Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Άντε τέλεια!!! μεγαλώνει ο μπεμπάκος! Το λέυκωμα είανι δείκτης μόνο για την προεκλαμψία ή και για τίποτε άλλο; Γιατί 97/62 δεν μου κάνει για υψηλή πίεση :grin: Φαντάζομαι ότι κι εσύ λόγω του παιδιού δεν βάζεις πολύ αλάτι στο φαγητό. Έχω συνηθίσει πλέον να τα τρώω όλα ανάλατα σχεδόν. 

Μπορει να βγει αν εχεις ουρολοιμωξη αλλα δεν εχω η αν εχεις επηρεασμενη νεφρικη λειτουργια αν δεν πινεις πολυ νερο.Η αληθεια ειναι τελευταια δεν επινα ισως 1 λιτρο.Απο σημερα πολυ νερο.Σε μια βδομαδα θα ξανακανω γενικη ουρων και μπορει να μην εχω.Μακαρι.Εγω παλι με 8 μεγαλη πιεση ζαλιζομαι συχνα και μεχρι χτες ετρωγα πολυ αλατι οπως και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη( εβαζα εξτρα στο πιατο μου.) Απο σημερα δεν θα βαζω.Μου ειπε οχι τελειως αναλατα αλλα λιγο.Αντε να δουμε..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια, τι κάνετε;χθες πηγα στον γιατρό να δουμε τον μπέμπη, όλα καλά, είμαι 24w 2d και το μωρό ζυγίζει 661γρ.Μου είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά το βάρος του. Εμένα μου φάνηκε λίγο. Για πειτε και εσείς, σε αυτή τη βδομάδα ποσο ζυγιζαν τα μωρά σας ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Καλημερα κορίτσια, τι κάνετε;χθες πηγα στον γιατρό να δουμε τον μπέμπη, όλα καλά, είμαι 24w 2d και το μωρό ζυγίζει 661γρ.Μου είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά το βάρος του. Εμένα μου φάνηκε λίγο. Για πειτε και εσείς, σε αυτή τη βδομάδα ποσο ζυγιζαν τα μωρά σας ;

Καλημέρα....Μια χαρά είναι το βάρος του, εμένα όταν ήμουν 23 και 3 ήταν 630γραμμάρια  αλλά μην κοιτάζεις τα άλλα γιατί μηχάνημα σε μηχάνημα διαφέρουν...

Εγώ έχω έρθει για την καμπύλη και είπα στο γιατρό ότι δεν είναι δραστήριο το μωρό και τώρα θέλει να με βάλει στο μηχάνημα...καταλαβαίνετε τι περνάω....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Μια χαρά είναι το βάρος του, εμένα όταν ήμουν 23 και 3 ήταν 630γραμμάρια  αλλά μην κοιτάζεις τα άλλα γιατί μηχάνημα σε μηχάνημα διαφέρουν...

Εγώ έχω έρθει για την καμπύλη και είπα στο γιατρό ότι δεν είναι δραστήριο το μωρό και τώρα θέλει να με βάλει στο μηχάνημα...καταλαβαίνετε τι περνάω....

Καλημέρα ξένη μ....καλη επυτυχια με την καμπύλη...εγω Δευτέρα θα πάω...

Πόσο δραστήριο πρέπει να είναι το μωρό??? τι σ έχει πει ο γιατρός σ??? μην φοβάσαι όμως ολα είναι καλα κ θα το δεις...ειμαι σίγουρη. περιμένουμε τα νεα σ αγάπη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Μια χαρά είναι το βάρος του, εμένα όταν ήμουν 23 και 3 ήταν 630γραμμάρια  αλλά μην κοιτάζεις τα άλλα γιατί μηχάνημα σε μηχάνημα διαφέρουν...

Εγώ έχω έρθει για την καμπύλη και είπα στο γιατρό ότι δεν είναι δραστήριο το μωρό και τώρα θέλει να με βάλει στο μηχάνημα...καταλαβαίνετε τι περνάω....

