Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Γενικά διαβάζω ότι μεταξύ 30ης-32ης εβδομάδας γυρίζουν. Θα δούμε. Στις 16/3 έχω το μεγάλο υπέρηχο του γ τριμήνου. 

Καλά εσύ πότε σταματάς τη δουλειά;; Στο Λουξεμβούργο από το νόμο είναι 8 εβδομάδες από την ΠΗΤ. Την άλλη Παρασκευή είναι η τελευταία μου μέρα!!! :)  

Ξένη μου εγώ είχα πολλούς πονοκεφάλους στην αρχή και τώρα έχω συχνά πυκνά. Και είμαι το παράδειγμα της υπότασης. Μήπως δεν πίνεις πολύ νερό; Κανονικά πρέπει να πίνουμε 2 λίτρα την ημέρα. ;)

Καλημέρα!! Εδώ δεν σταματάς καθόλου!!! Χεχε μέχρι να μπορείς, δουλεύεις...! Αλλά η γιατρός μου θα με βγάλει εκτός τον άλλον μήνα. Κ εγω 16/03 έχω ραντεβού αλλά δεν ξέρω αν είναι το ντοπλερ. Από 16 θα δουλεύω 50% (40% θα της πω είναι καλύτερα). 

 

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!Ξερετε ποτε κανουμε τον υπερηχο που λεγεται ντοπλερ;;;Ειναι κατι σαν την β επιπεδου του τριτου τριμηνου;;τον εχετε κανει;;

Καλημέρα!! Μπαι δε γουει κ εμένα αν δεν γίνει τώρα το ντοπλερ θα γίνει αρχές Απριλίου. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα Μαρία,  γενικά δεν έπινα ποτέ καθόλου νερό,  μόνο το καλοκαίρι λίγο,  περισσότερο αναψυκτικά έπινα,  τώρα στην εγκυμοσύνη έχω κόψει αναψυκτικά και πίνω περίπου 1 λίτρο νερό την ημέρα περίπου,  κάποιες φορές λίγο παραπάνω..λες να παίζει ρόλο? Γιατί και τα τσισα μου το πρωί που πηγαίνω τουαλέτα είναι λίγο προς το πορτοκάλι...φαντάσου κάθομαι και κοιτάζω τι χρώμα έχουν...χαχαχ

Ναι θεωρώ ότι παίζει μεγάλο ρόλο. Σκέψου πόσα λίτρα αίμα καλείται το σώμα μας καθημερινά να κυκλοφορεί μιας και ο όγκος αυξάνεται 40-50%. Εμένα ο γιατρός όταν του είπα ότι έχω πονοκεφάλους μου έκανε με τα δάχτυλα τον αριθμό 2. Και μου είπε τουλάχιστον!! Στη δουλειά έχω 1 μπουκάλι και το μετράω. Για δοκίμασε να το αυξήσεις μήπως νιώσεις καλύτερα ;)

Just now, kastel said:

Καλημέρα!! Εδώ δεν σταματάς καθόλου!!! Χεχε μέχρι να μπορείς, δουλεύεις...! Αλλά η γιατρός μου θα με βγάλει εκτός τον άλλον μήνα. Κ εγω 16/03 έχω ραντεβού αλλά δεν ξέρω αν είναι το ντοπλερ. Από 16 θα δουλεύω 50% (40% θα της πω είναι καλύτερα). 

 

Καλημέρα!! Μπαι δε γουει κ εμένα αν δεν γίνει τώρα το ντοπλερ θα γίνει αρχές Απριλίου. 

Εγώ όταν θα το κάνω θα είμαι 32η εβδομάδα ακριβώς. Και από 36η εδώ αρχίζουμε κάθε εβδομάδα 30λεπτο καρδιοτοκογράφημα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου !

εγω τελικα σημερα σταματαω την δουλεια! επιτελους!!! μεχρι και γλυκα έφερα! ειπα στα αφεντικά μου ,σας κερνάω για να μην κλαίτε τώρα που θα φύγω! 

