Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Καλησπέρα! Τα νέα μας είναι μάλλον καλά. Χτες πήγαμε πρώτη φορά στο κέντρο που θα κάνει φυσικοθεραπεία η μικρή και αφού την εξέτασαν μας είπαν ότι δεν βλέπουν να έχει κάποιο θέμα , εκτός από ένα "πιάσιμο" στους ώμους που της προκαλεί και τα σφιγμένα χέρια. Έχει βέβαια μια μικρή κινητική καθυστέρηση αλλά δεν το θεώρησαν κάτι σοβαρό. Με λίγους μήνες φυσικοθεραπεία θα είναι μια χαρά!  Κανονίσαμε να κάνει δύο φορές την εβδομάδα και την Δευτέρα ξεκινάμε! Μακάρι να είναι τόσο απλό το θέμα και να λήξει με τις φυσικοθεραπειες!! Για να πω την αλήθεια ήμουν έτοιμη για το χειρότερο και τώρα δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Θα δούμε πως θα πάει.. ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας, από ότι φαίνεται έπιασαν τόπο!!!

Μπραβο μπράβο μπράβο!! Όλα καλά θα πανε..ξερουν οι ειδικοί.. Νομίζω θετικοτερο σενάριο δε θα μπορούσε υπάρξει εεε?! ! Θα κάνετε κ στο σπίτι εσείς επιπλέον ασκησουλες ή οι φυσικοθεραπείες στο κέντρο αρκουν?? 

Καλη αρχή Τέτα μου, το βασικό είναι ότι όλα ξεκινουν άμεσα κ δε θα χαθεί χρόνος..τα φιλιά μου στη ζουζουνα σου!!! 

 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Καλησπέρα! Τα νέα μας είναι μάλλον καλά. Χτες πήγαμε πρώτη φορά στο κέντρο που θα κάνει φυσικοθεραπεία η μικρή και αφού την εξέτασαν μας είπαν ότι δεν βλέπουν να έχει κάποιο θέμα , εκτός από ένα "πιάσιμο" στους ώμους που της προκαλεί και τα σφιγμένα χέρια. Έχει βέβαια μια μικρή κινητική καθυστέρηση αλλά δεν το θεώρησαν κάτι σοβαρό. Με λίγους μήνες φυσικοθεραπεία θα είναι μια χαρά!  Κανονίσαμε να κάνει δύο φορές την εβδομάδα και την Δευτέρα ξεκινάμε! Μακάρι να είναι τόσο απλό το θέμα και να λήξει με τις φυσικοθεραπειες!! Για να πω την αλήθεια ήμουν έτοιμη για το χειρότερο και τώρα δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Θα δούμε πως θα πάει.. ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας, από ότι φαίνεται έπιασαν τόπο!!!

Αχ, μπραβο!! Το παιδι ειναι πολυ μικρο και η θεραπεια θα έχει 100% αποτελέσματα!! Μπράβο που καταλάβατε και δεχτήκατε ότι κάτι υπάρχει κι έτσι το παιδί θα αποκατασταθεί πλήρως με μια μικρή ώθηση. Καλή αρχή στις φυσιοθεραπείες σας!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Επιτέλους έχουμε βγάλει δόντια! Βγάλαμε το κάτω Κ σήμερα έσκασε το ένα πάνω κ το άλλο έτοιμο.. Κ σηκώνεται κ προσπαθεί να περπατήσει μόνος του αφήνει κ το ένα χέρι ο θρασυτατος χαχαχα.. όλα μέσα σε 2 βδομάδες.. Την Κυριακή έχουμε Κ γενέθλια μου φαίνεται σαν ψέμα 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Κορίτσια Επιτέλους έχουμε βγάλει δόντια! Βγάλαμε το κάτω Κ σήμερα έσκασε το ένα πάνω κ το άλλο έτοιμο.. Κ σηκώνεται κ προσπαθεί να περπατήσει μόνος του αφήνει κ το ένα χέρι ο θρασυτατος χαχαχα.. όλα μέσα σε 2 βδομάδες.. Την Κυριακή έχουμε Κ γενέθλια μου φαίνεται σαν ψέμα 

 

Με το καλό και τα υπόλοιπα! Και σε μας έσκασε το πανω αριστερά και τώρα φαίνεται και το δεξί. Πω πω!! Θυμαμαι είχες κάνει ποδαρικό περσι στις γεννήσεις, φέτος στα γενέθλια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Με το καλό και τα υπόλοιπα! Και σε μας έσκασε το πανω αριστερά και τώρα φαίνεται και το δεξί. Πω πω!! Θυμαμαι είχες κάνει ποδαρικό περσι στις γεννήσεις, φέτος στα γενέθλια!!

Ναι του Αγίου Βαλεντίνου το αγόρι μουυυ.. Εντωμεταξύ δεν φτάνει που μπήκαμε κόκκινη περιοχή κ έχουμε απαγόρευση κυκλοφορίας απ τις 6, λένε το σκ θα χιονίσει κιόλας! Να δω πως θα τα κάνω τα γενέθλια μου φαίνεται οι 3 μας θα είμαστε χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

no way...κ δεν ξερψ κ τι είναι κιολας. μπλιαχ 

Καλώς  την!! Ούτε εγω ήξερα εννοείται!! Τώρα που διαβάζω κάτι συνταγές για μωρά το έμαθα!!

