Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ πλέον έχω αρχίσει και κουράζομαι πολύ. Τρέξιμο με τη δουλειά, μετά σπίτι με το παιδί, μαγείρεμα και πάλι τρέξιμο :) Σε 5 εβδομάδες βγαίνω σε άδεια και περιμένω!!! Ο  μπεμπούλης κλωτσάει σαν παλαβός! Και πιο πολύ προς τα μέσα. Πολύ κλωτσιά. Δεν έχω συσπάσεις αλλά έχω διάφορα πονάκια και το βράδυ νιώθω την κοιλιά μου πέτρα. Νομίζω κουράζομαι πολύ αλλά τί να κάνω. Δεν έχω βοήθεια οπότε όλα μόνη.

Πολλά φιλιά σε όλες!!

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Με  τιποτα μπουφανακι,θα σκασει.Ουτε στον μικρο δεν εβαλα που φυγαμε αρχες Μαρτη.Συμφωνω με την Ντινα.Μακρυμανικο ζιπουνακι και ολοσωμο φορμακι και μια κουβερτουλα μεχρι να μπει στο αμαξι.Στο μικρο ειχα απλα βελουτε φορμακι που ειναι πιο ζεστο

Κ γω βελουτέ φορμακι ρης πήρα σετ με μια κουβέρτα από πάνω....νομιζω καλά είναι...να πω λ την αλήθεια μ αυτή την φόρμα εξόδου δεν μ.αρεσει...χανεται το μωρό εκεί μέσα.. χαχαχαχχα βέβαια σε κρύα εποχή είναι οκ αλλά Μάιο δεν αξίζει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ πλέον έχω αρχίσει και κουράζομαι πολύ. Τρέξιμο με τη δουλειά, μετά σπίτι με το παιδί, μαγείρεμα και πάλι τρέξιμο :) Σε 5 εβδομάδες βγαίνω σε άδεια και περιμένω!!! Ο  μπεμπούλης κλωτσάει σαν παλαβός! Και πιο πολύ προς τα μέσα. Πολύ κλωτσιά. Δεν έχω συσπάσεις αλλά έχω διάφορα πονάκια και το βράδυ νιώθω την κοιλιά μου πέτρα. Νομίζω κουράζομαι πολύ αλλά τί να κάνω. Δεν έχω βοήθεια οπότε όλα μόνη.

Πολλά φιλιά σε όλες!!

Καλημέρα Μαρία....προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι...μηπως κανείς συσπάσεις γι αυτό είναι η κοιλιά σου πέτρα? Πες το στο γιατρό σου...

Τώρα να γίνω λίγο τραγική για να γελάσουμε.....Χαχαχχα...Εγώ κοιτούσα για φουστανακι με καλσόν και μπαλαρίνες με κορδελιτσα στο κεφαλάκι για να την πάρουμε από το νοσοκομείο...Και μια κουβερτούλα από πάνω....Αλλά ξέρω θα με κραξουν και μάνα και πεθερά....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα Μαρία....προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι...μηπως κανείς συσπάσεις γι αυτό είναι η κοιλιά σου πέτρα? Πες το στο γιατρό σου...

Τώρα να γίνω λίγο τραγική για να γελάσουμε.....Χαχαχχα...Εγώ κοιτούσα για φουστανακι με καλσόν και μπαλαρίνες με κορδελιτσα στο κεφαλάκι για να την πάρουμε από το νοσοκομείο...Και μια κουβερτούλα από πάνω....Αλλά ξέρω θα με κραξουν και μάνα και πεθερά....

χαχαχαχα...μ εκανες κ γελασα!!Οι μπαλαρινες ηταν το αποκορυφωμα!!!

  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

χαχαχαχα...μ εκανες κ γελασα!!Οι μπαλαρινες ηταν το αποκορυφωμα!!!

Τρελοκομείο....Αλλά έχω χαζέψει,  έχουν τόσο ωραία ρούχα για μωράκια....Ανυπομονώ πολύ να το έχω στο σπίτι Και να του αλλάζω συνέχεια ρούχα, να το κάνω μπάνιο,  να βάζουμε τις κρέμες μας...να πάμε παιδική χαρά....Όλα....

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Τρελοκομείο....Αλλά έχω χαζέψει,  έχουν τόσο ωραία ρούχα για μωράκια....Ανυπομονώ πολύ να το έχω στο σπίτι Και να του αλλάζω συνέχεια ρούχα, να το κάνω μπάνιο,  να βάζουμε τις κρέμες μας...να πάμε παιδική χαρά....Όλα....

εγω εχω αγορακι και ο μονος λογος που "ξενερωσα"(καλα ουτε καν αλλα καταλαβαινεις τι εννοω)οταν το εμαθα ηταν τα ρουχα γαμωτο χαχαχαχα

Just now, Marianeo241 είπε:

Δεν έχω δει καθόλου ρούχα ....τα ψωνιζετε από internet???

Για πείτε μαγαζιά....

εχω παρει απο mothercare και τωρα θα παρω απο h&m ..επισης μου ειχαν πει εδω κ το next που ειναι ξενο site 

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα Μαρία....προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι...μηπως κανείς συσπάσεις γι αυτό είναι η κοιλιά σου πέτρα? Πες το στο γιατρό σου...

Τώρα να γίνω λίγο τραγική για να γελάσουμε.....Χαχαχχα...Εγώ κοιτούσα για φουστανακι με καλσόν και μπαλαρίνες με κορδελιτσα στο κεφαλάκι για να την πάρουμε από το νοσοκομείο...Και μια κουβερτούλα από πάνω....Αλλά ξέρω θα με κραξουν και μάνα και πεθερά....

