα 37+2 κ ολα καλα 

Κοριτσια τα βραδια πλέον δεν παλεύονται .σηκωνομαι αμέτρητες φορές για τουαλέτα .αυριο εχω το τελευταίο nst κ θα μου κάνουν κ ενέσεις για τα πνευμονια.3 μερες μ μείνανε !!επισης ηθελα να σας πω ότι στον άντρα μ είπαν αν θελει να ειναι μεσα στην καισαρικη .οτι ετσι κ αλλιώς δεν θα βλέπει κατι θα ειναι δίπλα σε μενα .κ το σκεφτόμαστε να μπει ..

Μπράβο κορίτσι!! Τα εχεις καταφέρει μια χαρά μέχρι Τώρα!! Λίγο έμεινε!! Κι εμένα ήταν μέσα στην καισαρική. Το ήθελε και αυτός κι εγω. Ξερω περίπτωση που ο μπαμπάς δεν ήθελε ούτε στον φυσιολογικό τοκετό να είναι μέσα και λίγο πριν τις εξωθησεις βγήκε έξω. Δεν άντεχε. Είναι στην επιλογή του καθενός. Αν ο ίδιος το επιθυμεί συμβουλή μου είναι να μην τον αποθαρρύνεις. Στην τελικά κι εσύ δεν θα θες να είσαι μόνη σου εκείνη τη στιγμή και δικαιούται κι ο ίδιος όσο κι εσύ να γνωρίσει το παιδί του από την πρώτη ανάσα που θα πάρει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Αυτό το θέμα μας έχει ξεφύγει...

Ο άντρας σου θέλει να μπει;; Εσύ;;;

Οι υπόλοιπες, θα τους αφήσετε τους συζύγους να μπουν στον τοκετό;;

Εγω γελώ και αυτος γιατί λεει ότι θελει να δει πρώτος το παιδί του κ οχι να περιμένει μαζι με τους άλλους .κ ειναι κ σύντομη διαδικασία η καισαρικη .εγω το μετα σκέφτομαι μονο.

Just now, Sweet_child είπε:

@Pennymav που θα γεννήσεις;;; Ο άντρας μου θα χοροπηδούσε από τη χαρά του αν τον άφηναν μέσα στην καισαρική! Μου είπε ότι θα ρωτήσει το γιατρό.

Στο Ιασώ θα γεννήσω 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εγω γελώ και αυτος γιατί λεει ότι θελει να δει πρώτος το παιδί του κ οχι να περιμένει μαζι με τους άλλους .κ ειναι κ σύντομη διαδικασία η καισαρικη .εγω το μετα σκέφτομαι μονο.

Στο Ιασώ θα γεννήσω 

Τι εννοείς μετά;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav said:

Εγω γελώ και αυτος γιατί λεει ότι θελει να δει πρώτος το παιδί του κ οχι να περιμένει μαζι με τους άλλους .κ ειναι κ σύντομη διαδικασία η καισαρικη .εγω το μετα σκέφτομαι μονο.

Στο Ιασώ θα γεννήσω 

 

Just now, Pagotoula said:

Τι εννοείς μετά;;

Σε μενα ηταν κ στην καισαρικη κ στον φυσιολογικο μαζι μου. Ειναι πως νιώθεις κ εσυ με αυτο, εγω νιωθω πως χωρις εκεινον διπλα μου δεν θα τα καταφερνα, ειναι η ηρεμη δυναμη στην τρελα μου! Παντως κ στον φτ δν είναι αναγκη να παει να δει πως βγαινει το παιδι, απλα να ειναι διπλα σου αρκει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εγω γελώ και αυτος γιατί λεει ότι θελει να δει πρώτος το παιδί του κ οχι να περιμένει μαζι με τους άλλους .κ ειναι κ σύντομη διαδικασία η καισαρικη .εγω το μετα σκέφτομαι μονο.