το ντομπλερ νομιζω γινεται απο την 32η εβδομάδα και μετά . Εγώ αύριο έχω ραντεβού να πάω να με δει και να κλείσουμε και το ντομπλερ 

Αναφορικά με το αν τον νιωθω ή οχι...κοριτσια το σαββατο δεν τον ενιωσα καθολου, εφαγα πολυ σοκολάτα και πάλι τπτ... εφτασε βραδυ πια και ειδα οτι εφημερευει ενα κοντινο νοσοκομειο που εχει γυναικολογικη και λεω στον αντρα μου , παμε νοσοκομειο δεν ακουω τον μικρο. Μεχρι να αλλαξω τσουπ γυρισε το πλασμα και επαιζε στην κοιλια μου. Τι νευρα τον ειχα δεν μπορω να σας πω... του ειπα τωρα ρε δεν σε χαιδευω γιατι με τσατισες...χαχαχα

την κυριακη εκανε παρτυ ,και χτες ηταν αρκετα ενεργητικος. Σημερα παλι, ετσι κι ετσι... μεχρι να τα γεννησουμε θα μας πεθανουν! 

@Ξένη μου ,το νερο παιζει πολυ σημαντικο ρολο στην εγκυμοσυνη , θελει πολυυυυυυυυυ νερο να πινουμε ,και βοηθαει και στην πιεση. Επίσης την προεκλαμψία την υποπτεύονται απο τις εξετάσεις ούρων, αν έχεις λεύκωμα... 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!Τι κανετε;;;

Ααααααλλη μια νυχτα αυπνιας περασε!!!Ο αντρας μου διπλα ακομα κ τωρα ροχαλιζει!!!

Χριστε μου γιατι θελεις να με κανεις δολοφονο;;;;!!!!!

Ο πονος κ το μουδιασμα του χεριου μου ειναι αφορητος πια...σε σημειο που με επιασαν τα κλαματα!!!

Εχετε πλυνει ρουχαλακια;;Προσπαθω να βρω φορμακια για το μαιευτηριο κ δεν βρισκω πουθενα!!!Εχει ακομα ολο βελουτε λογω χειμωνα μαλλον...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 said:

Καλημερα κοριτσια!!!Τι κανετε;;;

Ααααααλλη μια νυχτα αυπνιας περασε!!!Ο αντρας μου διπλα ακομα κ τωρα ροχαλιζει!!!

Χριστε μου γιατι θελεις να με κανεις δολοφονο;;;;!!!!!

Ο πονος κ το μουδιασμα του χεριου μου ειναι αφορητος πια...σε σημειο που με επιασαν τα κλαματα!!!

Εχετε πλυνει ρουχαλακια;;Προσπαθω να βρω φορμακια για το μαιευτηριο κ δεν βρισκω πουθενα!!!Εχει ακομα ολο βελουτε λογω χειμωνα μαλλον...

Καλημέρα!! Αχ εγώ θα πω ότι απόψε επιτέλους κοιμήθηκα! Σαν πέτρα έπεσα. 2 νύχτες τώρα με το παιδί άρρωστο και να ξυπνάει κάθε λίγο και λιγάκι τα είχα δει όλα. Όσο για το ροχαλητό σε νιώθω!! Εγώ σκουντάω και το πρωί την ακούω κιόλας ότι δεν τον άφησα να κοιμηθεί...:razz:

Ο πόνος στο χέρι γιατί; Είναι αυτό το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα;

Εγώ βγαίνω σε άδεια από τις 16/3 και τότε θα αρχίσω πλυσίματα και ταχτοποίηση. Ακόμα τα βελουτέ έχετε; Εδώ όχι μόνο τα ανοιξιάτικα έχουν βγάλει αλλά θα σου πω ότι τις προάλλες που πέρασα από κάτι μαγαζιά είχα βγάλει μέχρι και πέδιλα. Πού; στο Λουξεμβούργο. Λες και μας έπιασαν οι ζέστες....

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Τι κανετε;;;

Ααααααλλη μια νυχτα αυπνιας περασε!!!Ο αντρας μου διπλα ακομα κ τωρα ροχαλιζει!!!

Χριστε μου γιατι θελεις να με κανεις δολοφονο;;;;!!!!!

Ο πονος κ το μουδιασμα του χεριου μου ειναι αφορητος πια...σε σημειο που με επιασαν τα κλαματα!!!