Και εγώ από βδομάδα θα κάνω καμπύλη ζαχαρου. Πόσο δραστηριο πρεπει να ειναι το μωρό ;τη μια μέρα μπορεί να με κλωτσάει συνέχεια και την άλλη σχεδόν τίποτα.Χθες ήταν πολυ ήσυχο. Τόσο που ουτε καν γυρισε στον υπέρηχο να τον δουμε. Μου είπε ο γιατρός ότι από δω και περα πρεπει να τον ακουω κάθε μέρα έστω και λίγο. Μην ανησυχείς, όλα καλά θα είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mum to be είπε:

Και εγώ από βδομάδα θα κάνω καμπύλη ζαχαρου. Πόσο δραστηριο πρεπει να ειναι το μωρό ;τη μια μέρα μπορεί να με κλωτσάει συνέχεια και την άλλη σχεδόν τίποτα.Χθες ήταν πολυ ήσυχο. Τόσο που ουτε καν γυρισε στον υπέρηχο να τον δουμε. Μου είπε ο γιατρός ότι από δω και περα πρεπει να τον ακουω κάθε μέρα έστω και λίγο. Μην ανησυχείς, όλα καλά θα είναι

καλημερα!!!κ εμενα στις 23 εβδ ηταν 600 γρ...τωρα ειμαι στην 26η κ ειναι 900!

Επισης...κ εγω ρωτησα τον γιατρο για την δραστηριοτητα του μωρου γιατι αλλες μερες δεν σταματαει καθολου ενω αλλες δεν τον πολυκαταλαβαινω...μου ειπε κ τα δυο ειναι φυσιολογικα!!Το "καθολου" θα μας ανησυχουσε...

Εμενα τωρα μου εγραψε εμβολιο για γριπη (γιατι ειχα μια ιωση) κ αργοτερα μου ειπε να κανω κ για τον κοκκιτη (30η-32η εβδομαδα)


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα βγήκα από τον καρδιοτοκογραφο,  μια χαρά ήταν το μωρό,  μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να το ακούω όμως το ακούω,  δλδ μια το πρωί μια το απόγευμα μια το βράδυ....απλά είναι μέρες που είναι πιο απαλές οι κινήσεις του γι αυτό ανησυχώ , τουλάχιστον το ακούσαμε και όλα ήταν καλά...

Το ξέρω είμαι υπερβολή αλλά μην με παρεξηγείτε,  έχω τραβήξει πολλά!!!πέρυσι δεν είχα κανένα άγχος,  φέτος κάνω πολύ υπομονή!!

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια τώρα βγήκα από τον καρδιοτοκογραφο,  μια χαρά ήταν το μωρό,  μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να το ακούω όμως το ακούω,  δλδ μια το πρωί μια το απόγευμα μια το βράδυ....απλά είναι μέρες που είναι πιο απαλές οι κινήσεις του γι αυτό ανησυχώ , τουλάχιστον το ακούσαμε και όλα ήταν καλά...

Το ξέρω είμαι υπερβολή αλλά μην με παρεξηγείτε,  έχω τραβήξει πολλά!!!πέρυσι δεν είχα κανένα άγχος,  φέτος κάνω πολύ υπομονή!!

Φυσικά κ δεν σε παρεξηγουμε.γοαυτο άλλωστε είμαστε ολες εδώ.για να βοηθάει η μια την αλλη ...σ το δω ξαναπεί κ σε προσωπικό μνμ...αληθεοα σε θαυμάζω κ είσαι δυνατή παρολο το ανχος σ.( που λογικό το βρισκω) .

χαίρομαι που όλα πάνε καλα με την πριγκίπισσα σ...Φιλάκια κ να μας λες ότι θες όσες φορές θες κ οπότε θες κ όσο συχνά θες .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mum to be είπε:

Καλημερα κορίτσια, τι κάνετε;χθες πηγα στον γιατρό να δουμε τον μπέμπη, όλα καλά, είμαι 24w 2d και το μωρό ζυγίζει 661γρ.Μου είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά το βάρος του. Εμένα μου φάνηκε λίγο. Για πειτε και εσείς, σε αυτή τη βδομάδα ποσο ζυγιζαν τα μωρά σας ;

