Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, peped είπε:

Εγω αυριο μπαινω στην 26η εβδομαδα...επαιρνα και εγω προγεστερονη κολπικα απο τον 4ο μηνα..και τοτε ειχα παλι αρκετα υγρα...ομως πριν περιπου 25 μερες ειχα πιθανη ρηξη αμνιακου σακου..οποτε για σιγουρια σταματησα να παιρνω κολπικα προγεστερονη και την επαιρνα απο το στομα..ενω ελεγχουμε τα αμνιακα και προς το παρον ειναι καλα..ειδαμε προχθες οτι  μηκος τραχηλου μειωθηκε και εφτασε στο 2,3 οποτε ξεκινησαμε παλι τη προγεστερονη κολπικα και απο τοτε παλι βλεπω αρκετα υγρα στο εσωρουχο..γι’αυτο και η ανησυχια μου..εχω μιλησει με το γιατρο που θεωρει πως ειναι απο την προγεστερονη αλλα αυριο καλου κακου θα με δει..

 

 Καλησπέρα κορίτσι μου! Και εγώ χρειάστηκε να πάρω για αρκετούς μήνες κολπικά προγεστερονη και είχα πολλά υγρά και λευκές εκκρίσεις, άλλαζα πολλές φορές μέσα στην μέρα εσώρουχο γι αυτό το λόγο. Αν επιτρέπεται πως κατάλαβες ότι υπάρχει η πιθανότητα για ρήξη αμνιακού σάκου; Εύχομαι αύριο όλα να είναι τέλεια στην εξέταση και να φύγει το άγχος σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex83 είπε:

 Καλησπέρα κορίτσι μου! Και εγώ χρειάστηκε να πάρω για αρκετούς μήνες κολπικά προγεστερονη και είχα πολλά υγρά και λευκές εκκρίσεις, άλλαζα πολλές φορές μέσα στην μέρα εσώρουχο γι αυτό το λόγο. Αν επιτρέπεται πως κατάλαβες ότι υπάρχει η πιθανότητα για ρήξη αμνιακού σάκου; Εύχομαι αύριο όλα να είναι τέλεια στην εξέταση και να φύγει το άγχος σου!

Ειχα αρκετα παλι υγρα(ενω επαιρνα τη προγεστερονη κολπικα) και καναμε το τεστ με τα χαρτακια ηλιοτροπιου αν τα εχεις ακουστα...που αλλαζουν χρωμα αν εντοπισουν διαφορετικο pΗ..και αλλαξε χρωμα οποτε υπηρχε ενδειξη για ρηξη...ομως η crp ηταν αρνητικη και τα λευκα χαμηλα...και επειδη εχουν περασει και 25 μερες απο τοτε..η πιθανολογουμε οτι ηταν μια ρηξη ψηλα και επουλωθηκε..η δεν ηταν εξαρχης ρηξη...ομως οπως καταλαβαινεις ο φοβος κθε φορα που βλεπω υγρα τωρα που ξανα αρχισα την προγεστερονη ειναι μεγαλος..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, peped είπε:

Εγω αυριο μπαινω στην 26η εβδομαδα...επαιρνα και εγω προγεστερονη κολπικα απο τον 4ο μηνα..και τοτε ειχα παλι αρκετα υγρα...ομως πριν περιπου 25 μερες ειχα πιθανη ρηξη αμνιακου σακου..οποτε για σιγουρια σταματησα να παιρνω κολπικα προγεστερονη και την επαιρνα απο το στομα..ενω ελεγχουμε τα αμνιακα και προς το παρον ειναι καλα..ειδαμε προχθες οτι  μηκος τραχηλου μειωθηκε και εφτασε στο 2,3 οποτε ξεκινησαμε παλι τη προγεστερονη κολπικα και απο τοτε παλι βλεπω αρκετα υγρα στο εσωρουχο..γι’αυτο και η ανησυχια μου..εχω μιλησει με το γιατρο που θεωρει πως ειναι απο την προγεστερονη αλλα αυριο καλου κακου θα με δει..

