Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mum to be είπε:

Έχεις υψηλή πιεση και δεν τρως αλμυρά;εγώ παλι είμαι υποτασικη και τρώω αρκετό αλάτι αν και νομίζω ότι δεν μου κάνει και πολυ καλο γιατί νιώθω ψιλοπρησμενη. Με τον γιατρό που το συζήτησα μου είπε ουτε πολυ , ουτε καθόλου. 

Η αλήθεια είναι είναι ότι και εγώ μέχρι τον πεμπτο δεν φαινόμουν έγκυος , στον εκτο μέσα σε 2_3 βδομάδες πέταξα κοιλιά. 

Κορίτσια μου, από τότε που μπήκα στον εκτο έχω αρχίσει και βαραινω,νιώθω ότι δυσκολευομαι στις κινήσεις μου. Βέβαια έχω παρει και πολλα κιλά οπότε μπορεί να οφείλεται σε αυτό και όχι στην εγκυμοσυνη. Σκέφτομαι αν τώρα νιώθω έτσι στον 8ο-9ο μήνα πως θα είναι ;

Εγω μπαινω στον 7ο μεθαυριο κ εχω βαρυνει αρκετα...μου ειπε ο γιατρος να περπαταω 45 ' την ημερα!!!Σημερα ξεκινησα...στην αρχη δυσκολευομαι κ ειναι βαρια η ανασα μου αλλα αν περπατας με αργα το ρυθμιζεις καπως...εχω παρει 12 κιλα δυστυχως αλλα απο δω κ περα θα προσεχω μην ξεφυγω κ μετα ποιος τα μαζευει!!!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mum to be είπε:

Έχεις υψηλή πιεση και δεν τρως αλμυρά;εγώ παλι είμαι υποτασικη και τρώω αρκετό αλάτι αν και νομίζω ότι δεν μου κάνει και πολυ καλο γιατί νιώθω ψιλοπρησμενη. Με τον γιατρό που το συζήτησα μου είπε ουτε πολυ , ουτε καθόλου. 

Η αλήθεια είναι είναι ότι και εγώ μέχρι τον πεμπτο δεν φαινόμουν έγκυος , στον εκτο μέσα σε 2_3 βδομάδες πέταξα κοιλιά. 

Κορίτσια μου, από τότε που μπήκα στον εκτο έχω αρχίσει και βαραινω,νιώθω ότι δυσκολευομαι στις κινήσεις μου. Βέβαια έχω παρει και πολλα κιλά οπότε μπορεί να οφείλεται σε αυτό και όχι στην εγκυμοσυνη. Σκέφτομαι αν τώρα νιώθω έτσι στον 8ο-9ο μήνα πως θα είναι ;

Οχι,υποτασικη ειμαι  γι αυτο ετρωγα πολυ αλατι ως τωρα απλα χτες η γενικη ουρων εδειξε λιγο λευκωμα και μου ειπε λιγο αλατι ,οχι αλμυρα( τυρια κτλ) και πολυ νερο.Την πεμπτη θα την επαναλαβω.Αντε να δουμε... 2 κιλα εχω παρει ως τωρα και δεν εχω καθολου πρηξιματα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Οχι,υποτασικη ειμαι  γι αυτο ετρωγα πολυ αλατι ως τωρα απλα χτες η γενικη ουρων εδειξε λιγο λευκωμα και μου ειπε λιγο αλατι ,οχι αλμυρα( τυρια κτλ) και πολυ νερο.Την πεμπτη θα την επαναλαβω.Αντε να δουμε... 2 κιλα εχω παρει ως τωρα και δεν εχω καθολου πρηξιματα.

Μπραβο που δεν πηρες πολλα , φαντάζομαι προσεχες κιόλας. Το πρηξιμο το ειχα και πριν την εγκυμοσυνη αλλά προσεχα πολυ την διατροφή μου και έπινα πολυ νερό.και τώρα προσπαθω να πινω αρκετό αλλά τρεχω τουαλέτα μέρα νυχτα. 

Just now, dinaki23 είπε:

Εγω μπαινω στον 7ο μεθαυριο κ εχω βαρυνει αρκετα...μου ειπε ο γιατρος να περπαταω 45 ' την ημερα!!!Σημερα ξεκινησα...στην αρχη δυσκολευομαι κ ειναι βαρια η ανασα μου αλλα αν περπατας με αργα το ρυθμιζεις καπως...εχω παρει 12 κιλα δυστυχως αλλα απο δω κ περα θα προσεχω μην ξεφυγω κ μετα ποιος τα μαζευει!!!!!

