Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι κάνετε κοριτσια μ...πως εισται???? Εμείς γυρίσαμε από γιατρο. όλα καλά κ ανέβηκε κ ο πλακουντας μ επιτλεους....είμαστε 1200 γρ πλέον. με ελευθέρωσε ο ντοκ μ σε πολλά.ζάχαρο τίποτα έκανα κ καμπύλη δόξα το θεό κ παμε  ολοταχώς για να φτιάξουμε το δωμάτιο μπας κ τελειώσει κ κατέβω Αθήνα...αχχαχαχα 

Μπραβο κοριτσι μου,ολα καλα λοιπον.Εγω αυριο θα επαναλαβω τη γενικη ουρων να δω τι γινεται με το λευκωμα.Ελπιζω να βγει καλη και καμπυλη σακχαρου εχω τελος του μηνα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι κάνετε κοριτσια μ...πως εισται???? Εμείς γυρίσαμε από γιατρο. όλα καλά κ ανέβηκε κ ο πλακουντας μ επιτλεους....είμαστε 1200 γρ πλέον. με ελευθέρωσε ο ντοκ μ σε πολλά.ζάχαρο τίποτα έκανα κ καμπύλη δόξα το θεό κ παμε  ολοταχώς για να φτιάξουμε το δωμάτιο μπας κ τελειώσει κ κατέβω Αθήνα...αχχαχαχα 

Γεια σου μαμά και κόρη....άντε μπράβο!!!μεγάλωσε πολύ η ζουζούνα...Και εμένα βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης και όλα μια χαρά...τη Δευτέρα γιατρό να δούμε πόσο είναι η μπουμπού,  έχουμε να την μετρήσουμε από την β επιπέδου.. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μπραβο κοριτσι μου,ολα καλα λοιπον.Εγω αυριο θα επαναλαβω τη γενικη ουρων να δω τι γινεται με το λευκωμα.Ελπιζω να βγει καλη και καμπυλη σακχαρου εχω τελος του μηνα

Ναι επιτλεους είχα μείνει ξάπλα κ προσοχή πολύ...τώρα μοβο βάρος μ με όχι...όλα τα άλλα τα πάντα. ουφ πάει κ αυτό .Αφού πίεση δεν έχεις γιατί βγήκε ετσι το λεύκωμα??? είπα βλακεία ??? αχ δεν τα ξερω όλα...πανρως το αγόρι μας είναι καλά ετσι δεν είναι??? το πειράζει κάπου αυτό,?? όχι Ε??? 

Just now, Ξένη είπε:

Γεια σου μαμά και κόρη....άντε μπράβο!!!μεγάλωσε πολύ η ζουζούνα...Και εμένα βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης και όλα μια χαρά...τη Δευτέρα γιατρό να δούμε πόσο είναι η μπουμπού,  έχουμε να την μετρήσουμε από την β επιπέδου.. 

Γεια σ φιλη μας.....σοξα τον θεό κ την παναγια όλα πάνε καλα...ας φάμε μακαρόνια λοιπόν κ οι 2 μας..αχαχχαχα ( δεν ζω χωρίς μακαρόνια ετσι πεθαίνω) όλα καλά θα είναι κ με την δικιά σ κ θα χει γίνει κ αυτή χοντρούλα 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια εγώ δεν νιώθω δυνατές κλωτσιές,  νιώθω κλωτσιές σαν να έρχονται από το βάθος αν με καταλαβαίνετε....Ούτε βλέπω την κοιλιά μου να τρανταζεται από τις κλωτσιές...τι να πω, μάλλον η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...μερικές φορές νιώθω ότι εχει τα πόδια της στο πουλί μου...χαχαχχα

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πάντως κορίτσια εγώ δεν νιώθω δυνατές κλωτσιές,  νιώθω κλωτσιές σαν να έρχονται από το βάθος αν με καταλαβαίνετε....Ούτε βλέπω την κοιλιά μου να τρανταζεται από τις κλωτσιές...τι να πω, μάλλον η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...μερικές φορές νιώθω ότι εχει τα πόδια της στο πουλί μου...χαχαχχα

Είμαστε τα ιδια σ λεω...άμα δεν μας βγάλει το πουλί θα είμαστε καλά

χαχαχαχαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Είμαστε τα ιδια σ λεω...άμα δεν μας βγάλει το πουλί θα είμαστε καλά

χαχαχαχαχαχαχα 

Σου λέει αφού δεν θα σας το ταλαιπωρησω για να με βγάλετε, θα σας τρανταξω στην κλωτσιά....