Όχι Ξένη μου δεν είναι συσπάσεις. Απλά εγώ νιώθω σαν ξαφνικά να κουβαλάω μια τεράστια πέτρα. Μάλλον δεν εκφράστηκα σωστά πριν. Ευτυχώς ο γιος μου πάει στις 8 για ύπνο και μετά ταβλιάζομαι κι εγώ στο κρεβάτι :) 5 εβδομάδες έμειναν! 

Όσο για τα ρούχα...θεά!! εμένα δεν θα με ένοιαζε. Πιο πολύ εσένα σκέφτομαι γιατί νομίζω δεν θα είναι τόσο βολικά να της τα φορέσεις. Θα είναι μια σταλίτσα :) πήγα το σκ και είδα τη φίλη μου που γέννησε πριν 2,5 εβδομάδες. Μου έδωσε το μωρό της και πραγματικά δεν θυμάμαι καθόλου ότι και ο γιος μου υπήρξε τόσο μικρός. 

Just now, Marianeo241 said:

Δεν έχω δει καθόλου ρούχα ....τα ψωνιζετε από internet???

Για πείτε μαγαζιά....

εγώ επειδή έχω από το γιο μου όλα τα ρούχα, πήρα 2 τέλεια συνολάκια από το petit bateau. Αλλά γενικά είχα ψωνίσει αρκετά από το next ( στα φέρνουν και Ελλάδα δωρεάν, νομίζω πάνω απο 29 ευρώ) και από h&m. Γιατί τόσα που θες κάθε μέρα για άλλαγμα δεν αξίζει να δώσεις ένα σωρό λεφτά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

εγω εχω αγορακι και ο μονος λογος που "ξενερωσα"(καλα ουτε καν αλλα καταλαβαινεις τι εννοω)οταν το εμαθα ηταν τα ρουχα γαμωτο χαχαχαχα

εχω παρει απο mothercare και τωρα θα παρω απο h&m ..επισης μου ειχαν πει εδω κ το next που ειναι ξενο site 

Και για αγορακια εχει ωραια ρουχαλακια.Πουκαμισακια,τζινακια για μωρα,μια τρελα...Σιγουρα τα φορεματακια εχουν αλλη χαρη αλλα θα σε ξετρελανει τοσο ο γιος σου που οτι και να του φορας θα χαζευεις:wink:

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Και για αγορακια εχει ωραια ρουχαλακια.Πουκαμισακια,τζινακια για μωρα,μια τρελα...Σιγουρα τα φορεματακια εχουν αλλη χαρη αλλα θα σε ξετρελανει τοσο ο γιος σου που οτι και να του φορας θα χαζευεις:wink:

Σ ευχαριστω ...τον περιμενω με ανυπομονησια!!!:wub:


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ξένη είπε:

Καλημέρα Μαρία....προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι...μηπως κανείς συσπάσεις γι αυτό είναι η κοιλιά σου πέτρα? Πες το στο γιατρό σου...

Τώρα να γίνω λίγο τραγική για να γελάσουμε.....Χαχαχχα...Εγώ κοιτούσα για φουστανακι με καλσόν και μπαλαρίνες με κορδελιτσα στο κεφαλάκι για να την πάρουμε από το νοσοκομείο...Και μια κουβερτούλα από πάνω....Αλλά ξέρω θα με κραξουν και μάνα και πεθερά....

τι λες καλέ εμένα μ πήρε η κουνπαρα μ παπούτσια τις μικρής με στρας κ κορδέλα σετ για να βγει από το νοσοκομείο...σιγά μ λέει που θα την βγάλουμε με φορμακι...εγω ρης πήρα βελουτέ όμως κ λεω με αυτό να την βγάλω αν με αφήσει φυσικά η κουμπάρα μ...

αν σ αρέσει κάντο κ βγάλτην όπως θες εσύ...αχ παναγια μ.ενα κουκλί θα είναι να σκάσω εγω μωλε

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι λες καλέ εμένα μ πήρε η κουνπαρα μ παπούτσια τις μικρής με στρας κ κορδέλα σετ για να βγει από το νοσοκομείο...σιγά μ λέει που θα την βγάλουμε με φορμακι...εγω ρης πήρα βελουτέ όμως κ λεω με αυτό να την βγάλω αν με αφήσει φυσικά η κουμπάρα μ...

αν σ αρέσει κάντο κ βγάλτην όπως θες εσύ...αχ παναγια μ.ενα κουκλί θα είναι να σκάσω εγω μωλε

Έτσι θα την βγάλω....να καμαρωσω το κορίτσι μου...Χαχαχχαχα...Και μετά στο σπίτι Θα μπανιαριστουμε και πιτζάμες...χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Έτσι θα την βγάλω....να καμαρωσω το κορίτσι μου...Χαχαχχαχα...Και μετά στο σπίτι Θα μπανιαριστουμε και πιτζάμες...χαχαχαχ

μαζί σ μαζί...πάρτης μια τεράστια κορδέλα μα το ευχαριστηθεί η ψυχή σ.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να σου πω.....Καλά το φουστάνι θα πάει σύννεφο....μπες λίγο mayoral στο σάιτ να δεις τι φουστανακια έχουν με τιράντες κτλ...Και σανδάλια για το καλοκαίρι!!!Έχω χαζέψει!!!

  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Ένα έχω να σου πω.....Καλά το φουστάνι θα πάει σύννεφο....μπες λίγο mayoral στο σάιτ να δεις τι φουστανακια έχουν με τιράντες κτλ...Και σανδάλια για το καλοκαίρι!!!Έχω χαζέψει!!!

Ναι ναι βάλε μ φολι τώρα εσυ...όλα θα τα παρω που θέλει κ σανδαλι το κωλι της...χαχαχαχαχα πάω να δω φιλη 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...