Και εγώ λέω ότι πρέπει μαζευτω γιατί δεν με βλέπω καλά.περπαταω και εγώ πολυ , αν δεν περπατουσα θα είχα γίνει διπλάσια. Βλέπω κάτι έγκυες στο δρόμο με κοιλιά μόνο και τίποτα άλλο. Ουτε Φουσκωμενες, ουτε πρησμενες, απορώ τι τρώνε και είναι έτσι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Μπραβο που δεν πηρες πολλα , φαντάζομαι προσεχες κιόλας. Το πρηξιμο το ειχα και πριν την εγκυμοσυνη αλλά προσεχα πολυ την διατροφή μου και έπινα πολυ νερό.και τώρα προσπαθω να πινω αρκετό αλλά τρεχω τουαλέτα μέρα νυχτα. 

Και εγώ λέω ότι πρέπει μαζευτω γιατί δεν με βλέπω καλά.περπαταω και εγώ πολυ , αν δεν περπατουσα θα είχα γίνει διπλάσια. Βλέπω κάτι έγκυες στο δρόμο με κοιλιά μόνο και τίποτα άλλο. Ουτε Φουσκωμενες, ουτε πρησμενες, απορώ τι τρώνε και είναι έτσι. 

εγω στο προσωπο εχω γινει σαν την πανσεληνο παντως!!!κοιλια μεγαλη δεν εχω ιδιαιτερα...με σωζει λιγο το γεγονος οτι ειμαι ψηλη κ δεν φαινονται,ετσι παρηγοριεμαι!!!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Μπραβο που δεν πηρες πολλα , φαντάζομαι προσεχες κιόλας. Το πρηξιμο το ειχα και πριν την εγκυμοσυνη αλλά προσεχα πολυ την διατροφή μου και έπινα πολυ νερό.και τώρα προσπαθω να πινω αρκετό αλλά τρεχω τουαλέτα μέρα νυχτα. 

Και εγώ λέω ότι πρέπει μαζευτω γιατί δεν με βλέπω καλά.περπαταω και εγώ πολυ , αν δεν περπατουσα θα είχα γίνει διπλάσια. Βλέπω κάτι έγκυες στο δρόμο με κοιλιά μόνο και τίποτα άλλο. Ουτε Φουσκωμενες, ουτε πρησμενες, απορώ τι τρώνε και είναι έτσι. 

Εγω ειμαι απο αυτες τις εγκυες,μονο κοιλια αλλα με εμμετους εως τον 5ο και καουρες απο τον 4ο δεν τρως...Αν μπορουσα θα ετρωγα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Cometνα σε ρωτήσω,  ήσουν πρησμενη και σε έβαλε να κάνεις εξέταση για λεύκωμα?

Δεν με έχει βάλει να κάνω,  αν του πω και αυτό θα με βρίσει στο τέλος,  θα μου πει έχεις σπουδάσει ιατρική...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

@Cometνα σε ρωτήσω,  ήσουν πρησμενη και σε έβαλε να κάνεις εξέταση για λεύκωμα?

Δεν με έχει βάλει να κάνω,  αν του πω και αυτό θα με βρίσει στο τέλος,  θα μου πει έχεις σπουδάσει ιατρική...

Οχι ,δεν ειναι συγκεκριμενη εξεταση .Γενικη ουρων κανεις σιγουρα.Εκει αν βρεθει λευκωμα το γραφει.Εγω πρωτη φορα ειχα ,1 + που σημαινει λιγο αλλα θελει παρακολουθηση.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Οχι ,δεν ειναι συγκεκριμενη εξεταση .Γενικη ουρων κανεις σιγουρα.Εκει αν βρεθει λευκωμα το γραφει.Εγω πρωτη φορα ειχα ,1 + που σημαινει λιγο αλλα θελει παρακολουθηση.

Γενική ούρων μου έκανε και γράφει σε μια μονάδα 1,031 αυτό λες να είναι?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Γενική ούρων μου έκανε και γράφει σε μια μονάδα 1,031 αυτό λες να είναι?

Μήπως είναι το Ειδικό βαρος αυτο;εμένα  στο λευκώμα δίπλα γράφει αρνητικό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Μήπως είναι το Ειδικό βαρος αυτο;εμένα  στο λευκώμα δίπλα γράφει αρνητικό. 

Είμαι άσχετη εντελώς....ειδικό βάρος λέει  ναι

Λεύκωμα όμως δεν λέει κάπου 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mum to be είπε:

Μήπως είναι το Ειδικό βαρος αυτο;εμένα  στο λευκώμα δίπλα γράφει αρνητικό. 