6 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Ναι του Αγίου Βαλεντίνου το αγόρι μουυυ.. Εντωμεταξύ δεν φτάνει που μπήκαμε κόκκινη περιοχή κ έχουμε απαγόρευση κυκλοφορίας απ τις 6, λένε το σκ θα χιονίσει κιόλας! Να δω πως θα τα κάνω τα γενέθλια μου φαίνεται οι 3 μας θα είμαστε χαχαχα 

Κι εμείς στα κόκκινα!! Μένουν κοντά ευτυχώς η μαμά και η αδερφη μου! Τούρτα θα φτιάξεις μονη σου;; Εγώ βλέπω σχέδια να παραγγείλω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλώς  την!! Ούτε εγω ήξερα εννοείται!! Τώρα που διαβάζω κάτι συνταγές για μωρά το έμαθα!!

Κι εμείς στα κόκκινα!! Μένουν κοντά ευτυχώς η μαμά και η αδερφη μου! Τούρτα θα φτιάξεις μονη σου;; Εγώ βλέπω σχέδια να παραγγείλω!!

Έτσι λέω! Θα κάνω κλασική βανιλια σοκολάτα.. εδώ φτιάχνω για τον άντρα μου κάθε χρόνο σκέψου .. λέω να του δώσω κ  ένα μικρό κομματάκι του μικρού  χαλάλι για μια φορά το χρόνο  προσέχουμε όλες τις υπόλοιπες μέρες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
On 3/4/2021 at 2:09 AM, Murtw.st said:

Κορίτσια τι κάνετε?? Ήθελα να σας ρωτήσω! Τι διαδικασία υπάρχει για ιδιωτικό παιδικό σταθμό? Τι ισχύει με το ΕΣΠΑ?

Καλησπερα! Δεν ξερω κατα ποσο θα ισχυει κ φετος αλλα η διαδικασια υπαρχει στο σαιτ του ΕΕΤΑΑ αν γράψεις παιδικοί σταθμοί ΕΕΤΑΑ θα στο βγαλει αναλυτικα τα βηματα. Καλο να δεις απο κοντα παιδικους που σ ενδιαφέρουν για να κλεισετε θεση απο τωρα γτ το εσπα ειναι ουσιαστικά ενα κουπονι π χρησιμοποιεις σ οποιο παιδικο σε εχει δεχτει απο πριν. Αλλιως να περιμένεις ν παρεις τ ΕΣΠΑ κ μετα ν διαλεξεις μπορει ν μεινετε χωρις θεση.

 

Να χαιρομαστε τα μωρουλια μας!!! Μπηκε ο μηνας των γενεθλίων για τα περισσότερα!!! <3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Τι κάνουν τα ζουζουνια σας?? 

Τώρα που τα μωράκια χρονιασαν, τι γάλα τους δίνετε? Περάσατε στο φρέσκο?? Σας συστησε ο παιδιατρος κάποιο ή επιλέξατε μόνες? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kathrin17 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Τι κάνουν τα ζουζουνια σας?? 

Τώρα που τα μωράκια χρονιασαν, τι γάλα τους δίνετε? Περάσατε στο φρέσκο?? Σας συστησε ο παιδιατρος κάποιο ή επιλέξατε μόνες? 

Καλησπέρα...Εγώ το είχα συζητήσει με τον παιδίατρο και μου είχε πει αν θέλω για λίγο καιρό ακόμα μπορούσα να της συνεχίσω αυτό που έπινε γιατί το καλοκαίρι δεν θα με βόλευε το φρέσκο αν πήγαινα κάπου και δεν είχα ψυγείο για την μετακίνηση αλλά επειδή τον τελευταίο μήνα δεν το καλοεπινε της το άλλαξα μόνη μου, για αρχή της δοκίμασα το almiron σε υγρή μορφή που έχει στα ράφια του σούπερ αλλά ούτε να το μυρίσει,  της δοκίμασα το δέλτα advance και το ήπιε με την πρώτη....

Επίσης ένα νέο που έχω να σας πω είναι ότι είμαι πάλι έγκυος,  11 εβδομάδων....τσακ μπαμ...

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Ξένη είπε:

Καλησπέρα...Εγώ το είχα συζητήσει με τον παιδίατρο και μου είχε πει αν θέλω για λίγο καιρό ακόμα μπορούσα να της συνεχίσω αυτό που έπινε γιατί το καλοκαίρι δεν θα με βόλευε το φρέσκο αν πήγαινα κάπου και δεν είχα ψυγείο για την μετακίνηση αλλά επειδή τον τελευταίο μήνα δεν το καλοεπινε της το άλλαξα μόνη μου, για αρχή της δοκίμασα το almiron σε υγρή μορφή που έχει στα ράφια του σούπερ αλλά ούτε να το μυρίσει,  της δοκίμασα το δέλτα advance και το ήπιε με την πρώτη....

Επίσης ένα νέο που έχω να σας πω είναι ότι είμαι πάλι έγκυος,  11 εβδομάδων....τσακ μπαμ...

Ωωωωωωω τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό το νέο μωράκι σας!! Οντως τσακ μπαμ..!! Πως είναι με ένα μεγάλο μωρό κ ενα μικρο μωρουλι στην κοιλιά??! 

Εμένα η παιδιατρος σε συζητήσεις που κάναμε κατά καιρούς είχε αναφέρει το Όλυμπος bio, το neslac και το noulac πουναι στο ψυγείο των σουπερ μαρκετ.. Ωστόσο τα 2 τελευταία διάβασα ότι είναι ροφήματα γάλακτος και περιεχουν σκόνη.. Προσωπικά επειδή ακόμη θηλάζει η μικρή μου, δε θα ήθελα μετά από 1χρονο θηλασμου να παω σε κάτι τέτοιο.. Γι αυτό ήθελα να δω τις επιλογές κ άλλων μαμάδων.. 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...