 

Κορίτσι μου σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αύριο που θα σε δει κι ο γιατρος όλα μια χαρά σου εύχομαι να πάνε!!! 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

ποσο ταλαιπωρια εχει γινει αυτος ο υπνος!!εσεις το παλευετε;;;;;;

Καλημέρα....Από ύπνο άσε...συνεχόμενος έχει εδώ και πολύ καιρό να είναι...Κάθε τρεις και λίγο ξυπνάω και βλέπω ότι άκυρο όνειρο μπορείς να φανταστείς,  πλέον με πονάει και η μέση μου...υπομονή!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

ποσο ταλαιπωρια εχει γινει αυτος ο υπνος!!εσεις το παλευετε;;;;;;

Ντινακι άσε! Ταλαιπωρία δεν λες τπτ ! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. 

Μέση, πλάτη και σαν να μην έφταναν αυτά σε συνδυασμό με τα 15κιλα και την κοιλιά τούμπανο, έχουμε και την παλινδρόμηση (ανεβαίνει ο,τι φας και είσαι ένα τσακ πριν τον εμετό). Ύπνος με 5-6 βόλτες στην τουαλέτα. 

Γκρίνιαξα και ηρέμησα :-)

@peped καλή επιτυχία για την επίσκεψη σου σήμερα. Αν θέλεις πες μας τι σου είπε ο γιατρός. Να πάμε όλα τέλεια σου εύχομαι κορίτσι μου  

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

ποσο ταλαιπωρια εχει γινει αυτος ο υπνος!!εσεις το παλευετε;;;;;;

Καλησπερα σε ολες.Γενικως απο την αρχη της εγκυμοσυνης κοιμαμαι αργα,μετα τις 2 πμ.λογω των εμμετων και τωρα της καουρας και της σιελοριας.Με 2 μαξιλαρια.Χτες δεν μπορουσα να βολευτω με τιποτα γιατι το μωρο μετακινηθηκε ψηλα κατω απο τα πλευρα μου και βολευτηκε εκει ολο το βραδυ.Οποτε γυρνουσα ολο το βραδυ. Επισης κοιμαμαι στον καναπε.Και φυσικα αλλαξε θεση στις 8 το πρωι.Και μολις ξαναανεβηκε οποτε ζοριζομαι παλι.Οταν το κανει αυτο δεν μπορω να σκυψω καθολου.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Γενικως απο την αρχη της εγκυμοσυνης κοιμαμαι αργα,μετα τις 2 πμ.λογω των εμμετων και τωρα της καουρας και της σιελοριας.Με 2 μαξιλαρια.Χτες δεν μπορουσα να βολευτω με τιποτα γιατι το μωρο μετακινηθηκε ψηλα κατω απο τα πλευρα μου και βολευτηκε εκει ολο το βραδυ.Οποτε γυρνουσα ολο το βραδυ. Επισης κοιμαμαι στον καναπε.Και φυσικα αλλαξε θεση στις 8 το πρωι.Και μολις ξαναανεβηκε οποτε ζοριζομαι παλι.Οταν το κανει αυτο δεν μπορω να σκυψω καθολου.

ζαβολιαρικο πιγκουινακι είναι.χαχαχαχα 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Γενικως απο την αρχη της εγκυμοσυνης κοιμαμαι αργα,μετα τις 2 πμ.λογω των εμμετων και τωρα της καουρας και της σιελοριας.Με 2 μαξιλαρια.Χτες δεν μπορουσα να βολευτω με τιποτα γιατι το μωρο μετακινηθηκε ψηλα κατω απο τα πλευρα μου και βολευτηκε εκει ολο το βραδυ.Οποτε γυρνουσα ολο το βραδυ. Επισης κοιμαμαι στον καναπε.Και φυσικα αλλαξε θεση στις 8 το πρωι.Και μολις ξαναανεβηκε οποτε ζοριζομαι παλι.Οταν το κανει αυτο δεν μπορω να σκυψω καθολου.

Είχε βολευτεί το μικρούλι και άραξε εκεί σου λέει εγώ καλά είμαι. Δύσκολα περνάς με τον ύπνο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Υπομονή!!!!! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

ζαβολιαρικο πιγκουινακι είναι.χαχαχαχα 

 

Ασε ζωηρουλης ειναι κι αυτος ,οταν βγει θα του δαγκωσω το μπουτακι...απαλα....

Just now, BabyGirl_A είπε:

Είχε βολευτεί το μικρούλι και άραξε εκεί σου λέει εγώ καλά είμαι. Δύσκολα περνάς με τον ύπνο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Υπομονή!!!!! 