τα ίδια κ μένα. αρνητικό 

ρε κοριτσια μέχρι τώρα οι κλοτσιές της είναι απαλές...* δεν με ανησυχεί * σήμερα όμως εδώ κ μισή ώρα με πονάει στο πλευρό...καλεεεεεεεεε έχει πετάξει πόδι η χέρι δεν ξερω κ γω τι κ πονάει...το έχεται πάθει??? είπα κ γω θα μείνω ετσι απαλα αλλα που....με ενοχλεί πολύ...τσακωνόμαστε τώρα αλλα δεν χαμπαριαζει...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τα ίδια κ μένα. αρνητικό 

ρε κοριτσια μέχρι τώρα οι κλοτσιές της είναι απαλές...* δεν με ανησυχεί * σήμερα όμως εδώ κ μισή ώρα με πονάει στο πλευρό...καλεεεεεεεεε έχει πετάξει πόδι η χέρι δεν ξερω κ γω τι κ πονάει...το έχεται πάθει??? είπα κ γω θα μείνω ετσι απαλα αλλα που....με ενοχλεί πολύ...τσακωνόμαστε τώρα αλλα δεν χαμπαριαζει...

Κι εμένα σε κάποια φάση άρχισε να βαράει η μικρή ποδαράκια χεράκια από όλα. Στο αριστερό πλευρό. Το ανέφερα στην μαία μου από κοντά και το σημείο που έδειξα μου είπε ότι είναι επειδή μεγαλώνει το παιδί και πιέζει το σημείο. Είναι τύπου σαν σουβλιες οι δικές μου. Δεν την ανησύχησε κι έτσι ηρέμησα κι εγώ. Μου είπε όταν συμβαίνει αυτό να ξαπλώνω στο πλάι από το πλευρό που δεν πονάει και σιγά σιγά θα ηρεμήσει. Το έκανα και όντως πέτυχε. Αν θες κάνε κι εσύ μια ερωτησουλα στην μαία λέγοντας της το σημείο που πονάς για να ηρεμήσεις  :)

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Κι εμένα σε κάποια φάση άρχισε να βαράει η μικρή ποδαράκια χεράκια από όλα. Στο αριστερό πλευρό. Το ανέφερα στην μαία μου από κοντά και το σημείο που έδειξα μου είπε ότι είναι επειδή μεγαλώνει το παιδί και πιέζει το σημείο. Είναι τύπου σαν σουβλιες οι δικές μου. Δεν την ανησύχησε κι έτσι ηρέμησα κι εγώ. Μου είπε όταν συμβαίνει αυτό να ξαπλώνω στο πλάι από το πλευρό που δεν πονάει και σιγά σιγά θα ηρεμήσει. Το έκανα και όντως πέτυχε. Αν θες κάνε κι εσύ μια ερωτησουλα στην μαία λέγοντας της το σημείο που πονάς για να ηρεμήσεις  :)

Ναι σούβλες νιώθω  κ εγω...θα κάτσω πλαι να δω πως θα πάει.δεν φοβάμαι να σ πω αλλα μ φάνηκε περίεργο..σαν να με σπρώχνει κάτι...είπα σύσπαση αλλα τλεικα δεν είναι...η σουρλουλου είναι...σε ευχαριστώ αγαπη....έστειλα μνμ στο γιατρό....τεντώνεται μ λέει να την αφήσω υσηχη. αχχαχαχαχαχαχα μόλις μ απάντησε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι σούβλες νιώθω  κ εγω...θα κάτσω πλαι να δω πως θα πάει.δεν φοβάμαι να σ πω αλλα μ φάνηκε περίεργο..σαν να με σπρώχνει κάτι...είπα σύσπαση αλλα τλεικα δεν είναι...η σουρλουλου είναι...σε ευχαριστώ αγαπη....έστειλα μνμ στο γιατρό....τεντώνεται μ λέει να την αφήσω υσηχη. αχχαχαχαχαχαχα μόλις μ απάντησε 

Χαχαχχαχα...ξεκίνησε από τώρα....Θα γίνει μια αυτή,  όλοι από πίσω της θα τρέχουν!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Rafaelatarzan. Χαχαχαχαχα σαν να ακούω και τον δικό μου γιατρό "άσε το κορίτσι να παίξει τι σε πειράζει" αυτό μου λέει χαχαχα. Μια χαρά τότε!!!!! Ομορφη ενόχληση το παιχνίδι της σουρλουλου :x 

 

  • Χαχα 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...