Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήραμε ένα φορμακι λευκό με δαντέλα για να βγούμε από το μαιευτήριο με μακρύ μανίκι. Κ Πικέ κουβέρτα με περλες. Τα ρούχα τα παίρνω από μια βιοτεχνία που βρήκα στη Θεσσαλονίκη με καλές τιμές κ καλή ποιότητα.

Προβληματίζομαι τι θα φορέσω εγώ στο μαιευτήριο.. δεν θέλω να πάρω κλασικη μακό νυχτικια.. τι προτείνετε?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 hours ago, _prasinomata_ said:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήραμε ένα φορμακι λευκό με δαντέλα για να βγούμε από το μαιευτήριο με μακρύ μανίκι. Κ Πικέ κουβέρτα με περλες. Τα ρούχα τα παίρνω από μια βιοτεχνία που βρήκα στη Θεσσαλονίκη με καλές τιμές κ καλή ποιότητα.

Προβληματίζομαι τι θα φορέσω εγώ στο μαιευτήριο.. δεν θέλω να πάρω κλασικη μακό νυχτικια.. τι προτείνετε?

Καλημέρα! αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εγώ για να πω την αλήθεια, είχα πάρει ένα νυχτικό μαζί μου που το φόρεσα αμέσως μόλις γέννησα μιας και δεν μπορούσα αμέσως να σηκωθώ λόγω της επισκληρίδειου. Αλλιώς είχα πάρει μαζί μου 2 μαύρα κολάν εγκυμοσύνης τύπου φόρμες και λόγω χρώματος αισθανόμουν καλύτερα. Αν και δεν είχα πολύ αίμα αλλά τις 2 πρώτες μέρες φόραγα πάνα ακράτειας για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όπως είχα αναφέρει, εδώ το μωρό μένει συνεχώς με τη μαμά και έτσι δεν είχα πάντα την πολυτέλεια του χρόνου.

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, _prasinomata_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήραμε ένα φορμακι λευκό με δαντέλα για να βγούμε από το μαιευτήριο με μακρύ μανίκι. Κ Πικέ κουβέρτα με περλες. Τα ρούχα τα παίρνω από μια βιοτεχνία που βρήκα στη Θεσσαλονίκη με καλές τιμές κ καλή ποιότητα.

Προβληματίζομαι τι θα φορέσω εγώ στο μαιευτήριο.. δεν θέλω να πάρω κλασικη μακό νυχτικια.. τι προτείνετε?

Καλημερα. Εγω την πρωτη μερα φορουσα νυχτικια με κουμπακια μπροστα για το θηλασμο και τις αλλες μπιτζαμα παντελονι και κοντομανικο μπλουζακι.Ειχε πολυ ζεστη αν και Αρχες Μαρτη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Πώς ειστε;;

Εγώ θα γεννήσω με καισαρική. Βολεύει παντελόνι-μπλουζα στο μαιευτήριο;;;η θέλει καλύτερα φορεμα;;;Θα φροντίσω και Εγώ να έχω κοντομάνικα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marianeo241 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Πώς ειστε;;

Εγώ θα γεννήσω με καισαρική. Βολεύει παντελόνι-μπλουζα στο μαιευτήριο;;;η θέλει καλύτερα φορεμα;;;Θα φροντίσω και Εγώ να έχω κοντομάνικα.

Νομιζω οτι την πρωτη μερα επειδη θα σε κοιταξουν μετα μια δυο φορες καλο ειναι να εχεις μια νυχτικια.Μετα οτι σε βολευει...Απλα δεν ξερω για σενα επειδη θα χεις τομη αν η νυχτικια θα ναι πιο χαλαρη και δεν θα σε πιεζει εκει οπως το παντελονι.Εγω γεννησα φυσιολογικα.Η αδερφη μου που εκανε καισαρικη βολευτηκε με νυχτικιες περισσοτερο

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marianeo241 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Πώς ειστε;;

Εγώ θα γεννήσω με καισαρική. Βολεύει παντελόνι-μπλουζα στο μαιευτήριο;;;η θέλει καλύτερα φορεμα;;;Θα φροντίσω και Εγώ να έχω κοντομάνικα.

Καλησπέρα,  καλύτερα την πρώτη μέρα νυχτικο επειδή θα έρχονται να βλέπουν αν βγάζεις λοχεια κτλ,  μπορεί και τις πρώτες ώρες να έχεις καθετήρα,  εμένα μετά από 8 ώρες μου τον έβγαλαν και σηκώθηκα,  την επόμενη μέρα  έκανα ένα ντουζάκι και έβαλα τις πιτζαμουλες μου...Την τομή μια φορά θα στην κοιτάξουν όταν αφαιρέσουν τις γάζες από το χειρουργείο, ούτε ράμματα θα έχεις ούτε τίποτα, εννοώ που να χρειάζονται κόψιμο όπως γινόταν τα παλιά τα χρόνια..