Καλησπερα.Εμενα χτες 23+3 ηταν 620 γρμ.Μια χαρα ειναι το βαρος του.Εγω παλι τωρα που δεν τρωω αλμυρα( τυρι,κασερι κτλ.) εχω ακομη λιγοτερα να φαω.Ειχα κοψει πολλα και με τις καουρες.Μου φαινεται με αυτα τα 2 κιλα θα μεινω,κι εχω σκασει στο νερο...:P

πρίν από 12 λεπτά , Ξένη είπε:

Κορίτσια τώρα βγήκα από τον καρδιοτοκογραφο,  μια χαρά ήταν το μωρό,  μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να το ακούω όμως το ακούω,  δλδ μια το πρωί μια το απόγευμα μια το βράδυ....απλά είναι μέρες που είναι πιο απαλές οι κινήσεις του γι αυτό ανησυχώ , τουλάχιστον το ακούσαμε και όλα ήταν καλά...

Το ξέρω είμαι υπερβολή αλλά μην με παρεξηγείτε,  έχω τραβήξει πολλά!!!πέρυσι δεν είχα κανένα άγχος,  φέτος κάνω πολύ υπομονή!!

Ολα καλα κοριτσι μου και δεν εισαι υπερβολικη.Κι εγω απο χτες που μου πε για το λευκωμα,παρολο που εκεινος ηταν χαλαρος και μου πε να μην μετραω πιεση,εγω το σκεφτομαι πολυ και εννοειται την μετρησα το βραδυ και δυσκολευομαι να χαλαρωσω...Καλη ηταν αλλα εννοειται θα μετραω καθε μερα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς την Τρίτη έχουμε ραντεβού με τον γιατρό..  τελευταία φορά στην β επιπέδου στην 22η βδομάδα ήμασταν 530γρ. Τώρα μπαίνω στην 28η... Καμία σχέση μέσα σε έναν μήνα στον έκτο η κοιλιά έκανε το μπαμ χαχαχα..  κάθε μέρα φουσκώνει όλο και πιο πολύ..  το καλό είναι ότι είναι μωρό και δεν έχω παχύνει εγώ..  αλλά βρε κορίτσια έχει φτάσει στο διάφραγμα η κοιλίτσα... Άντε να μπούμε στους μήνες μας να γεννήσουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Εμενα χτες 23+3 ηταν 620 γρμ.Μια χαρα ειναι το βαρος του.Εγω παλι τωρα που δεν τρωω αλμυρα( τυρι,κασερι κτλ.) εχω ακομη λιγοτερα να φαω.Ειχα κοψει πολλα και με τις καουρες.Μου φαινεται με αυτα τα 2 κιλα θα μεινω,κι εχω σκασει στο νερο...:P

Ολα καλα κοριτσι μου και δεν εισαι υπερβολικη.Κι εγω απο χτες που μου πε για το λευκωμα,παρολο που εκεινος ηταν χαλαρος και μου πε να μην μετραω πιεση,εγω το σκεφτομαι πολυ και εννοειται την μετρησα το βραδυ και δυσκολευομαι να χαλαρωσω...Καλη ηταν αλλα εννοειται θα μετραω καθε μερα

Να την μετράς  αλλά να ξέρεις ότι αν έχεις άγχος θα ανεβαίνει χωρίς να σημαίνει ότι είναι σημάδι προεκλαμψιας, έχω φτάσει να έχω πίεση 16 από το άγχος μόλις μπήκα στο ιατρείο του γιατρού και όταν ειμαι σπίτι πάνω από 13 δεν έχει ανέβει...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Να την μετράς  αλλά να ξέρεις ότι αν έχεις άγχος θα ανεβαίνει χωρίς να σημαίνει ότι είναι σημάδι προεκλαμψιας, έχω φτάσει να έχω πίεση 16 από το άγχος μόλις μπήκα στο ιατρείο του γιατρού και όταν ειμαι σπίτι πάνω από 13 δεν έχει ανέβει...