Εχετε πλυνει ρουχαλακια;;Προσπαθω να βρω φορμακια για το μαιευτηριο κ δεν βρισκω πουθενα!!!Εχει ακομα ολο βελουτε λογω χειμωνα μαλλον...

Καλημέρα!! Γιατί δεν κοιμάσαι; από τον πόνο στο χέρι; Εγώ δεν έχω πλύνει τίποτα θα τα κάνω τελευταία στιγμή για να έρθει και η μαμά μου. Τώρα αν γεννήσω νωρίτερα... Καλή τύχη!! Όσο για τα φορμακια, έψαξες και στο ίντερνετ; ειδικά στην Ελλάδα μου κάνει εντύπωση μου δεν έχει βαμβακερά ακόμη. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Τι κανετε;;;

Ααααααλλη μια νυχτα αυπνιας περασε!!!Ο αντρας μου διπλα ακομα κ τωρα ροχαλιζει!!!

Χριστε μου γιατι θελεις να με κανεις δολοφονο;;;;!!!!!

Ο πονος κ το μουδιασμα του χεριου μου ειναι αφορητος πια...σε σημειο που με επιασαν τα κλαματα!!!

Εχετε πλυνει ρουχαλακια;;Προσπαθω να βρω φορμακια για το μαιευτηριο κ δεν βρισκω πουθενα!!!Εχει ακομα ολο βελουτε λογω χειμωνα μαλλον...

Καλημερα. Κι εγω χτες δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου.Απο το πρωι το ποδι μου ηταν μουδιασμενο και σε καποια σημεια πονουσε(εχω 4 κοιλες στη μεση)Οταν με πιανει παντα αντανακλα στο αριστερο ποδι επειδη εχω μικρη σκολιωση προς τα αριστερα και παταει τα νευρα του ποδιου.Ολο το βραδυ πονουσα,εχω συνηθισει να ξαπλωνω αριστερα και μολις γυριζα με πεθανε.Πρωτη φορα με πιανει σε αυτη την εγκυμοσυνη.Και τωρα ποναει αλλα λιγοτερο.Ευτυχως ειναι ο μικρος στο χωριο με τη μαμα μου και μπορω να το ξεκουρασω.

Οσο για τα ρουχαλακια εχεις χρονο ακομη μην αγχωνεσαι.Εγω καμια βδομαδα πριν μπω στο μηνα μου θα πλυνω,μετα το Πασχα.Τα πρωτα θελουν πλυσιμο στους 60 και σιδερο μεσα εξω.Σε κατι εκτακτο τα πλενει μαμα σου.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα!! Γιατί δεν κοιμάσαι; από τον πόνο στο χέρι; Εγώ δεν έχω πλύνει τίποτα θα τα κάνω τελευταία στιγμή για να έρθει και η μαμά μου. Τώρα αν γεννήσω νωρίτερα... Καλή τύχη!! Όσο για τα φορμακια, έψαξες και στο ίντερνετ; ειδικά στην Ελλάδα μου κάνει εντύπωση μου δεν έχει βαμβακερά ακόμη. 

Απο τον πονο κ απ τις καουρες!!

Στο ιντερνετ κοιταζω κυριως γιατι ειμαι απο επαρχια κ δεν εχουμε κ την τρελη ποικιλια σε μαγαζια!!

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Κι εγω χτες δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου.Απο το πρωι το ποδι μου ηταν μουδιασμενο και σε καποια σημεια πονουσε(εχω 4 κοιλες στη μεση)Οταν με πιανει παντα αντανακλα στο αριστερο ποδι επειδη εχω μικρη σκολιωση προς τα αριστερα και παταει τα νευρα του ποδιου.Ολο το βραδυ πονουσα,εχω συνηθισει να ξαπλωνω αριστερα και μολις γυριζα με πεθανε.Πρωτη φορα με πιανει σε αυτη την εγκυμοσυνη.Και τωρα ποναει αλλα λιγοτερο.Ευτυχως ειναι ο μικρος στο χωριο με τη μαμα μου και μπορω να το ξεκουρασω.