Κορίτσια να σας πω τι ψάχνω αυτόν τον καιρό...μιας και κάθομαι όλη μέρα.. χαχαχ

Κοιτάζω για το νοσοκομείο κεράσματα γέννας...εντάξει έχω τρελαθεί...μ'αρέσουν όλα...Έχω δει σε ένα σάιτ πιπιλες πορσελάνης και παπουτσάκια με δύο κουφέτα μέσα και σε ένα άλλο σάιτ έχω δει σαπουνακια σε σχήμα μωρού ξαπλωμένο....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Σου λέει αφού δεν θα σας το ταλαιπωρησω για να με βγάλετε, θα σας τρανταξω στην κλωτσιά....

Κορίτσια να σας πω τι ψάχνω αυτόν τον καιρό...μιας και κάθομαι όλη μέρα.. χαχαχ

πάρτα μάνα σ λέει πάρε από βάθος την ποδάρα μ στο πουλί σ γιατί έτσι γουστάρω..

σουρλουλουδες  παιδί μ σ λεω από κοιλιά αππαπαπαπαπαπα 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2020 at 11:58 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

Ναι επιτλεους είχα μείνει ξάπλα κ προσοχή πολύ...τώρα μοβο βάρος μ με όχι...όλα τα άλλα τα πάντα. ουφ πάει κ αυτό .Αφού πίεση δεν έχεις γιατί βγήκε ετσι το λεύκωμα??? είπα βλακεία ??? αχ δεν τα ξερω όλα...πανρως το αγόρι μας είναι καλά ετσι δεν είναι??? το πειράζει κάπου αυτό,?? όχι Ε??? 

Γεια σ φιλη μας.....σοξα τον θεό κ την παναγια όλα πάνε καλα...ας φάμε μακαρόνια λοιπόν κ οι 2 μας..αχαχχαχα ( δεν ζω χωρίς μακαρόνια ετσι πεθαίνω) όλα καλά θα είναι κ με την δικιά σ κ θα χει γίνει κ αυτή χοντρούλα 

Σου ανέβηκε ο πλακούντας αγάπη; Μπράβο..κι είσαι και στον 7ο ακόμα. Πολύ χαίρομαι... Όλα καλά τώρα... Στην Αθήνα που θα μείνεις; Έχεις συγγενείς;

On 13/2/2020 at 12:00 ΠΜ, Ξένη είπε:

Πάντως κορίτσια εγώ δεν νιώθω δυνατές κλωτσιές,  νιώθω κλωτσιές σαν να έρχονται από το βάθος αν με καταλαβαίνετε....Ούτε βλέπω την κοιλιά μου να τρανταζεται από τις κλωτσιές...τι να πω, μάλλον η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...μερικές φορές νιώθω ότι εχει τα πόδια της στο πουλί μου...χαχαχχα

Εμένα πάντως από τον 5ο κι ως και σήμερα, η κοιλιά όχι απλά τραντάζεται και κάνει βουναλάκια.. Φαντάσου την βιντεοσκοπώ γιατί είναι φουλ τρομακτικό αυτό που συμβαίνει...χαχαχαχ Σαν να είναι το άλιεν μέσα και να σαλεύει ή να τρέχει σαν τρελό... χαχαχαχ Το στείλα μια φορά στον αδερφό μου και μου λέει είναι ότι πιο ανατριχιαστικό έχω δει....χαχαχ τι γλυκός...!!

Με το καλό όλες μας τα μωρά μας κοριτσάκια μου!!! :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

  Καλημέρα! Πώς είστε κορίτσια;   @Comet όλα καλά με την εξέταση ούρων; 

Καλημερα. Ναι,ολα καλα.Βγηκε καθαρη.Μαλλον δεν επινα αρκετο νερο.Τωρα πινω 2 λιτρα αντι 1 και θα συνεχισω ετσι.Ηρεμησα παντως

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet said:

Καλημερα. Ναι,ολα καλα.Βγηκε καθαρη.Μαλλον δεν επινα αρκετο νερο.Τωρα πινω 2 λιτρα αντι 1 και θα συνεχισω ετσι.Ηρεμησα παντως

Άντε μπράβο!! Καλά νέα λοιπόν. Αυτό το πρόβλημα με το νερό το έχω κι εγώ. Ποτέ δεν έπινα όσο έπρεπε. Καλό ΣΚ!! :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Σου ανέβηκε ο πλακούντας αγάπη; Μπράβο..κι είσαι και στον 7ο ακόμα. Πολύ χαίρομαι... Όλα καλά τώρα... Στην Αθήνα που θα μείνεις; Έχεις συγγενείς;