Κοριτσακι μου το τικερακι σου ειναι σωστο;Εισαι στις μερες σου;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ασε ζωηρουλης ειναι κι αυτος ,οταν βγει θα του δαγκωσω το μπουτακι...απαλα....

Κοριτσακι μου το τικερακι σου ειναι σωστο;Εισαι στις μερες σου;

Ε κ λίγο δυνατά να κάνει ρολόι δεν πειράζει.χαχαχαχαχα χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ασε ζωηρουλης ειναι κι αυτος ,οταν βγει θα του δαγκωσω το μπουτακι...απαλα....

Κοριτσακι μου το τικερακι σου ειναι σωστο;Εισαι στις μερες σου;

Και πατουσακι στο δάγκωμα μαζί! Αυτά τα πατουσακιαπου μας έχουν πεθάνει στην κλωτσιά. Χαχαχαχα 

Σωστό είναι ναι κορίτσι μου !!! Στις μέρες μου είμαι με συσπασουλες και με έτοιμο τράχηλο και με τα όλα του αλλά η μικρή δεν το παίρνει απόφαση! Δευτέρα έχουμε γιατρό να δούμε ! 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ε κ λίγο δυνατά να κάνει ρολόι δεν πειράζει.χαχαχαχαχα χαχαχαχα 

Χαχαχαχαχα !!!!!! Σωστή!! 

  • Χαχα 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Και πατουσακι στο δάγκωμα μαζί! Αυτά τα πατουσακιαπου μας έχουν πεθάνει στην κλωτσιά. Χαχαχαχα 

Σωστό είναι ναι κορίτσι μου !!! Στις μέρες μου είμαι με συσπασουλες και με έτοιμο τράχηλο και με τα όλα του αλλά η μικρή δεν το παίρνει απόφαση! Δευτέρα έχουμε γιατρό να δούμε ! 

Χαχαχαχαχα !!!!!! Σωστή!! 

Κι εγω στο μικρο 39+5 βραδυ ελεγα σε φιλη μου μαια θα παω με προκληση ουτε συσπασεις ουτε τιποτα και 6 το πρωι με πιανουν πονοι και στις 9 πηγα στο μαιευτηριο με διαστολη 7. Πηρα τη φιλη μου και νομιζε την κοροιδευα.Στις 11 ειχα γεννησει( ουτε 5 ωρες).Μακαρι να χεις τη γεννα μου.Να ναι καλα η μπεμπα κι εχεις μερες.Ο μικρος δεν πηρε βαρος τις 2 τελευταιες βδομαδες αλλα ηταν πολυ κινητικος γι αυτο τον περιμεναμε.Επισης κατεβηκε την ωρα του τοκετου.Μεχρι το μαιευτηριο τον ενιωθα μες τα πλευρα μου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κι εγω στο μικρο 39+5 βραδυ ελεγα σε φιλη μου μαια θα παω με προκληση ουτε συσπασεις ουτε τιποτα και 6 το πρωι με πιανουν πονοι και στις 9 πηγα στο μαιευτηριο με διαστολη 7. Πηρα τη φιλη μου και νομιζε την κοροιδευα.Στις 11 ειχα γεννησει( ουτε 5 ωρες).Μακαρι να χεις τη γεννα μου.Να ναι καλα η μπεμπα κι εχεις μερες.Ο μικρος δεν πηρε βαρος τις 2 τελευταιες βδομαδες αλλα ηταν πολυ κινητικος γι αυτο τον περιμεναμε.Επισης κατεβηκε την ωρα του τοκετου.Μεχρι το μαιευτηριο τον ενιωθα μες τα πλευρα μου

Ποπο τέλεια η γέννα σου , ονειρική θα έλεγα!!!!!! Σε Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου, μακάρι! Κάναμε εξετάσεις ξανά για να δούμε μήπως την ενοχλεί κάτι και δεν παίρνει αλλά όλα μας είπαν είναι φυσιολογικά. 

Α ναι ? Ακριβώς η ίδια περίπτωση ο μικρός σου ! Με ηρέμησες λίγο τώρα. Γιατί όλο ακούω στο τέλος πρέπει να περνούν 200-300 γραμμάρια και λέω κάτι Δν πάει καλά. 

Α τόσο τελευταία στιγμή? Αρα όλα αυτά φυσιολογικά είναι. Αχ μπράβο κορίτσι μου !!!! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...