Οσο για τα ρουχαλακια εχεις χρονο ακομη μην αγχωνεσαι.Εγω καμια βδομαδα πριν μπω στο μηνα μου θα πλυνω,μετα το Πασχα.Τα πρωτα θελουν πλυσιμο στους 60 και σιδερο μεσα εξω.Σε κατι εκτακτο τα πλενει μαμα σου.

Οι περισσοτερες καρτελιτσες γραφουν 30 κ 40 βαθμους ομως...:wacko:

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα!! Αχ εγώ θα πω ότι απόψε επιτέλους κοιμήθηκα! Σαν πέτρα έπεσα. 2 νύχτες τώρα με το παιδί άρρωστο και να ξυπνάει κάθε λίγο και λιγάκι τα είχα δει όλα. Όσο για το ροχαλητό σε νιώθω!! Εγώ σκουντάω και το πρωί την ακούω κιόλας ότι δεν τον άφησα να κοιμηθεί...:razz:

Ο πόνος στο χέρι γιατί; Είναι αυτό το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα;

Εγώ βγαίνω σε άδεια από τις 16/3 και τότε θα αρχίσω πλυσίματα και ταχτοποίηση. Ακόμα τα βελουτέ έχετε; Εδώ όχι μόνο τα ανοιξιάτικα έχουν βγάλει αλλά θα σου πω ότι τις προάλλες που πέρασα από κάτι μαγαζιά είχα βγάλει μέχρι και πέδιλα. Πού; στο Λουξεμβούργο. Λες και μας έπιασαν οι ζέστες....

Μαλλον αυτο εχω!!Ειχα τενοντιτιδα πιο παλια κιολας!!Πιο πολυ ιντερνετ ψαχνω...στα μαγαζια δεμ ξερω τι παιζει ιδιαιτερα!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Τι κανετε;;;

Ααααααλλη μια νυχτα αυπνιας περασε!!!Ο αντρας μου διπλα ακομα κ τωρα ροχαλιζει!!!

Χριστε μου γιατι θελεις να με κανεις δολοφονο;;;;!!!!!

Ο πονος κ το μουδιασμα του χεριου μου ειναι αφορητος πια...σε σημειο που με επιασαν τα κλαματα!!!

Εχετε πλυνει ρουχαλακια;;Προσπαθω να βρω φορμακια για το μαιευτηριο κ δεν βρισκω πουθενα!!!Εχει ακομα ολο βελουτε λογω χειμωνα μαλλον...

Καλημέρα....Και εγώ με τον ύπνο δεν τα πάω καλά,  κάνω ανήσυχο,  βλέπω όλο όνειρα,  με πιάνουν κράμπες στα πόδια,  είναι και από την ακινησία όλη μέρα,  φοβάμαι να βγω και έξω...σε ένα μήνα γενναω και μ αυτόν τον κορωνοιο μας έχουν κατατρομαξει...

Εγώ έχω δει σε όλα τα μαγαζιά έχουν βγάλει ανοιξιάτικα και καλοκαίρινα...

Δεν έχω πλύνει τίποτα,  ούτε έχω ακόμα αγοράσει πιτζάμες για μένα.....χαχαχα...

Όπου κοιτούσα για πιτζάμες δεν έχουν κοντομανικες με μακρύ παντελόνι,  θα δω αν δεν βρω θα βάζω μακρύ παντελόνι με ένα φανελάκι από πάνω...τι να κάνω...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Και εγώ με τον ύπνο δεν τα πάω καλά,  κάνω ανήσυχο,  βλέπω όλο όνειρα,  με πιάνουν κράμπες στα πόδια,  είναι και από την ακινησία όλη μέρα,  φοβάμαι να βγω και έξω...σε ένα μήνα γενναω και μ αυτόν τον κορωνοιο μας έχουν κατατρομαξει...

Εγώ έχω δει σε όλα τα μαγαζιά έχουν βγάλει ανοιξιάτικα και καλοκαίρινα...

Δεν έχω πλύνει τίποτα,  ούτε έχω ακόμα αγοράσει πιτζάμες για μένα.....χαχαχα...

Όπου κοιτούσα για πιτζάμες δεν έχουν κοντομανικες με μακρύ παντελόνι,  θα δω αν δεν βρω θα βάζω μακρύ παντελόνι με ένα φανελάκι από πάνω...τι να κάνω...