Στο Ιασώ θα γεννήσω 

Πετάγομαι σφήνα και εγω στην ομάδα σας....Και εγώ στο Ιασώ θα γεννήσω με καισαρική,  νόμιζα ότι δεν αφήνουν τον σύζυγό μέσα στο χειρουργείο γιατί και εμείς θέλουμε να είναι μέσα ο άντρας μου, αυτός πιο πολύ,  εγω σκέφτομαι μήπως δεν το αντέξει γιατί ένεση βλέπει και χλωμιαζει....χαχαχα...δεν ξέρω είναι στον γιατρό,  αν ο άντρας είναι μέσα η όχι?Θα τον ρωτήσουμε το απόγευμα που έχουμε ραντεβού...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KNecky είπε:

 

Σε μενα ηταν κ στην καισαρικη κ στον φυσιολογικο μαζι μου. Ειναι πως νιώθεις κ εσυ με αυτο, εγω νιωθω πως χωρις εκεινον διπλα μου δεν θα τα καταφερνα, ειναι η ηρεμη δυναμη στην τρελα μου! Παντως κ στον φτ δν είναι αναγκη να παει να δει πως βγαινει το παιδι, απλα να ειναι διπλα σου αρκει!

Λοιπόν, στο εξωτερικό που μπαίνουν όλοι μέσα, τους αφήνουν κανονικά να πηγαίνουν κι από απέναντι, να παιρνουν βίντεο κλπ... δεν ξέρω ρε γαμώτο...αυτό μου φαίνεται κάπως...οκ, καταλαβαίνω ότι είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο κλπ κλπ...αλλά από την άλλη είναι κι ο άντρας σου...δεν ξέρω... Το χω συζητήσει με άντρες που έχουν μπει κι έχω ακούσει διάφορα... καποιοι ηταν μια χαρά... άλλοι λέγαν ότι μετά λίγο μέσα τους το σκέφτονταν.. έχω ακούσει μέχρι κι ότι ερωτικά για αρκετό καιρό τους ήταν δύσκολο να δουν τη γυναίκα τους όπως πριν... Εγώ πιστεύω είναι και θέμα ανθρώπου τελικά... Αλλά δεν ξέρω αν θα 4ο τολμούσα...άσε που εγώ από το άγχος μου κι όλη την πίεση και τα σπρωξίματα κλπ, μπορεί να μου ρχόταν να τον βρίζω κιόλας...χαχαχ Τώρα για την καισαρική, με φοβίζει λίγο το όλο χειρουργείο κι ότι θα έχω επαφή...αν μπορούσα εγώ θα επέλεγα μέθη να μην καταλαβαίνω...και πάλι δηλαδη δεν ξέρω αν θα ήθελα σε αυτή την κατάσταση να χω και εκείνον...ουφ...αφήστε με,το σκέφτομαι.. :razz: Εκείνος πάντως μου χε δηλώσει ότι θα κάνει ότι του πω εγώ κι ότι με κάνει να αισθάνομαι εγώ άνετα. Το βάζει πάνω από το να δει πρώτος το μωρό, να κόψει το λώρο κλπ..  Οπότε τουλάχιστον δεν με πιέζει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εμάς μας ειπε η μαία ότι αν θελουμε να της το πουμε εκείνη τη μερα κ αν γινεται θα μπει .για να ειπε ετσι ισως κάποιοι επιτρέπουν κ κάποιοι οχι .

Κι εγώ έτσι νομίζω. Κάποιοι στην καισαρική δεν αφήνουν από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Κι εγώ έτσι νομίζω. Κάποιοι στην καισαρική δεν αφήνουν από όσο ξέρω.

Ναι λογω χειρουργείου εχουν δικαιωμα να στο αρνηθουν! Παντως το θεμα ειναι να νιωθεις εσυ καλα, να έχεις καποιον  ή οχι μαζι σου ειναι θεμα επιλογης προσωπικης κ αλλες προτιμουν τη μαμα τους! Παντως αυτα με το βίντεο δε το καταλαβαινω που το κανουν εξω κ δεν θα το εβλεπα ποτε αν το εβγαζαν ποτε! Χαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...