Εμένα πάντως από τον 5ο κι ως και σήμερα, η κοιλιά όχι απλά τραντάζεται και κάνει βουναλάκια.. Φαντάσου την βιντεοσκοπώ γιατί είναι φουλ τρομακτικό αυτό που συμβαίνει...χαχαχαχ Σαν να είναι το άλιεν μέσα και να σαλεύει ή να τρέχει σαν τρελό... χαχαχαχ Το στείλα μια φορά στον αδερφό μου και μου λέει είναι ότι πιο ανατριχιαστικό έχω δει....χαχαχ τι γλυκός...!!

Με το καλό όλες μας τα μωρά μας κοριτσάκια μου!!! :x

Ναι ανέβηκε επιτλεους όλα καλά μ είπε ο ντοκ κ θα ανέβει κ άλλο.αθηνα εχω σπίτι ...ειμαι 5λ.διπλα από το μαιευτήριο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε; Να σας ρωτησω εχει παρει καμια utrogestan κολπικα; Εγω που αρχισα να παιρνω βλεπω παρα πολλα υγρα στο εσωρουχο μου..σημερα μουσκεψε το εσωρουχο μου..ηταν υδαρα τα υγρα...αλλα ειχε και μια ασπρη γραμμη απο τη προγεστερονη..αν καμια σας εχει πρει εβλεπε τοσα υγρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , peped είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Να σας ρωτησω εχει παρει καμια utrogestan κολπικα; Εγω που αρχισα να παιρνω βλεπω παρα πολλα υγρα στο εσωρουχο μου..σημερα μουσκεψε το εσωρουχο μου..ηταν υδαρα τα υγρα...αλλα ειχε και μια ασπρη γραμμη απο τη προγεστερονη..αν καμια σας εχει πρει εβλεπε τοσα υγρα;

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ έπαιρνα utrogestan (ξεκίνησα με 3 την ημέρα και σιγά σιγά τα μείωσα) αλλά ο λόγος που τα έπαιρνα ήταν γιατί είχα ροζ υγρά. Οπότε είχα τα υγρά ούτως ή άλλος δεν τα προκάλεσε το utrogestan. Μόλις πέρασε το 1ο τρίμηνο κόπηκαν μαχαίρι τα υγρά και σιγά σιγά μετά και η προγεστερονη. 

Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι? 

Δεν νομίζω πως πρέπει να αγχωθείς πάντως. Απλά πάρε ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις κι αν θέλει να κάνεις κάτι διαφορετικό θα στο πει. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο μπαινω στην 26η εβδομαδα...επαιρνα και εγω προγεστερονη κολπικα απο τον 4ο μηνα..και τοτε ειχα παλι αρκετα υγρα...ομως πριν περιπου 25 μερες ειχα πιθανη ρηξη αμνιακου σακου..οποτε για σιγουρια σταματησα να παιρνω κολπικα προγεστερονη και την επαιρνα απο το στομα..ενω ελεγχουμε τα αμνιακα και προς το παρον ειναι καλα..ειδαμε προχθες οτι  μηκος τραχηλου μειωθηκε και εφτασε στο 2,3 οποτε ξεκινησαμε παλι τη προγεστερονη κολπικα και απο τοτε παλι βλεπω αρκετα υγρα στο εσωρουχο..γι’αυτο και η ανησυχια μου..εχω μιλησει με το γιατρο που θεωρει πως ειναι απο την προγεστερονη αλλα αυριο καλου κακου θα με δει..

Just now, BabyGirl_A είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ έπαιρνα utrogestan (ξεκίνησα με 3 την ημέρα και σιγά σιγά τα μείωσα) αλλά ο λόγος που τα έπαιρνα ήταν γιατί είχα ροζ υγρά. Οπότε είχα τα υγρά ούτως ή άλλος δεν τα προκάλεσε το utrogestan. Μόλις πέρασε το 1ο τρίμηνο κόπηκαν μαχαίρι τα υγρά και σιγά σιγά μετά και η προγεστερονη. 

Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι? 

Δεν νομίζω πως πρέπει να αγχωθείς πάντως. Απλά πάρε ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις κι αν θέλει να κάνεις κάτι διαφορετικό θα στο πει. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...