Ναι,θα την μετραω χαλαρη μολις ξυπναω και πριν κοιμηθω.Τωρα σκεφτομαι τι στο καλο θα φαω το βραδυ.Θα τρωγαμε γυρο σε πιτα.Εχω 6 μηνες να φαω και το λαχταρουσα πολυ κι ας μου εφερνε καουρα.Τωρα δεν υπαρχει περιπτωση.Με τοστ με γαλοπουλα με βλεπω...:roll:Πειναω!!!! Θα το λεω μεχρι να γεννησω..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι,θα την μετραω χαλαρη μολις ξυπναω και πριν κοιμηθω.Τωρα σκεφτομαι τι στο καλο θα φαω το βραδυ.Θα τρωγαμε γυρο σε πιτα.Εχω 6 μηνες να φαω και το λαχταρουσα πολυ κι ας μου εφερνε καουρα.Τωρα δεν υπαρχει περιπτωση.Με τοστ με γαλοπουλα με βλεπω...:roll:Πειναω!!!! Θα το λεω μεχρι να γεννησω..

Υπομονή....ειπαμε θα τα τρως μετά εσύ και εμείς θα ζηλεύουμε....χαχαχ..αν το έχεις τόσο μεγάλη λυγουρα πάρε ένα πιτόγυρο και φάε λίγο, 2 μπουκιές,  έτσι να σου φύγει..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mum to be said:

Καλημερα κορίτσια, τι κάνετε;χθες πηγα στον γιατρό να δουμε τον μπέμπη, όλα καλά, είμαι 24w 2d και το μωρό ζυγίζει 661γρ.Μου είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά το βάρος του. Εμένα μου φάνηκε λίγο. Για πειτε και εσείς, σε αυτή τη βδομάδα ποσο ζυγιζαν τα μωρά σας ;

Με το καλό!!! Εμένα μια χαρά μου φαίνεται! Όταν έκανα τη β επιπέδου στην 24η ήταν 680 γραμμάρια και 2 εβδομάδες μετά ήταν σχεδόν 1 κιλό. Μια χαρά μεγαλώνει! Όπως λένε και τα κορίτσια τα μηχανήματα διαφέρουν. Πόσο ήταν στην καμπύλη; Εμένα πχ είναι πάντα γύρω στο 70-71th percentile 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι,θα την μετραω χαλαρη μολις ξυπναω και πριν κοιμηθω.Τωρα σκεφτομαι τι στο καλο θα φαω το βραδυ.Θα τρωγαμε γυρο σε πιτα.Εχω 6 μηνες να φαω και το λαχταρουσα πολυ κι ας μου εφερνε καουρα.Τωρα δεν υπαρχει περιπτωση.Με τοστ με γαλοπουλα με βλεπω...:roll:Πειναω!!!! Θα το λεω μεχρι να γεννησω..

Έχεις υψηλή πιεση και δεν τρως αλμυρά;εγώ παλι είμαι υποτασικη και τρώω αρκετό αλάτι αν και νομίζω ότι δεν μου κάνει και πολυ καλο γιατί νιώθω ψιλοπρησμενη. Με τον γιατρό που το συζήτησα μου είπε ουτε πολυ , ουτε καθόλου. 

Just now, Ntepaki22 είπε:

Εμείς την Τρίτη έχουμε ραντεβού με τον γιατρό..  τελευταία φορά στην β επιπέδου στην 22η βδομάδα ήμασταν 530γρ. Τώρα μπαίνω στην 28η... Καμία σχέση μέσα σε έναν μήνα στον έκτο η κοιλιά έκανε το μπαμ χαχαχα..  κάθε μέρα φουσκώνει όλο και πιο πολύ..  το καλό είναι ότι είναι μωρό και δεν έχω παχύνει εγώ..  αλλά βρε κορίτσια έχει φτάσει στο διάφραγμα η κοιλίτσα... Άντε να μπούμε στους μήνες μας να γεννήσουμε!!! 

Η αλήθεια είναι είναι ότι και εγώ μέχρι τον πεμπτο δεν φαινόμουν έγκυος , στον εκτο μέσα σε 2_3 βδομάδες πέταξα κοιλιά. 

Κορίτσια μου, από τότε που μπήκα στον εκτο έχω αρχίσει και βαραινω,νιώθω ότι δυσκολευομαι στις κινήσεις μου. Βέβαια έχω παρει και πολλα κιλά οπότε μπορεί να οφείλεται σε αυτό και όχι στην εγκυμοσυνη. Σκέφτομαι αν τώρα νιώθω έτσι στον 8ο-9ο μήνα πως θα είναι ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...