Πρεεπει να ξεχυθω στα μαγαζια δλδ...

Α καλα για μενα δεν εχω παρει τιποτα!!Μπορει να καταληξω κ εγω σε κοντομανικο με παντελονι φορμα...κ ενα νυχτικο για την πρωτη μερα λεω...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Πρεεπει να ξεχυθω στα μαγαζια δλδ...

Α καλα για μενα δεν εχω παρει τιποτα!!Μπορει να καταληξω κ εγω σε κοντομανικο με παντελονι φορμα...κ ενα νυχτικο για την πρωτη μερα λεω...

Μην πάρεις και πάρα πολλά...ρουχαλάκια,  κουβέρτες,  σεντόνια....Θα σου φέρουν σίγουρα δώρα..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ χθες πηγα στο γιατρο.. μέτρησε τον μικρό μου κ είπε ότι είναι γύρω στο 1kg πιο μικρός από τι έπρεπε αλλά χωρίς να τον ανησυχεί αυτό ιδιαίτερα θα δούμε καλύτερα στο dopler στις 23 θα το κάνουμε..

Ο αιματοκρίτης σας πως είναι εμένα δυστυχώς έπεσε καλό 26 πήγε τώρα η πίεση 90/60 mm/hg κ στην καμπύλη τη δεύτερη ώρα έπεσε στο 45 κάνω υπογλυκαιμίες..

Χθες στον υπέροχο βλέπαμε το μπομπιρακι να κουνιέται συνέχεια αλλά εγώ δε το καταλαβαινα.. αν κ χθες ήταν πιο ενεργητικός κ τον ένιωσα πολλές φορες την ημέρα

Του είπα  κιόλας ότι για δύο μέρες παρά κάτι δεν τον είχα αισθανθεί καθολου κ μου πε ότι δε θέλει να συμβαίνει αυτό κ έπρεπε να τον ειδοποιήσω.. Σήμερα μου πε να πάω να κάνω nst για να δούμε.

 


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ χθες πηγα στο γιατρο.. μέτρησε τον μικρό μου κ είπε ότι είναι γύρω στο 1kg πιο μικρός από τι έπρεπε αλλά χωρίς να τον ανησυχεί αυτό ιδιαίτερα θα δούμε καλύτερα στο dopler στις 23 θα το κάνουμε..

Ο αιματοκρίτης σας πως είναι εμένα δυστυχώς έπεσε καλό 26 πήγε τώρα η πίεση 90/60 mm/hg κ στην καμπύλη τη δεύτερη ώρα έπεσε στο 45 κάνω υπογλυκαιμίες..

Χθες στον υπέροχο βλέπαμε το μπομπιρακι να κουνιέται συνέχεια αλλά εγώ δε το καταλαβαινα.. αν κ χθες ήταν πιο ενεργητικός κ τον ένιωσα πολλές φορες την ημέρα

Του είπα  κιόλας ότι για δύο μέρες παρά κάτι δεν τον είχα αισθανθεί καθολου κ μου πε ότι δε θέλει να συμβαίνει αυτό κ έπρεπε να τον ειδοποιήσω.. Σήμερα μου πε να πάω να κάνω nst για να δούμε.

 

Καλημέρα....Και εμένα είχε πέσει ο αιματοκρίτης μου και τώρα το Σάββατο θα κάνω ξανά εξετάσεις να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται...33 είχα και μου έδωσε δύο χαπάκια σιδήρου την ημέρα και μου είπε να τρώω 3 φορές μοσχάρι τη βδομάδα και συκώτι καμία φορά...Θα δούμε τώρα...Εσύ με 26 έχεις χαμηλό όμως...πίνεις σίδηρο?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Παίρνω σιδηρο και  filicine τρεις φορές την ημέρα μέγιστη δόση από την αρχή της εγκυμοσύνης δε ξέρω τι άλλο να κανω

Εγω σε ολη την εγκυμοσυνη εχω αιματοκριτη 34 ...παιρνω ενα σιδηρο την μερα,δεν μου εχει πει ο γιατρος οτι ειναι κατι ανησυχητικο:blink:


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...