Και η τομή είναι τόσο χαμηλά που δεν ακουμπάει η πιτζαμα.....αααα και εσώρουχα της γιαγιάς να ξέρεις....

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Αν γεννησεις φυσιολογικα δεν σε εξεταζουν απο κατω;;εμενα ολες μου λενε να οαρω νυχτικο κ οχι πυτζαμα γι αυτο το λογο!!Αν και προτιμω τις πυτζαμες!!

Φυσιολογικά δεν ξέρω αγάπη....καισαρικη πάντως το πουλί σου δεν το βλέπει κανείς...χαχαχα. 

Από την αδερφή μου που ξέρω που γέννησε φυσιολογικά,  μόνο λίγο στην αρχή φόρεσε νυχτικο, τις άλλες μέρες με πιτζάμες ήταν. Μωρέ πάρε ότι σε βολεύει εσένα...Η καθεμία βολεύεται και αλλιώς!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Αν γεννησεις φυσιολογικα δεν σε εξεταζουν απο κατω;;εμενα ολες μου λενε να οαρω νυχτικο κ οχι πυτζαμα γι αυτο το λογο!!Αν και προτιμω τις πυτζαμες!!

Εμενα απο τη στιγμη που ανεβηκα στο δωματιο δεν με ειδαν ξανα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Ρε κοριτσια αυτη την γιρλαντα που μετραει τις εβδομαδες κατω απ τις απαντησεις σας πωωωωως την φτιαξατεεε;;;;

Ντινακι πατησε πάνω σε ένα ticker έτοιμο, θα σε πάει στην σελίδα. Από εκεί θα φτιάξεις το δικό σου όπως το θες και στο τέλος σου δίνει έναν σύνδεσμο. Κάνεις αντιγραφή το κομμάτι που ξεκινάει με "http" και τελειώνει με ".png" μόνο αυτό το κομμάτι Όχι τα υπόλοιπα. 

Τώρα πας εδώ στο φόρουμ, προφίλ, ρυθμίσεις λογαριασμού, πάνω από το όνομα χρηστη έχει ενα κουτακι "settings area" μρ ενα βελακι. Το πατάς και λέει κάπου υπογραφή. Πατάς υπογραφή κι εκεί λέει κάτω δεξιά "προσθήκη επιπλέον υλικου" επιλέγεις την δεύτερη επιλογή που λέει "προσθήκη εικόνας από url" κι εκεί κάνεις επικόλληση τον σύνδεσμο που είχες αντιγράψει πριν. Αποθηκευση κι έτοιμο.

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλησπερα κοριτσια !σημερα με εχει πεθανει στην κλωτσια αλλα παντω ποοοολυ χαμηλα!!Ειναι λογικο να "χτυπαει" μονο εκει;;;

αμε γαιτι όχι???? εκεί την βρήκε σ λεω..αχαχχαχαχα κ μένα σήμερα ετσι είναι όλη μέρα. από το πρωί που ειπια κιολας την γλυκόζη...μπλιαχ ελεος να πεθάνω μ.ρθε σας λεω..ακόμα να συνέλθω. πάει το κορίτσι μ υπέρ πήρε ζάχαρη για 10 χρόνια. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλησπερα κοριτσια !σημερα με εχει πεθανει στην κλωτσια αλλα παντω ποοοολυ χαμηλα!!Ειναι λογικο να "χτυπαει" μονο εκει;;;

Καλησπέρα dinaki! Έτσι είμαι κ εγώ σήμερα! Έχει τρελαθεί να κλωτσάει όλη μέρα χαμηλά, βέβαια εμένα είναι γενικότερα χαμηλά όποτε κυρίως χαμηλά την νιώθω. 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αμε γαιτι όχι???? εκεί την βρήκε σ λεω..αχαχχαχαχα κ μένα σήμερα ετσι είναι όλη μέρα. από το πρωί που ειπια κιολας την γλυκόζη...μπλιαχ ελεος να πεθάνω μ.ρθε σας λεω..ακόμα να συνέλθω. πάει το κορίτσι μ υπέρ πήρε ζάχαρη για 10 χρόνια. 

Καλησπέρα Ραφαέλα! Έκανες καμπύλη σακχάρου σήμερα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...